AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
PLK Extra 3. - Fotografie
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Další drobek… Zde zároveň bude moje KOMPLETNÍ osazenstvo služebny + pár lidí navíc. Ovšem netvrdím, že někdy budou v nějaké roli.

Fotografie
(Das Foto)

Jednoho dne (strašný klišé na začátky příběhů a povídek, no ne?) přiletěl Semir do služebny jak, kdyby mu za patama hořelo.
Naštěstí to bylo v dobré náladě – napsala mu totiž jeho matka, která se před dlouhou dobou vrátila do Turecka a kterou již dlouho neviděl, jelikož dovolené je málo a když už je, tak to zkazí nějaký nečekaný výjezd.

Dychtivě otevřel obálku a četl:

"Ahoj, synku,
konečně jsem se dostala k psaní, to víš, není čas, tady v Turecku mám pořád co dělat.
Ty dřívější dopisy samozřejmě dorazily, ale jak říkám, nebyl čas napsat.
Jak je tak pročítám, tak tví kolegové musí být strašně milí.
Ráda bych přijela a seznámila se s nimi osobně, ale nemůžu.
Tak jestli tě, můžu poprosit o jedno – pošli mi jejich fotku, ať si pak o nich můžeme někdy v Turecku povědět, až se sem dostaneš a abych viděla, jak kdo vypadá.
Moc ti děkuji.
Máma."


„Skvělé, to by neměl být problém!“, zaradoval se.
Pietro ho přibrzdil: „A ví o Tereze?“.
Semir jen pípnul: „Ne.“.
„Tak to jsem zvědav, jak jí to pak osvětlíš, kdo že je ta žena vedle tebe.“, usmál se Pietro.

Semir už totiž měl v hlavě nápad a předložil jej Anně, která (k jeho překvapení) mu jej odsouhlasila: „Víte, šéfová, rád bych na té fotce měl všechny své kolegy, i s přítelkyněmi, resp. manželkami, a pokud by to šlo, tak i s vozy. Ale když to nepůjde, nevadí. Bez aut se obejde.“
Anna jen: „Dobře, Gerkhane, v tom nebude problém.“
A zavolala jednoho známého – profesionálního fotografa s tím, že zítra bude potřebovat několik fotek ve velkém formátu.

Semir hned zalarmoval i ostatní a uvedl je do obrazu.
Snad jen Andrea nezklamala: „To si mám vytáhnout šaty?!“
Pietro jen: „Ne, co plašíš, to není ples.“

Každý doma tedy vybíral šatstvo, a na místě případně pulíroval auto, aby se lesklo.

„Ty brýle si snad dáš aspoň na čelo!“, prskal na Pietra Semir.
„No, jo, pořád!“, reagoval Pietro.

Fotograf sebou dovezl na přívěsu i mobilní dvoustupňové pódium, na které se všichni vyskládali podobně, jako to mají fotbalové týmy.
Horní řada patřila policistům a Hartovi, v prostřední byli samotní komisaři s polovičkami a úplně vespod dole v poddřepu samotná šéfová, jakožto vedoucí služebny.
Nalevo od podia stály, všechny Mercedesy, Toyota a Porsche a napravo oba bavoráky (černý i stříbrný a obě octavie).

Jak to bývá, fotka se musela dělat několikrát. Jenny omylem špatně došlápla a sletěla ze stupínku – zavčasu ji zachytil Dieter, podruhé ji zkazil Pietro s Andreou, když koukali úplně někam jinam a třetí pokus zas zmařil telefon Jana, když těsně před cvaknutím zazvonil a Jan byl nucen jej zvednout.
4. pokus byl ovšem již úspěšný a další dva také(o dalším focení nemluvě).

Semir pak za fotografem přišel a poprosil jej ještě o laskavost- předal mu malý seznam s určitým textem.
„Co si mu dal?“, zvědavě se zeptal Tom.
„Nějaký text, na tu fotku, pro lepší orientaci pro mámu.“, odvětil Semir.

Fotky dorazily o dva týdny později.
Balíček byl dosti tlustý – Semir jej otevřel a vytáhl obsah – samé ty malé, ať už jednotlivé, či malé skupinové, a dokonce našel i dvě ty velké celoslužební.
Tom ještě zpoza dveří vytáhl celkem objemnou a tvrdou trubku.
„To bylo u toho!“, dodal.
Tom otevřel tubus a vytáhl srolovaný obří plakát celé služebny i s vozy, přesně tak, jak to bylo naplánované.
Navíc byly dva!
Jeden byl bez textu a druhý s textem.
Ten otexovaný si vzal Semir pro mámu.

Nad lidmi stálo: „Ich und meine Freunde – Já a moji přátelé.“

A pod lidmi legenda, jaká bývá na již zmiňovaných fotbalových plakátech:
„Zweite Reihe (von links bis rechts): Dieter Bonrath, Jochen Bonrath, Jenny Dorn, Hartmutt Freund, Horst Herzberger.
„Erste Reihe (von links bis rechts): Jan Richter, Indira Abel, Andrea Schäfer-Zoolander, Pietro Zoolander, Semir Gerkhan, Tereza Wox, Tom Kranich, Elena Krüger.
und
Anna Engelhardt.

Autos:
Anna Engelhardt - Mercedes A180 (weiss) - NE-AE 11
Jan Richter - Mercedes CLK 320 (dunkelblau) - NE-JR 3471
Tom Kranich - Mercedes CLK 320 (dunkelblau) - NE-TK 3470
Hartmutt Freund - Toyota Supra (orange mit silbergrün Flammen) - NE-FH 310
Dieter Bonrath & Horst Herzberger & Jenny Dorn - Porsche 911 (silber-blau) - K-BH 911
Pietro Zoolander - BMW 318i (schwarz) - NE-PZ 1990
Semir Gerkhan - BMW 330i F30 (silber) - D-BM 3308
Andrea Schäfer-Zoolander - Skoda Octavia (silber) - NE-AS 1968
Tereza Wox - Skoda Octavia (weiss mit Welt-logos) - NE-TW 2030


Druhý si nechala zasklít šéfová a zavěsila si jej přímo proti stolu, takže měla na celou elitu německého národa skvělý výhled.

Semir plakát sroloval a vložil zpět do tubusu, a ten s krátkým psaním, že posílá slíbené foto kolegů s přítelkyněmi a služebáky poslal matce.

O další tři týdny došel stručný dopis: „Díky, synu, ale kdo je ta Tereza Wox, že je tak blízko u tebe???“


….
….

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK Extra 3. - Fotografie
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma