AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Jak se Vám líbí tato a konečně celá povídka?(Známkujte jako ve škole...)
1-super!
100%
 100%  [ 1 ]
2-má to drobné nedostatky!
0%
 0%  [ 0 ]
3-průměrné!
0%
 0%  [ 0 ]
4-ale...ujde!
0%
 0%  [ 0 ]
5-hrůůůza!
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

1.Z teorie do tvrdé reality
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Lidičky,zdravím....
Na minulém fóru tady jsem měla přezdívku Semír-and-Andrea a jistě si někteří vzpomínáte,že jsem povídku Z teorie do tvrdé reality psala postupně a teď jí tu mám a dávám Vám jí sem!


6:00

V jednom rodinném domku se rozezvonil budík.„Ach jo,zase ráno“zívl si devatenáctiletý mladý muž a šel se umýt a obléknout.Poté si šel připravit pomůcky na akademii.Tím rodiče velice rozčiloval.Sice mu bylo 19,ale pořád bydlel s rodiči a s jeho sourozenci Aischí a Martinem.Měl k rodině velmi blízko,takže nechtěl odejít od rodičů.Rodiče pro něj byli vším, co měl. Dnes měli na policejní akademii na plánu přednášku <Zbran>.Nikoho jiného zbraně nezajímali víc než jeho,Semíra Gerhana.Semír se nasnídal a vyrazil do školy.
Do třídy vkročil se zvoněním.“Zase pozdě,Semíre,zase.Copak si nenařídíte jednou budíka dobře?“rozčiloval se pan profesor Mäpchen.„Omlouvám se,už se to nestane,pane profesore.“zabručel Semír už asi posté a posadil se mezi Alexe a Bruna,jeho přátelé. „Takže na začátku…“začal profesor,když se Semír posadil.“…bych Vám chtěl zopakovat,že každý velmi dobrý policista je filozof a ctí zákony a pravdu.Své povinnosti bere jako svátnost.Je to i v případě paní komisařky Anny Englhartové,které se dovolila a přišla Vám něco říct k tématu <Zbran>.“řekl profesor.Semír vzhlédl a uviděl mladou ženu asi kolem 30-ti let. Ta začala vyprávět o zbraních…
Asi po hodině a půl se zeptala:“Má k tomu někdo nějaké otázky?“Otázek bylo dost.Dokonce Semír se přihlásil asi desetkrát.“Semíre,měli bychom paní komisařku už nechat.“mírnil Semíra profesor Mäpchen.“Ale,pane profesore,ať se ptá,měl by vědět s čím bude v budoucnu zacházet.“usmála se Anna.“To vážně pochybuji,že z něho něco bude,není vhodný na nic.“řekl příkře profesor.Třída se začala chechtat.“Uvidíme…“řekla tajnůstkářsky Anna.“Konec hodiny!!!“řekl profesor Mäpchen a třída se začala rozcházet.
„Chtěla bych Semíra Gerkhana vypůjčit a případně zaučit do praxe.“řekla vážně Anna,která stále stála s panem profesorem Mäpchenem v učebně.“Mohl bych vám poskytnout někoho jiného,lepšího…“nabídl se profesor.“Ne,chci jeho…“stála za svém Anna.“No,tak dobře.Ale požaduji,aby chodil alespoň dvakrát týdně sem na akademii.“souhlasil profesor Mäpchen.“Spolehněte se.“usmála se Anna a odešla.
„Jak se vám to líbilo?“zeptal se Semír Alexe a Bruna.“Líbilo,lepší než od Mäpíka.“řekl Alex.“Jo,přesně.Aspoň nějaká příjemná změna.“souhlasil Bruno.Všichni se začali smát.“Ehm!“ozvalo se za nimi.Semír se prudce otočil a uviděl Annu.“Vy teda umíte vyděsit“oddychnul si Semír.Začalo zvonit.“Sakra.“vyděsili se a běželi do třídy,jenže Anna včas chytla Semíra.“Pojedeš se mnou.“řekla s jemným úsměvem.“Ale…Ale to nejde.Máme laborky a…“znervózněl Semír.“V klidu,vybrala jsem si Tě na praxi práce policisty...Budeš sem chodit jen dvakrát týdně.“uklidnila ho Anna.“Mno,dobře.Ale co Vy budete…“nedokončil Semír.“Mohl bys mě,prosím tě,tykat?“poprosila ho Anna.“Dobře…“pousmál se Semír.Podali si ruce.“Mno,…Ale proč sis vybrala zrovna mě?“zeptal se s úsměvem Semír.“To se špatně vysvětluje.“odvětila Anna a někam šla.“Tak pojď…“vyzvala ho.“Kam jdeme?“zeptal se nejistě Semír.“Jedeme k policejnímu prezidentovi,aby Ti udělal policejní průkaz a až doděláš policejní akademii dostaneš identifikační číslo,znak a to všechno.“oznámila ho.“Ale…“namítl Semír.“Žádný <ale>!!!“řekla příkře Anna a šla ven.Semír tam stát,nevěděl jestli jít za úplně neznámou ženou nebo zůstat na škole.Anně prostě moc nevěřil,ale vydal se za ní.“Jak mám věřit,když nevím jistě jestli jste od policie…“ozval se Semír.Vykal ji a říkal si,že ji nebude tykat,připadalo mu to hloupé.Anna se z donucení otočila a podala mu její průkaz.Semír si ho prohlédl.“Dálniční policie,hm,tak to je jiná…“pomyslel si Semír a vrátil ji průkaz zpátky.“Tak to jo…Omlouvám se,nejsem zrovna důvěřivý člověk.“pousmál se Semír.“V pořádku,jsem už na to zvyklá,tak rozmyslel sis to?“přistoupila k autu.“Jo,pojedu s Vámi.“souhlasil Semír a jelo se.
“A nechtěl bys mi opravdu tykat?Přijde mi to divný,že mi vykáš.“řekla Anna.“Ne...Já oproti vám nejsem nic.“řekl tiše Semír.Anna mlčela,bylo vidět,že je z toho překvapená a dojatá.“Já…“znervózněl Semír.“Na mojí reakci nelze nic namítnout.“řekla Anna a koukla se na nervózního Semíra.Semír mlčel.Přijeli na nějaké parkoviště.Semír uviděl budovu dálniční policie.“Tak jdeme.“řekla Anna a vystoupila z auta a Semír ji ihned následoval.“Tak a jdem vstříc tvé nové budoucnosti.“pousmála se Anna a spolu šli na stanici.“Zdravím!“pozdravila Anna své kolegy.“Ahoj Anno!“pozdravili ji sborově kolegové.Anna šla se Semírem do kanceláře,ve které Semír uviděl policejního prezidenta,kterému patřila jejich akademie.“Dobrý den!“pozdravil Semír policejního prezidenta.“Dobrý…“pan –pp- se zarazil.“Gerkhane,co tu pro vše všudy děláte?!“křikl na něho příkře.“Já…“znervózněl Semír a koukl se po Anně.“Přivedla jsem já,šéfe.Potřebujeme přece dočasnou náhradu za Inga.“řekla sebejistě Anna.“No,dobrá,Englhartová.Neříkám,že tady Gerkhan není špatný student na akademii,je přímo výborný,ale nebylo by lepší si vypůjčit policistu z jiného oddělení?Ne,že bych Gerkhanovi nedůvěřoval,ale nemá ani hodinu praxe.“zauvažoval pan –pp-. „Ale potřebuje zaučit,to nám společně bude trvat tak minimálně týden a do té doby to zvládnu sama,šéfe.“namítla Anna(vidíte,jak se Anna hrozně podobá Semírovi? J).“No,tak dobře.ale jestli se Vám,Englhartová,něco za ten týden stane,ručíte si za to sama.“souhlasil tvrdě pan –pp-.“Super.“usmála se Anna.Semír se na ni koukl jak na nějakého mimozemšťana.“Musíš se holt smířit s tím,že práce u policie je risk.“odůvodnila Anna svou radost.“Hmmm…“řekl Semír svým ledabylým tónem.“Ať už Vás tu nevidím.“zamručel ostře pan –pp- a Semír s Annou odešli za ostatními.“Kdo to je?“zeptal se Anny jeden celkem urostlý brunet.“To je Semír Gerkhan,jeden z kadetů na policejní akademii tady v Kölnu,vzala jsem si ho na praxi a příští týden tu bude na čas zastupovat Inga.“představila Semíra kolegům.“Jsi spokojen,Franku?“pousmála se Anna na toho bruneta.“Anno,……Ingo už se nevrátí,před hodinou jsem dostal zprávu,že ho někdo zavraždil.“řekl tiše Frank a rozplakal se.“Jdi támhle za Hottem,vysvětlí Ti částečně práci.“koukla na Semíra Anna a očima ho požádala,aby je nechal o samotě.Semír odešel.
A tím zůstali Frank a Anna o samotě.“Ví to šéf?“zeptala se Anna Franka.Zavrtěl hlavou.“Mám mu to říct nebo mu to řekneš,Franku?“jednala Anna.“Já mu to řeknu……Já vůbec nevím,co budu dělat,Anno…..“koukl se na Annu svýma uslzenýma očima Frank.Anna ho objala.“Ale no tak,Franku.Jsme tady ještě my,všichni jsme s Tebou.Myslím,že Semír bude dobrý kolega…“řekla uklidňujícím hlasem Anna.“Jo,taky si myslím.“smutně se pousmál Frank.“Co se tu děje?“řekl někdo za nimi.Oba se bleskově otočili a uviděli pana –pp-.“Co se děje?“zeptal se –pp- už klidněji.“Šéfe…..Inga před hodinou zavraždili…“řekl Frank,brečel.“C-Co?“vykřikl skoro –pp-,“Proč o ničem nevím?No,to je jedno….Všechno zařídím a Vy si dejte dovolenou,Stolte.My to zvládneme bez Vás…“řekl celkem mile –pp-.“Dík.“řekl Frank a odešel.“A co Ty,Anno?“zeptal se –pp-,nikdy ji ještě v práci netykal,ale chodili spolu.“Nějak to zvládám.Co bude se Semírem?“zeptala se Anna.“Neboj,zvládneme to společně.“usmál se –pp- a políbil ji.“Hansi,teď ne,promiň.“odstrčila ho a šla pryč.(No jo,paní policistka drsňákJ)
Semír šel tedy za celkem milým policistou.“Paní Englhartová mě za Vámi poslala,prý abyste mě zasvětil do práce.“začal Semír.“Zase já?No,to je jedno,sedni si sem.“usmál se.“Jsem Horst Hersberger,ale říkají mi Hotte,převzali to od moji matky.“podal Semírovi ruku.“Co kdybychom si tykali?“vyzval Semíra Hotte.“Dobře.“souhlasil s úsměvem Semír.“Takže…“začal Hotte Semírovi vysvětlovat tu práci.Asi po 10-ti minutách se tam objevila Anna.“Tak jak jste to vyřešili?“pousmála se.“Jo,celkem dobře.“řekli sborově Semír a Hotte.“Opravdu,Hotte?“zeptala se starostlivě Anna.“Jasně,Anno.“řekl klidně Hotte.“Jen aby…“koukla se na Hotteho zlověstně.“Já abych něco zmršil.“zamumlal Hotte s jistou ironií.“Jo,zmršil,Hotte.Včera jsi si dal špatný údaje o tom lumpovi z bankovní loupeže.“ponížila ho Anna.Hotte zrudnul.Anna na něj zlostně vzhlížela,takže si vůbec nevšímali Semíra.
Už celkem se zešeřilo.“Pokud nebudu chtít přijet domu v noci,mile rád bych Vás opustil.“řekl tiše Semír.Anna se trochu nepatřičně podívala na Semíra.“O tom ani neuvažuj.Potřebuji s tvým otcem mluvit,takže pojedeš se mnou.“řekla Anna a nasadila svůj jemný úsměv.“Tak mizím i se Semírem.Zítra se tady oba objevíme už ráno.Tak zatím čau.“řekla svým kolegům.“Naschle,šéfe.“houkla Anna na –pp-.“Naschle,Anno…“rozloučil se s ní stále pořád zaraženě.Semír s Annou vyšli ven před stanici a nasedli do auta a rozjeli se směrem Semírův domov.
Přijeli k domu,Semír vystoupil,ale neotevřel dveře a nechal Anna zazvonit.Přišel otevřít Semírův otec.“Ahoj tati.“pozdravit tátu Semír a šel k sobě a nechal tátu s Annou o samotě.“Co tady děláš?“vyjel Franko na Annu zostra.“Musím s Tebou mluvit.Už to takhle dál nejde.“řekla klidně Anna.“Tak dobře…“pustil ji dovnitř a šel s ní do obývacího pokoje.Sedli si naproti sobě.“Víš určitě,že nás Semír neuslyší?“sykla Anna.“Jo,naprosto.“uklidnil ji Franko.“Franko,máš na sobě dost zodpovědnosti,která ti nepatří…Zabil jsi otce Semíra a pořád po tobě jdou.“začala Anna.“No a?No a co,že nejsem otec Semíra?“křikne Franko,nevědomky toho,že ho Semír slyší.
Ale Semír ho slyšel.Stát u dveří obývacího pokoje.Nemohl tomu uvěřit,že má nevlastního tátu.Šel pryč,dost hlasitě prásknul dveřmi.Franko i Anna se vylekali.“Slyšel nás…Jdu za ním…“rozhodla se Anna a šla ven a marně hledala Semíra,který mezitím byl na cestě na služebnu dálniční policie.Když tam dorazil,pozdravil nějakého vysokého policistu a hledal Hotteho.Našel ho a šel za ním.“Ahoj Hotte!“pozdravil Semír Horsta smutně. “Ahoj!“kouknul na Semíra Hotte.“Co ty tady?Vždyť jsi odjel s Annou,ne?“zeptal se zmateně Hotte.“Jo,ale dozvěděl jsem se dost strašný informace.“prozradil mu Semír.“Tak povídej…“pobídl ho Hotte,který ho se zaujetím poslouchal.Semír mu řekl vše,co slyšel před čtvrt hodinkou doma…
Když Semír skončilo,Hotte promluvil:“Vezmu Tě na dnešek ke mně do bytu,ale setkání se svým nevlastním otcem a Annou se nevyhneš.““To je jedno,radši zítra než teď.“odvětil Semír.A jelo se.
Anna přišla zpátky za Frankem.“Už jsem ho nezastihla.“sedla si zase naproti němu.Už bylo asi deset.“Nechám hledání na zítřek.“udělala závěr Anna a odjela domů k rodičům,protože se dneska už nechtěla vidět s Hansem.
Ale kolem dvanácté,když si Anna povídala s rodiči,tak někdo zazvonil.“Já půjdu otevřít…“řekl táta Anny Jack.Otevřel a uviděl Hanse.“Omlouvám se,že vyrušuji tak pozdě,ale není tu Anna?“začal Hans.“Ano,je…“a pustil ho dovnitř.Anna se podívala na přicházející a když uviděla Hanse,zbledla.“Půjdeš domů?“zeptal se Hans tiše a podal ji ruku.Anna zbledla ještě víc a po chvíli řekla:“Ne,já jsem doma tady…A teď prosím odejdi!“Hans se na ni nevěřícně díval:Vždyť…“začal Hans,ale Anna ho zarazila:“Vypadni!!!“řekla ostře.Hans,který měl na krajíčku,koukl na Annu a odešel.Jack se kouknul na svou dceru:“Muselo to být,Anno?“Anna se na tátu podívala a přikývla:Jo,muselo…Víš,tati,s ním už nejsem šťastná…“řekla tiše Anna,koukala se na zem.“Můžu tu na čas být?Nemám,kde být….“koukla se na rodiče.“Jistě…“řekli oba a všichni si šli lehnout.

Hotte a Semír byli na služebně už od šesti,protože Hotte měl ranní příslužbu a nechtěl Semíra nechat v bytě samotného.Asi ve čtvrt na sedm přišel pan –pp-.Semír a Hotte ho pozdravili a –pp- řekl:“Semíre,vás zaučí tady Hotte s Annou Englhartovou.Já se toho účastnit nebudu,protože jsem dal výpověď a budu pracovat jen jako policejní prezident.“Semír se zarazil:“Ale pane,Vy už nebudete mít naší akademii?“Pan –pp- se na něho otočil:“Ano,budu…Budeme se setkávat tam,Semíre…“usmál se na něj –pp- a šel do své bývalé kanceláře,aby si to tam vyklidil.Po chvíli zavolal na Semíra:“Pojď sem,Semíre…“Semír šel za ním.“Tady máš uniformu dálniční policie a dočasný policejní průkaz.“-pp- podal ty věci Semírovi.“Díky,pane…“pousmál se Semír a šel se převlíknout.Tohle bude muset vidět mamka,pomyslil Semír,aniž by věděl,že říká nemožnou věc.Přišel za Hottem,-pp- už byl pryč.“No,jsem sice zvyklý na uniformu akademie,ale tohle je lepší…“řekl Semír.“To víš,to už je praktický život,ne teoretický…“řekl vážně Hotte,ale Semír si bohužel neuvědomoval,že Hotte má naprostou pravdu…
Kolem sedmé přišel na služebnu ten vysoký policista:“Zdravím Hotte!Kdo to je?“ukázal na Semíra.“Ále,náš nový skoro-kolega Semír Gerkhan,jeden z kadetu z kolínské akademie.“řekl Hotte.“Tak to rád slyším…“podal Semírovi ruku.“Já jsem Dieter Bonnrat…“usmál se ten vysoký policista.“Semír Gerkhan.“představil se tentokrát sám Semír.“Musíš nám pak říct,jaký je to na akademii,už jsem tam nebyl 5 let…“řekne Dieter.“Hmm a co mám říkat já,já jsem tam nebyl 15 let!“objasňuje Hotte.“Hlavně se nehádejte,mám,co se učit…“zamumlal Semír.Hotte i Dieter šli pracovat.“Máš řidičák?“zeptal se Hotte.“Jo,proč?“odvětil Semír.“Na motorky,co?“řekl Hotte.“No,ty jsi jasnověděc,jasně,že na motorky.“souhlasil Semír.Hotte mu na stůl Inga hodil klíčky.“Tady máš klíčky od mé původní motorky,sice je už pár let stará,ale když se přelakuje,bude vypadat jako nová.“vychvaloval si Hotte.“A teď máš motorku novou?“zeptal se Semír a přitom si prohlížel na Ingově počítači program dálniční policie.“Ne,teď mám s Dieterem auto…“odvětil Hotte.
Kolem osmé přišla na služebnu Anna,uviděla Semíra a Hotteho a šla za nimi.“Kde jsi byl přes noc,Semíre?“zeptala se zostra Anna.“Není to jedno?“řekl Semír ledabyle.“Ne,není,otec se po tobě sháněl…“řekla Anna už klidněji.“Není to můj otec!A vy to dost dobře víte!“rozčílil se Semír.“Ale má o tebe strach…“domlouvala Semírovi Anna.“Má strach?!“ironicky řekne Semír,“A že neměl strach mi zabít tátu!!!“řekne dost ostře Semír a šel před služebnu a rozbrečel se.Po chvíli se vrátil pro klíčky od motorky.“Jdu se na chvíli projet.“řekne a jede na motorce domů.Ta motorka nepotřebuje ani přelakovat,je dobrá,pomyslil si Semír.Když přijel k domu,kde bydlela matka s tím „chlapem“,bylo tam nějaký ticho,šel dovnitř,a protože ještě dnes neměl nic k jídlu,tak šel do kuchyně,ale jakmile tam přišel,ztuhnul.Jako matka tam ležela na zemi a nejevila žádné známky života.Semír,který u sebe měl už vysílačku Inga,tak informoval o tom kolegy od policie a sám raději vyšel z domu.Přijela tam celá služebna i s –pp- a ještě nějaký doktor z pitevny.Semír z toho byl v šoku.Přišla za ním Anna.“Semíre,je mi to líto.Vím,jak se musíš cítit…“řekla soucitně.“Nevíte,jak se cítím,nikdo neví,jak se cítím!“brečel Semír,nasedl na motorku a jel k akademii.Chtěl být sám,sám beze všech,myslel na to,co všechno zapomněl mámě říct…
Někdo k němu přišel,Semír vzhlédl a uviděl své sourozence Martina a Aischi.“Pojď se někam projít…Nemůžeš tu jenom tak sedět…“vyzvala ho Aische.Semír vstal a šel se s nimi procházet.
Po chvíli se ujal slova Martin:“Víme o všem,co se stalo za poslední dva dny,Semíre.Musíme s tím něco udělat…“začal opatrně.“Hmmm,to máš pravdu,že s tím musíme něco udělat.Myslím,že bychom si měli najít společný byt,protože já tam s tím „chlapem“ nevydržím už ani minutu…“řekl nejistě Semír svůj nápad.“Moje řeč a myslím,že ten nápad s tím společným bytem by byl super.“souhlasila Aische,i když ji bylo 22 let,nechtěla nechat svoje mladší bratry bez pomoci.“A opravdu ti to nebude vadit,ségra?“zeptal se nejistě Martin,protože se s ní ty dva poslední dobou hádali.“No a myslíš,že bych tam zůstala s tím vrahem?!“vrhla na Martina nevrlý pohled Aische.“No,to víš,člověk nikdy neví…“pousmál se Martin.“Takže hledat byt budu hledat já.Kde by zhruba asi tak měl být?“jednala Aische.“Mně je to jedno.“řekl Semír.“No,mně taktéž…“souhlasil se Semírem Martin.“Hmmm,tak dobře.Hlavně,aby to bylo ve východním Kölnu,jinak je to jedno,že?“zeptala se Aische.“Ty jsi výborná,ségra…“řekli kluci sborově a každý z jedné strany ji dali pusu na tvář.“No,zase taková skvělá nejsem…“usmála se Aische,byla dost skromná.Semír se koukl na hodinky,chtěl totiž stihnout odpolední vyučování na policejní akademii.“Lidi,já jedu domů a jdu na odpolední vyučování akademie.Zatím čau!“rozloučil se s nimi Semír a utíkal k motorce a jel si domů pro věciŒ…Aische šla do práce,pracovala už půl roku na Jednotce Speciálního Nasazení.Martin se dál procházel po Kölnu,měl napsanou omluvenku,protože byl u doktora.
Mezitím Franko přišel na služebnu dálniční policie.Uviděl Annu,která byla v kanceláři vedoucího dálniční policie.Dostala místo šéfa dálniční od –pp- „jako poslední dar jejich vztahu“.Franko tam vejde:“Anno,potřebuji s Tebou mluvit.“poprosil ji.“Tak mluv…“vyzve ho Anna.Poté se o něčem povídají a Franko odejde.
Semír ve čtvrt na jednu přijel k akademii služební motorkou.Bylo ještě dost brzo,než aby šel do třídy,tak si šel koupit kolu do bufetu.Tam narazil na profesora Mäpchena.“Dobrý den,pane profesore…“pozdravil ho Semír a koukl se na sebe.Uff,mám školní uniformu,pomyslil si Semír.“Zdravím,Semíre…Nemusíte sem chodit každý den,když máte tu praxi.A nebo Ti přerůstá praktický život přes hlavu?“podíval se mu do očí profesor Mäpchen,to bylo poprvé,kdy Semírovi tykal,protože vždy s žáky jednal vykáním.“No,tak nějak.Pane profesore,můžu s Vámi mluvit,než začne hodina?“poprosil pana profesora.“Jistě,Semíre…Půjdeme do třídy nebo do mého kabinetu?“souhlasil profesor.“Chtělo by to spíše víc soukromí,pane profesore…“řekl Semír,který nechtěl říkat jasně věc.“No,jistě…“usmál se na Semíra profesor Mäpchen a šli směrem ke kabinetu profesora Mäpchena.Semír mu vyprávěl vše,co se stalo za ty dva dny,měl k němu důvěru,protože ho jednou kryl,když Semíra měli vyloučit z akademie.Když to Semír dovyprávěl,Mäpchen byl bledý.“Pane profesore,co Vám je?“zeptal se starostlivě Semír.“Ale nic…“odvětil profesor.“To je hrůza,co jsi všechno prožil jen za dva dny,nechceš se tedy vrátit na plno na akademii?“pokračoval.“Ne,myslím,že potřebuji praxi…“odmítl Semír.Mäpchen se podíval na hodinky.“Už je nejvyšší čas jít do třídy…“řekl profesor.A šli do třídy,před třídou ještě Semír dodal:“Asi se tu objevím zítra dopoledne,pane profesore…“Profesor Mäpchen se na něj podíval:“Hmmm,jestli chceš,tak ti to zakazovat nebudu.“usmál se na něho a společně vyšli do třídy,Semír si sedl na své místo a začala hodina…
Právě zazvonilo,tak šel Semír s Alexem a Brunem na zmrzlinu a poté si šel Semír pro motorku a jel domů ještě se převlíknout do pracovního a jel do práce.Když tam vešel,bylo tam nějak moc živo,šel za Hottem a Dieterem:Čau kluci,co se děje?“zeptal se jich.Hotte se na něj podíval:“Je po tobě sháňka…“ukázal Hottem na Annu a toho urostlého bruneta ze včerejška.Semír šel za nimi.“Prý jste mě hledali…“začal Semír.Anna i s tím brunetem se na něho podívali:“Jistěže,Semíre…“řekl ten brunet.“Jo a promiň,že jsem se ještě nepředstavil,jsem Frank Stolt,teď už hlavní komisař tady…“představil se Frank a podal mu ruku.“Já…no,to už víte…“usmál se Semír.“Tady si tykáme,tedy kromě šéfa,no tak promiň Anno,šéfové…“řekl Frank s úsměvem.Semír vykulil oči.“No jo no,změna vedení je změna vedení,Semíre….“usmála se na něj Anna.která zrovna ze své nové role v práci nebyla nadšená.Frank se kouknul na Semíra.“Musíme jít,prcku,máme výjezd…“donutil Semíra,aby odešel z kanceláře Anny Englhartové.Šli směrem k východu,ale Anna za nimi zavolala:“Kluci,pojďte ještě sem…“Frank a Semír šli za ní.“Takže za prvé:Semíre,Tobě svěřuji tohle…“dala Semírovi zbraň.“A Tobě,Franku,svěřuji do rukou Semírův život,jestli se mu něco stane…“nedopoví Anna.“Jestli se mu něco stane,bude to na mě,Anno….“dopověděl za ní Frank.“Tak už běžte…“vyzvala je Anna.Klici vyběhli ze služebny a šli k autu Franka.Semír se divil,proč nejedou na motorkách,ale nechal to být.Když Semír si sedl do auta,ještě dodal:“Doufám,že o život to nebude…“zasmál se.
„No,to víš,v jakémkoliv výjezdu nemůžeš bezpečně určit,jestli zemřeš nebo ne….“řekl klidně Frank,ale věděl,že Semírovi to klid nedodá.A měl pravdu,Semír se tvářil ještě vystrašeněji.“Ale no tak,řekl jsem jen to,co už musíš vědět k akademie,nemám-li pravdu?“řekl Frank,přitom už řídil a jel na místo výjezdu.“Jo,ale jen teoreticky jsme se o tom bavili a jak vidím,praktický život je jiný než teoretický…“prohlásil Semír.“Bravo,moje řeč…“dodal Semírovi Frank odvahu.Semír se pousmál,už byl trošku klidnější.Když tam přijeli,uviděli někoho prchat,Frank i Semír střelhbitě opustili auto a dali se za ním.Semír byl překvapivě rychlejší než Frank a už byl skoro u toho chlapa,udělal něco nad čím Frank zůstal stát.Semír totiž skočil po tom chlapovi a srazil ho k zemi.“Proč jste se snažil utéct,když jste viděl policejní auto?“zeptal se Semír,ale ten chlápek se neobtěžoval odpovědět.Rovnou Semíra uhodil loktem do tváře.Semír se raději od něj poodešel a sedl si na zem přičemž se opřel o strom.Bylo to ošklivé zranění.Frank ale neběžel za Semírem,ale za tím chlápkem a celkem dost se sprali,ale Frank schytal minimum ran.Frank ho dost tvrdě srazil na zem a zatkl ho.Pouta přichytil k autu a běžel za Semírem.“V pohodě?“zeptal se ho Frank.“Jo,celkem jo.“odpověděl Semír,dostal akorát pořádnou silou do nosu,ale jinak dobrý.“Půjdeme…“řekl Frank a pomohl Semírovi vstát.Odpoutal toho chlápka a vzal mu všechno,co měl.Toho chlápka dali kluci dozadu a sami si sedli dopředu.“No,jestli je každém výjezd stejně krvavý,tak to tady končím.“otočí se rozčíleně Semír na Franka,který už jede směrem k služebně.“No,někdy to dopadne i hůř…“ujistil ho Frank.


“To jsi mě teda uklidnil…“řekl ironicky Semír.“Ale prosím tě,každém výjezd není takový krvák…“usmál se Frank…

Na služebně ho Hotte ošetřil a až do sedmi do večera dělali rutinu.Semíra to celkem bavilo,ale Hotte,Frank a ostatní nad tím ohrnovali nos.Semír to nechápal,ale nezeptal se.Na konci služby řekl Frank:“Semíre,nechceš bydlet zatím u mě?Protože s tvým otčímem Tě nechat nemůžeme.Je podezřelý z vraždy tvé mamky a je nebezpečný,tedy podle nás.“Semír se zamyslel.Po pravdě nechtěl toho „idiota“ nikdy už vidět a tak souhlasil.


Bydlení s Frankem nebyla žádná jahůdka na dortu,ale vydržet s pánem domu se dalo.Frank bydlel v patrovém domě,žil tam sám.Byl dost pečlivý a uklízel si po sobě všechno.No a Semír byl přesný opak,ačkoli byl pečlivý,ale hrozný „bordelář“.Ale Semír si za měsíc zvykl.A tak to zůstalo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Re: Z teorie do tvrdé reality
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahoj Ančo,

jsem ráda, že ses na PF vrátila a dala jsi sem své dílko Smile napíši Ti k němu pár větiček, jak jsem slíbila Wink vybrala sis opravdu zajímavé téma. Je fajn dozvědět se něco o Semirově minulosti, o tom, jak se dostal k Dálniční policii. Navíc je toto jedna z opravdu velmi málo povídek, kde má roli i Frank, což je moc dobré.

Jej, Semirovi je přece TEPRVE 19 let a myslím, že v tom věku většina dětí bydlí u rodičů... mně samotné je 22 a nikam se stěhovat nehodlám Smile nezdá se mi to neobvyklé...

Popravdě se mi zdá poněkud podivné, že by speciálně Semir měl jako jediný z policejní akademie praxi. Musí ji mít přece každý policista, ne pouze jeden vyvolený Wink a trošku jsem nepochopila Gerkhanovy rodinné poměry. Proč ten chlap zabil jeho vlastního otce, vydával se za něj a pak zabil i Semirovu matku? Embarassed a proč té nevadilo, že žije s vrahem? Embarassed tomu jsem nerozuměla... A taky mě docela zaskočilo, jak se chovali Semirovi sourozenci, kteří, naprosto klidní, bratra utěšovali. I jim přece zemřeli rodiče, to nic necítili?

Anna Engellhardtová dostala post šéfky Dálniční policie jako dárek od milence? Tak to je docela dost smutné Sad

Jak říkám, zajímavý nápad, jen je škoda toho kapku nedomyšleného a nepravděpodobného pozadí... Sad každopádně je dobře, že jsi sem povídku dala a navíc na svůj věk píšeš fajně Smile jen si kapku pohraj s formou, odděl třeba odstavce a tak... Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vysvětlení zapeklitostí z této povídce...-otázky od Woxys...
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Lidičky,zde máte odpovědi na Vaše dotazy k povídce Z teorie do tvrdé reality
Tak pište,pište........

Woxys: Navíc je toto jedna z opravdu velmi málo povídek, kde má roli i Frank, což je moc dobré.

já: Nejprve se omlouvám,že jsem tam nedala živého Inga,ale já jsem neviděla s nima ani jeden díl,takže nevím,jaký byl Ingo.O Frankovi jsem nejdřív četla z Netu,takže jsem si to nějak srovnala.

Woxys: Jej, Semirovi je přece TEPRVE 19 let a myslím, že v tom věku většina dětí bydlí u rodičů

já: Semír bydlel u rodičů,ale nějak si zneoblíbil Frankoa(nevlastního tátu).Protože jeho mamča ohluchla a Franko ji vždy,když něco neudělala,co on chtěl,tak ji mlátil a jednou byl Semír ještě vzhůru a právě za to ho nenáviděl a snažil se být co nejdřív pryč z domova.Aische už v té době pracovala,takže většinu času trávila v práci.
No a já jsem do toho zapojila sebe,ptže já mám taky otce skoro takovýho......

Woxys: Popravdě se mi zdá poněkud podivné, že by speciálně Semir měl jako jediný z policejní akademie praxi. Musí ji mít přece každý policista, ne pouze jeden vyvolený

já: No,oni postupně jsou na praxi všichni,jen jsem chtěla naznačit,že se neučej jen ve škole ale i v terénu.

Woxys: Proč ten chlap zabil jeho vlastního otce, vydával se za něj a pak zabil i Semirovu matku? a proč té nevadilo, že žije s vrahem?

já: No,toho otce rozeberu jinde,to je takový malý-velký policejní tajemství A proč se za něj vydával,to taky rozeberu jinde!
Semírova matka Frankoa znala...zase dopovím jindy...

Woxys: A taky mě docela zaskočilo, jak se chovali Semirovi sourozenci, kteří, naprosto klidní, bratra utěšovali. I jim přece zemřeli rodiče, to nic necítili?

já: No,Aische byla(kvůli práci) už skoro úplně odloučena od rodiny a nejprv si to neuvědomovala a snažila se to řešit prosefionálně ne až moc osobně...A Martin jak se šel projít po městě,tak se s tím snažil smířit.....

Woxys: Anna Engellhardtová dostala post šéfky Dálniční policie jako dárek od milence? Tak to je docela dost smutné

já: Ano,to je smutné.Ale dala jsem to tam.....Důvod-v dalších povídkách
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
arez9438
Anonymní

Odpovědět s citátem
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
díky Smile Třeba časem ano Smile ale tohle je taková moje větší prvotinka hodně stará Cool

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
1.Z teorie do tvrdé reality
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma