AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 052 - Detektiv
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
V Německu vládlo jaro a poslední dny byli slunečné a vymetené nebe. Teploty byli tak vysoké jako na začátku léta.
Na přicházející víkend hlásili rosničky, že by měli padat teplotní rekordy, tak každý plánoval, co bude dělat o teplém víkendu.
Komisař Semir Gerkhan měl v tom jasno – chtěl si se svou manželkou Andreou Schäferovou udělat romantický víkend. S pomocí svých kolegů komisaře Toma Kranicha a uniformovaného policisty Hoteho Herzbergera hlídali jednu internetovou aukci, kde si Semir vyhlédnul jednu pěknou sajdkáru – BMW R 26 mit STEIB LS 200. Semir s přezdívkou „Gladiátor“ bojuje o tuto sajdkáru s Andreou, která se na aukci přihlásila jako „ActionGirl“. Semir o tom nemá vůbec potuchy, že se o sajdkáru přetahuje s Andreou. Andrea si to náramně užívá společně s komisařkou Tinou Kranichovou, jak bojuje se Semirem o jednu sajdkáru.
Semir, Tom a Hote sledovali u Hoteho počítače vývoj aukce. Částka byla na 350€.
HOTE: „ Tak kolik mám tam přihodit?“
SEMIR: „ Tak tam přihoď 50€. Ať ta částka je pěkně zakulacená.“
TOM: „ Semire, ty jsi takový troškař. Jestli tu sajdkáru chceš, musíš nabídnout víc.“
HOTE: „ To je pravda.“
SEMIR: „ Dej tam těch 50€.“
Na druhé straně služebny se Tina chystala na týdenní školení v Heidelbergu. Tina si brala na služebně potřebné věci ke školení.
TINA: „ Jak pokračuje aukce?“
ANDREA: „ Jde to velmi pomalu. Ale počkej, já to tomu mému Gladiátorovi ukážu.“ Lehce loupla očima po Semirovi.
TINA: „ To mi je jasný. Koukám, že se v tom vyžíváš.“
ANDREA: „ Ty bys na mém místě udělala.“
TINA: „ To máš svatou pravdu.“ Podívala se na hodiny. „To už je tolik. To musím už jet. Ozvy se, jak jsi dopadla.“
ANDREA: „ Samozřejmě.“ Tina se Andreou rozloučili, než Tina odešla ze služebny, tak se ještě stavila u Toma, kdy se lehce dotkla na rameni.
TINA: „ Tak já jedu.“ Pomalu odcházela ze služebny.
TOM: „ Jdu s tebou.“ Když Tom přišel za Tinou na parkoviště před služebnou, zavírala kufr od svého služebního auta.
TOM: „ Semir a jeho romantický víkend s Andreou.“ Tina přišla k Tomovi.
TINA: „ Když se tu tak bavíme o volném víkendu. Jaký bude ten náš víkend?“
TOM: „ Ten nech na mě. Je v mojí režii, jenom pro nás dva.“
TINA: „ Kam chceš upíchnout Péťu s Martinem?“
TOM: „ To už je zařízený – babička a dědeček.“
TINA: „ Aha……. Teď mi to je jasný.“
TOM: „ To byla moje malá lest.“
TINA: „ Podařená.“ Nasedala do jejich rodinného vozu – Škoda Superb Combi. Tom nakouknul Tině přes stažené okénko.
TOM: „ Broučku, jeď hlavně opatrně a dej mi vědět, jak jsi dojela.“
TINA: „ To je samozřejmí, můj brouku.“ Oba dva se na sebe podívali a usmáli se na sebe.
TOM: „ Tak už jeď.“ Dali si polibek a pusu na rozloučenou. „Ahoj.“
TINA: „ Ahoj.“ Nastartovala a Škoda Octavia Superb ujížděl pryč.
Tom se vrátil na služebnu, Semir seděl v kanceláři.
SEMIR: „ To ses nějak dlouho loučil s Tinou.“ Tom si sedl do křesla.
TOM: „ Semire, u tebe s Andreou by to úplně stejně.“
SEMIR: „ Asi na tom něco bude. Taky si uděláš romantický víkend s Tinou?“
TOM: „ Něco takovýho chystám.“
SEMIR: „ Co je to?“
TOM: „ Plánuju něco pěknýho a trochu i luxusního.“
SEMIR: „ Páni, ty ses teda rozšoupl. Ty jsi Tinu, nějak rozmazluješ.“
TOM: „Vždyť ty taky můžeš.“
SEMIR: „ To se ještě uvidí, kolik vypláznu za tu motorku.“

Na A5……. Na dálničním odpočívadle A5 na 100km stál Volkswagen Golf, který patřil soukromému detektivovi Alexandrovi Beckerovi. Měl se zde sejít s lidmi od velkého obchodníka s býlím masem Igora Schustera. Detektiv Alex při svém fotografování pro klienta, právě vyfotografoval velkého šéfa. Alex se o tento případ začal zajímat.
Alex měl na tomto dálničním odpočívadle předat lidem od Schustera – DVD s fotkami Igora Schustera. Alex byl zde první a čekal na, až přijedou, zde měl Alex dostat peníze za DVD s fotkami. Na odpočívadlo přijel černý Hammer, ze kterého vystoupili dva muži. Jeden šel k Alexovi a druhý počkal u auta. Alex šel naproti muži, který šel k němu. Uprostřed se setkali. Klidně si předali věci. Alex si vzal kufřík a odcházel ke svému autu. Chlapík šel ke svému autu. Když byli dva oba muži u Hammeru, jeden z nich vzal do ruky krabičku, kde byli dvě světýlka – červené a zelené s páčkou. Červená svítila jasně, muž zmáčkl páčku dolů, rozsvítilo se jasně zelené světýlko, když Alex nasedl do svého auta, strčil klíček do zapalování a nastartoval. Volkswagen Golf během pár chvil explodoval.
Na odpočívadle stál kamion a jeho řidič si dával šlofíka a určenou pauzu. Když se řidič probudil, hned zbystřil, tajně sledoval, co se na parkovišti děje. Když černý Hammer odjel, řidič kamionu tak mohl zavolat pomoc.
Na služebně……. Tom se Semirem seděli ve své kanceláři a každý si dělal svou práci – hledali na internetu inspiraci na nadcházející víkend pro své milované manželky. Když se v tom mezi dveřmi do jejich kanceláře objevila Andrea.
ANDREA: „ Mám pro vás práci?“
SEMIR: „ Jakou pak?“
ANDREA: „ A5, 100km, exploze auta. Máme i svědka.“
TOM: „ Tak jedeme.“ Tom se Semirem si vzali bundy a odjeli na místo činu s dalšími kolegy.

Na A5……. Místo exploze bylo zajištěno kolegy od dálniční policie. Řidič kamionu byl v rou Hota a Bonráta. Tom se Semirem si obhlíželi ohořelé auto. Tom nahlásil SPZ Andree, aby tak zjistila majitele vozu. Semir měl před sebou ohořelý kufr na místě spolujezdce. Semir si kufr vyndal ven z auta a na kapotě kufr otevřel. Tom nahlížel do kufru přes Semirovo rameno. V kufru byli pouze nastříhané papírky ve velikosti 100€.
TOM: „ Obchod, který dopadl plusem pro toho druhého.“
SEMIR: „ Taky se mi zdá.“
TOM: „ Stačí jenom zjistit, kdo to byl.“
SEMIR: „ Snad svědek bude něco vědět.“ O shořelý kufr se postaral uniformovaný policista. Toma a Semira navštívil, Hote s Bonrátem.
TOM: „ Co svědek?“
HOTE: „ Velmi všímavý. Máme SPZ černého Hammeru, který tu byl.“
SEMIR: „ Viděl řidiče toho Hammeru?“
BONRÁT: „ Slíbil, že zkusí udělat portréty.“
TOM: „ Oni byli dva?“
HOTE: „ Ano, jeden čekal u auta a druhý vyřizoval s mrtvým.“
SEMIR: „ Tak nechte vyhlásit pátrání po Hammeru.“
BONRÁT: „ Už se na tom pracuje.“

V Düsseldorfu……. Igor Schuster sídlil na jeho lodi v Düsseldorfském přístavu. V podzemních útrobách lodi byli samé mladé dívky okolo 15 až 20 let. Tyto mladé dívky leželi na postelích a každá měla v žíle napíchnutou injekční stříkačku s uspávacími prášky. Schuster tyto dívky chce vyvést za hranice Německa do východní Evropy, kde by měli dělat intimní společnost pánům v bordelech.
V Schusterově kanceláři byli dvě jeho gorily, které se postaraly o smrt detektiva Alexe Beckera. Na notebooku si Schuster prohlížel DVD s fotografiemi. Ale DVD bylo prázdné. Alex je chtěl podvést a Schuster to samé s penězi. Schuster zuřil.
SCHUSTER: „ To je hajzl. Musíme ty fotky najít.“
MARCO: „ Fízlům bude chvilku trvat, než se na nás přijde a s kým měl tu čest na tom parkovišti.“
SCHUTER: „Tak buďte rychlejší, než fízlové. Převraťte jeho byt a kancelář.“
MARCO: „ Jasný.“ Marco a Paul odešli z jeho pracovny a vyrazili na lov Alexandrových fotografií.

Na A5……. Tom se Semirem byli ještě na místě nehody. Andrea se jim ozvala přes vysílačku. Vysílačku převzal Semir.
ANDREA: „ Tome, Semire, mám něco o tom mrtvém.“
SEMIR: „ Co máš?“
ANDREA: „ Alexander Becker byl soukromým detektivem. Becker měl dobrou pověst a jeho klientela byla dost vysoká.“
SEMIR: „ A co rodina?“
ANDREA: „ Becker je rozvedený 3 roky. Žije se synem v zahraničí.“
SEMIR: „ S Tomem zajedeme k němu domů a kanceláře.“ Tom vyndal kousek papírku, kam si napsal nahlášené adresy od Andrey.
ANDREA: „ Beckerova kanceláře je na Bertrammstraße 15 a adresa domů je Lutzstraße 35.“
SEMIR: „ Díky poklade.“
ANDREA: „ Není zač.“ Semir zavěsil vysílačku.
TOM: „ Jestli naše soukromé očko vypátralo něco velkýho, musel jít z cesty.“
SEMIR: „ Jsem stejného názoru.“
TOM: „ Kam zajedeme dřív – kancelář nebo byt.“
SEMIR: „ Nejdřív si posvítíme na tu jeho kancelář.“

Alexova kancelář……. Schusterovi lidi tu byli dřív, než dálniční policie. Do kanceláře přišla jeho sekretářka Tanja Fischerová. Když uviděla tu spoušť – rozházené desky klientů, prohrabané stoly Tanji a Beckera, skříně,……., co byla v kanceláři, nemohla tomu uvěřit. Tanja ani po sobě nezavřela dveře od kanceláře, když do ní vstoupila. Když Tom se Semirem uviděli otevřené dveře, hned každý šáhl po zbrani. Ozbrojeni vstoupili do útrob detektivní kanceláře. Tanja vyšla z šéfovy kanceláře, když se objevila před služebními zbraněmi Toma a Semira.
TANJA: „ Co tu chcete? A kdo jste?“ Komisaři uložili své zbraně do pouzder u pasu.
TOM: „ Jsme od dálniční policie. Přišli jsme kvůli vašemu šéfovi.“
TANJA: „ Co se stalo panu Beckerovi?“
SEMIR: „ Pan Becker je mrtvý. Uhořel ve svém autě.“ Jak Tanja slyšela, že Alex Becker uhořel ve svém autě, omdlela. Semir společně s Tomem pomohli vstát sekretářce Tanje. Odvedli ji do kuchyňky, kde ji Semir podal sklenici vody, kterou Tanja malými doušky pila.
TOM: „ Už je vám líp.“
TANJA: „ Už je to lepší.“
SEMIR: „ Teď nám řekněte, kdo jste?“
TANJA: „ Tanja Fischerová. Jsem sekretářka pana Beckera.“
TOM: „ Do kanceláře jste přišla až teď?“
TANJA: „ Ano, pan Becker měl něco důležitého. Měl nějakou schůzku, víc toho nevím. Řekl mi, že mám přijít později.“
SEMIR: „ Takže o schůzce nic nevíte?“
TANJA: „ Vůbec nemám ponětí, o čem je obsah schůzky.“
TOM: „ Nebyl v poslední době váš šéf třeba tajuplný,…….“
TANJA: „ To máte pravdu. Poslední týdny ho něco trápilo. Když jsem se na to zeptala, byl přímo nepříčetný. Chodila za ním jedna dívka.“
SEMIR: „ Moc by nám pomohlo její jméno?“
TANJA: „ Pan Becker ji oslovoval Renato. Jednou jsme zaslechla, že jde o její kamarádku Barbaru Tillmannovou.“
Mezitím se v kanceláři objevili kolegové dálniční policie a technici z KTU. Tom se Semirem spolu s techniky prohledávali kanceláře Tanji Fischerové a její šéfa Alexandra Beckera. V obouch kancelářích moc toho nebylo, až na to, že Alexandrově kanceláři ležel jeho počítač, který dostane do parády Hartmut.

V Alexově bytě……. Marco a Paul převrátili celý Alexův byt. Alex měl usvědčující důkazy proti Schusterovi dobře uschovány. Až na pár fotek, které Marco našel v jeho šuplíku ve psacím stole. Marco vzal fotky a spolu s Paulem odešli pryč z bytu.

V kanceláři detektiva……. Semir telefonoval ve služebním voze s Andreou, kde mu řekla, co je zač Barbara Tillmannová a Renata Engelová. Co domluvil s Andreou, volal Hote ohledně aukce s motorkou značky BMW.
HOTE: „ ActionGirl zvýšila na částku 470€. Kolik mám přihodit?“
SEMIR: „ Uvidíme, jak zareaguje……. Navyš to o 100€.“
HOTE: „ Semire, máš ji mít.“ Odklikl určenou částku Semirem.
SEMIR: „ Dej vědět, až bude něco nového.“
HOTE: „ Jasně.“ Semir zavěsil. K Semirovi přišel Tom.
TOM: „ Něco novýho?“
SEMIR: „ Barbara Tillmannová je nahlášená jako pohřešovaná už 4 dny. Všechno to nahlásila její kamarádka Renata Engelová.“
TOM: „ Náš detektiv pátral na vlastní pěst. Jestli přišel na něco, co se stalo s Tillmannovou……. Musel být odstraněn, pokud měl nějaké důkazy.“
SEMIR: „ Všechno tomu nasvědčuje. Co technici?“
TOM: „ Bude asi zázrak, jestli něco najdou.“
SEMIR: „ Tak zajedeme do jeho bytu.“

V bytě Beckera……. Semir pomocí šperháku se dostal do bytu. V bytě to vypadalo jako v jeho kanceláři. Komisaři se ozbrojili, ale když zjistili, že v bytě nikdo není, schovali své služební zbraně. Semir dal echo Andree, aby povolala další četu techniků do Alexova bytu. Tom se Semirem počkali na techniky v bytě, vzali si bílé gumové rukavice, a prohledávali byt. Tom si prohlížel Alexův psací stůl, kde si všiml, že zadní strana rodinné fotky v rámečku sedí špatně. Vzal fotku do ruky, sundal zadní stěnu rámečku. Pod stěnou se ukrýval malý klíček od tajné schránky v bance.
TOM: „ Semire,…….“ Ukázal Semirovi na dálku klíč. Semir se jenom usmíval.

Na lodi v Düsseldorfu……. Marco a Paul zašli za šéfem Igorem Schusterem. Položili mu na stůl usvědčující důkazy proti němu – jak odvádí mladé dívky na loď.
SCHUSTER: „ Kde to měl?“
PAUL: „ U sebe doma.“
SCHUSTER: „ Těch fotek musí být víc. No aspoň něco, že máme pár fotek.“

U Engelových…….
RENATA: „ Našli jste Barbaru? Jak jste vůbec na nás přišli?“
TOM: „ Barbaru jsme ještě nenašli. S tím právě souvisí, proč jsme tu.“
SEMIR: „ Dneska zabili soukromého detektiva Alexandra Beckera.“
RENATA: „ Ne……. Kdo teď najde Barbaru.“
TOM: „ Jestli to nebude vadit, my se o to postaráme.“
SEMIR: „ Ale musíme o tom všechno vědět.“
RENATA: „ Když jsem s ní naposledy mluvila, říkala mi, že se sešla s jedním mužem a že se sešli znovu. Pak už jsem ji neviděla.“
TOM: „ Pověděla, o jakého muže jde?“
RENATA: „ Ne.“
SEMIR: „ Že zmizení Barbary nenahlásila její matka.“
RENATA: „ Její matka je pracovně mimo Německo. Už je víc jak měsíc v latinské Americe. Má tam být ještě další 3 měsíce.“
TOM: „ A ví, co se tu děje?“
RENATA: „ Nechtěla jsem se o tom zmiňovat, ale nakonec jsem jí o tom informovala. Ani se kvůli tomu nemůže vrátit do Německa. Proto jsem se i obrátila na pana Beckerea, aby ji našel. Dokonce věděl, kdo jí unesl.“
TOM: „ Řekl vám, kdo to je?“
RENATA: „ Moc mi toho o něm neřekl. Místo toho jsem viděla několik fotek. Kde byl zakotvený hausbót.“
SEMIR: „ Dalo se z fotky poznat, kde ten hausbót kotvil?“
RENATA: „ Bylo to v centru, kde proudilo davy lidí. Ani si teď nevzpomínám na nějaký nápis. Pan Becker byl rozhodnutý, že s tím chce jít na policii.“ Když se Tom se Semirem rozloučili s Renatou, Semirovi zvonil mobil.
SEMIR: „ Miláčku,…….“
ANDREA: „ Podívala jsem se vám na ten váš klíč. Je bezpečnostní schránky v Kaiser bank.“
SEMIR: „ Díky lásko.“ Zavěsil. „ Beckerův klíč pasuje do schránky v Kaiser bank.“
TOM: „ Tak se tam zajedeme podívat.“ Komisaři nasedli do BMW a ujížděli do banky.

V Kaiser bank……. Zaměstnanec zavedl komisaře dálniční policie do místnosti s trezory, kde vyhledali příslušnou schránku k Alexovýmu klíčku. Ve schránce se ukrývalo DVD s fotkami a zápisky. Komisaři sbalili DVD a odjeli na služebnu.
Na služebně……. Všichni z teamu dálniční policie se koukali na fotky, které přinesl Semir s Tome z tajného místa. Tom se Semirem byl jim povědomí jeden muž – malý, odulý, holohlavý muž.
SEMIR: „ Můžeš zvětšit toho zaprcatělého muže. Už jsem ho někde viděl.“ Andrea zvětšila Schusterův obličej.
ŠÉFKA: „ Máte pravdu. Nedávno o něm byla řeč.“ Andrea nechala prohledat počítačem Schusterův ksicht. Po nějaké době se na obrazovce počítače objevila karta Igora Schustera.
TOM: „ Igor Schuster. Známá to firma.“
SEMIR: „ Co mu padne pod ruky, s tím začne kšeftovat.“
ANDREA: „ Poslední dobou se věnuje prodejem cracku.“ Rozklikla u Schustera dva zatykače.
ŠÉFKA: „ Andreo, podívejte se na toho chlapa vedle Schustera.“
ANDREA: „ Momentík.“ Nechala projet obličej rumunského obchodníka. „ Robert Valeski, rumunský státní příslušník. Byl trestán za obchody s mladými dívkami.“
TOM: „ S tím by mohlo souviset zmizení Renatiny kamarádky.“
SEMIR: „ Mimo to, že Schuster kšeftuje crackem, pomáhá Valeskimu hledat děvčata do Rumunska. A jejich osud je zpečetěn.“
ŠÉFKA: „ Ty děvčata musíme najít. Andreo, podívejte se na další zmizení dívek ve věku té Barbary Tillamannové.“

V loděnici u Düsseldorfu……. Schuster se procházel po své lodní pracovně. Na gauči v pracovně seděl Paul s Marcem.
PAUL: „ Děje se něco?“
SCHUSTER: „ Jen mi je divný, že jste toho našli málo.“
MARCO: „ Něco na tom bude.“
SCHUSTER: „ Ale už to tak necháme. Něco máme my a fízlové se k tomu taky dostanou, ale my budeme už za horama. Musíme, co nejdřív vyklidit pole.“
PAUL: „ Tak máme pomalu vyklízet?“
SCHUSTER: „ Ano, až budete mít hotovo, tak vám řeknu, kam se zatím schováme.“
MARCO: „ Dobře.“ Paul s Marcem odešli z pracovny a začali s dalšími lidmi odklízet veškeré stopy a dívky.“
Na služebně……. Tom se Semirem si prošli malé zápisky od Beckera, které nechal spolu s DVD v tajné schránce.
SEMIR: „ Máš něco? Já tu nic nemám.“
TOM: „Akorát tu mám malou zmínku o Düsseldorfském přístavu, kde kotví loď, několik týdnů.“
SEMIR: „ Je jediná možnost, že se tam budou ukrývat ty dívky.“
TOM: „ Pokud nezvedly kotvy.“
Kluci spolu s Andreou ještě jednou prošli fotky, které získali. Na pár fotkách se našla Schusterova loď v Düsseldorfu. Podle záchytných bodů z vybraných fotek určil Semir s Tomem, kde se Schusterův hausbót. Vzali sebou pár kolegů a vyrazili do přístavu.

V Düsseldorfu……. Semir s Tomem se u hausbótu objevili ve slušivých neprůstřelných vestách. S kolegy vešly na hausbót, kde nikdo nebyl. Až na mrtvou mladou dívku ve spodních útrobách hausbótu.
Semirovi volal Hote, kvůli aukci na internetu.
HOTE: „ ActionGirl to pěkně navýšila.“
SEMIR: „ Na kolik?“
HOTE: „ Na 750€.“
SEMIR: „ Cože? Tolik.“
HOTE: „ Kolik mám přihodit?“
SEMIR: „ Tak tam něco přihoď.“
HOTE: „ Já?“
SEMIR: „ No jistě.“
HOTE: „ Tak dobře, něco tam přihodím.“ Hote se Semirem společně zavěsili.
TOM: „ Co tvoje víkendové překvapení?“
SEMIR: „ Chce mě úplně zruinovat.“
TOM: „ O kolik?“
SEMIR: „ 750€. Dal jsem Hotemu svolení, aby tam něco přihodil.“
TOM: „ To si dal Hotemu velké svolení.“
SEMIR: „ Andree jsem poslal fotku té mrtvé dívky. Andrea ji našla mezi zmizelými.“
TOM: „ Renatina kamarádka je pořád u Schustera.“

Na služebně……. Semir s Tomem přišli na služebnu, chtěli se zastavit u Andrey, když je šéfová Engelhardtová předběhla. Vycházela z chodbičky, která vede k výslechovým místnostem.
ŠÉFKA: „ Tome, Semire, pojďte za mnou. Andrea vám nikam neuteče.“ Semir s Tomem následovali šéfovou k výslechové místnosti. „Mám pro vás takovou menší výpomoc.“
TOM: „ O koho jde?“
ŠÉFKA: „ Kolegy z protidrogového. Kolegové načapali v našem revíru dealery cracku.“
SEMIR: „ Co s tím máme společného my?“
HANSEN: „ Ten crack patří Schusterovi. Markus Hansen, protidrogové.“
SEMIR: „ Semir Gerkhan.“
TOM: „ Tom Kranich.“
ŠÉFKA: „ Pan Hansen má Schusterových lidí svého člověka.“ Všichni vešli do výslechové místnosti.
HANSEN: „ To je můj kolega Michael Kröger.“ Tom se Semirem si podali ruku na přivítanou. A každý se představil.
SEMIR: „ Jak už jdete po Schusterovi.“
KRÖGER: „ Bude to skoro 3 měsíce. Do jejich party jsem se dostal tak před 3 týdny.“
HANSEN: „ Za tu dobu jsme sebrali několik jejich lidí.“
TOM: „ Kam Schuster dodává svoje zboží.“
HANSEN: „ Má hlavní dva dodavatele – Anglie a Holandsko.“
KRÖGER: „ Je jedno je jasné, že Schuster dostane v brzké době zásilku okolo 3,5mil€.“
ŠÉFKA: „ Také se ozval Interpol. V Německu se má objevit Robert Valeski.“
TOM: „ Teď se bude hodit každá ruka.“
Tom se Semirem byli u Andrey, když dálniční policie pouštěla na svobodu Krögera s jeho kolegou. Hansen bude dálniční policii k dispozici.
SEMIR: „ Tak co tedy máš?“
ANDREA: „ Našla jsem celkem deset dívek. Jak už víte, jedna z dívek je mrtvá. Jejich zmizení bylo, když byli před tím na rande.“
TOM: „ Ale někde se museli zkontaktovat.“
ANDREA: „ Podle výpovědí se zmizelé dívky seznamovali na chatu nebo se setkali ve městě.“
SEMIR: „ Všechny vypadají úplně stejně.“

Ve vile……. Michael Kröger a jeho kolega Moritz byli na koberečku u Schustera.
SCHUSTER: „ To se příště nesmí stát! Je vám to jasný!“
MORITZ: „ Ano, je. Fízlové se tam objevili z čistého nebe.“
KRÖGER: „ Měli jsme u sebe jenom pár gramů. Museli nás pustit.“
SCHUSTER: „ Ty se v tom nějak vyznáš.“
KRÖGER: „ Mám s tím zkušenosti.“
SCHUSTER: „ Běžte mi radši z očí. Máte dost jiný práce.“ Kröger a Moritz se odebrali z kanceláře.

Na KTU……. Komisaři dálniční policie se objevili u Hartmuta na jeho pracovišti. Hartmut je moc nepotěšil.
TOM, SEMIR: „ Ahoj Hartmute.“
HARTMUT: „ Ahoj kluci.“
TOM: „ Máš něco z bytu a kanceláře Beckera.“
HARTMUT: „ Moc vás kluci nepotěším. V bytě se našli jenom Beckerovi otisky a v kanceláři sekretářky a jeho.“
SEMIR: „ Co počítače?“
HARTMUT: „ Ty jsou čistý jako lilie. Jako kdyby to Becker tušil, že bude po smrti. Všechny data byly smazány, ani můj program nic nenašel.“
SEMIR: „ Jak to auto explodovalo?“
HARTMUT: „ Malé zařízení, které bylo zaktivované na dálkové ovládání, když Becker nastartoval auto, které ve vteřině explodovalo.“

Večer u Elen a Jana……. Tinina kamarádka Elena Richterová seděla v obýváku zahrabaná papíry, na klíně měla notebook. Dávala dohromady poděkování Tině za to, jak jí pomohla s tou Afrikou. Po chvilce si k ní přišel její milovaný manžel Jan Richter.
JAN: „ Pořád to nemáš hotový?“
ELENA: „ Ne, pořád mi to nejde naházet do prodlouženého víkendu.“ Jan se Eleně koukal pod ruku.
JAN: „ Když toho máš tolik, tak to je jasný, že to všechno nenacpeš do víkendu.“
ELENA: „ Tak co mám dělat?“
JAN: „ Z víkendu to prodluž na celý týden, bude to tak lepší. Aby to bylo ještě úplné, tak si zajdi do cestovky, od které jsme byli mnohokrát.“
ELENA: „ Asi to tak bude lepší……. Tomu jsme se chtěla vyvarovat. Aspoň si to pěkně užijeme.“
JAN: „ Co za to dostanu.“ Elen se naklonila k Janovi a pusu na rty.
ELENA: „ Toto.“

Na služebně……. Tom se Semirem po příchodu na služebnu hned zavítali k Hotemu, který sledoval poslední šanci zvrátit aukci motorky na Semirovu stranu. Cena motorky se už vyšplhala na 1900€. Aukce za několik málo minut končila.
TOM: „ Semire, nezbývá ti nic jiného, než ji trumfnout.“
HOTE: „ Tom má pravdu.“
SEMIR: „100€.“
HOTE: „ Semire, nevaž se, odvaž se.“
SEMIR: „ 200€.“ Hote, psal do kolonky 2100€, než ji stačil odeslat na stránku aukce, skončila motorka značky BMW R26 v rukou ActionGirl.
SEMIR: „ Škoda.“
TOM: „ Třeba to vyjde jindy.“ Andrea se koukla na počítač, když jí přišla zpráva, že se stala majitelkou motorky značky BMW. Andrea měla velkou radost, Semir si toho všiml, když okolo procházel.
SEMIR: „ Z čeho se raduješ?“
ANDREA: „ Jen tak.“ Když byla vhodná chvíle, volala Tině, že aukci vyhrála, jak se před tím dohodli.

Ve vile……. Schuster měl telefonát z Rumunska s Valeskim. Pověděl mu, co se stalo v Německu. I když jedna dívka zemřela, tak byl obchod ujednán.

Na služebně……. Na oddělení dálniční policie se v dopoledních hodinách objevila starší dáma, která byla sousedkou soukromého detektiva Alexandra Becker. Jejího příchodu na služebnu si všiml uniformovaný policista Horst Herzberger.
AMÁLIE: „ Dobrý den, jmenuji se Amálie Hausmeyerová.“
HOTE: „ Horst Herzberger, jméno mé. S čím vám můžu pomoci?“
AMÁLIE: „ Přišla jsem kvůli mému sousedovi Alexandrovi Beckerovi. Když jsem se vrátila od své sestry, sousedka mi řekla, co se stalo s panem Beckerem.“
HOTE: „ Je snad něco, co by měla policie vědět?“ Pobídl, aby si paní Hausmeyerová sedla ke stolu, kde Hote seděl. Hote, si přisedl ke svědkyni.
AMÁLIE: „ Ano, dva chlapy, co se ochomýtali okolo auta pana Beckera.“ To už se na služebně objevil Semir s Tomem. Jak je Hote, zblýsknul, zavolal na ně, aby se vrátili.
HOTE: „ Kluci, chtěl bych vám představit paní Hausmeyerovou. Je to sousedka pana Beckera. Přišla nám něco říct.“
SEMIR: „ Copak jste viděla?“
AMÁLIE: „ Dva muži v černém oblečení, byla už dost tma. Dlouho se motali okolo auta pana Alexe. Jeden se šťoural v přední části vozu a druhý hlídal okolí.“
TOM: „ A viděla jste jejich obličeje?“
AMÁLIE: „ Ano, viděla.“ Hote, hned skočil pro portréty od řidiče kamionu.
SEMIR: „ Ukážeme vám portréty lidí.“ Hotel podal paní Hausmeyemarové dva portréty. Paní Hausmeyerová si vzala brýle a podívala na portréty. Svědkyně poznala pouze jednoho.
AMÁLIE: „ Tento byl. Ale ten druhý není.“
TOM: „ Dokázala byste sestavit jeho portrét?“
AMÁLIE: „ Ale samozřejmě.“
SEMIR: „ Hote, postaráš se o to?“
HOTE: „ Mile rád.“ Hote s paní Hausmeyerovou vytvářel portrét druhého muže, kterého viděla. Trochu déle to trvalo. Když to bylo hotové, Hote, šel svědkyni vyprovodit a pak se stavil u kluků v kanceláři spolu Andreou.
HOTE: „ Tak tu je ten identikyt od paní Hausmeyerové.“ Položil papír na stůl.
ANDREA: „ A počítač ho identifikoval jako Wernera Schneidera. Už seděl za přechování drog a je majitelem nočních klubů. Do Schusterovy bandy se dostal přes holandského obchodníka. Mám se spojit s holandskými kolegy.“
SEMIR: „ To budeš moc hodná.“

Ve vile……. Schuster se dostal ke zprávě, že v brzké době dorazí Valeski z Rumunska a ve stejný den i dealer Hannes Van Bruggen z Holandska.
Krögerovi se podařilo spojit se svým kolegou Hansem, aby i informoval dálniční policii, že holandský dealer objeví v Německu a to už pozítří. A to dostala zprávu i Andrea, že se tu objeví Valeski. Holandští kolegové poslali spis o Hannesovi Van Bruggenovi.
ANDREA: „ Hannes Van Bruggen je velký zvíře na drogové scéně skoro v celé Evropě. Několikrát už utekl před policií. Pro Van Bruggenera je pro Schustera zlatý důl.“ Položila spis na stůl, protože běžela zvednout zvonící telefon na své stole.
SEMIR: „ Jenom mě udivuji, že jste se nedostali k těmto informacím. Když na tom děláte tak dlouho.“
HANSEN: „ Jak jen to říct. Na našem oddělení sedí šéf na správném místě.“
TOM: „ Šéf na baterky.“
HANSEN: „ Asi tak. Šéf se akorát věnuje drogové scéně v Kolíně nad Rýnem. Většinou se jedná o malé rybky, aby to bylo účinnější, když se uloví ty velké. Naše oddělení se nedostane k velkým případům. Nás i naši kolegové měli myšlenku si požádat o spis tajně, ale všechno musí mít dohru.“
SEMIR: „ Jakou dohru?“
HANSEN: „ Šéf má styky všude. Během chvilky se dozví, co se děje. Ten by byl schopný nás všechny vyhodit na hodinu. Schustera máme v hledáčku už dlouho a nechtěla jsme se toho vzdát. Michal si kvůli tomu vzal dovolenou, aby se dostal do party. Po přečtení zprávy, že vaše oddělení pracuje na případu, hned jsme viděli šanci.“
TOM: „ Taky vám to vyšlo. Když se ví, že dělá takové problémy, že ho nesesadí.“
HANSEN: „ To už jsme zkoušeli i petice, ale nikdy nám to nevyšlo. Ještě to musíme vydržet 3 měsíce.“

Večerní hodiny……. Policejní hlídka z okrsku v centru města Kolín, dělala jsou pravidelnou projížďku městem. Pod městskými mosty byli dvě auta – hledaný černý Hammer a zelený Jaguár. Okolo aut se ochomýtali Schusterovi lidi. Chtěli černý Hammer podpálit, nechtějí se zbavit stop. Jeden z nich okolo auta lil benzín, aby auto pěkně hořelo. Druhý čekal se zapalovačem v ruce, aby mohl podpálit benzínovou cestu. V tom je vyrušila policejní hlídka. Schusterovi lidi zblýskly policii, začali po nich střílet. Policisté po nich opětovali střelbu. Jeden ze Schusterových lidí se strefil do chladiče a jejich cesta skončila. Jaguár vesele ujížděl. jeden z policistů si vzal do ruky hasičský přístroj na hořící Hammer.
Tom se Semirem měli po službě. Tom vezl Semira domů. Když se v mercedesu ozvala vysílačka, kterou vzal Semir.
CENTRÁLA: „ Centrála, Kobře11.“
SEMIR: „Už máme po službě.“
CENTRÁLA: „ Tohle byste měli vidět. V centru se našel hledaný černý Hammer.“
SEMIR: „ Už jsme na cestě.“ Zavěsil vysílačku a mercedes se rozzářil jako vánoční stromeček.
Na místě nálezu ohořelého Hammer byl, Hote s Bonrátem. Jak mercedes přijel na místo činu, kluci se hned vydali za svými kolegy v uniformě.
SEMIR: „ Ahoj.“
BONRÁT: „ Akorát právě jsme chtěli začít.“
SEMIR: „ Tak spusťte.“
POLICISTA1: „ Dělali jsme pravidelnou obhlídku, když jsme si všimli, že tu pod mostem je rušno.“
POLICISTA2: „ Dva chlapi chtěli podpálit váš hledaný vůz.“
POLICISTA1: „ Stříleli po nás a jeden náboj nám poškodil auto. Ujeli nám v tmavém Jaguáru.“
TOM: „ Pamatuje si SPZ?“
POLICISTA2: „ KHX 999.“
SEMIR: „ Hote, máš u sebe ty portréty?“
HOTE: „ Brali jsme je sebou.“ Dieter šáhl po papírech a identikyty předal policistů. Policisté se na podívali.
POLICISTA1: „ Tyhle dva to jsou oni.“

Druhý den……. Van Bruggen přiletěl svým soukromým vrtulníkem na malé letiště. Do Schusterovi vili Van Bruggena převezlo auto s řidičem. Valeski přistál na kolínském letišti, kde na něj čekalo auto, které ho převezlo do vili.
Hartmut pro své kolegy dálniční policie neměl moc dobré zprávy. Co stačil prohledat v Hammeru, bylo čisté jako lilie.
Schusterova vila v jednom kole – připravovaly dívky k obchodu a Schuster si přepočítával peníze za crack. Hansenův kolega Michael Kröger se dostal do vily, ale neměl ponětí, kde je.

Na služebně……. Tina s Elenou přijeli společně na služebnu. Vzala si podklady ze školení, které předá Engelhardtové. Děvčata se pozdravila.
ELENA: „ Myslela jsem si, že to probírat ještě s Tomem a ty toho mé pozveš sem na oddělení jako podezřelou.“
TINA: „ Jsou v tom tři věci – za prvé musím odevzdat papíry šéfce ze školení,…….“ Elena skočila Tině do řeči.
ELENA: „ To je výmluva jako blbec.“
TINA: „ Za druhé mám tu sraz s Andreou a za třetí mám od Toma povolení, že to nechá na mě.“
ELENA: „ Všichni chlapy jsou stejný. Všechno nechávaj na nás.“
TINA: „ Chlapy nepředěláš.“ Spolu odešli na služebnu a zašli rovnou do kuchyňky, kde si dali kafe.
ELENA: „ Jak jsem ti říkala, mám tu na výběr několik termínů na tu dovču. Kde jsou puntíky, tam jsem dala rezervaci, protože tam jsou akorát čtyři volná místa.“ Předala Tině do ruky seznam termínů napsané na papíře. Tina si je prohlédla.
TINA: „ Musí to být něco, kdy to nebude v době prázdnin. To by nás Semir zadupal do země a ještě by nám vyčítal.“
ELENA: „ To mi je jasný. S tím jsem taky počítala.“
TINA: „Co vlastně vymýšlíš?“
ELENA: „ Jenom ti řeknu to, že ubytování mám zařízený. Program bude z části mé režii a cestovky.“ Tina si vzala ještě k ruce kalendář a srovnávala s kalendářem termíny.
TINA: „ Už ho mám.“ Dala vhodný termín do rámečku. Předala papír Eleně.
ELENA: „ Tak fajn. Ale to je v době školy.“
TINA: „ Martin je se školou na stáži v Anglii. Je to poslední týden jejich stáže.“
ELENA: „ Na jak dlouho to má?“
TINA: „ Na 3 týdny. Z toho mají dva týdny vzdělávání v angličtině. Poslední týden bude poznávat krásy Irska. Hlavně mu jde o to, že bude o jeden den déle v Londýně.“
ELENA: „ Martin to má dobře vymyšlený. Škoda, že to holkám nevyšlo jet na stáž do Dánska. Bylo málo dětí a bylo to za hubičku.“
TINA: „ Další asi dělat nebudou.“
ELENA: „ Ne, asi dlouho ne. A nešlo by cizí děti, aby absolvovali stáž na Martinově škole. Holkám to vidím na očích, že by někam jeli.“
TINA: „ To bych se musela zeptat. Jestli by to šlo, že bych se upsala tomu, že bych si to vzala na své triko.“
ELENA: „ Ty máš nápady.“

Na KTU……. Hartmut demontoval GPS navigaci z Hammera a připojil ke svému počítači.
HARTMUT: „ Tak teď uvidíme, jak byli důslední.“
SEMIR: „ Je to naše poslední šance.“
HARTMUT: „ Semire, já vím. Pokud jenom adresu vymazali – je to bod pro nás.“ Počítačový program chroupal GPS údaje. Program pomalu odhaloval mapu s adresou. Po několika minutách program odhalil celou mapu, kde se zobrazoval poslední zadaný bod. Byl to kraj Düsseldorfu.
TOM: „ Teď je máme.“
SEMIR: „ Díky Hartmute.“ Oba dva se rychle odporoučely z KTU. Po cestě si požádal o kolegy a dali též echo Markusovi Hansenovi protidrogového. Hartmut viděl jenom žhavou čáru od svých kolegů.
HARTMUT: „ Nemáte vůbec zač.“

Ve vile……. Schuster se věnoval svým úspěšným obchodům z Rumunska a Holandska. Hansenův kolega Michael Kröger se nemohl spojit se svým kolegou, byl pod dohledem. K vile se řítil policejní štrúdl aut z dálniční policie, zásahové jednotky s komisaři Tomem Kranichem, Semirem Gerkhanem a Markusem Hansenem z protidrogového.
Van Bruggen a Valeski jsou se Schusterem velice spokojený. Oba dva obchodníci se ukryli, když se u vili objevili policejní vozy. Kdo všechno byl venku, hned střílel po policii, která jim to též vracela. Kolegové z protidrogového se opět setkali. Van Bruggen, Valeski a Schuster brali nohy na ramena. Zásahová jednotka zatýkala všechny pomocníky.
Van Bruggen a Schuster ujížděli pryč. Markus a Michael se rozjeli za nimi. Drogový králové svou jízdu skončili v betonových sloupcích na silnici, kde byla prováděna oprava. Nepozornost Van Bruggena – zničené plechy auta. Michael a Markus si s velkou chutí a radostí zatkly Schustera a Van Bruggena.
Ve vile mezitím kolegové a zásahová jednotka osvobodila zmizelé dívky, o které se postarali lékaři a odvezli do nemocnice. Dálniční policie zajistila několik kilo cracku.
Valeski chtěl střílet po policii, ale ve zbrani neměl už žádné náboje. Semir nabil svou služební zbraň a vystřelil na zadní pneumatiku Valeskiho auta. Valeski najel na valník se senem, který vezl traktor, auto dál proletělo billboardem a skončil ve škarpě. Mercedes zastavil u nehody a komisaři Valeskiho zatkli.
Kolegové Markus a Michael z protidrogového si převzali Schustera a Van Bruggena. Michael a Markus se rozloučili s kolegy Tomem a Semirem.
HANSEN: „ Moc děkujeme za vaši pomoc.“
SEMIR: „ Rádi vypomáhám kolegům.“
KRÖGER: „ Tak snad se v budoucnu se opět uvidíme.“
TOM: „ To mi taky.“
HANSEN, KRÖGER: „ Nashle.“
TOM, SEMIR: „ Nashle.“ Markus a Michael nasedli do auta a ujížděli pryč. To už se u vily objevila motorka značky BMW R26. Semir ji hned zblýsknul.
SEMIR: „ To je ta mašina, co mi utekla o malý kousek.“
TOM: „ Na druhou stranu si ušetřil.“
SEMIR: „ Romantickej víkend je fuč.“
TOM: „ Je třeba vymyslet plán B.“ Usmíval se pod fousy. U Toma a Semira zastavila motorka. Tina s Andreou společně sundali z očí brýle.
SEMIR: „ Andreo,…….“
TOM: „ Tino…….“
TINA, ANDREA: „ Ahoj.“
TOM: „ Miláčku, co ty tady tak brzy?“
TINA: „Ke konci nás bylo pětapůl a tak jsme to dneska zabalili dřív.“ Vystoupila ze sajdkáry a sundala si přilbu z hlavy.
ANDREA: „ Tak co Gladiátore, jedem se někam projet.“
SEMIR: „ Jak víš……. Ty jsi ActionGirl. Tolik peněz jsme mohli ušetřit.“
ANDREA: „ Tak jedem.“
SEMIR: „ Budu řídit.“
ANDREA: „ To je moje motorka a tvé místo je zde.“ Ukázala na sajdkáru. Tina předala Semirovi přilbu, kterou si vzal. Nasedl do sajdkáry, kde si nasadil na hlavu přilbu. Andrea se Semire se rozloučili s Tomem a Tinou. Odjeli.
TOM: „ Ty jsi o jejich hře věděla.“
TINA: „ Samozřejmě.“
TOM: „ Ty můj malej detektive.“ Dal Tině velkou pusu na rty.
TINA: „ A co náš víkend.“
TOM: „Ten čeká jenom a jenom na nás.“
TINA: „ Tak mi konečně prozradíš, kam máme namířeno.“
Spolu odcházeli k mercedesu. Tom po cestě vysvětlil Tině, jaký je jejich cíl víkendu – hotel Schloss Landsberg.

Konec!!

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 052 - Detektiv
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma