AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Ohodnoťte tuto povídku, prosím, známkou jako ve škole:
1 :)))
100%
 100%  [ 1 ]
2 :))
0%
 0%  [ 0 ]
3:)
0%
 0%  [ 0 ]
4 :(
0%
 0%  [ 0 ]
5 :((
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

Na lovu 3/?
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Ahoj, máme tady naší první společnou povídku! Bude tu fungovat systém že první díl přidávám já - čili Hartmutt Freund z KTU a druhý Brittany11.
Moc a moc vám budem vděční za vaše komentáře, opravdu nás moc potěší. Moje kapitoly budou mít kolem 400 slov, ale už dost povídání a hurá do čtení!


Postavy: Jack Scott, Marc Smish, Derek River, Semir Gerkhan, Tom Kranich, šéfová, Petra, Hotte, Dieter, Brita Taylor a ostatní
Jack Scott Jack je postava vytvořena mnou, vytvořil jsem jí cca. před rokem, je to policista z Anglie, je výborný v karate, je mu 26.
Marc Smish Je kolega Jacka, je mu 23
Derek River Je šéf KM (kriminální policie) v Anglii ale zapojuje se do akce, teď jsou s jeho týmem v německu.

Začátek


napsal/a: Hartmutt Freund z KTU

V autě u Gerkhana:
„Hele koukej na to“! řekl Jack a ukázal na článek v novinách
„Já to číst nemůžu, přečti to“ odpověděl Semir
„Tak jo: Frank Taylor byl dnes zadržen speciálním komandem v New Yorku. Vzdal se zločinecké dráhy, aby ochránil rodinu. Nyní mu hrozý trest 8 let vězení pro překupnictví drog a vydírání.“
„Hrozný ne“? řekl Gerkhan a odbočil na A4

Semir spatřil černé Audi a uvnitř uviděl krásnou plavovlásku. Hned na ni zamával.
„Hele, nech toho, ta je na tebe moc mladá“ řekl Jack Semirovi
„Jó, a na tebe moc pěkná.“ Odvětil Semir a kouknul se na cestu

V tu chvíli uslyšeli kolegové střelbu. Koukli se kolem sebe a Audi ženy, o které se bavili Semir a Jack náhle zabočilo a nabouralo – mělo prostřelené pneumatiky.
„Sakra, zajeď k tomu Audi“ zakřičel Semir
„Jo, dělám na tom, pomož jí. Chytnu si je“

Venku:
„Haló, slyšíte mě?“ optal se Semir ženy
„Ano, kdo…kdo jste?“ zeptala se
„Semir Gerkhan, jsem od policie a vy?“
„Jmenuji se Brita Taylor“

V autě:
„Počkejte, šmejdi. Na mně nemáte“! řekl Jack

Zločinci vytáhli zbraně a začli střílet, Jack začal taky střílet. Tím ztratil kontrolu nad vozem a zastavil těsně před karavanem.

Na místě nehody Brity:
„Tak co?“ zeptal se Semir
„Pláchli, a co ta žena?“ řekl Jack
„Jenom omdlela, ale to není celé jmenuje se Brita Taylor“ řekl Semir
„Myslíš že má něco společného s Frankem Taylorem“?
„Jo, to si myslím“ odpoví Semir a zamračí se.

Po příjezdu šéfové:

„Gratuluji, Jacku. Tentokrát jste nezničil služební auto“ chválila šéfová Jacka
„Ale, šéfová – to je samozřejmnost“ řekl Jack hrdě
„Ano? Pak to vysvětlete panu Gerkhanovi“

Mezitím u Semira:

„Jak jí je?“ Optala se šéfová Semira
„Dobře, lékaři říkají že se z toho dostane“ odpověděl Semir „Ale je vám doufám jasné že bude muset mít ochranku, Semire“? ujistiila se Anna „Ale jistě, jenom na jednu věc šéfová?“ Semir začne mluvit potichu: „Petra jí prověřila, je dcera Amerického drogového dealera – Franka Taylora.“ Zašeptal Semir „Ten co byl včera zadržen?“ optala se Anna. „Ano, ale je mi divné že by jí on nechal zabít – nechal se zatknout vlastně jenom kvůli rodině.“

Na stanici:

„Šéfová, dala jsem vám na stůl spis Franka Taylora, jak jste chtěla“ řekl Petra, zvedající se kafe.
„Děkuji vám, Petro. A ještě jedna věc. Pošlete Gerkhana za jeho dcerou do nemocnice, musí vystřídat Mullera.“ Odpověděla Anna a zacházela do kanceláře…

První seznámení


napsal/a: Brittany11

Petra už šla, byla skoro u Semira, když otevírala dveře, v tu chvíli ji zadržel Jack.
''Petro, stůj... já, já mu to vyřídím. Slyšel jsem, o čem jste se s šéfovou bavily.'' řekl Jack
''Ale, ale, ale. Jacku, já nevěděla, že jsi na blondýnky. Víš, viděla jsem její foto... a nemyslím si, že by třeba, ...no?'' nadzvedne obočí a usměje se ''Víš ty co? Radši mu to řeknu já, kdo ví jak by se ta zpráva k němu donesla, a hlavně v jakém stavu, že Jacku?'' usměje se a zavře skleněné dveře.

''Semire, šéfová ti vzkazuje, že se máš ihned dostavit do nemocnice....''
Semir ji skočí do řeči ''Co se jí stalo? Žije? Vždyť to nebylo tak vážné, ne!''
''Jen se uklidni Semire, uklidni se, je v pořádku... jen klid.'' usměje se ''Jen ti vzkazuje, že máš jít vystřídat Müllera, protože on teď hlídá její pokoj, kdyby náhodou.''
''Ach tak... fajn, hned tam jedu, díky Petro.'' dá jí pusu na tvář a ihned vystřelí ze služebny jako raketa, míjel cestou šéfovou a srazil málem Jacka.

''Co to do něj vjelo?'' zeptal se Jack šéfový
''Láska, láska Jacku, taky by Vám prospěla.'' odpověděla šéfka a uculila se a pak vejde do své kanceláře ''Jo, a ještě chci hlášení!'' volá ještě na Jacka, když malou škvírkou ještě chvíli poslouchala drby.

Mezitím v New Yorku:
''Frankie, Frankie, Frankie. Franku, ty jeden... proč!?'' otočil se tajemný muž k oknu ''Myslel jsem, že nás neopustíš, ale ty se radši obětuješ pro rodinu?! Taková nechuťárna!''
''A dost! Nenechám se tady od tebe urážet!'' dovolil si nesouhlasit Frank Taylor
''Ale klid, Franku, snad se nezlobíš? A dávej pozor na to co řekneš!''
''Ty si dávej pozor na mě, ty, ty jeden hajzle!'' zvýší hlas Frank ''Kdybys neudělal takovou hovadinu, nemusel bych to ukončit, chápeš?!''

Semir sedí v nemocničním pokoji Brity Taylorové:
''Moc Vám děkuji, pane...?'' promluvila Brita
''Gerkhan, Semir Gerkhan.'' pronesl pyšně Semir
''Tak tedy...: Moc Vám děkuji, pane'' usměje se ''Gerkhane.'' dokončila větu Brita
''Ale, to je přece moje práce, a navíc, to by udělal každý.'' odpověděl polichocený Semir
''Ne, každý ne. To kdybyste byl v USA, tam by se na Vás lidi ani s prominutím nevy... Vy víte co.'' usměje se na něj Brita ''Ostatní si Vás prostě neváží, jako byste byl nic... ale tady v Německu je to jinak, samí milí lidi a Vy...'' trochu koketně se usměje
''Och... to nemusíte. Ale teď vážně, jak se to stalo?'' přehodil téma Semir ''Přece na Vás nestříleli jen tak, nebo ano?''
''Víte, já tu jsem teprve jen pár hodin, jako tady v Kolíně, takže opravdu nevím, proč by na mě někdo střílel.'' zamyslí se vyslýchaná Brita ''Ale, možná si něco pamatuji... V tom autě, které potom pronásledoval myslím Váš partner byla žena, teda alespoň si to myslím, a dva muži, ten jeden muž byl stoprocentně muž.'' usměje se ''A ten druhý řídil. Žena měla takové skoro blonďaté vlasy a černou kuklu, vlasy jsem viděla, protože jí nebo jemu vyčuhovali z pod kukly. Ten co po mém autě nebo po mě střílel měl taky kuklu, ale na jeho jasně šedivé oči nezapomenu, a taky na jeho nos, měl ho trochu špičatý jako Dobby z Harryho Pottera. No a ten řidič, řekněme, že jsem ho vůbec neviděla.''
''Já žasnu!'' po dlouhém poslouchání pronesl Semir ''Kdyby takové ženy jako vy ve vaší situaci se chovali stejně.''
''Ale, neříkejte, pane Gekrhane.'' usměje se Brita

Pokračování příště

Pietro a Jack


napsal/a: Hartmutt Freund z KTU

„Promiňte, ale…Má to nějakou spojitost s vaším otcem?“ zeptal se Semir
„Víte já…já, já…“ vykoktala ze sebe Brita
„Ne. Nemusíte odpovídat.“ Řekl soucitně Semir. „Pošlu vám sem dva dobré kolegy, nemusíte se bát.“

V tu kráčili po chodbě dva policisté – Jack Scott a Pietro Zoolander, plně nabité Sig Sauer P225 za pasem. „Chceš kafe?“ optal se Pietro. „Ne, čaj, a když už tam jdeš, přineseš mi časopis?“ poprosil Jack Pietra. „Jo jo, klidně“ odpověděl Pietro, vytáhl mobil a pustil si Joea Cockera - píseň – With a little help from my friends. Jack začínal číst sportovní rubriku, když narazil na článek, napsaný jakousi novinářkou, Terezou Wox. Frank Taylor byl dnes, v raních hodinách zavražděn neznámým pachatelem. Na vězeňský dvůr se dostal útočník a vrazil panu Taylrovi kudlu do zad.
„Pietro, koukej.“ Pobídl Jack Pietra „Hmm,…hele, Jacku, někdo se dostává k Britě.“ Pietro vytáhne zbraň. „Policie, ani hnout“ tím získal čas Jackovi, který se snažil vytáhnout svou zbraň z pouzdra – nakonec se podařilo. Zločinec začal utíkat a Pietro běžel za ním „Já myslel že nikoho nechceš zabít“ zeptal se Jack a střelil po zločinci – tím se mu trefil do nohy a zločinec nemohl dál. „Ne, já nechtěl nikoho zabít“ opakoval Pietro. „Vždyť jsem ho střelil já“ řekl Jack. „Ale díky, Jacku. Ohromně mi to pomohlo“ zavrčel Pietro

U výslechu:
„Jak se jmenujete?“ zeptal se Zoolander „Jak se sakra jmenujete?“ znovu zakřičel
„Richard“ odpověděl zadržený. „A má Richard nějaké jméno?“ zeptal se Jack „Septemer“ odpověděl zadržený. „Richard September“ zopakoval. „Aha, tak počkáme až pan Září promluví a pak se půjdem naobědvat, co, Pietro?“ pronesl Jack. „Nic vám neřeknu, nikdy ze mě nic nedostanete, ani kdo zabil Franka.“ Řekl vznešeně Richard. „Je mi jasný, že si to neudělal sám, na to jsi moc mladej, řekni: Kdo, ti dal peníze?“ zeptal se Jack. „Dala, dala mi je tvoje máma“ prohodil pyšně Richard. „Hezký, co se spolu projet?“

Jack připevní lanem na auto Richarda a rozjede se. Celou dobu je slyšet jenom křik. Nakonec si vystoupí u skály. „No schválně, šlápni do předu“ pobídl Jack Richarda a ten to udělal. Ucítil pouze vzduch a pod nohou neměl nic, poznal že stojí na okraji. „Myslím že nám chceš něco říct.“ Řekl Jack. „Ano, neznám jeho jméno ale vím jak vypadá“ rozchvěje se Richard. „Super, Richi, díky, kámo.“ Řekne Jack a strčí do Richarda, který spadne dolu.
Nakonec se ukáže, že měla skála 1 metr a Pietro sleze zatknout Richarda.

Na stanici přiběhne mladá a na výšku velmi malá žena – Tereza Wox:
„Promiňte, pane. Jsem Tereza Wox, přátelé mi říkají Wox, jsem journalistka a potřebovala bych pár informací o vašem případu“ otáže se na Jacka
„Nezlobte se, ale, žádné informace nepodáváme“ odpoví Jack
„Ale já mám důležité důkazy o tom útoku“ smlouvá Wox
„Tak pojďte dál“ pobídne Jack Wox, a ta vstoupí

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Zajímavé, ale zkuste se na to podívat ještě jednou a vychytejte chyby, pak se to bude číst lépe Wink

Uvozovky se píší takto:

„Hele, Semire!" vykřikl Honza. „Budeme tam chtít jet!"

A za větou jsou obvykle tečky, vám ty věty visí ve vzduchu...

Kdo je Jack? Shocked Shocked Shocked Shocked asi to má být tvoje role, Hartmutte, co? Ale pak by se fakt hodilo vysvětlení na začátku Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Děkuji za komentář!
Úvozovky, ty mi moc nejdou ale pokusím se je opravit.
A kdo je Jack? - koukni sem: http://povidky.afc11.cz//viewtopic.php?t=821 Wink
Ach, ty tečky. No díky, doupravím.
A ještě jednou díky za komentář, Woxys. Very Happy

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Být tebou, dám vysvětlivku o Jackovi i sem.
Nemůžeš čekat, že bude čtenář lítat po PF a snažit se dozvědět, kdo to je - pravděpodobně tomu nebude rozumět a tak to ani nebude číst Wink

Jen malá rada Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Wox: A je to...uf... Laughing

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Na lovu 2/?
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
A je tu pokračování Arrow Arrow Arrow Arrow

Snad se líbí Smile

(Upozorňuji, že ne všechny o de mě budou takhle krátké Wink)

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Nový díl je na světě. Budu rád za vaše případné komentáře Embarassed
A děkuji Woxys a Pietrovi za propůjčení postav do povídky.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Já umím slézat skály?? Shocked Fíjo.

Kafe nepiju a z Cockera jen Shadow On The Wall

Je to přinejmenším zajímavé, vidět se jinde.
Aspoň to u Wox nebude posléze tak divné, ale tam už teď mě táhne veliká zvědavost.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Slézat skály? To nepotřebuješ, je tam napsané že měla jeden metr. To by si snad skočil.
A tvou poslední větu nechápu.
A z Cockera mám rád všechno. já jsem na blues. Každopádně díky, za koment.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Já vám doporučuju po každé povídce sednout a než abyste to sem dychtivě hodili, tak raději ještě 15 minut vychytávat chyby.
Vždyť vy tam nemáte ani tečky za větou Sad

A nezlobte se, ale... co je, prosím vás, tohle?

Semir si povídá s Britou.
Mezitím někdo mluví s jejím otcem.
Pak je Semir stále u Brity, ale střídá s dalšími policisty.
A ti si čtou časopis, kde Wox píše o tom, že ráno došlo k vraždě Britina otce.


Moji milí povídkoví kolegové, fakt vás netrkne, že:

A) že vám v tom zcela hapruje logika a čas?
B) že pokud se stane vražda, OPRAVDU TO NENÍ ZA 10 MINUT V TIŠTĚNÝCH NOVINÁCH? Že to prostě bude až DRUHÝ den nejdříve, a to navíc opravdu v novinách, pravděpodobně nikoliv v časopise, kde je uzávěrka jiná?
C) že když čteš sportovní rubriku, pravděpodobně tam NENARAZÍŠ na článek o vraždě?
D) že mezi New Yorkem a Kolínem je ŠEST HODIN ČASU rozdíl?


Mně je to fakt líto, ten děj je docela zajímavý a já bych vám ráda nechala nějaký hezký komentář, ale tohle jsou velké logické chyby Sad

Fakt si nechcete nad každým dílem na těch 15 minut sednout, vychytat chyby a promyslet si, zda děj dává smysl, než ho nahrajete sem?
Uvidíte, že budete mít z psaní daleko větší radost, protože odvedete lepší a POCTIVĚJŠÍ práci...
Prostě... KVALITA, moji milí povídkářští kolegové, je to, na čem záleží...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Wox: Ale nejdříve mluví Semir s Britou, mezitím někdo mluví s jejím otcem v New Yorku a děj se přesune do německa, tam Semir pošle kolegy, aby hlídali Britu.
Ale nikdo neřekl že to bylo za 10 min. Já to myslel že byl večer. Chyby opravím.
A Wox nebyla v New Yorku. No, díky za komenář.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Počkej, počkej, počkej...

''Semire, šéfová ti vzkazuje, že se máš ihned dostavit do nemocnice....''
= SEMIR JE NA CESTĚ DO NEMOCNICE.

Mezitím v New Yorku
''Frankie, Frankie, Frankie. Franku, ty jeden... proč!?'
= MEZITÍM V AMERICE PROBÍHÁ TENTO ROZHOVOR

Semir sedí v nemocničním pokoji Brity Taylorové:
= ČASOVÝ ROZDÍL JE MAXIMÁLNĚ PÁR DESÍTEK MINUT, SEMIR AKORÁT DOKONČIL CESTU DO NEMOCNICE

V tu kráčili po chodbě dva policisté – Jack Scott a Pietro Zoolander, plně nabité Sig Sauer P225 za pasem. „Chceš kafe?“
= SEMIR STÁLE SEDÍ U BRITY S TÍM, ŽE JÍ TAM POŠLE SVÉ DVA KOLEGY (dokonce tam máš pozůstatek těch slov "v tu chvíli") A TI UŽ SI ČTOU V ČASOPISE O VRAŽDĚ JEJÍHO OTCE - PŘITOM TEN MOHL BÝT ZAVRAŽDĚN SOTVA PŘED PÁR DESÍTKAMI MINUT A JE TEDY NAPROSTO NEMOŽNÉ, ABY SI O TOM PŘEČETLI V JAKÉMKOLIV TIŠTĚNÉM PERIODIKU, NATOŽ S TÍM, ŽE SE TO STALO PŘED NĚKOLIKA HODINAMI...

Noviny navíc mají uzávěrku pozdě v noci, zpráva "dnes ráno byl někdo zabit a pod." tam tedy z logiky věci NIKDY být nemůže Smile
Může tam být leda plánovaná událost (= dnes ráno premiér České republiky poletí do USA).


10 minut byla pochopitelně nadsázka a ano, pochopila jsem, že Wox v New Yorku nebyla Wink

Prostě si dejte pozor na fakta, bude se nám to všem lépe číst Smile já to neříkám, abych vás buzerovala. Jen mi přijde škoda, že si kazíte zajímavou povídku takovými chybami Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Wox: Dobře, opravím. A s těma novinama - no, ty si novinářka, já to nevím, ale je fakt že to moc nedává logiku.
Brittany: Nezlob se, ale z tvého dílu něco málo upravím, aby to dávalo větší smysl jo?

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Na lovu 3/?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma