AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Líbilo se dílo č. 16
ANO
0%
 0%  [ 0 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

PLK 16. - Myšlenky v mlze
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Zkusil jsem protentokrát aplikovat i texty písní

Tentokrát bez upozornění. Není třeba.

Myšlenky v mlze
(Ideen im Nebel)

Délka: skoro 2 370 slov.

„Hab nur worte in schwarz-weiß
Doch du hast ihnen leben eingehaucht
Weiss nicht mal wie du wirklich heißt
Was hast du vor mit mir?
Triffst mich tiefer, tiefer, tiefer,
Es ist schlimmer, schlimmer
Wenn man gar nicht weiß
Was es mit dir zu leben heißt…“


„Dokonalá to muzika.“, lebedil si v autě Pietro, nad písněmi rakouské zpěvačky Christiny Stürmer, když se vracel z rutinní obhlídky okolí.
„Poustět si Rakušanku v Německu je rouhání, ale co…“, pomyslel si naprosto sám a v dokonalém rozpoložení, které někteří buddhisté nenajdou nikdy.
A když už se mu tak fajn pěkně jelo, jako na potvoru musela chrčet ta mrcha vysílačka, ta plastová zrůdnost s drátem, která ničí chvíle radosti a volna.
Pietro velmi neochotně utnul Rakušance hlas.

„Ahoj, tady Andrea. Máš práci. Asi 1,5 kilometru před tebou jede velmi zvláštním způsobem zelený Opel. Kličkuje, vybržďuje a najíždí do jiných vozů. Navíc před malou chvílí prý přejel dva lidi na přechodu. Koukni na to. Měj se.“
„Jo, Andreo, já se na to juknu, zatím ahoj.“, opáčil Pietro a zapnul si majáky za předním sklem.

Skutečně, o dva, tři kilometry později na podivně se chovající Opel narazil. Byl bez SPZ a již značně pobitý.
Jakmile si Pietro najel vedle, auto do něj začalo najíždět taky.
„Co blbneš?“, pomyslel si Pietro.
Předjel jej a dupl na brzdu.

DRC!
Opel mu naboural do zádi jeho auta. Ale zastavil.
Sotva vylezl z vozu, otevřely se z Opelu dveře a vypadla z nich na silnici jakásí žena, opilá a sjetá, jak zimáky v červenci.
Pietro k ní přiběhl a otočil jí.
A strnul v úžasu a překvapení.
„Tohle by měl někdo vidět…“ a žhavil telefon.

„Ahoj Tome. Tady Pietro, máš tam kolegu? Jo? Tak mu pověz, ať bleskem přijede na A3, na 55.kilometr. Něco tu pro něj mám.“
„Jasný, hned ti ho tam pošlu.“, odvětil mu Tom a zavěsil.
Asi po čtvrthodince, dorazilo stříbrné BMW s Turkem.
„Co se děje, Pietro?“, zeptal se zvědavě.
„Hele.“, pronesl Pietro a pohodil hlavou dozadu.

Tam byla u svodidel opřená Terka Wox, lehce poraněná, zmaštěná jak zákon káže a stále ještě ovlivňována jistými látkami.
„Terko?!“, vyjekl Semir. „Kdo ti to udělal?“
„A ty jsi který?“, na něj opile Tereza.
„Úžasný, je úplně namol.“, nevrle pronesl Semir.

S Pietrem ji odvezli do nemocnice.
Tam se dala dohromady.
Když za ni přijeli právě Semir a Pietro, zeptala se jich, co v nemocnici dělá.
„Máš pěkný průšvih. Pietro tě zadržel opilou, zfetovanou, jak děláš na silnici alotria. Navíc je tu podezření, že jsi tím Opelem přejela dva lidi na přechodu.“, řekl jí Semir.

Tereza se zhrozila.
„Ale..,Opelem? Opilá? Zfetována?. Co to je za kravinu?. Já přece Opelem nejezdím, nepiju a o tom třetím také nevím.“, drkotala malá dívka.
„Já s Pietrem jsme tě ale takhle viděli. A nevymysleli jsme si to.“, opakoval Turek. „Jo a tady máš mobila, ať můžeš aspoň volat. Máš jej dovolený od sester.“

Sotva jí ho předal začal vyzvánět.
„Tereza Wox, ano?“
„Tady, Horst Kalmeier, ředitel Weltu. S politováním Vám musím oznámit, že k dnešnímu dnu ukončuji Vás pracovní poměr. Detaily Vám po telefonu nesdělím - jsou delikátního ražení. Pěkný den.“
Tereza hodila telefon do postele a suše pronesla: „Mám i po práci - právě mě vyhodili.“

„Tohle ale není jen tak, jak se o tom mohli ve Weltu dovědět? Nikdo o tom neví, kromě nás tří.“, podivoval se Semir.
„No, tak se měj, dej se mi rychle dohromady a my se mezitím vrhneme na to, kdo po tobě pase a očistíme tě.“, utěšoval jí Semir.
Rozloučili se a dvojka odjela.

Na cestě.
„Terez je novinář. Ti mají mnoho nepřátel.“, přemýšlel Pietro, který se ujal řízení.
„Ale tohle je okatý. Tereza je ztělesněná ctnost. Nekouří, nepije, jen sexuálně žije.“, odpověděl s kapkou sarkasmu Semir.
„Přesto je to divné.“, vedl si Pietro svou.
„Musíme se stát novináři, jinak se nikam nedostaneme.“, napadlo Semira.

Novináři, jak už měl odkoukáno do své polovičky, jsou uzavřená komunita.
Je to klub piraň.
Uspěješ, fajn, máš šanci.
Neuspěješ a končíš u nudných sloupků nad tiráží, kterou nikdo nečte a časem se na tebe zapomene.
I když jsi měl talent.

Mezitím v nemocnici.
… "Treat me like a prisoner
Treat me like a fool
Treat me like a loser
Use me as a tool
Face me 'til I'm hungry
Push me in the cold
Treat me like a criminal
Just a shadow on the wall
Shadow on the wall
Shadow on the wall"


Tereza se snažila usnout.
Marně.
Chtěla ulehčit práci Pietrovi se Semirem a snažila si tak vzpomenout, co se dělo.
Ale prostě záznamy chyběly.
Opel, alkohol, drogy, a nedej bože ještě přejetí dvou lidí jí nedávalo ve vztahu k vlastní osobě žádný smysl.
Kdo, proč, za co?
Ach jo…
Pamatovala si jen jakýsi stín na stěně garáží...
Myšlenky v mlze…

Na služebně.
„Tereza mi říkala, že s dalšími kamarádkami a kolegy s Weltu chodila do Café & Restaurant News na náměstí, její kolegyně by mohly něco vědět.“, blesklo Turkovi hlavou.

Hartmutt s Petrou přiložili ruku k dílu a obstarali jim perfektní novinářskou průpravu a vše, co by mohli potřebovat.
Druhý den oba zajeli za šéfem Weltu Kalmeierem a osvětlili mu, o co v případě Wox jde a jak se to chtějí dovědět.
Ten jim odpověděl: „Je to dobrý nápad. Zítra Vás oba dva představím jako nové posily našeho týmu. Pokud je skutečně sabotér v našich řádách, nebo je-li u nás nějaké vodítko, které by Terezu očistilo a já jí poté mohl přijmout zpět, tak vy jej jistě najdete. Bylo by škoda o Terezu přijít, patří k nejlepším ve svém oboru a to i přes svůj nízký věk.“

Jak řekl, tak se stalo.
„Vážení a milí, je mi milou povinností představit Vám naše dnové dvě posily za indisponovanou Terezu Wox. Pánové Hakan Tamil a Ralf Zawadski. Vítejte!“
Semir s Pietrem se křenili na všechny strany.

Podstatný pro ně byl oběd - celá skupina se vydávala do již zmíněné restaurace.
Semir jakožto Hakan a Pietro jakožto Ralf si sedli vedle sebe, objednali si a poslouchali, štěbetání převážně ženského kolektivu.
„Tedy, holky, to je strašný, co se stalo Terce, prej někoho i zajela…“
„Je to ostuda pro Welt, a to byla tak dobrá…“
„Že prej je to nějaká msta nebo co.“, najedou vstoupil do konverzace Semir alias Hakan.
„Jo, traduje se to. Ale kdo by to dělal. Je tedy fakt, že měla dost nepřátel, když si vezmeš, co všechno jí bylo přiděleno. Tuhle byla u zatýkání mafiánského bosse, tuhle odhalila korupci ve vládě apod., Měla toho moc.“, spustila Heike, jedna z jejích kolegyň.

Tu se od stolu zvedl další muž, o něco starší, asi lehce po třicítce, přišel k Semirovi-Hakanovi a jen pronesl: „Po obědě se stav v mé kanceláři č. 11. Řeknu ti, jak to s ní je a kdo jí do toho namočil. Ženský kecají.“
Semir se vrátil k jídlu.
Pietro do sebe zrovna obracel lák od okurek, které mu byly doneseny k obědu.
„Lahoda, pěkně uleželý.“, zamumlal spokojeně nad kvalitou octového roztoku.
„Jsi čuně.“, odpověděl mu Semir.
„Víš houby, co je dobrý.“, odsekl mu Pietro alias Ralf. „Dověděl ses něco?“
„Mám se stavit za jedním chlápkem do kanceláře 11. Že prý mi něco poví.“

Po obědě se Semir opravdu do jedenáctky dostavil.
Muž jej uvítal a spustil:
„Vítejte. Vím, že jste policisté v přestrojení - jsem zástupce ředitele Ernst Brunner a pan Kalmeier mě s tím obeznámil. Nemusíte mít obavy, na Tereze nám záleží.
Skutečně jde o mstu. Vzhledem k tomu, že (i když je momentálně mimo) je členkou naší rodiny jsme se rozhodli částečně pátrat i my, o koho by mohlo jít. Přesné jméno, nebo jména vám ovšem nepovím, možností je hodně. Ale hledejte mimo jiné ve vašich řadách.“

Semir vyšel z kanceláře, ale spíše než řešení měl jen více otázek.
To, co se dověděl, řekl Pietrovi. Ten okamžitě volal Andree.
„Ahoj, milá. Prosím tě, najdi mi všechny policisty, či kohokoli, kdo u policie dělal a byl usvědčen z korupce, podplácení či něčeho jiného. Díky.“

Po další půlhodince mu Andrea volala zpět.
„Ahoj, milý. V úvaze jsou jen dvě jména - Kai Berg, usvědčený z korupce, a Karl Pauler, bývalý policejní technik - falšoval záznamy, jak kamerové, tak písemné.“
„Skvělé, Jsi dokonalost sama.“
„Já vím.“

S těmito jmény zašli oba za Brunnerem.
„Berg a Pauler? To by dávalo smysl. Berg kdysi zatýkal jistého překupníka s drogami a alkoholem, Hanse Gardeho. Poté ale Garde unikl a začaly se o to zajímat média, tj. my. Tereza to tehdy dostala na starost. Vyšlo najevo, že Garde Berga uplatil a nechal ho prchnout. A aby se na to nepřišlo, dal polovinu Paulerovi za to, že štípne kazetu z parkoviště, odkud poté Garde ujel.“

Semir s Pietrem se poté vrátili na služebnu a zašli za dvojkou v KTU.
„Ahoj, Hartmutte.“
„Ahoj, vy dva. Čeho si žádáte?“
„Jen otázka. Jde upravit záznam na nějaké bezpečnostní kameře? Něco jako fotky ve photoshopu?“, zeptal se Semir.
„Sice složitě, ale jde. Proč se ptáš?“
„Ale nic, jen nápad. Ale moc si nám pomohl. Mějte se!“
A zase odběhli.

Na služebně poté Hotte vytáhl zpoza stolu balíček s kazetou.
„Už je tu týden, ale nevíme, kdo ji sem dal.“
Pietro ji pustil.
Na kazetě byly záběry z kamery, umístěné na výjezdu z nějakého parkoviště.
Tmavý Opel srážející dvě osoby na přechodu.
„A kruci.“, hlesl Pietro
„Počkej, to je blbost.“, nevěřil Semir a pustil záznam ještě několikrát.
Vytáhl kazetu a vrátil se sám do KTU.

„Petro, jukni na tu kazetu, něco se mi nezdá.“, poprosil Semir.
Petra jí sjela vteřinu po vteřině.
„Ano, Semire, máš pravdu - ta kazeta je padělek. Je to podvrh. Všimni si těch světel v tom obchodě naproti - než tam Opel přijede, svítí, ale jakmile ty lidi srazí, tak už nesvítí a pokud já vím, tam světla svítí nonstop.“

Když se Semir vrátil na stanici, Pietro už třímal jiný papír.
„Co to je?“, zeptal se.
„Adresa Gardeho. A hádej, kdo pro něj dělá?“, odpověděl Pietro.
„Berg a Pauler.“, vystřelil odpověď.
„Jo, trefa. Máš u mě pivo.“, usmál se Čech.
„Jedeme a fofrem!“, rozhodl Semir.

Když dojeli na místo, rozprostírala se před nimi obří usedlost.
„Alkohol a drogy holt vynáší. Asi se nechám zaučit.“, hlesl Pietro.
„Až jindy, Terka nás potřebuje.“, přerušil jej Semir.
Vjeli dovnitř.

Vystoupili z vozu a potichu se plížili u stěn domu.
Došli k něčemu, co vypadalo jako prosklená stěna od obýváku, nebo co.
A zaslechli i hlasy.
„Bergu, to bylo skvělé a tím autem. Vypilovat VIN a sundat SPZ. A to telátko novinářské na to skočilo. Zvlášť, když jsi poté poslal do Weltu zprávu, že se v tom Opelu našli nějaké peníze a zboží z té nepodařené malé akce. Stačilo, aby tam přišla, ty jsi jí praštil jednou tou lahví, zdrogoval jí a opil a poté nechal řídit.“
Paulere, tvoje geniální ručičky zase stvořily ideální důkazní video, které její kariéru zničí. Ty lidi jsi tam střihl skvěle - vážně to vypadalo, jako že je srazila. Přitom nikomu ani neublížila.
A já tomu zase dal korunu tím, že jsem anonymně udal, co provedla a oní ji pak za to vyrazili.“, chválil se Garde.

Pietro potichu volal Andree.
„Ahoj, potřebujeme posily ze zásahovky k vile Hanse Gardeho, jsou tu i Berg a Pauler. Právě jsme slyšeli jejich přiznání.“
Po určité době se zásahovka dostavila a potichu rozmístila své lidi.
Semir gesty zařídil to, že až dá pokyn, vtrhne se dovnitř. A ať mu šéf dá pak znamení, ž euž je každý na svém místě. Mezitím se s Pietrem pojistili vestami.
Jakmile Semir tento pokyn dostal, dal znamení ke startu akce.

„Policie! Stát ani se nehněte!“
Do vily vtrhla celá zásahovka i naše dvojice.
Ovšem narazila na odpor celého tria, které nemělo pistole, ale malé kulomety.
Několik mužů ze zásahovky přišlo k úhoně, na druhé straně zranili Paulera, který začal kulhat.
„Vždyť nás bude zdržovat!“, řval Berg.
„Fajn, není problém.“, odpověděl mu Garde a chladnokrevně Paulera zastřelil.

„Za nimi!“, zvolal Semir a začal po nich střílet.
Zbylí dva už ovšem byli nuceni kulomety vyměnit za pistole.
Berg si ho vycinkal na zásahovku a Garde zbytek vysypal do Paulera.
„Dělej!“, zhoukl Berga Garde.
Naskočili do tereňáku a ujížděli.
Pietro se zastavil u Paulera a poté jen zavrtěl hlavou.

Oba nasedli do Semirova vozu a rozjeli se za nimi.
Zásahovka mezitím zajistila všechno zboží a zbraně, co ve vile nalezla.
Semir si všiml, že Pietro od vily má na zádech jakýsi batůžek.
„Co to je?“, zeptal se.
„Uvidíš. Bude se to hodit.“, jen odpověděl kolega.
Jakmile trochu dojeli terenní vůz, dostalo se jim odměny od Berga a jeho pistole.
„Udržuj se za nimi, tentokrát to bude rychlé, nemám chuť se tu crcat dlouho.“, navedl jej Pietro.
Semir se snažil držet tohoto přání a Pietro si sundal batůžek ze zad.
Otevřel jej a poté vyhodil z auta.
Sestavil malou teleskopickou tarasnici a měl (bohužel) jen jednu raketku.
„TO bylo v té vile?“, zeptal se řidič.
„Jo, bylo. Ale ještě to nikdy na nic nestřílelo, je to prototyp, který museli štípnout. Jestli to nebude fungovat, tak vyletíme do luftu my dva.“, dodal na vážnosti Pietro.
Vylezl ze střešního okýnka, namířil a vystřelil.
Ozvala se ohlušující rána, raketka vybuchla pod zadkem tereňáku a vyhodila jej do vzduchu, aby poté dopadl střechou na silnici.
Dvojice policistů okamžitě zastavila a Berga s Gardem vytáhla ven.
Včas.
Jakmile je dovedli k autu, hořící tereňák totiž na sebe vzal podobu ohnivé koule.

Zavolali kolegy a ti si dvojici převzali.
Semir poté došel za Hartmuttem a dal mu tu kazetu s údajným Tereziným srážením lidí.
Ten jí vzal a jednoduše smazal.
Poté se dostavili do Weltu a Kalmeierovi a Brunnerem vše vysvětlili, aby zase mohli Wox přijmout mezi sebe.
Hned poté jeli za ní do nemocnice, odkud jí zrovna pouštěli.
Semir se s ní uvítal a políbil.
Tereze začal zvonit mobil.
„Slečna Wox? Tady zástupce ředitele Brunner. Je mi milou povinností Vám oznámit, že od 1. listopadu jste opět členkou našich řad. Gratulujeme! A těšíme se na Vás!“

Tereza se rozzářila a oba policisty objala najednou.
„Díky, moc díky. Vy jste mě vždycky věřili.“
Když odcházeli, Semira napadlo: „Nemám u tebe pivo?“
Pietro se kroutil: „Nemáš, ta nabídka byla jen na ten den a to jsi nevyužil.“
Semir pokračoval: „No, jak jen na ten den…“
Pietro povolil: „Fajn, fajn, dobrá, v tom případě ale zvu vás oba.“

Nasedli do auta a odjeli směrem k nejbližší restauraci.


Použitá muzika:
Christina Stürmer - Schwarz Weiss
https://www.youtube.com/watch?v=XFW5bvgp_iA

Mike Oldfield & Joe Cocker - Shadow On The Wall
https://www.youtube.com/watch?v=_euDhMDDRq4

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Opět děkuji za roli pro blondie - že je ta slečinka skvělý materiál na psaní? Very Happy Very Happy

v dokonalém rozpoložení, které někteří buddhisté nenajdou nikdy - haha, dobrý příměr, pobavil.

I vysílačka byla krásně a pravdivě popsaná.

Ha, inspirace tím dílem, kde se Gerkhan probudil jako viník smrti svého příbuzného, že? To nebyla úplně špatná epizoda...

Cha, Tom, ten si u tebe zatím moc nezahrál, tak jsem ráda, když se tam mihne :aww:

„Terko?!“, vyjekl Semir. „Kdo ti to udělal?“ - těší mě, že jeho první myšlenkou bylo, že si to neudělala sama, ale NĚKDO jí to provedl...

„Máš pěkný průšvih. Pietro tě zadržel opilou, zfetovanou, jak děláš na silnici alotria. Navíc je tu podezření, že jsi tím Opelem přejela dva lidi na přechodu.“, řekl jí Semir. - *povzdechla si* Semire... ty jsi empatik, viď? To přesně člověk, co se probere v nemocnici, potřebuje slyšet. Hezky hned naservírované, že opilý zabil dva lidi. Chudák holka, příště mysli, drahý Turečku.

„Já s Pietrem jsme tě ale takhle viděli. A nevymysleli jsme si to.“, opakoval Turek. - um, trocha důvěry by neuškodila?

Chudák blondie, to teda muselo být probuzení. Vážně se mi nechce ani představit, že bych byla v její kůži...

„No, tak se měj, dej se mi rychle dohromady a my se mezitím vrhneme na to, kdo po tobě pase a očistíme tě.“, utěšoval jí Semir. - no proto! Konečně nějaká podpora! *zvedá nos*

„Ale tohle je okatý. Tereza je ztělesněná ctnost. Nekouří, nepije, jen sexuálně žije." - hezky jsi slečinku popsal, Woxie je cute Very Happy a hm, to poslední je zajímavé a pevně doufám, že o tom pan Turek hodně ví Laughing

Novináři, jak už měl odkoukáno do své polovičky, jsou uzavřená komunita.
Je to klub piraň.
Uspěješ, fajn, máš šanci.
Neuspěješ a končíš u nudných sloupků nad tiráží, kterou nikdo nečte a časem se na tebe zapomene.
I když jsi měl talent. - tohle je HODNĚ povedené, opravdu hodně dobře napsané. Tenhle styl mám ráda.

Je hezké, že šéf blondie věří Smile

Teda, není tak lehké stát se novinářem! Laughing Laughing

„Ahoj, milá."
Po další půlhodince mu Andrea volala zpět.
„Ahoj, milý. - to je hezké, dokonce i když jde o andreu! <3


„Ano, Semire, máš pravdu - ta kazeta je padělek. Je to podvrh. Všimni si těch světel v tom obchodě naproti - než tam Opel přijede, svítí, ale jakmile ty lidi srazí, tak už nesvítí a pokud já vím, tam světla svítí nonstop.“ - na to bych nepřišla, dlá mi potíže tyhle zápletky vymyslet Very Happy

Ty lidi jsi tam střihl skvěle - vážně to vypadalo, jako že je srazila. Přitom nikomu ani neublížila. - Pietro, tady máš bohužel opět logickou chybu - nikdo by ji přece nemohl ani vyhodit, ani nijak probírat jen kvůli záznamu z kamer. Přece by potřebovali FYZICKY existující mrtvé, nebo prostě lidi, co by to hráli s nimi. Ale potřebovali by opravdu a reálně zraněné či mrtvé... To by pak teprve někdo nahlásil a nějak by se to řešilo...

Ozvala se ohlušující rána, raketka vybuchla pod zadkem tereňáku a vyhodila jej do vzduchu, aby poté dopadl střechou na silnici. - Ok, Pietro si užívá Kobru ve starém dobrém stylu Very Happy

Aww, konec je cute. Počkat, Wox nepije, ne? Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Soudě dle very long komentu - asi se ti to líbilo.
S těmi sraženými lidmi jsem čekal nějakou výtku - ale v době napsání jsem nevěděl jak to zaonačit. Řekněme, že ji vyhodili kromě kamerového záznamu i díky drbům odněkud. Very Happy

Wox nepije, ale chlapi ano.

Ach ano, Tereza je ideální studnice nápadů (těch kombinací s jinými apod.) proto je i v 18.dílu

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK 16. - Myšlenky v mlze
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma