AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - Brittany11
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ahoj, přidávám po delší době zase nějakou tu povídku. Tentokrát je jak pro koho smutná. Tak snad se líbí Smile

Postavy a párování: Bohužel, postavy nepovím, páč tam nejsou ani pojmenovány, ale můžete hádat sami, kdo kdo je... Také byste určitě snadno vypátrali závěr povídky, pokud si ho ovšem nepřečtete.
Upozornění: Kontrolovala jsem! Smile Tak snad žádné chyby. Také se pokouším psát v nové formě, tak snad mi prominete nějaké chyby...
Délka: Povídka je krátká, asi 550 slov Embarassed

Tak Vám přeji krásné počtení, a budu ráda za každý koment... teda, pokud to za koment bude stát Smile
___

Byl zatažený, ošklivý podzimní den. Všude panoval smutek, lidi chodili na hřbitovy zapálit svíčku a dát nějaké květiny svým zesnulým rodinným příslušníkům či kamarádům nebo parťákům. Zrovna tam stála jedna velká skupinka lidí celá v černém, od toho místa kde stála se ozývali vzlyky a nářky. A pak pouze jen pár slov.

„A i když už víme, že nikdy nebude s námi, že nikdy neuslyšíme jeho smích, že už nikdy se sním nesetkáme, stále na něj budeme vzpomínat jen v dobrém, protože byl vždy naší oporou. Nebyl to jen kolega, nebyl to ani parťák, byl naše rodina.“ A tak dozněla slova černovlasé pomalu stárnoucí ženy, která šla zpět k hloučku lidí. Utřela si slzu a naklonila se k jednomu ze svých kolegů. „Měl byste tam jít, říct něco na rozloučenou, byl to Váš partner...“ Dokončila větu postarší žena a utřela si další slzu. Oslovený kývl hlavou a pomalu přicházel před hrob jeho zesnulého partnera. Zastavil se a těmito slovy dává poslední sbohem svému parťákovi, který pro něj byl vždy víc.

„Byl naše rodina, ano, byl... už to tak je. Nikdy si člověk nedokáže uvědomit, že...“ zhluboka se nadechne „že se může stát něco, co to vše zastaví, že už tu pro nás nebude. Nebude oporou, přítelem. Ničím, bude jen a jen vzpomínkou, která nám bude navždy sídlit v našem srci. A tu vzpomínku nám nikdo ze srce nevyrve, protože byl jedinečná část naší velké rodiny. Nikdo a nikdy ho nenahradí. Budeme jen muset vzpomínat... Jen a jen v dobrém na něj budeme vzpomínat, vzpomínat na něj nejen jako na kolegu, ale také na přítele a člena naší velké rodiny...“
Pozůstalý z týmu jedenáct tímto zakončil svůj proslov nad jeho zesnulým parťákem, kterého už nikdy a nikdo nenahradí. Pozůstalý z parťáků šel zpět do své zbylé rodiny. Postavil se vedle plačící ženy a jemně jí pohladil po vlasech a poté jí utěšil obětím. Stále brečela, on také, nestyděl se za to, vždyť je také přece jen člověkem.

Poté se rakev se zesnulou částí velké dálniční rodiny sesouvala do hlubin země, temna a klidu. A každý tam hodil kus sebe samé, aby byl navždy s ním. Všichni tam hodily temně rudou růži s nějakým citátem. Každý byl jedinečný, pro každého znamenal jinak, pro každého byl ničím jiným. Pozůstalý partner vzal do ruky temně rudou růži a hodil ji na rakev. Usmál se.

„Kamaráde, budeš mi chybět. Nikdy na tebe nezapomenu. Nikdy!“

Odešel pryč, odešel pryč od svých kolegů, nemohl dopustit, aby ho viděli takhle na dně. Byl pro něj vším, kamarádem, přítelem, parťákem, rodinou! A teď ho ztratil. Cestou ze hřbitova nic nevnímal, jakoby se celý svět pozastavil. Auta jen sem tam mihla před jeho očima a zanechala pouze červené a bílé rozmazané pruhy. Za lidmi, kteří kolem něj prošli se táhl jejich stín. Byl na dně, nedokázal si uvědomit, že je to konec, ale jen a jen pro něj, pro něj, koho ztratil, ale nechtěl!

Ostatní kolegové, kteří zůstali, položili ještě před hrob smuteční věnec se slovy Semire Gerkhane, budeš nám chybět!

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
To má fakt 550 slov? Moje nová povídka Pozdě, má 504 slov a vypadá delší Shocked

Kdo že to je? Turek je mrtvý, modroočko truchlí a Engie mluví Very Happy

Chválím změnu formy, vážně to prospělo a čte se to lépe Wink

Ani jedna chyba, respekt! Shocked Very Happy

Hmm, to je velká odvaha zabít maestra Gerkhana, i já to měl v Nové službě jejího veličenstva v plánu, ale nu...nedokázal jsem! Laughing

I když zrovna nemusím povídky, kde jenom stojí nad hřbitovem a všechno detailně vypisuješ (je to maličká nuda, pořád opakovat skoro to samé Smile), tak tahle se povedla to jo!

Koukám že koment vypadá až moc kriticky, není to pravda, moc hezky jsem si početl! Very Happy

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ach ano...! Maester Gerkhan je mrtvý! Nu... máš pravdu, ale já ho až tak moc nezabila... sice jsem skoro sadistka, ale zas tak ne Smile Já jen všechny postavila před jeho hrob...

A plačící žena? na tu zapomeneš Harty?... i když se moc nedivým... jinak máš pravdu, Mrtvý Semir, truchlící Tom a mluvící Anča Wink

A jaký díl ti to tak připomíná? Smile smím-li se zeptat Wink

Děkuji za respekt Smile Snažím se Smile A koukám, že ty také!

No nevím, já jsem to zatím ani nečetla, mrknu na to Very Happy Takže nevím, jak to máš dlouhé ty Smile

Moc děkuji za komentář, moc potěšil Smile

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Brittany se zeptala a napsal:
A jaký díl ti to tak připomíná? Smile smím-li se zeptat Wink


Asi Na život a na smrt Smile

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ano, ano! Správně Smile

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Brittany, VÝBORNĚ! Kdybys věděla, o kolik lépe se to teď čte, o kolik lépe to vypadá, jak k takové povídce člověk hned jinak přistupuje...
Velká pochvala!
Stojí hodně sil změnit styl, ale já pevně věřím, že v tomhle přehlednějším a daleko inteligentnějším psaní najdeš zálibu.
Opravdu oceňuji!

Chyby tam sice bohužel pořád jsou, ale není jich tolik. Je vidět, že sis dala záležet a já si skutečně vážím snahy. Takové hezky upravené povídky, se kterými si dal autor práci, chceme na PF! Smile

A řekla bych, že se ti v povídce podařilo zachytit i emoce.
Prostě je vidět, že sis s dílem pohrála a já za to tleskám Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Truchlící žena? Andrea Shocked? Ale ta mi na pohřbu v Na život a na smrt připadala spíš s výrazem: ,,Šoupněte ho tam, nemám čas, chci vyvádět u Franty, co kdyby mi Gerkhan koupil nový, větší dům? Ale pro mne, samozřejmě, ať jde do nějaké akce, po které mi dá peníze a já ho vyženu! Nu, já jsem hodná!"

Sorry, moc sem pletu myšlenky, ale to víš, právě jsem viděl díl z 3.serie, kde šla dělat rajdu. Rolling Eyes

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Parťák - Brittany11
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma