AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Na mušce smrti
Hartmutt


Založen: 11. 11. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Hahaaaa! Tak jsem sice jenom něco vyšťoural!

Na mušce smrti

„To byl zase den…“ oddechnul si mladý policejní technik, dokončivší papírování okolo událostí toho dne. Neměl ani tušení o tom, co se té noci uděje, skončil jako normálně (čti „asi dvě hodiny přesčas“) – ukončil práci, zaklapnul lehounký notebook, vypnul počítač a hodil tašky na zadní sedadlo svého služebního Audi A6 3.0TDi quattro Avant, zaparkovaného vedle offroadu od Mercedesu – vozidla pro tajné akce. Sednul za volant, motor typicky zaduněl a uvedl vůz do pohybu. Když vycouval z garáže, prudce šlápnul na plyn, uvolnil spojku a motor, za svého typického tlumeného rachotu, zatlačil zrzka hluboko do sedaček. Vzápětí ho však jiný systém málem propasíroval přes bezpečnostní pásy, protože se v protisměru objevila kavalerie vedená Semirovým BMW. I když nerad, zacouval zpět do garáže a čekal, co za šrot mu tam přivezou tentokrát.
„Ahoj Hartmutte! Tentokrát pro tebe máme po těch tuctových bouračkách nějaké oživení!“ pozdravil Tom, který zrovna vystoupil z auta velmi energicky. Hartmutt, když si všiml, co mu to vezou, se zhrozil
„Jak tomuhle můžete říkat oživení?! Vždyť to je A8…počkat?! A8? Vždyť tím jezdí dost politiků…“ když uviděl SPZku, pochopil celý tenhle tyjátr a důvod, proč byl Tom tak „hyperaktivní“. „Tak co? Přežil nebo můžou Češi slavit?“ dotázal se ještě.
„Můžou slavit, ale jediný špatný na tom je to, že tu nehodu budeme vyšetřovat my. Vypadá to, že to nehoda nebyla.“ ukončil Semir diskuzi nad vrakem Paroubkovy audiny.
„To bude zase noc…“ povzdechl si zrzek, když dopsal SMSku pro kluky z pitevny, aby mu co nejdřív poslali výsledky pitvy – respektive kopii mailu pro komisaře.
„To je ale blbost… To snad není možné… Zadní část vozu vůbec nevykazuje takovou deformaci, aby způsobila smrt… Vypadá to, že ho někdo musel zabít už před tím, než se stala nehoda…“ klevetil si pro sebe polohlasem Hartmutt, za neustálého šermování svým počítadlem. Nakonec si doběhl do auta pro notebook a připojil ho diagnostickým kabelem k řídící jednotce havarovaného vozu.
„Vždyť ani nedošlo k aktivaci airbagů v zadní části vozu – to muselo být maximálně ve čtyřicítce!“ pokračoval ve svém monologu, kterému už krom počítadla naslouchal i notebook. Ale naslouchal i někdo jiný – odposlouchávací zařízení na půdě KTU, o kterém nikdo nevěděl, paradoxně ani ti, kteří ho tam namontovali, neboť si mysleli, že bylo dávno odstraněno. Nicméně tu byl jeden člověk, který se o tom dozvěděl. A ten dal pokyn – „Zlikvidovat!“
Najednou se ozvala znělka příchozího e-mailu v Outlooku, odesílatel – pitevna. Paroubek byl otráven kyanidem draselným, okolo šesté večer, plus mínus autobus (čti „půl hodina“). Tímto se technikovi potvrdila domněnka. Nyní, podle stupně deformace, zdravotního stavu zbytku posádky a údajů v palubním počítači a řídící jednotce o zastávkách včetně přesného času, zjistil, že nabouraný vůz nejel více než 50km/h. Dále ještě zjistil, že se motor naposledy zastavil v 18:54. „To musela být ta nehoda. Všechno to do sebe zapadá!“ dokončil svoji samomluvu a v zápalu „boje“ třísknul svým počítadlem do svého mobilního telefonu. Odnesl to displej, jehož tekuté krystaly teď způsobily určitou třpytivost a notnou lepkavost pracovního stolu.
„Tááák jo! To by bylo – teď napíšu Tomovi a Semirovi, že je to pro ně a já budu konečně moct jet domů – to bych teda měl, protože jinak budu následující tejden spát v lepším případě na gauči.“ prohlásil s čumákem v alcantrovém stropě á-osminy, kontrolujíc, zda nedošlo k selhání airbagů, byť to bylo v jádru nepodstatné. Pak ještě zabrblal cosi o drahých polovičkách a problémech spojených a jakmile odeslal zprávu, konečně nasedl do jiné audiny a vyrazil. Bylo prázdné město, takže víceméně kašlal na předpisy a dovolil si s mohutným turbodieselovým kombi, které ovšem parádně drželo zvolenou stopu, poměrně sportovní jízdu – Semafor? Co je to? Že by divadlo?; Maximální povolená rychlost? Obhajoba řidiče neschopného rychlé jízdy, že nejede rychleji? – takže – eeh – sportovní jízdu – krapet kamikadze, ale poradil si s tím. Měl štěstí, že byl již skoro doma, takže jel trochu pomaleji, když mu časovaná nálož protrhla pneumatiku. Stát se mu to ve vyšší rychlosti, byl by mrtvý. Zajel do garáže a vyměnil kolo. Pak zběžně překontroloval svůj druhý vůz, Volvo C30, nasedl a hodil na vedlejší sedačku tašku s notebookem IBM X61s, který v zápětí zapnul, aby informoval kolegy na služebně dálniční policie. To, co se však dělo u Semira a Toma, však bylo několikrát horší.

Toto je souběžné s dějem o Hartmuttovi – začátek tou dobou, kdy Cobra 11 opustila prostor KTU.

„Ááách jo, tak kde začneme? Asi nebude nejlepší se ptát, jestli byl někdo, kdo ho vyloženě nenáviděl, protože takových lidí bude alespoň pět milionů. Možná by mělo smysl projít výhružky, ale nejlepší bude začít v ochrance okolo špiček tý jejich CSU nebo jak tomu říkaj... A nesmíme zapomenout na jeho nejbližší rodinné okolí.“ dokončil Tom a čekal, co řekne Semir, který ale právě četl e-mail na komunikátoru, který vyfasoval v rámci obměny mobilních telefonnů každý na služebně a přišel mu mail z e-mailové adresy cssdmoerder@trigomail.de. Byl tak zabrán do čtení zprávy, že začal brzdit až vskutku pozdě a padesátkou nacpal svoje BMW do kufru Frankova Mercedesu. Tedy v kufru byl jen motor, zbytek zůstal nedotčen díky dostatečným deformačním zónám bezpečných vozů.
„Sakra Trabere, co to tady děláš?!“ rozohnil se Semir, nuvědomuje si, že jaksi za nehodu může on a že si to akorát dělá horší.
„Pan kolega Traber jaksi přehlédl, že za ním jede cholerický turek s mobilním telefonem v ruce...“ odpověděla za svého parťáka blonďatá policistka, pohledem hypnotyzujíce Gerkhanovu levou ruku, ve které stále třímal komunikátor Nokia E90. Ten se trochu začervenal a rychle ho hodil na sedačku, kde ho Tom vítězoslavně sebral a s ještě rozjařenějším výrazem s ním vylezl z auta. Frank už jen zavolal odtahovku.

„Můžete mi, vážení vysvětlit, co to mělo být? Zlikvidovali jste dvě auta v hodnotě celkem nějakých sto tisíc Euro a a a ...“ to šéfová už jen dosedla do židle po vystoupení , které si chtě-nechtě vyslechla málem i služebna Duesseldorfu. První se vzpamatoval Frank:
„Šéfová, já za to nemůžu. Když prostě stojím na semaforech, tak jaksi nemůžu předpokládat, že si někdo čte e-mail a nekouká na cestu!“ vybouchl a sebral šéfové ze stolu klíčky od svého prozatímního služebáku BMW 120i ve třídvéřovém provedení. S ním odešla i Susanna, která ho cestou pohladila po rameni. Na dvoře se ozvalo zakvílení pneumatik. Tom a Semir se jen třásli, protože věděli, co přijde – totální „čočka“. Avšak nic. Jen jim s všeříkajícím výrazem podala klíčky od Fiatu Panda. Bylo už pozdě, takže se teď rozjeli domů.

Ráno rovnou jeli za Hartmuttem na KTU. Volal, že ještě něco objevil.
„Ahoj Hartmutte!“ pozdravili unisono všichni čtyři vrchní komisaři. Jmenovaný se praštil hlavou o kapotu hlídkové Vectry.
„Sakra, to nemůžete zaklepat? Něco pro vás mám – v kufru jsem našel tohle!“ zahlásil a ukázal na injekční stříkačku. „Takže zaprvé – našel jsem v ní zbytky jedu digitalis – někdo tam vylouhoval náprstník – by zabilo i slona. Za druhé jsme z nich separovali otisky prstů. Nemáme je v databázi, v Česku jsem se ptal, ale chtěli tam úplatek za vyřízení ještě téhož dne, takže jsem se jim tam hacknul. Našel jsem tam záznam o Janu Valnickém - člen ochranky vládních činitelů, profesionální kickboxer...“ jmenoval.
„Dobře Hartmutte, kde bydlí?“ byl Frank netrpělivý.
V Čechách, ale ubytovaný je tady, v Maritimu, informoval jsem se u providera jeho mobilu. Teda než jsem je přesvědčil... Pak už byla jen chvilka, než jsem ho zaměřil.“ usmál se technik.
„Bomba, děkujeme, Hartmutte!“ sebrali se stejně rychle, jako přišli.

„Oni, oni řekli ‚Děkujeme, Hartmutte, oni, oni poděkovali...“ byl celý rozjařený a přilepil se na tekuté krystaly od včerejška.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Čech Harty napsal:
    „Tak co? Přežil nebo můžou Češi slavit?“

    Paroubek? Harty, ty opravdu víš, po čem (minimálně ty na fórku) touží Very Happy

    Technik Harty napsal:
    Nakonec si doběhl do auta pro notebook a připojil ho diagnostickým kabelem k řídící jednotce havarovaného vozu.

    Věta jako stvořená pro Tichou poštu Smile

    Ciferník Niels napsal:
    okolo šesté večer, plus mínus autobus (čti „půl hodina“)

    Tohle je dost dobré přesné vyjádření denní doby Very Happy

    Hartyho cesta domů proběhla naštěstí bez setkání s kolegy z dálniční.

    Semirův způsob parkování je jako vždy originální.

    A Hartmutt se mění v sekretářku Very Happy

    Na Hartyho krutý Harty napsal:
    „Oni, oni řekli ‚Děkujeme, Hartmutte, oni, oni poděkovali...“ byl celý rozjařený a přilepil se na tekuté krystaly od včerejška.

    chudák malej.

    Ale jinak bomba povídka, Niels Smile


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Oni,oni řekli děkujeme Hartutte,oni,oni poděkovali,tohle mě poslalo pod stůl,kde jsem se asi půl hodiny svíjela smíchy!Vážně srandovní věta!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tahle povídka je prostě skvělá Laughing Laughing Laughing Laughing Už jsem komentovala dříve, ale téhle věty jsem si všimla až teď:

přilepil se na tekuté krystaly od včerejška --> propána, chuděra!! Laughing Laughing Laughing Aby se pak odlepil, šmankote!! Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
parádní kousek Very Happy

a zahrál si i Paroubek - ale jen podřadnou roli
Very Happy neměl ani štěk Very Happy Smile Laughing

končil jako normálně (čti „asi dvě hodiny přesčas“)
okolo šesté večer, plus mínus autobus (čti „půl hodina“).

tomu říkám dokonalá časová určení Very Happy

nacpal svoje BMW do kufru Frankova Mercedesu. „Sakra Trabere, co to tady děláš?!“ rozohnil se Semir

Ah ano takhle nějak by měla vypadat omluva.... Laughing Very Happy

„Oni, oni řekli ‚Děkujeme, Hartmutte, oni, oni poděkovali...“ byl celý rozjařený a přilepil se na tekuté krystaly od včerejška.

....a v šoku z poděkování tam tak přilepený seděl celý víkend Very Happy Smile

Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Je,oni ví,co je Paroubek za blba?Škoda,že s ním nejel náš Kvasimódo(já nevím,jak se to píše)Cikrt.To bych skákala radostí

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Tak se zase pustím do komentování a kritizování povídek xD...

„Jak tomuhle můžete říkat oživení?! Vždyť to je A8…počkat?! A8? Vždyť tím jezdí dost politiků…“

Supeeeer Laughing

„Tak co? Přežil nebo můžou Češi slavit?“ dotázal se ještě.
„Můžou slavit, ale jediný špatný na tom je to, že tu nehodu budeme vyšetřovat my. Vypadá to, že to nehoda nebyla.“ ukončil Semir diskuzi nad vrakem Paroubkovy audiny.


To byly určitě vajíčka Laughing ... Omlouvám se, ale nic jiného mě při myšlence na Paroubka nenapadne...

Paroubek byl otráven kyanidem draselným, okolo šesté večer, plus mínus autobus (čti „půl hodina“).

Ano, kyanid udělal své... Laughing Wink

... a v zápalu „boje“ třísknul svým počítadlem do svého mobilního telefonu. Odnesl to displej, jehož tekuté krystaly teď způsobily určitou třpytivost a notnou lepkavost pracovního stolu.

nooo... ten zápal boje.... známe Very Happy Cool

poměrně sportovní jízdu – Semafor? Co je to? Že by divadlo?; Maximální povolená rychlost? Obhajoba řidiče neschopného rychlé jízdy, že nejede rychleji? – takže – eeh – sportovní jízdu – krapet kamikadze, ale poradil si s tím.

nooo.... to bych se s tebou bála, Hárty

Asi nebude nejlepší se ptát, jestli byl někdo, kdo ho vyloženě nenáviděl, protože takových lidí bude alespoň pět milionů.

Aspoň? Minimálně Laughing Laughing

„Sakra Trabere, co to tady děláš?!“ rozohnil se Semir, nuvědomuje si, že jaksi za nehodu může on a že si to akorát dělá horší.
„Pan kolega Traber jaksi přehlédl, že za ním jede cholerický turek s mobilním telefonem v ruce...“ odpověděla za svého parťáka blonďatá policistka, pohledem hypnotyzujíce Gerkhanovu levou ruku, ve které stále třímal komunikátor Nokia E90. Ten se trochu začervenal a rychle ho hodil na sedačku, kde ho Tom vítězoslavně sebral a s ještě rozjařenějším výrazem s ním vylezl z auta. Frank už jen zavolal odtahovku.


Chytrá Sus xD Mooooc chytrá a jedovatá xD

„Můžete mi, vážení vysvětlit, co to mělo být? Zlikvidovali jste dvě auta v hodnotě celkem nějakých sto tisíc Euro a a a ...“ to šéfová už jen dosedla do židle po vystoupení , které si chtě-nechtě vyslechla málem i služebna Duesseldorfu.

Noo.... až tak, Aničko? *vyděšenej kukuč*

S ním odešla i Susanna, která ho cestou pohladila po rameni.

No co se tam neděje xD

„Bomba, děkujeme, Hartmutte!“ sebrali se stejně rychle, jako přišli.

„Oni, oni řekli ‚Děkujeme, Hartmutte, oni, oni poděkovali...“ byl celý rozjařený a přilepil se na tekuté krystaly od včerejška.


chudinka malej xD

Jinak se mi to po mé skoro půlroční změně líbilo a zasadilo mě to opět do kobřácké atmosféry.... Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Na mušce smrti
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma