AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Pravidla - AKTUALIZACE, přečtěte, prosím
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Vzhledem k tomu, že v minulosti občas došlo k menším konfliktům s uživateli, kteří se nechovali korekně, sepsal jsem několik bodů pravidel, které by měly udržet ve fóru přátelskou atmosféru.

1. Administrátoři ani moderátoři nenesou žádnou odpovědnost za příspěvky a jejich obsah (mimo příspěvky od těchto lidí), dále si si vyhrazují právo smazat jakýkoli obsah, který budou považovat za nevhodný či nesmyslný.
2. Je zakázáno zde psát hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné příspěvky, které evidentně porušují zákony.
3. Pokud se chcete na foru registrovat, vezměte při vytváření nicku v úvahu již existující přezdívky na foru tak, aby nemohlo dojít k záměně členů
4. Je zakázáno zde používat více, než jednu přezdívku. Příjde-li se na to, že se jeden uživatel vydává pod více přezdívkami, bude mu každý novější zaregistrovaný účet zablokován a poté smazán. Po dalším varování bude uživatel z fóra vykázán.
5. Berte ohled na ostatní. Nechcete-li psát své příspěvky černě, tak volte dobře čitelnou barvu s vhodným kontrastem k bílému pozadí fóra (např. tmavé a výrazné barvy – zelená, modrá, červená, atp). Neunavujete a nenamáhejte oči uživatelům světlými barvami textu (např. světle modrá, světle zelená, žlutá, atp).
6. Nevkládejte do příspěvku velké obrázky, které podstatně prodlužují čas pro načtení stránky a způsobují zbytečné komplikace se čtením dalších příspěvků na stejné stránce. Chcete-li se přesto s obrázkem podělit s ostatními, umístěte na fórum pouze odkaz.
7. Než položíte dotaz, použijte hledání, abyste zjistili, zda-li dané téma nebylo na fóru již řešeno. Pakliže na podobné téma v historii narazíte, zkuste na téma navázat doplňující otázkou nebo založit nové téma, v němž se na to starší odkážete. Zcela duplicitní témata budou smazána.
8. Nenapadejte ostatní diskutující, na fóru vládne přátelská atmosféra a ostatní nejsou na jakékoli osobní útoky zvědaví.
9. U tématu, které založíte, velice záleží na titulku. Ten se totiž objeví v přehledu, chvíli zůstane i na titulní straně serveru www.afc11.cz a na jeho základě se ostatní čtenáři rozhodnou, jestli téma navštíví. Nadpis tématu určuje, jak úspěšné téma bude. Diskuse, vybočující od titulku tématu bude promazána, rozdělena, nebo zamknuta.
10. Krátkodobé odchýlení od tématu bude tolerováno, v případě, že diskuse bude delší dobu směřovat mimo téma dané jejím názvem, může být smazána, přejmenována nebo zatříděna do jiné sekce.
11. Opakované porušování pravidel Vám může přivodit okamžité nebo permanentní vyhoštění z fóra. IP adresa všech příspěvků je zaznamenávána pro případ potřeby vynucení těchto podmínek.
12. Veškeré připomínky k moderování (administraci) fóra řešte vždy s konkrétním moderátorem (administrátorem) prostřednictvím soukromé zprávy. Pakliže nejste spokojeni s vystupováním konkretního moderátora, napište to buď veřejně do sekce Vzkazy pro AdminTeam, nebo kontaktujte administrátora přes soukromou zprávu zaslanou uživateli Aleš Vaněk. Vaší připomínkou se budu zabývat v nejbližším možném termínu.

Tyto pravidla zatím nejsou finální a úplná. Pravidla budou dále aktualizována podle potřeb a chování členů na fóru.

Systém tohoto fóra používá cookies k ukládání informací na vašem počítači. Tato cookies neobsahují žádné informace, které jste vložil(a), slouží jen ke zvýšení vašeho pohodlí při prohlížení.

Jestliže se nemůžete dostat na fórum, nejprve zkuste vymazat cookies a uložená hesla a až po tom kontaktujte adminy Wink

E-mailová adresa je používána jen pro potvrzení vašich registračních detailů a hesla (případně pro poslání nového hesla, pokud jste zapomněl(a) aktuální).

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Pravidla
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Vážení a milí uživatelé fora,

Aleš Vaněk v příspěvku nade mnou shrnul všeobecná pravidla, která by měla zajistit hladký provoz povídkového fora Very Happy po delší úvaze jsem se rozhodla přidat pár tipů a rad, které by nám měly pobyt na foru ještě více zpříjemnit Wink některá z nich jste možná četli, pro přehlednost je házím sem, do vlákna vzkazů od adminů a tématu PRAVIDEL.
Následující řádky nejsou jen o pravidlech, ale i o běžném životě Povídkového fora - v řadě případů mohou být návodem např. pro nováčky.
Abyste se v textu vyznali, nové prvky označuji modře Smile


Arrow Chcete-li publikovat své povídky, stačí Vám k tomu jediné: požádat si o složku, kterou Vám co nejrychleji zařídíme. Jakmile se tak stane, budete v ní svými vlastními pány a sami si ji budete moderovat. Prosíme o jedinou věc: ne každý, kdo se stane registrovaným členem, musí mít automaticky složku. Žádejte o ni až ve chvíli, kdy budete rozhodnuti opravdu povídku napsat. Jinak tu budou zbytečně překážet prázdné kolonky. O složku si, prosím, požádejte ZDE Smile

Arrow Nebojte se ozvat s jakýmkoliv problémem: pokud nechcete veřejně, pošlete mi SZ, abychom vše vyřešili k Vaší spokojenosti. Bývám tu skoro pořád, na odpověď nebudete čekat dlouho. Při větších potížích dám echo Alešovi Wink

Arrow Když upravujete svou povídku, zkuste počítat i s tím, že někteří čtenáři mají menší obrazovky. Když pak dáte dlouhou, nijak nepřerušenou linku či odkaz (představte si například takových 20 cm ,,_______________________", kterými chcete hezky upravit povídku), na menším monitoru to deformuje obraz. Čtenář pak musí pomocí šipek či myši jet na každém řádku úplně doprava a po dočtení řádku pak zase zcela doleva a o jeden níž. Je to velmi nepříjemné a možná tak přicházíte o čtenáře a tak i komenty Smile

Arrow Zkuste se také zamyslet nad tím, zda ke svým příběhům skutečně potřebujete samostatná témata, kde budete vysvětlovat např. kdo s kým žije, případně rodinné zázemí svých hrdinů. Pokud nejste autory zrovna desítek povídek, nejsou možná potřeba ani nejrůznější přehledy Vašich děl Smile nutno říci, že stálí uživatelé bývalého fora se bez podobných berliček vždy obešli, jistě to zvládnete i Vy Smile forum pak bude přehlednější. Berte to jako pravidlo.

Arrow Pamatujte také na to, že jste na foru Cobry 11! Povídky by se měly tématicky dotýkat právě tohoto akčního seriálu: v tomto rámci se pak již fantasii nekladou meze Smile

Arrow TIP: Je jisté, že nejvíce zaujmou povídky a témata, která se objevují v oné osmičce posledních příspěvků nahoře Smile zkuste proto myslet na ostatní a spíše než abyste sem dali každý den krátinkou, pouze několika řádkovou kapitolku povídky, přidávejte jeden delší díl třeba jednou za tři dny Wink třeba Vám pak více lidí povídku okomentuje. Toto je ovšem POUZE NÁVRH, rozhodně nejste povinni ho dodržovat Smile

Arrow TIP: Je trošku škoda, že se na Povídkovém foru v poslední době trochu méně komentuje... Myslím, že komentář každého potěší a zabere si jen minimum času - a pokud někomu napíšete svůj názor na jeho povídku, třeba on zase napíše své mínění o té Vaší Smile myslím, že bychom se měli navzájem více podporovat. Nejde jen o nějaké poplácávání po zádech a psaní pochval, ale i o konstruktivní kritiku a reakce na povídky vůbec Smile Byla by škoda, kdyby se z Povídkového fora s přátelskou atmosférou stala jen přehlídka příběhů, u nichž chybí cizí mínění Smile toto je opět POUZE NÁVRH, ne pravidlo Smile

Arrow TIP: Zkuste najít zlatou střední cestu ohledně délky svých příspěvků - je škoda přidat jen pár vět a naopak, asi jen málo čtenářům se v této líné době bude chtít do louskání povídek o desítkách stran Smile je to samozřejmě Vaše věc, ale doporučuji dlouhé příběhy rozdělit na kapitoly a házet je na PF postupně Smile to je opět POUZE NÁVRH, ne pravidlo Smile

Arrow TIP: Vaše příběhy o Vás něco vypovídají Smile nejsme ve škole... přesto by bylo velmi milé, abyste se trošku zaměřili i na stránku pravopisu a správné češtiny. Také dělení textu a celková přehlednost rozhodně přilákají čtenáře více, než nedbalé a neupravené dílo Very Happy

Arrow TIP: Zkuste správně odhadnout délku Vaší povídky. Do jednoho okna se vejde asi 18-20 stránek textu. Pokud třeba jen trošičku váháte, že by Vám jeden příspěvek nemusel stačit, doporučuji Vám hned poté, co publikujete první díl povídky, hned pod ní připravit jeden dva (popřípadě daleko více) PRÁZDNÉ příspěvky, kam poté dáte pokračování. Vyhnete se nepříjemnému mazání komentářů od uživatelů...

Moc Vám děkuji za pozornost: kdykoliv budete mít nějaké problémy, nebo Vás napadne cokoliv, co by forum oživilo, rozhodně se ozvěte, jsem tu pro Vás

Vaše Woxys
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Pravidla
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Zdravím Vás

chtěla bych Vám oznámit následujících pár věcí, tak mi, prosím, obětujte pět minut. Děkuji Very Happy


Arrow byla AKTUALIZOVÁNA pravidla fora. Najdete je v mém předchozím příspěvku, hned pod těmi Alešovými, které se váží spíše ke všeobecnému provozu fora. Pro přehlednost jsou všechna dohromady právě na tomto místě. Zároveň k nim bylo přidáno pár NOVINEK, proto se, prosím, podívejte... Smile

Arrow mám pro Vás jeden NÁVRH: znepokojilo mě, že někteří z Vás po pádu minulého fora takřka zmizeli a obnovené Povídkové forum našli až po dlouhé době Sad napadlo mě tedy, zda mi nechcete poslat kontakt na sebe. Kdyby afc11.cz zase spadlo, byla bych Vám po jeho obnovení poslala správnou novou adresu. Byla by škoda, abyste tuto stránku zase nalezli až po roce... Sad takže: můj mail je woxys@seznam.cz - pokud stojíte o rychlé info o případné změně adresy, pošlete mi mail, prosím Smile děkuji!

Arrow a na závěr malá VÝZVA. Pokud má kdokoliv z Vás dojem, že tady na PF jako admin funguji špatně, nezapomínejte prosím, že máte možnost kdykoliv mi říci své námitky Smile pokud nechcete mluvit se mnou, stačí poslat Soukromou zprávu Alešovi, nejlépe na Diskusním foru. Jistým členem fora mi bylo řečeno, že prý díky mně působí toto Povídkové forum jako antikobra 11, což jsem určitě nechtěla. Pokud s názorem, že tady mám špatný vliv, souhlasíte, stačí se ozvat, ráda si Vaše námitky vyslechnu. Určitě se, PROSÍM, ozvěte - Alešovým i mým cílem je jedině Vaše spokojenost.
Máte-li k tématu co říci, máte samozřejmě prostor, nikdo Vás cenzurovat nebude Wink


Za pozornost děkuje a hezký den přeje

Vaše Woxys
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Prosím o přečtení hlavně nováčky.

Ráda bych upozornila na pravidlo, které tu je a vy jste ho asi buď nečetli (ač jsme vás o to prosili při zakládání vaší složky), nebo jste ho přehlédli, nebo ho jednoduše ignorujete. To pravidlo je následující:


Arrow Zkuste se také zamyslet nad tím, zda ke svým příběhům skutečně potřebujete samostatná témata, kde budete vysvětlovat např. kdo s kým žije, případně rodinné zázemí svých hrdinů. Pokud nejste autory zrovna desítek povídek, nejsou možná potřeba ani nejrůznější přehledy Vašich děl Smile nutno říci, že stálí uživatelé bývalého fora se bez podobných berliček vždy obešli, jistě to zvládnete i Vy Smile forum pak bude přehlednější.



Jinými slovy: nezlobte se na mě, ale prosím, přestaňte už s těmi vašimi příspěvky, které se týkají různého členění povídek.
Udělejte si na to JEDNU složku a tam takové věci uvádějte.
Jako typ příspěvku dejte OZNÁMENÍ nebo DŮLEŽITÉ a je to!

Na vaše povídky se opravdu VŠICHNI moc těšíme. Budeme MOC rádi, pokud budou vaše příběhy forum oživovat. Ale mějte, prosím, na paměti, že tady musí být udržovaný nějaký systém a pořádek Wink
Díky moc za pochopení Smile


Jsem na foru 10 let a za tu dobu jsem si vystačila s jedním takovým vysvětlujícím příspěvkem, nováčci už zakládají snad čtvrté!
Brzděte, prosím.
Mějte na tento účel JEDEN příspěvek, maximálně dva. Zbytek vymažte, prosím.

Děkuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pravidla - AKTUALIZACE, přečtěte, prosím
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma