AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Zvony zvoní vždy dvakrát
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Reakce na díl Auf Leben und Tod.


Zvony zvoní vždy dvakrát



Přemýšlel už někdo z vás nad tím, proč se chováte tak, jak se chováte?
Co vás k tomu vede?
Já ano. Mnohokrát. A nikdy jsem nedošel k nějakému uspokojivému závěru.
Proč se usmíváme, když jsme šťastní a pláčeme, když je tomu naopak? Někde jsem slyšel, že člověk se má radovat z každé maličkosti, aby unesl těžkosti, které mu život přináší. A já někde uvnitř cítím, že jsem se veselil hrozně málo. Jinak bych se teď nemohl třást neovladatelným pláčem a škytat do ramene mé milé Šéfové.

Anna Engellhardtová na tom přitom byla stejně: jen byla o něco silnější než já. A místo, aby dala svou slabost najevo před zkroušenými kolegy, schoulila svou bolest do malé, titěrné kuličky a vtiskla si ji do srdce, aby ji večer, kdy bude sama doma, znovu otevřela společně s fotoalbem a se slzami v krásných očích se nechala utápět v tom, co v sobě skrývá. S kamenným a přitom tak mateřsky působícím obličejem na mne hleděla a hladila mne po zádech, snažíc ukonějšit jak mne, tak sebe samotnou. Byl jsem jí vděčen, nesmírně: společně s jejími citlivými dotyky pláč odumíral a opouštěl mou mysl, stěhujíc se jinam, pryč. Dost daleko na to, abych se mohl napřímit a s bušícím srdcem vstoupit do naší... do mé kanceláře.

Usedl jsem ke stolu a s určitou dávkou nostalgie jsem sahal na vše, co mu patřilo. Na jeho oblíbené pero, které vytrvale plnil další a další náplní pokaždé, když mu v půli spisu dopsalo. Na vizitky, které si vždy zapomněl a přitom je měl pedantsky srovnané na hromádce; na kancelářské sponky, rozházené kam jen oko pohlédlo.
Smetl jsem prach z fotky, kterou měl na pracovní desce: všichni jsme se na ní spokojeně usmívali. Celý náš tým byl pospolu, hezky v celku. Proč jen to tak nemůže být dál?

„Neodcházej, prosím! Parťáku, nenechávej mne tady samotnýho!“ Hlavou se mi však honila naprosto jiná slova.
Zasípal. „Promiň mi to... neměl jsem... sem chodit...“
„Nenamáhej se... sanitka už jede, bude tu za chvíli!“

Naložili ho a odvezli do nemocnice, kde zemřel. Nepřemýšlel jsem nad tím, proč zemřel. Bylo mi to jasné. A spílal jsem si.
Neměl jsem ho tam nechat jít.


Vzlykl jsem. Mráček, vznášející se mi nad hlavou, se rozbujel v mohutný mrak a zavalil mne sprchou černých myšlenek. Teď šel on. Příště to budu já. Příště se já dostanu do situace, kdy mi nikdo nepomůže, kdy budu na všechno sám. Když si představím, že dostanu nového parťáka...
Tak takhle se cítil on, když...? Chápal jsem ho již předtím, ale teď mu plně rozumím. Ten bol se nedá popsat. Je to, jako by jedna má polovina zmizela...

Vzal jsem do prstů malé zvonečky, které visely na lampičce. Usmál jsem se. Koupil mi je ve Stuttgartu, když byl na školení: každý z nás měl jeden.
Dva zvonečky štěstí...
Zacinkal jsem s nimi. Jejich tón mi zněl jako umíráček. Odhodil jsem je do rohu a chtěl jsem jít pryč... ale sehl jsem se a s pocitem zadostiučinění jsem je vložil do náprsní kapsy.
Neopustím tě, Semire.
A ty zvonky... mi tě budou neustále připomínat. Vždy budeš mým přítelem.
Jsme dva.
A zvony zvoní vždy dvakrát.


Konec..

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Jemná nostalgická povídka. Přiznám se, že i já jsem si občas zapřemýšlela, proč dělám, co dělám.
    A tady obdivuji Annu, její sílu.

    Díl jsem sice neviděla, je pro mne víc, než zvláštní, že nesmrtelný Semir v seriále umřel, což o to, v povídce bych si to představit dokázala, ale v díle RTL? Nějak se s tím nemohu srovnat.

    Ale to nic nemění na tom, že jsem jeho parťáka naprosto chápala a skoro mi bylo líto, že ta písmenka končí...že další tam už nejsou...


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Děkuji moc za komentář, Fíčku Embarassed Když jsem ji psala, cítila jsem se nostalgicky. Možná proto, místo abych oplakávala Toma, jsem se raději jala oplakávat Semira, který nadále přetrvává na služebně s novým parťákem. Nějak jsem potřebovala napsat, jak by se asi cítil Tom, který by tento stav zažil poprvé... Sad

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Crying or Very sad Crying or Very sad Tak nějak neumím vyjádřit slovy, co momentálně cítím. Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Kája: Ani nemusíš Jsem ráda, že sis to přečetla Embarassed

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Všelko je to úžasně napsaný a ještě teďka mě mrazí v zádech a do očiček se mi derou potvůrky slzičky.

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
ReeR: Díky moc, jsem ráda za každého, v kom to alespoň krapet zanechá emoce Embarassed O napsání bych se dohadovala, ale už nějak vím, že to nemá cenu Laughing Laughing Pokud se Ti můj styl líbí, jsem jen ráda Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Všel teď jsem se sem podívala jen abych ti napsala a už mám zase husí kůži Laughing
jo líbí Very Happy Cool

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Všelko moc pěkná povídka, až jsem musela zamáčknout slzu a to se mi už dlouho nestalo... Chudák Tom, ztratit parťáka a ke všemu nejlepšího přítele Crying or Very sad Ještě jednou moc chválím.

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tak můžu jen říct, že se mě povídka nádherně dotkla. Víc mě nic nenapadá. Crying or Very sad

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Cobra 12, SaM: Díky moc za komentáře Embarassed Za ten "dotek" jsem ráda Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Nádherné, krásné, smutné.......Béééééééééééééééééééé..... Wink Crying or Very sad Smile

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Moc krásně napsané

jako u té minulé povídky co jsem četla,

hezké Very Happy X smutné Crying or Very sad

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Děkuji, holky Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
Krásný Všel. Annu si popsala skvěle.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Hilfeeeeeeeeeeeee...... Víte vůbec, jaký to je být Discovery Channel na PF ACF11? Laughing
To chce nepřetržitou pracovní dobu a žádnej plat Laughing Laughing Laughing
Dám si předsevzetí na Nový rok.... Končím s PF povoláním Discovery Channel Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Zvony zvoní vždy dvakrát
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma