AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Líbilo se dílo č. 17
ANO
0%
 0%  [ 0 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

PLK 17. - Tereza a Andrea
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
UPOZORNĚNÍ: Bez čuňáren, byť by se to tak mohlo někdy zdát.
Apropos, dlouho nebyly, asi to do budoucna zas napravím…
.
Dal jsem sem tři nové kousky a tak opět je čas na autorský oraz. No dobře... nejsou nápady, nu... Sad
Tvůrčí krize se tomu říká, myslím...

Tereza a Andrea aneb jak to vidí pan K.
(Teresa und Andrea)

Délka: nejkratší z PLK - 1 117 slov.

Led vs. oheň
Rozvaha vs. agresivita
Mládí vs. zkušenosti

Tak nějak by se dala charakterizovat tato dvojice žen.
Na jedné straně mladá a perspektivní novinářka, která svou jedinou nevýhodu vidí ve své (podle sebe) tlusté postavě, kterou se snaží vylepšovat, ale výsledky stále nikde a na straně druhé sice o něco starší, ale stále na dnešní dobu mladá sekretářka DP, která má sice postavu v pořádku, ale její slabostí je až chorobná žárlivost.
Její bývalí říkají s oblibou, že ve srovnání s ní jsou F-16 kluzáky.
Do jisté míry mají pravdu.
Ostatně jejich současné polovičky mohou hodnotit lépe a jasněji.

Stranu přátel kancelářského papíru reprezentuje Pietro Zoolander.
Andreu má velmi rád a splnil by jí vše, co by jí na očích viděl.
Ale běda mu, pokud si povídá - byť pracovně - s jinou ženou.
To se pak z místa za počítačem stává pro Pietra bitevní zóna, kde největšími zbraněmi jsou mlčení a nevraživé pohledy.
Byly doby, kdy to trvalo i týdny, než spolu začali opět mluvit.

Tak vás určitě napadne, že u Semira - mého kolegy, kterému občas díky jeho výdrži říkají, že je jako Chuck Norris po vyprání na 90 stupňů, je to jinak.
Ale to byste se nejspíše spletli.
Tereza sice také dovede nastavit tvář tak kamennou, že by jí nepohnul ani sám bájný Atlas, který prý kdysi nesl celou zeměkouli, ale stejně nakonec povolí, a Semir je většinou morálně vítězem, alespoň dle toho, co mi pořád vehementně tvrdí.
Jinými slovy - vyhrává Terka.

Na to je můj kolega celkem ješitný.
Nikdy nepřizná, že by měla Terka pravdu.
Turek, no.
Znám ho jak svý boty.

Zrovna nedávno jsem měl tu čest poznat, jak velký rozdíl je mezi Terezou a Andreou.
Do naší služebny totiž dorazila, lidově řečeno „na čumendu“ jakási Heike Eschrotterová.
Samozřejmě ti dva na ní mohli oči nechat, přeci jen (a to uznávám i já) byla velmi pěkná a byla z jednoho nedalekého okrsku, no, prostě, co vám budu povídat.
Je ovšem třeba dodat, že ona si ovšem začala.
Tím rozumím velký výstřih a sukni a vůbec tak nějak všechno.
Ale ne, že bych sám koukal, to ne.

A zrovna ten den měla Terka volno a tak jej, jako vždy, trávila z velké části u nás a zpříjemňovala Semirovi svou společností službu.
Heike se tehdy s dvojicí velmi ochotně bavila, aby zjistila, jak to u nás chodí.
Já si ovšem všímal toho, jak se obě holky chovají.
Tereza i Andrea sice konverzace svých protějšků s Heike nesly nelibě, ale mladší Tereza se i přesto dokázala se Semirem normálně - byť útržkově a ironicky - bavit.

Zato Andrea byla příjemná jako smirková skluzavka.
Celý den vrhala na českého kolegu takové pohledy, že kdyby to šlo, tak tím dovede i zabíjet.
Normálně jsem měl pocit, že vyškubne ten počítač ze sítě a hodí to po ní.
Uměla být protivná na oba - jak na Pietra, tak na Heike.
Kolikrát mě napadlo, jestli on Pietro není jeden z těch, kterým se dnes říká „podpantoflák“.
No… není.
Jednou seřval Andreu tak moc, že ona, tak v tomhle temperamentní a zkušená, seděla jak zařezaná a ani nepípla.
Tou dobou si pak ovšem můj parťák povzdechl, že on to nedovedl.
Dovedl, ale vždy byl překřičen a nechal se uválet argumenty protistrany.
Občas se nechá překřičet i Terezou, ale ta je zatím pod jeho kontrolou - vzhledem k jejím nedávných „zážitkům“ se ani nedivím.
Terka sama je zvláštní člověk.
Milá, vstřícná, ale její minulý objev si s ní nehezky hrál, a ač nerad, musím říct, že je to na ní vidět.
Její vlastnosti jí zůstaly, ale je stále velmi opatrná a ostražitá na to, jak a kdy je používá.

Bylo celkem zajímavé sledovat, jak tyto dvě holky spolupracují.
Je veřejné tajemství, že za rohem jedna na druhou napráší takový zvěrstva, ač uši přechází, ale jejich spolupráce, když už je třeba, stojí za to.
Ne, nemyslím tím, že je to sranda k popukání, ale když se pak někdy ukáže, že systematičtější přístup novinářky je vhodnější, než systém sekretářky, to máte slyšet tu galerii brblání a mumlání.
Na druhou stranu je to přesně totéž, takže si holky nemají co vyčítat.

Ale světe div, se ony se holky dovedou i shodnout.
Ano, i tato možnost tu je.
Jednou si spolu sedly, a rozebíraly klady a zápory svých partnerů.
Já jen doufám, že tohle nebudou číst Semir s Pietrem, ti by mě zabili, ale musím říct, že jsem trochu s rozhovoru slyšel a těch vlastností, na kterých se shodli, nebylo úplně málo…
Nebo, když jde jednou z těch dvou o život, to pak působí jako sestry a kamarádky.
Ony jsou kamarádky normálně, i když se občas poštěkají, ale v těchto chvílích je to pouto mezi nimi takové ... silnější.

Na začátku jsem nakousl žárlivost - tu má každá žena (na policistu zajímavý vědecký postřeh), ale míra jejího využití je vskutku velmi rozdílná, viz, to s Heike, jak jsem vzpomněl dříve.
Tereza je dovede přejít, jakmile zjistí, že jí nebezpečí nehrozí, ale Andrea musí dostat videodůkaz, jako kdysi, když nařkla Pietra, že měl něco s Lenou ze zásahovky.
Tehdy jí Pietro skutečně z kamerového donesl kazetu s tím, že si jen povídali a ať si to ověří sama.
Vážně, nekecám.
Andrea se mi občas zdála jako žena, která zastává postoj „mě se sice nelíbí, ale jiná ho mít taky nebude“.

Snad to u Pietra neplatí, jinak tuším, se stane něco zlého.
A ani nechci domýšlet, co všechno by se stalo.
Možná by to byl konec těchto časů.
Pietro a Andrea mají, aniž by to věděli, v rukách takovou časovanou bombu, že její výbuch by změnil vše, na co jsme dosud byli všichni zvyklí, a změnil by budoucnost nás všech…
Fuj, pryč s touto myšlenkou…
Nějak jsem se orosil.

Mám-li toto své zamyšlení nějak zakončit?
Jo, mohl bych, ale nevím jak.
Obě jsou to mladé ženy, ale nemůžu se občas ubránit dojmu, že si vyměnily těla a věk.
Tereza se chová většinou tak rozvážně, jako by byla stejně stará s Andreou a měla její zkušenosti, naopak Andrea se chová občas jako právě ta dvacetiletá zastydlá puberťačka, která dští síru vždycky, pokud jí někdo jde, byť jen pohledem, po klukovi…
Ovšem jsou i chvíle, kdy je to naopak.
Čili tento souboj už od začátku vlastně pro mě vyznívá jasnou remízou.
Samozřejmě Pietro má vítězku, stejně tak Semir.
Já osobně obě holky zbožňuju také - byť mám svou přítelkyni, kterou bych ale ani za jednu nevyměnil.
Důvod je prostý - žárlivost a preciznost má z Andrey a to ostatní z Terky.
Já mám prostě originál a ideál.



Toto zamyšlení sepsal jednoho nudného dne ve službě vrchní komisař dálniční policie Tom Kranich. Sám, beze svědků.
Jen on a své myšlenky.
Düsseldorf, stanice DP Kobra 11 - 25.04.2006

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
No, tak teď nevím co mám říct...normálně bych zase něco prohlásil, ohodnotil a šel psát nějakou svou povídku ale co teď...komentovat je těžké a jenom:

Rozvaha vs. agresivita ??????

Ta agresivita je doufám andreina?! No, raději si s tím komentováním počkám na PLK 19.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Nikde není psáno, že musíš komentovat dvě minuty po publikaci.
Do budoucna: V klidu si díl pročti a až poté zformuluj komentář - nejde o to být první. Cool

Samozřejmě, že agresivita je Andreiyna - vše napravo je Andrea.

Wink

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Já vim no, ale vzhledem tomu že všechny tvé povídky čtu, tak je alespoń nějak kokomentuju.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Wox je u tebe led? To je zajímavé pojetí Smile

Poslyš, klidně si Wox kromě nějakých detailů nech podle svých představ, nemusíš ji přizpůsobovat MMN, ne? Smile jsem naprosto ok s tím, jak ji pojmeš, pokud bude mladá, malá na výšku a nebude štětka. Původně jsi ji líčil jako prsatou krasavici, fakt není třeba z ní dělat nehezkou. Já si ráda přečtu o tvé verzi Smile

ve srovnání s ní jsou F-16 kluzáky. - Laughing Laughing Laughing Laughing

Semir je většinou morálně vítězem, alespoň dle toho, co mi pořád vehementně tvrdí.
Jinými slovy - vyhrává Terka. - Laughing a tak to má být Laughing

Ale ne, že bych sám koukal, to ne. - jasněže ty ne, Kranichu Laughing

Jednou seřval Andreu tak moc, že ona, tak v tomhle temperamentní a zkušená, seděla jak zařezaná a ani nepípla. - ok, koukám, že andreini partneři a vztahy celkově jsou celkem v pohodě Laughing

To, jak jsi z nich udělal drbny, je mile škodolibé, na druhou stranu se vsadím, že se Kranich přidal! Laughing Laughing Laughing
Je ale zajímavé, že jsi jim dal hezký vztah, pokud jde do tuhého.
To jsou dobré.
U mě by se rády neměly... a nedovedu si představit, že by Wox měla ráda ženskou, se kterou Turek kdysi spal. A UŽ VŮBEC si nedokážu představit, že by se andrea kamarádila s Terezou s tím, že jde o její nástupkyni Very Happy

„mě se sice nelíbí, ale jiná ho mít taky nebude“. - a to s blondie vážně nebojuje? Very Happy

Tereza se chová většinou tak rozvážně, jako by byla stejně stará s Andreou a měla její zkušenosti, naopak Andrea se chová občas jako právě ta dvacetiletá zastydlá puberťačka, která dští síru vždycky, pokud jí někdo jde, byť jen pohledem, po klukovi… - hezky <3

Ach, Tom, Tom, Tom. Tom umí psááát Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Ten druhý odstavec nějak nechápu. I když ono to asi bude v té postavě - stejnou má i v končícím MMN, no ne?

Ad Bezčasí - pořád mám u tebe to cameo... Cool

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Máš, ale nezlob se, bude fakt malé... nová postava se mi tam prostě nevejde. Ještě ho musím vymyslet.
Tak ti to budu vynahrazovat dlouhými komentáři Smile

No právě, v MMN je Wox s ošklivou postavou, u tebe byla popisovaná jako prsatá krasavice. Však ji klidně piš - až na metr a půl výšky, blond vlasy a antirajdovskou povahu - podle sebe Very Happy ráda si u Tebe přečtu o hezké Wox Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Jako pokud mě nepředstavíš a nezabiješ (nechci být mrtvý) v jedné řádce a nacpeš mě nějak aspoň do dvou dílů, budu spokojen nadmíru.

Však jo, u mě jsou krásné všechny ženy, kéž by si tohle myslely všechny holky/ženy u mě v reálu Very Happy

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK 17. - Tereza a Andrea
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma