AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Líbilo se dílo č. 23
ANO
100%
 100%  [ 4 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4

PLK 23. - Sázka o čest
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Inspirace českým filmem a legendární honičkou v něm obsaženém. Je to takový díl na odlehčení a pobavení, ale ne Extra-díl.
Navíc jsem zkusil už psát nově uvozovky.


Sázka o čest
(Wette über Ehre)

Délka: skoro 1 790 slov.

V Berlíně se konala schůze nejvyšších představených všech služeben, různých oddílů a podobně. Nechyběl ani policejní prezident.
Prostě taková ta „snobárna“, kde zábavy je málo a pořád se jen mluví, mluví a mluví.

Když schůze skončila, sám policejní prezident Rosenknecht zašel za Annou a zeptal se: „Jak se máte?“
Anna mu odvětila: „Celkem dobře, a jak zase vy?“
„Já se mám skvěle, mimochodem, slyšel jsem, že Vaši lidé jsou ti nejlepší, co jsou v blízkém okolí.“
Anna se jen potěšeně uculila.
„Ano, tak to mě velmi těší, ale proč jste to zmínil?“
Rosenknecht se uculil ještě více: „Nu, víte, měl bych pro Vás takovou sázku.“
„Sázku?“ podivila se Anna.
„Ano,“ odpověděl Rosenknecht. „spočívá v tom, že Vaši lidé, kteří si mohou vzít i své protějšky, pokud nějaké mají, budou odvezeni na druhou stranu města, a budou mít jen jeden jediný cíl - dostat se v 20:00 na Vaši služebnu. Samozřejmě to nebude jen tak. Použít budou moci jen své nohy, případně nemotorizované prostředky a půjdou po nich ostatní policisté - ten, koho chytí, bude ze hry vyřazen.
Ti, kdo se dostaví v danou hodinu na služebnu k Vám do kanceláře, budou velkoryse odměněni - osobně jim udělím 1 měsíc placené dovolené a k jejich platu v tomto měsíci 1000 Euro jako bonus. Co Vy na to, souhlasíte?“
Anna chvíli přemýšlela, a pak jen přikývla.
Na stvrzení celé sázky si potřásli rukou a Rosenknecht sepsal i jakési potvrzení, kde odměnu popsal dopodrobna a které posléze opatřil svým podpisem.

Jakmile se rozešli, Anna si jen pod nosem zabručela: „Pche, taková odměna, asi si myslí, že se nikdo do cíle nedostane, však on bude ještě koukat!“

Na služebně si sezvala všechny do kanceláře.
Sotva Dieter zavřel dveře, spustila: „Takže, vážení, na poslední schůzi policejních špiček jsem se vsadila s naším policejním prezidentem, že alespoň jeden z vás zvládne dojít po vlastní ose až sem na služebnu s tím, že bude vysazen na druhé straně města, bude chodit výhradně po svých, nepoužije motorizované jednotky a vyhne se všem policejním hlídkám, které se budou snažit vás pochytat. Kdo bude chycen, ve hře skončí. Pro ty, co dojdou až sem, má nachystanou odměnu - měsíc placené dovolené a tisíc euro bonusu k platu za tento měsíc. A ano, Semire, můžete do toho zapojit i své polovičky s tím, že bude soutěžit sama za sebe. Ještě dodatek - sem na služebnu musíte dojít do 20:00.
Jak to tak vypadá, do hry vás půjde dvanáct - Pietro s Andreou, Semir s Terezou, Jan s Indirou, Tom s Petrou, Dieter, Hotte, Hartmutt a Petra Allerlei.“
„Jo a ještě něco. Zítra v 8:00 je start na druhé straně města v Jaredheimu.“
Všichni se rozešli a komisaři dali vědět svým polovičkám.

Zatímco dvanáctka soutěžících druhý den ráno odjížděla do Jaredheimu, kde měla být vysazena, na služebnu dorazil policejní prezident Rosenknecht, nadutý jako páv a velmi si jist tím, že budou všichni pochytáni.

Anna mezitím měla na veliké tabuli všech dvanáct fotek účastníků s jejich jmény a v ruce velký červený lihový fix, který hodlala užít vždy, když bude někdo chycen, aby mohla symbolicky přeškrtnout fotku vyřazeného.
Aby dění mohli sledovat i ostatní, co na služebně zbyli, stihl Hartmutt udělat on-line grafiku reagující na vše, co Anna na tabuli přeškrtne. Jakmile by jednu fotku zaškrtla, na obrazovce se fotka přeškrtne také a zešediví.
Samozřejmě Sigi Müller, který se také mohl účastnit, ale neúčastnil, kvůli bolavé noze, přijímal horlivě sázky, kdo že přežije tuto bitvu cti služebny, ve které pracoval.

„Právě je odvážejí,“, chichotal se Rosenknecht, „sám jsem zvědavý, kdo se sem dostane.“
Anna se jen usmála a nabídla mu sušenku, kterou mile přijal.

„Pietro, Andrea, Semir, Tereza, Jan, Indira, Tom, Petra, Horst, Dieter, Hartmutt, Allerlei,“, četl prezident jména pod fotkami, „to jsou vaši vyvolení?“
„Ano, prosím,“, pokývla Anna, „a snad alespoň jeden z nich vám zkazí celý den,“.
„Nedáte si ještě jednu?“, jedovatě koukla Anna a nastavila obal od sladké dobroty…

Mezitím v Jaredheimu.
„Fajn, vystupovat, všichni ven!“, hlásil řidič.
„Cíl a pravidla jsou vám známy, přeji hodně štěstí,“ oznámil řidič, a před odjezdem jen dodal: „A nezklamte Annu.“
„Lidi, nechť zvítězí alespoň jeden z nás!“, zburcoval všechny Semir.
„Uvidíme se po soutěži,“ rozloučila se Andrea s Pietrem.
Všichni se rozeběhli směr služebna.

Do cíle jim zbývalo 11 hodin a 55 minut.
„A kruci, sráz,“ prskl Jan, „nedá se nic dělat. Hop!“
To Tomovi se zadařilo lépe.
Probíhal okolo vrakoviště, kde bylo velmi staré kolo opřené o plot.
„Motor to nemá, čili je to OK,“ byl potěšen Tom a jel.
To Andrea měla jinší problém.
V cestě jí stál rybník.
„No já budu vypadat..,“ pomyslela si a skočila.

Anně začal v kanceláři zvonit telefon.
„Máme prvního - Petra Allerlei, zadržena na poli. Neměla šanci,“ zahlásil hlas v telefonu.
Anna neochotně sáhla po fixu a Allerleičinu fotku přeškrtla.
„Už se vám to nějak rozpadá,“ culil se prezident, který již stihl zrušit jeden obal od sušenek a otvíral další.

„Crrr, crrr!“
„Ano, Engelhardtová!“
„Hlásím dalšího vyřazeného - Horst Herzberger. Odchycen v místní restauraci“.
Hotteho fotka byla oceněna červeným X.

Zatímco Andrea kdesi plavala v rybníce, který se měnil pomalu v řeku, Hartmutt zvolil krytí.
U břehu potoka si povšiml pěkně mazlavého bahínka.
„Tahle oběť je důležitá,“ zamumlal a bahínko si nabral a napatlal na vlasy, protože rezavé vlasy jsou jako pěst na oko.

„Indira Abel - chtěla ze zoufalství sebrat auto,“ chrčel telefon.
Anna škrtla další foto.
„Indira, kdo je to?,“ ptal se prezident.
„Přítelkyně Jana Richtera,“ odvětila Anna a sáhla po sůše.

To už ovšem po jiném poli tou dobou běžel Dieter a za patama pětici policistů.
„Mě nedostanete!,“ hulákal Dieter a zmizel v lese.
Tereza se zase vydrápala na střechu jednoho autobusu.
I když autobus má motor, Tereza jej neřídila, čili pravidla neporušila.
Na cestě si jí ovšem všimla hlídka z vrtulníku.
Tereza si klekla a prosila.
Pilot vrtulníku jen pokýval hlavou a svému kopilotovi oznámil: „Hele, tu hlásit nebudem, ta je milá.“
V 11 hodin skončila naděje pro Petru.
Pietro zvolil lišácký přístup - probíhal okolo posedu.
Vylezl na něj a lehl si v něm na zem.
Ale dlouho tam nevydržel, sirény aut okolo jedoucích ho donutily slézt a volit jinou cestu.

Ve 14 hodin padli dva největší favorité služebny, alespoň, co se sázek týče.
Terezu ohlásil druhý vrtulník a Kranicha vyřadila jeho náklonost k ženám, když se s jednou zamluvil a úplně zapomněl na soutěž.
„Kranich je ze hry?,“ zahoukla Anna.
„Ano, zamluvil se s jednou ženou.“
Anna škrtla fotky Wox a Toma.
Ve hře měla tak Anna už jen 6 lidí.

Odpoledne bylo rušné.
Nebylo úniku, hlídky byly skoro všude a měly hlídané i ty nejmenší cesty v lese.
Dieterovi se chtělo hrozně na záchod a tak se mu moc ulevilo, když zpozoroval v městě, do kterého se dostal veřejné záchodky.
Potají se propašoval dovnitř, ale už si nevšiml, že si jej povšimla hlídka poblíž a tak, když vylezl, past sklapla.
Bonrath byl za hry.

Pietro už byl zoufalý - na běh se nemohl spoléhat a to ještě netušil, že pod jeho nohama běží Jan v kanalizační šachtě.
Podíval se na hodinky.
„17:20, dvě a půl hodiny do cíle,“ hlesl.
Ale místa již znal, čili byl blízko.

Pro jistotu se uchýlil do dalšího posedu.
Ale to byla fatální chyba.
Vrtulník letící poblíž jej zahlédl, jak leze do posedu.
Pietro se zdráhal slézt, i když okolo něho byla horda policistů.
Nakonec posed šel pomocí jeřábu k zemi a Pietro skončil.
„Zoolander?“, podivila se Anna.
„Ano. Nechtěl dolů, ale musel…,“ smál se prezident.

O půlhodinu později drnčel telefon znovu.
„Máme dalšího - Hartmutt Freund - kryl své vlasy, nu a začalo pršet a bahno se mu smylo“.
Fixa zavrzala po Hartově fotce.

Vodní tůra Andrey spěla ke konci.
Hlídka si jí všimla už notnou dobu dopředu, ale Andrea se nevzdávala a plavala dál.
Policisté už toho měli ale plné zuby a pod mostem Andreu chytili do sítě jako rybu.
Anna otráveně škrtala foto své sekretářky.
„Už Vám zbyli jen dva - Semir a Jan,“ to není moc, co říkáte?“
„Ale jo, je,“ hlesla Anna.

Oba měli velmi dobrou strategii - Semir měl ovšem velikou kliku, z jedné tržnice štípl typický turecký klobouk s tou bambulkou a u jedné popelnice nalezl holicí strojek, který preventivně opláchl v okapu dešťové vody a oholil si bradku, aby nebyl k poznání a navíc přes sebe přehodil černou plachtu odněkud vytaženou, takže spolehlivě oklamával hlídky, když k tomu přidal občas roli bezdomovce, byl zatím v suchu.

To Jan zase sebral kolo, co nechal Tom ladem a dával si sakra pozor, aby jej u toho nechytili.
Jakmile si byl jist, uháněl k zahradě jednoho paneláku, kde bylo pár kousků zmoklého oblečení, které hodil přes sebe a ještě navíc štípl jednou chlapovi čepici, kterou nechal na pultíku u nějakého fastfoodu.

Oba se blížili k vytouženému cíli.
Odbilo půl osmé.
Jan byl o něco blíže cíli než Semir a na starém kostistřasu uháněl vstříc služebně.
Byl již v ulicích, které znal snad i poslepu.
V tu chvíli se ovšem z jedné ulice vyřítilo policejní auto a do Jana lehce drclo.
Ten šel i s kolem k zemi.
Při pádu z něj opadal převlek a bylo hotovo.

Anna koukla na hodiny.
„19:44 a oni chytnou Jana…,“ zklamaně konstatovala čerstvý fakt.
Semir se, aniž by to tušil, dostal v převleku za tureckého bezďáka až na jeden dvůr.
Opatrně sundal plachtu ze zad a byl mile překvapen.
Služebna!
Potichu se přikradl ke dveřím a vběhl do nich.
Přesně v čase 19:58:47 SELČ zaklepal na dveře Anniny kanceláře.
„Tak, co kolik nás je tady?,“, zeptal se.
„Jste jediný vítěz, Gerkhane,“ oznámila mu mile šéfová. „Ostatní byli zadrženi.“
Sotva ho Rosenknecht spatřil, sušenka mu málem zaskočila.
„Kruci!,“ zamumlal si pod knír.

Druhý den byl opravdu dekorován Rosenknechtem a obdarován měsícem volna a tisícem euro na konto.
Prezident mu k tomu jen dodal: „Užijte těch peněz, jak je libo.“

Semir poté došel za ostatními a zeptal se jich, co je vyřadilo.
„Nemožnost útěku,“, odpověděla Allerlei.
„Moje blbost a holkaření,“ přidal se Tom.
„Lenost,“ odsekl Pietro.
„Síť v řece,“ trapně pípla Andrea.

Semir si jen promnul ruce.
„Alespoň splním Terce ty Kanáry, co tak chtěla,“ naplánoval si.

Po ocenění se za Annou dostavil prezident.
„Tak co, pane prezidente, už mi věříte, že mí lidi zvládnou všechno?,“ vyčítavě sdělila Anna.
„Dobrá, dobrá. Podcenil jsem je,“ uznal Rosenknecht a otočil se k odchodu.
„Počkejte!,“ zavolala na něj Anna při odchodu.
„Nate, jsou skvělé na nervy,“ usmála se a hodila mu balíček těch sušenek.
Těch samých, jejichž tři balení stihl zlikvidovat při průběhu té soutěže.
„A máš to,“ usmála se v duchu Anna a pokračovala ve své práci.

Na jiné straně služebny jiní ovšem kasírovali horentní sumy.
Sigi totiž jako starý zkušený pardál vsadil jako jediný na Semira a přišel si na 900 Euro.
„Je mi ctí s vámi obchodovat,“ poděkoval Sigi, peníze si vítězně zasunul do kapsy u košile a vydal se s kolegou na objížďku…

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
marketa


Založen: 29. 10. 2014
Příspěvky: 25
Odpovědět s citátem
Hezký závod..a ještě hezčí odměna Smile už jsem se bála, že je chytnou všechny..zvlášní je, že jsem na vítěze tipovala někoho jinýho, tak nějak jsem čekala, že Semir bude mít smůlu, že něco nevyjde..a on tu měl smůlu úplně někdo jiný, když se nechal chytit jak kapr na Vánoce Very Happy

Tak se zas budu tešit na další díl - tvoje povídky mě baví - mají ideální délku (do krátkejch se člověk ani nezačte a je konec a do dlouhejch ze zásady nejdu, pač bych se od toho neodtrhla Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Jen mě nepřechval - mám ještě v plánu někdy do budoucna udělat ještě jeden takový nějaký závod, ale na způsob tohohle: http://www.csfd.cz/film/230468-rallye-smrti/, jen to nebude taková krvárna, já totiž nerad zabíjím postavy jen tak pro srandu (musí to mít důvod) a každý bude jezdit jen sám bez spolujezdce a tudíž si i ovládat veškerou obranu - a určitě nezůstane jen u 12 lidí, jako tady.... Když to tak počítám, do téhle bitvy vozů se zapojí asi 15-17 účastníků Twisted Evil

To si počkáš, už jsem psal Wox, že bych 25. díl udělal rád veliký na díly, ale neumím stvořit žádnou zápletku tak rozumnou, aby se dala aplikovat a opisovat z Kobry se mi zaboha nechce. Nemá to ten punc originality. (Však i můj 7. díl - Hon je prakticky obšlehlá Štvanice)

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
marketa


Založen: 29. 10. 2014
Příspěvky: 25
Odpovědět s citátem
To, že je Semir nejlepší a vyhraje je už taková jistota Very Happy

Nejdřív jsem na výhru tipovala Wox nebo Pietra, když je chytili, myslela jsem si, že v závěru zbyde Semir s Andreou...dovedu si představit její výraz, kdyby Semir vyhrál a ji chytili 100 metrů před služebnou Very Happy

Zajímavé by taky bylo, kdyby jako jediná dorazila do cíle Wox - to by jim to novinářka všem pěkně natřela Very Happy

V těch hrách se toho dá vymyslet dost, včetně různých malých podrazů na své kolegy Very Happy (Ale nebudu ti do toho kecat, já sama jsem ještě nic nepředvedla Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Mé milované Woxičce většinou fandím, ale jsem ráda, že tady nevyhrála, to by se totiž drazí policisté museli jít studem zastřelit, že je porazil civilista Laughing

Jinak se mi líbí, že je to nevážná ptákovinka, byly tady už i pokusy psát přesně tohle na vážnou notu *třese se hrůzou při vzpomínce na tu dobu*

Líbí se mi Hartmuttova činorodost a jeho hračička s pc Very Happy

„Hlásím dalšího vyřazeného - Horst Herzberger. Odchycen v místní restauraci“. - Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Blondie je mazaná, napřed bus a pak se hezky spolehnout na to, že na chlapa zapůsobí zlaté kadeře. Well played, young lady! Pche, ten druhý vrtulník určitě pilotovala ženská! Very Happy Very Happy

„Lenost,“ odsekl Pietro. - :rofl:

Semir si jen promnul ruce.
„Alespoň splním Terce ty Kanáry, co tak chtěla,“ naplánoval si. - hodný a milý Semirek <3

Furt tam máš špatně ty uvozovky Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Wox: Jakto? A to jsem koukal do toho, co si poslala z toho ústavu pro ČJ.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Většinou je to ok, ale ze zvyku je tu a tam děláš špatně Smile
Ale to nevadí, to se poddá - já se je taky učila psát docela dlouho!


„Fajn, vystupovat, všichni ven!“, hlásil řidič.
„Cíl a pravidla jsou vám známy, přeji hodně štěstí,“ oznámil řidič, a před odjezdem jen dodal: „A nezklamte Annu.“
„Lidi, nechť zvítězí alespoň jeden z nás!“, zburcoval všechny Semir.

A nechala jsem bez povšimnutí, že Semirek použil slovo "nechť" - ach, jak je vzdělaný Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Vážení čtenáři příběhu Pietrova Literárního Koutku...

Musím oznámit konec....



.... konec rychlého přísunu dílů - momentálně se mi nedostává nápadů a ten pravý na polojubilejní 25. díl, který chci udělat alespoň o třech částech také není. Asi budu nucen slevit z tohoto megaplánu a udělat něco menšího...

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
marketa


Založen: 29. 10. 2014
Příspěvky: 25
Odpovědět s citátem
Nevadí Smile však nemusíš psát dlouhé díly...třeba zas nějaký nápad přijde Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Nemusím, ale jakmile to má pod 1 000 slov, nelíbí se mi to, přijde mi to nedomrdlé. (nebo nedomrlé, teď nevím).
Snad jen 18. díl má pod 1 200 slov, ale tam to je pojaté jako myšlenkový pochod, čili tam elaborare nelze čekat.

A pamatuješ , jak jsem říkal, že bych tomuhle samému dal čtyři kola, nějaké zbraně a trochu to obalil smirkem, ať je to drsnější, ale ne stejně drsné (nerad zabíjím postavy) - na způsob filmu Rallye Smrti?
Nu, tak jsem to promyslel - a už to vzniká, a má to zatím 2 200 slov Shocked a to je to stále ještě v nedopsaném stavu.
(velikost to má na regulérní díl PLK, ale na rozdíl od tohoto to není úplně součást děje - čili směr šuplík Extra... kruci dlouhé Extra.)

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Konec??? Jako...konec PLK? To by byla škoda, píšeš dobře, ale přecejenom...konec někdy musí být, že?

Pietro: Já to slovo neznám, ale určitě nedomrlé...to druhý by bylo příbuzný slovo od tý sprosťárny... XD

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Hartmutte, Pietro nepíše, že skončí Wink píše, že sem přestane dávat díly a povídky s takovou kadencí, což naprosto chápu a jako kolega-autor mu na to pochvalně kývám Wink

Na dlouhé extra se těšíme Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Hartmutt:

NEDOMRLÉ (já občas říkám nedomrdlé, což je blbě) znamená nedokončené, neúplné, že je věc nedomrlá znamená, že člověk má pocit, že něco té dané věci schází (a neví třeba co)

Asi používám moc inteligentní slovíčka.

Á propos, možná to konečně po dvou dnech dokončím (mám zas trochu čas) a dám sem. Jen dodám, že kdo film neviděl, bude maličko zmatený, ale to vynahradí slušná představivost, pro dokreslení k tomu dám nějaké foto. Milovníci věčného boje "A vs. T", budou potěšeni. A vítěz bude.... ale to uvidíte. Gerkhan určitě ne.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK 23. - Sázka o čest
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma