AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Jak se Vám tato povídka líbí? (Jako ve škole)
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Hlasuje jen Brittany :)
100%
 100%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 1

Ze snu do reality
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Krásný večer, dneska sem dávám další povídku, která bude mít pár pokračování. Tak snad se bude líbit, níže máte pár info.

Postavy: Frank, Susanna, dvojčata Hans a Luke, Semir, Tom, šéfová Anna, Hotte, Dieter, Andrea a Hartmutt
Párování: Frank+Susanna, Semir+Andrea
Upozornění: V díle se nejspíš najde i pár chyb Embarassed
Délka: cca 1045 slov; 1. díl; 2 strany ve Wordu

Krásné čtení, milí čtenáři Smile

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ze snu do reality
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
1. díl

Susanna vešla do temné uličky, on jí následoval a šel s ní. V celé té temné a strašidelné uličce bzučelo jenom jedno usmolené světlo, které ani nemělo kryt, takže vlastně to byla jen žárovka. Z ničeho nic se ozval výstřel, žárovka zhasla a byly slyšet jak padají malinké střípky ze žárovky na zem. Ihned rozsvítil baterku a namířil s ní na zhasnuté světlo. Najednou jako by tam zahlédl siluetu nějaké skupinky lidí. Oba si stoupli těsně k sobě. Zbraní mířili před sebe a tou druhou rukou se drželi za ruce. Točili se pořád do kola. Jenže teď se ozval další výstřel. Susanna vzlykla a klekla na zem. Držela si ránu na svém břiše. Sklonil se k ní. Přiložil k její ráně svojí koženou bundu. Párkrát vystřelil do neznáma a zase se vrátil k Sussaně. Objal jí a něco šuškal, že to bude dobré a že to zvládne. Bohužel, už necítil její dýchání ani žádné vzlyky.... její ruka padla ne zem.

Frank se zvedl! Nadechl se a trošku zakřičel. Susanna se zvedla také ''Co se stalo miláčku?'' Frank se usmál ''Ale...byl to jen sen...uff.'' Susanna stále naléhala ''A o čem se ti zdálo, zlato?'' Frank si jí položil na jeho svalnaté rameno ''Nic co by se ti líbilo...'' políbil jí a zase si lehl.

Ráno přišel Frank do kuchyně a Susanna ho přivítala sladkým polibkem na čelo a položila před něj snídani, která se skládala z volského oka s párkem a slaninou a trochou toho kafe. "Dobrou chuť!" Frank ale neodpověděl. Susanna trochu nabroušená a tak trochu i vyděšená znovu řekla "Dobrou chuť, Franku!" Frank jako by se probral z dalšího zlého snu "Co? Co? Jo aha, děkuji Susanno." "Nemáš zač." usmála se na něj, když jí odpověděl a šla zase do kuchyně. Najednou se ozvalo z horního patra křik a Susanna hned na to zareagovala a šla za křikem, v tom jí Frank zastavil "To je dobrý, půjdu já." políbil ji na čelo. Susanna hned odpoví "Děkuji." a polibek mu opětuje.

Frank šel za křikem, když přišel usmívali se na něj jeho dva malí chlapečci Hans a Luke. "No kluci, co ten bordel?" zvedne obočí a vezme do jedné ruky Hanse a do druhé Luka "Až tohle uvidí maminka, nebude ráda." podívá se na pomalovanou zeď pastelkami a vodovkami "Jednou vás dva necháme o samotě, že vám uděláme dobré papů a vy zaprasíte celou zeď ve vaší místnosti na hraní?!" Luke hned odpoví "Ale tati, to bážka." Hans se hned chce očistit "Ne, ne, to já nebyl." usměje se "To sme mi dva nebyly." usměje se na Luka. Frank jde do kuchyně a povídá si s kluky "No, a kdo to teda byl kluci, povíte mi to?" koukne na Luka, který většinou mluví pravdu, aspoň si to myslí i se Susannou. "To byl bubák." (Aha, tak teď si to už asi myslet nebude.) "Byl celišký bílí a mával nám." Frank se usměje "No ty tvé pohádky, Luku, ty mě vždycky dostanou." směje se a přendá je v kuchyni do dětské židličky a sedne si na svojí židli. Susanna před kluky položí dětskou přesnídávku a poté si konečně sedne před svojí snídani, klukům ještě strčí do ruky dětskou lžičku a položí před ně ještě jejich dětské lahvičky s čajem.

Frank nenápadně koukne na Susannu a pak na kluky, byl to jasný znak na Susannu, že jí něco kluci musí říct. "Tak co jste zase prováděli, kluci?" začne s konverzací maminka Susanna, Luke se na ní podívá "My nic neudělali maminko." upřeně se podívá na Hanse "Ano, maminko, mi nic neudělali." souhlasí s bráškou malý Hans. Susanna se na ně podezřívavě podívá odendá z jejich stolku u židličky přesnídávku "Tak co? Povíte mi to?" tentokrát začne Hans "Maminko, promiň, byl tam bubák, maloval na zeď." Susanna zvedne jedno obočí a ochutná jejich přesnídávku "Hmmm, to je ale vynikající." pronese zvědavá Susanna, Frank se jenom nad celou tou situací něžně usmívá. "Ne, maminko, ne." začnou na ráz Hans s Lukem "Tak přeci." usměje se Susanna "Co se stalo?" pomalu přibližuje mističku s přesnídávku ke stolkům "Hans maloval pastelkami." práskne svého brášku Hans, Hans si složí ruce a zamračí se. "Ale, Hansi, to se nedělá a ty Luku, myslím si, že jsi pomáhal malovat, že?" zvedne obočí na Luka, ten taky složí ruce a zamračí se, zkrátka nemají rádi odhalení. Susanna jim dala nazpět jejich mističky a kluci zase papali tu lahodu.

"Tak co, kluci, těšíte se do školky?" začne s novým tématem Frank. "Ano." pronese dětsky Hans a Luke přikývne s celou upatlanou pusou od dětské jahodové přesnídávky. Susanna se už s ubrouskem natahuje k Lukovi, ale Luke ji zastaví rukou a pronese "Sám." Frank se usměje a Susanna mu tedy dá ubrousek a žasne, jak se sám umí utřít.

Hans i Luke už dojedly a proto je šla Susanna obléct na první návštěvu soukromé školky. Po deseti minutách se šli kluci ukázat tatínkovi Frankovi, Hans měl modré džíny a zelenou košili a Luke překvapil hnědými manžestráky s bílou košilí. "Teda vám to sluší, proto pořád maminka utrácí z karty." pronese Frank "Jaký kartičky, tatínku." zeptá se věčně zvědavý Luke "Platební kartička, tam jsou penízky, víš?" odpoví Frank Lukovi. Luk se na něj divně podívá "A půjčíš mi ji taky? Aby z ní neutrácela jenom maminka?" Susanna se ušklíbne "Aspoň vidíš, že jsou moje a po tobě jsou zase uřvaný." Frank nechápavě zvedne hlavu "Co?" "Ale, naštěstí nejsou po tobě i věčně mimo, Frankie." políbí ho na čelo a jde kluky obout aby mohli už vyrazit.

U vchodových dveří Susanna obouvá klukům sportovní obuv. Frank tam jenom přihlídne. "Áhhh, bílá špička, Converksy? Ty kupuješ našim tříletým dětem Conversky? Sus..." pokyvuje hlavou a otáčí oči k čistě modrému nebi. "Copak? Vadí ti snad, že dávám našim dětem jen to nejlepší?" nahodí její neutrální výraz alias zraněné štěňátko. "Né..." odpoví Frank "To je dobře, fajn, kluci? Hotový?" kývnou "Tak můžeme jít, ahoj miláčku." políbí Franka "Ahoj zlato a kluci, nezapomněli jste na něco?" nechápavě koukají na svého tatínka "Co takhle pusu?" kluci se s radostí rozeběhnou a každý mu nadělí jednu pusu a obejmutí. "Hodně štěstí ve školce kluci." mává na ně Frank a posílá pusinky.

Po odjezdu do školky jeho rodiny si sedl na práh vchodových dveří a podepřel si bradu rukou, přemýšlel o snu...

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ze snu do reality
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
(Pro případ nouze, ale opět pochybuji!)

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Musím říci, že tento "nescénářový" styl, kdy píšeš hezký souvislý text a ne jen dialogy pod sebe, Ti sluší daleko více Smile
Sus a Frankovi bych hezký vztah a děcka přála.
Jen pozor na chybky... Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Děkuji, Wox Smile Ten "scénářový" styl budu psát jen v první sérii Kobry, pak už budu psát takto plynně.

Chyby.... nepřátelé na celý život.

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ze snu do reality
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma