AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Jak se Vám povídka líbila?
1
75%
 75%  [ 6 ]
2
12%
 12%  [ 1 ]
3
12%
 12%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 8

2. Hra na rukojmí
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Hra na rukojmí



„Nenávidím tenhle předvánoční shon, všude tolik aut, bouraček a nevím co ještě.“ řekl Frank a podíval se na mladou zrzku na sedadle spolujezdce.
„Franku, nerozčiluj se za pár dní to skončí.“ odpověděla zrzka.
„Chris radši zavolej centrálu ať pošlou hasiče a sanitky.“ Frank ukázal před sebe. Dálnice se změnila ve šrotiště, několik osobních vozů narazilo do kamionu, který převážel drůbež. Kuřata se rozeběhla po okolí a na druhé straně způsobila další hromadnou nehodu, Frank s Chris jen nevěřícně zírali na auta létající vzduchem. Na dálnici zbyla jen hromada šrotu, ve které nalezlo svou smrt sedm lidí.

„Trabere, co jste to na té dálnici sakra prováděl?“ zpražila Franka hned mezi dveřmi Anna.
„Já?...“
„Teď nechci nic slyšet, stovka aut na šrot a k tomu ještě kuřata na dálnici! Jak mi to vysvětlíte?“ skončila Anna.
„Já, teda my, jeli jsme po A44, když najednou bouchla tomu náklaďáku zadní pneumatika, neudržel to a převrátil se na bok. No a ty osobáky to do něj prostě napálily.“
„A jak je možné, že na druhé straně se srazily další dvě desítky aut?“ přerušila ho šéfová.
„To proto, že ta kuřata, co převážel, se dala na útěk a přes svodidla na dálnici. No a už to bylo!“ řekl mírně pobavený Frank. „Dobrá, můžete jít. Trabere! Kdy mají pustit Susannu z nemocnice?“
„Příští týden. Proč?“
„No, aby vás zase někdo trochu krotil, nějak jste zdivočel.“ Frank se usmál a odešel do své kanceláře, kde na něj čekala Chris.
„Co ti řekla na ten nabouraný služebák?“
„No, ještě o tom neví.Řeknu jí to později.“ zaculil se Frank a dal se do vyplňování hlášení.

A bylo tu pondělí, nový týden nové případy. Frank stál před vchodem do nemocnice a čekal na Susannu, měla podstoupit ještě nějaká vyšetření, než bude propuštěna. Když už čekal půl hodiny Susanna vyšla. „Kde jsi tak dlouho, myslel jsem, že tě mají pustit v deset a už je půl jedenáctý.“
„Taky tě ráda vidím, co tu vůbec děláš?“ zeptala se překvapená Susanna.
„No, nemůžu vyzvednout parťačku z nemocnice?“
„Proč bys nemoh? Jen mě to překvapilo, myslela jsem, že máte dost práce, teď před Vánocemi.“
„No to máme, v pátek nám po dálnici běhala kuřata.“ usmál se Frank.
„Tak kuřata jo? Co můj záskok?“
„No, je mladá, atraktivní a asi se mnou bude spolupracovat dál. Šéfová si jí taky chválí…“
„Co? A co bude se mnou??“ přerušila ho Susanna a nevěděla co si má myslet.
„Ty prý budeš mít nějakého nového, co přišel z policejní školy, zítra by měl přijít poprvé.“ zaculil se Frank… „Dělám si srandu. Chris je skvělá, ale na tebe nemá.“
„Já tě praštím.“ naznačila Susanna útok a zpražila Franka pohledem.
„Nasedat madam, musím být za chvíli na stanici.“ otevřel Frank gentlemansky dveře od služebního Mercedesu a pomohl Susanně nastoupit.
„Pojedu s tebou. Teda jestli ti to nevadí.“
„Vůbec, aspoň si nebudu muset zajíždět. Tvůj byt je přeci jen trochu z cesty.“

Když Susanna vešla do budovy všichni ji přivítali s úsměvem na tváři. „Vítám tě zpátky!“ objala ji Andrea.
„Díky!“
„Co se to tu děje?“ vyšla ze své kanceláře Anna a přejela očima po služebně. „Susanno, co tady děláte? Máte snad být ještě doma?“
„Ano, ale Frank pospíchal, tak jsem jela s ním…“ když ji přerušil příchod Chris.
„Smím vás představit?“ usmál se Frank a zval Chris k nim. „Komisařka Susanna von Landitz a to je Chris Baumgardtnerová, tvůj záskok.“
„Těší mě, už jsem toho o vás hodně slyšela.“ řekla Chris
„Škoda, že nemohu říci to samé.“ usmála se Susanna.
„Franku odvezeš mě? Jsem unavená.“
„Susanno promiň, ale Chris mi právě řekla, že má stopu k jednomu překupníkovi.“ řekl Frank a usmál se na Chris.
„To nevadí, zavolám si taxi.“ usmála se Susanna a sama pro sebe si pomyslela: „Abys se z ní ne…“
„Já tě odvezu.“ nabídl se Hotte a přerušil Susanninu myšlenku.
„Díky Hotte, to bys byl moc hodný.“ Susanna se rozloučila se všemi na stanici a vyšla ven za Hottem. Když byli na A45 ozval se ve vysílačce Frankův hlas s žádostí o posily k benzínové pumpě na A45 59. kilometr, Hotte se podíval na sedadlo vedle sebe, Susanna právě brala do ruky vysílačku: „Franku, tady Susanna. Jsme kousek od vás, za chvíli jsme tam. Konec.“ „Dobře, ale přijeďte bez zapnutého majáčku a radši zaparkujte někde dál, mají rukojmí.“

Během chvilky byl Hotte i se Susannou u Franka.
„Kde je Baumgardtnerová?“ zeptala se Susanna
„Uvnitř, měl jsem to jít zaplatit já. Sakra!“ proklel Frank.
„Neboj dostaneme ji od tam tud. Vědí, že je policistka?“ vložil se do hovoru Hotte.
„Doufám, že ne, vypadá to na nějaký feťáky, kteří potřebují prachy.“
„Co, když půjdu dovnitř.“
„Co??“ zhrozili se nad Susanniným nápadem Hotte s Frankem.
„Ani nápad, počkáme na vyjednavače a zásahovku.“ zpražil ji hned Frank.
„Ale oni nevědí, že jsem polda. Stačí, když si vyberu jakýkoli auto a zajedu sem, jako že chci tankovat.“
„Tak jo, ale jdu s tebou.“ rozhodl Frank a šel i se Susannou k parkovišti, kde si vyhlédli mladý manželský pár.
„Dobrý den Traber dálniční policie a tohle je má kolegyně komisařka von Landitz.“
„Potřebovali bychom váš vůz.“ řekla Susanna směrem k mladému muži.
„A co s ním chcete dělat?“
„Jen přejedeme k támhleté pumpě.“
„Nebojte vrátíme ho v pořádku.“ dodala Susanna, když viděla překvapené obličeje.
„Tak dobře.“ odpověděla žena.
„Děkujeme.“ řekli jednohlasně komisaři a sedli do vozu.

Než přijeli k pumpě zavolala Susanna Hertzbergerovi: „Hotte tady Susanna, až se ti ozve Engelhardtová tak jí všechno řekni, kdyby se neozvala do příjezdu zásahovky, tak jí zavolej a řekni jí kde jsme a aby nic nepodnikala a držela zásahovku dál od pumpy. Zatím.“
„Rozumím. A buďte opatrní.“ řekl Hotte a zavěsil.
„Tak jdeme na to.“ konstatoval Frank a už zastavoval u stojanu. Natankoval vzal Susannu za ruku a šli zaplatit. Když vešli namířil na ně maskovaný muž zbraní, druhý byl bez masky a řekl jim: „Lehnout na zem! No tak neslyšeli ste?“ Frank i Susanna si lehli a uviděli zraněnou Chris, ležela v koutě s průstřelem pravého stehna.

Hotte nemohl čekat až přijede zásahovka a jal se informovat šéfovou. „Dálniční policie Schäferová, jak vám můžu…“
„Andreo tady Hotte dej mi prosím tě šéfovou, ale rychle.“
„Ale ona tu není jela k té přepadené pumpě. Zkus se s ní spojit vysílačkou.“
„Díky Andreo.“
„Kobra 19 volá Kobru 1, šéfová ozvěte se.“
„Tady Kobra 1 Hertzbergere co se děje?“
„Jde o tu přepadenou pumpu.“
„Co je s ní?“
„Frank a Susanna jsou uvnitř jako rukojmí.“ informoval svou milou šéfovou Hotte.
„Cože? Vždyť jste měl Susannu odvést domů a Traber jel přeci někam úplně jinam.“ řekla Anna.
„Jo, ale Frank potřeboval posily k té pumpě…“
„Tak je před pumpou nebo uvnitř.“ přerušila ho šéfová.
„To byl nápad Susanny jít dovnitř a nechat se zajmout, aby se pokusila zneškodnit lupiče…“ odmlčel se. „Ale Frank jí nechtěl nechat jít samotnou.“
„Tak že teď jsou tam zavření oba a ještě několik jiných lidí. A kde je Baumgardtnerová?!“ rozčílila se Anna. Ve vysílačce se dlouho nic neozývalo. „Hertzbergere, kde je Baumgardtnerová?!“
„No šéfová, ta je tam taky.“
„Za chvíli jsem tam, tak mi to řeknete potom. Kobra 1 konec.“

Mezi tím Susanna a Frank přemýšleli o možném riziku, kdyby se o něco pokusili. Když Susanna uviděla titulní stránku staršího časopisu, na které byla vyfocena při jedné dopravní nehodě. „Franku! Pss!“ špitla na svého kolegu a hlavou ukázala ke stojanu s novinami.
„Sakra.“ proklel ležící Frank.
„Co je! Říkal jsem, že bude ticho.“ křikl maskovaný muž směrem k Frankovi.
„Jen jsem si uvědomil, že má dneska moje matka narozeniny.“ odvětil Frank.
„Tak buď hodnej! Nebo..“
„Ralfe poldové!“ přerušil ho komplic.
„Kdybys nepostřelil tu policajtku, měli jsme šanci se odtud dostat bez problémů…“
„Já jsem její kolegyně!“ pronesla najednou pevným hlasem Susanna.
„Susanno, co to vyvádíš?“ zeptal se překvapený Frank.
„Jo? A kde máš bouchačku a vodznak?“
„Na služebně, dneska mě kvůli ní suspendovali.“ skončila Susanna.
„Jak se teda menuje?"
„Chris Baumgardtnerová.“
„Je to pravda.“ řekla unavená Chris, když se na ni podíval.

Zrovna dorazila Anna a zásahová jednotka. „Hertzbergere co se tu sakra děje?“ pustila se hned do Hotteho.
„Šéfová jak už jsem vám říkal, Frank, Susanna a Baumgardtnerová jsou rukojmí…“ Najednou se otevřely dveře a v nich stála Susanna a za ní dva maskovaní, ozbrojení muži. Engelhardtová se nejdřív podívala na Susannu a potom na muže. „Co chcete?“
„Chci auto s plnou nádrží a dvě stě tisíc euro. Za hodinu nebo je po ní.“
„Propusťte nějaké rukojmí ať víme, že chcete spolupracovat.“ přerušila ho Anna. Muž se otočil a vešel zpět do dveří.
„Biedermanne, ať se vaši muži připraví. Hertzbergere, zavolejte Andree, ať se spojí s policejním prezidentem a požádá ho o to výkupné.“ rozdala rozkazy Anna. V tom vyšlo několik rukojmí ze dveří v čele s Frankem, který podepíral zraněnou Chris.
„Pošlete sem doktora!“ zavolal na uniformované kolegy.
„Trabere zůstal tam ještě někdo?“
„Kromě Susanny ještě majitel a jeho žena, šéfová.“
„Proč vás pustili?“
„Asi si chtěli ulehčit, kdyby se jim akce nepovedla, co já vím. Už přivezli peníze?“
„Ještě ne, za chvíli jsou tu.“
„Šéfová, volala Andrea, že auto a výkupné jsou na cestě, ale kvůli té sněhové kalamitě to nestihnou včas.“ přerušil je Hotte.
„Hotte, kde jsou teď přesně?“ procedil mezi zuby Frank.
„Sedm kilometrů odsud.“
„To můžou stihnout stačí když vezmou peníze a dojdou sem.“
„No jo, ale co to auto?“
„Šéfová, aut je tu hned několik, třeba můj služebák můžu se schovat do kufru a až…“
„Trabere, vím co chcete udělat, ale co když budou chtít auto nejdřív prohledat než odjedou.“ konstatovala Anna.
„Já vím, ale můžeme to risknout, pořád lepší než nedělat nic.“
„Frank má pravdu.“ přisvědčil Hotte.
„Tak dobrá, ale neuděláte nic co by ohrozilo život rukojmí.“
„Ano, šéfová, jdu se připravit.“ Anna mezi tím zavolala Andree.
„Andreo, ať ti dva co převáží peníze vystoupí z vozu a vezmou to sem pěšky.“
„Šéfová a co bude s tím autem?“
„To ať odstaví, hlavně ať přinesou peníze a hodí sebou.“ ukončila hovor Anna.

„Už by tu měli být prachy a to auto.“ řekl nervózní Ralf.
„Chvíli to trvá musí dostat povolení…“
„Tebe se nikdo na nic neptal!“
„Marku klid, za chvíli tu budou prachy a my zmizíme.“ uklidňoval svého komplice Ralf.
„Peníze a auto už jsou tu!“ ozvalo se z venku.
„Ty pojedeš s námi.“ ukázal Mark zbraní na Susannu.

V okamžiku kdy vycházeli ven byla zásahová jednotka rozmístěná po celém prostoru pumpy a jejího okolí a připravena k okamžitému zásahu. „Dokud nevydám rozkaz nikdo nic nepodnikne.“ oznámila do vysílačky Anna. Frank byl schován v kufru svého vozu a čekal až se rozjede. Ralf držel Susannu před sebou jako živý štít, Mark se držel těsně za ním.
„Alfa 5 mám na mušce jednu cílovou osobu.“ ohlásil člen zásahové jednotky.
„Vyčkejte na povolení. Paní Engelhardtová mí lidé mají jednoho na mušce.“
„Ať nic nedělají, nevíme co by mohl udělat ten druhý.“
„Velitel zásahu pro Alfu 5 povolení neuděleno. Opakuji nestřílejte.“
„Alfa 5 rozumím.“
„Šéfová, když dáte Susanně znamení, ona ho pochopí.“ ozval se Frankův hlas ve vysílačce.
„Trabere je to riskantní.“
„Vím, ale za pokus to stojí, nevíme co by mohli udělat třeba za hodinu.“
„Dobře. Ale na vaši zodpovědnost. Vrchní komisařka Engelhardtová Alfě 5 zneškodněte cílovou osobu.“
„Alfa 5 rozumím.“ Anna se podívala Susanně do očí a naznačila jí, aby se skrčila. Susanna se na ni nechápavě podívala, ale pochopila co má udělat.
„Alfa 5, veliteli zásahu čekám na rozkaz.“
"Velitel zásahu, palte!“ Vyšel výstřel Mark se zhroutil k zemi. Ralf strčil do Susanny až oba spadli. Susanna se s ním začala prát o zbraň, to už ale Frank vylezl ze zavazadlového prostoru svého vozu a skočil po Ralfovi, který nechtěl být zatčen a udeřil Franka do obličeje. Když chtěl Ralf udeřit Franka ještě jednou stálo okolo něho několik maskovaných policistů. Jeden z nich ho udeřil a nasadil mu želízka.

„Jsi v pořádku?“ zeptala se Susanna ještě ležícího Franka.
„Jo. Nic mi není. Jenom tě vidím dvakrát.“ usmál se Frank.
„Tak dělej vstávej.“ řekla Susanna a pomohla mu vstát.
„Myslela jsem že jste doma a odpočíváte a vy si tady hrajete na rukojmí. Nechci vidět, že by se to opakovalo.“ zpražila Susannu Anna a posadila ji do svého vozu. Susanna se nezmohla na odpor. Ani se nestačila rozloučit s Frankem. Anna ji nakonec domů odvezla sama.

KONEC

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Juchuchá......Sus a Frank jako rukojmí....A atraktivní zástup Sus.....Nádhera.... Laughing Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
O Frakovi a Susanně moc povídek není.Mě se to líbí,ano krátké ani dlouhé,je to napínavé.Myslím si,že se ti to moc povedlo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alice


Založen: 01. 11. 2013
Příspěvky: 1
Odpovědět s citátem
„Hned jsem tam.“ Jestli jel předtím rychle, teď snad letěl. Na střechu nasadil majáček a plynový pedál přimáčkl k podlaze.
Když přijel na služebnu, málem se mu začala třást kolena. Ujistil se, že zbraň je na svém místě a pomalu vešel do budovy, kterou tak miloval. To co uviděl, ho šokovalo.
„Ale, pan vrchní komisař. No jenom pojď mezi nás.“

_________________
itil v3 foundation braindump itil v3 foundation braindump
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
Ačkoli Franka a Sus moc nemusím, tak povídka se mi líbila Smile Taková akorát dlouhá, ale napínavá a dobře se četla Smile Zkrátka pěkný Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
2. Hra na rukojmí
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma