AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Naděje umírá poslední...
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Zdravím,
nu, uvažovala jsem, že tento drobek nazvu stejně jako díl AFC11, ze kterého jsem si onu událost, kterou popisuju, vzala.
Nakonec jsem se rozhodla pro tento název, je výstižnější, Smile
Snad poznáte, o kom je řeč a který díl mám na mysli.
Enjoy! Wink



Kolikrát už…
Kolikrát už, napadá mě, jste vzlétli až do oblak, stejně jako Íkaros jste se chtěli dotknout slunce, stejně jako on jste si rozbili tělo o tvrdou jako skála vodní hladinu, stejně jako on končíc na mořském dně.
Mrtví.

Zažívala jsem to tolikrát, až jsem si myslela, že už jsem proti všem těm dopadům imunní.
Pletla jsem se.
Neexistuje imunita, žádné získané protilátky po očkování proti smůle.

Zase v mé ulici vysvitlo slunko, vyšla hvězda štěstí a já jsem se nechala unést pocitem bezpečí, klidu a spokojenosti.
Nechala jsem se ukolébat Nadějí, našeptávající: „Tak snad? Už si i ty urveš pořádný kus toho života, po němž jsi již dlouho prahla, pro sebe a budeš šťastná.“
Spletla jsem se.

Srdce mi krvácí, stejně jako až pod příliš utaženými pouty odřené dlaně.
Zoufalstvím vyji a snažím se své na maximum dohnané emoce zvládnout a opanovat se.
I já se občas chovám iracionálně.
Jsem pouhopouhý nešťastný člověk, který ztratil někoho blízkého.

Další hodina v tomhle vězení.
Pokouším si nepřipouštět bolest, která vystřeluje z paží, rukou, pokrčených nohou a z rozbitého čela.
Místo toho si začínám uvědomovat, v jaké situaci jsem a že by bylo záhodno co nejrychleji se z toho všeho dostat.
Jak moc bych si přála, aby tohle všechno byl zlý sen a já se probudila vedle Phillipa.
Tohle si snad říká každý, kdo se nohama dotkne dna, od kterého se má odrazit a dál pokračovat ve snaze dojít relativně v pořádku ke konci svého života.

Silou vůle, díky těm drobtům, co mi ještě někde v těle a v mysli zbyly, začínám pracovat na tom, abych si po čase uvolnila ruce a mohla se dostat pryč.
Pryč z tohoto místa, pryč z tohoto pekla, pryč, pryč, pryč, hlavně utéct tam, kde se mohu schoulit do klubíčka, kňučet a výt jako raněné zvíře.

Nebaví mě to.
Pořád stejný pohyb, stejný rytmus, síly mě opouštějí.
Zatínám zuby a říkám si, že musím.
Musím, jinak -
Jinak si pro mě konečně přijde Smrt.
Cítím ji.
Třesu hlavou, vzlykám, jelikož se slzám bolesti nemohu ubránit a dál se pokouším o tyč, u které sedím svázaná, přešoupat tu ohavnou pásku.

Už zase se objevila Naděje.
Brouká mi do uší svou sladkou písničku o přežití a já se díky ní snažím o to víc.

Snažím!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Moc hezké. Jenom ta scéna se mi moc nevybavuje. Ale jinak to bylo moc hezké.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Hurrá! Hurrá! :dance: to byla malá oslavička toho, že jsi sem dala novou povídku Very Happy
A teď již... komééént .D

Jsem již tak zvyklá, že jsou Tvé povídky bezejmenné, že jsem ono dno moře považovala za netypickou velkou nápovědu a okamžitě si myslela, že jde o Semira, který vzpomíná na smrt Andrého, který právě takto zahynul Sad
Jinak si myslím, že jsi to trefila skvěle - příměr mluví o tom, že čím výše kdo vyletí, tím horší ho může čekat pád, což je smutná realita Sad a nejhorší je, že začátky jsou vždycky tak optimisticky slunné...


Neexistuje imunita, žádné získané protilátky po očkování proti smůle.

Tady si ohřeji polívčičku - přesně takové pocity mají a mít budou některé mé povídkové postavy. Z Tvé věty dýchá beznaděj a pesimismus, bohužel ale asi oprávněný Sad protože asi neexistuje nějaká... porce smůly, kterou má každý z nás NĚKDY vyčerpat a POTÉ již se mu tahle ohavnost vyhne... Asi to bude velmi nespravedlivě rozdělovaný faktor, který některé - bez ohledu na jejich dobrotu - pronásleduje více, než jiné Sad


Je mi jí líto... jak se drží naděje Sad ale zároveň ji obdivuji, že ještě pořád umí doufat, že si pořád myslí, že se to povede Sad já bych byla na jejím místě v daleko horší beznaději Sad ono by to ale přece ani nešlo, aby nedoufala, aby si ani trošku nemyslela, že může být šťastná. Kdyby přistoupila na tu ideu, že už nemá nárok na štěstí, asi by nějak... existovala už jen pro práci Embarassed jaj, fakt - chvíli na sluníčku a pak... Sad


I já se občas chovám iracionálně.
Jsem pouhopouhý nešťastný člověk, který ztratil někoho blízkého.


To zní tak zle a smutně a vůbec... je mi jí líto, je toho na ni tak moc Sad


Obdivuji, jak i v té nejhorší chvíli už myslí na to, že se zase ODRAZÍ. Neskutečné! Ale ona byla vždycky hodně silná osobnost, proto se taky dokázala zastat ostatních. Myslím, že to dokáže jen někdo, kdo je pevný sám v sobě - a to ona bez ohledu na četná neštěstí a krachy je...
Myslí na útěk... a zajímavé je, že ani nezmiňuje záchranu života, jen snahu o to, aby konečně mohla truchlit... Sad


Líbi se mi, že jsi ji počastovala i chvílí slabosti - vyznívá pak daleko lidštěji. Ale to by nebyla ona, vzdát to!
Správně jsi jí vrátila naději... jsem za to ráda Smile


Díky za skvělou povídku, Káji... stejně věřím, že je ona někde šťastná, že jí smůlu a bolest přinášela jen ta prokletá budova DP.
Prostě si semtam zajde s bývalými zaměstnanci na pivo, pokecá... usmívá se jejich trablům a pak se vrací - BEZ NEBEZPEČÍ - za někým, koho si našla, nejlépe s malým dítětem, aby měla dojem klidné úplnosti.............
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Krásný! díl Krátké štěstí že mám pravdu? Wink můj oblíbený! povídka krásně vystihuje to, co nejde dát do zfilmované verze Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
Souhlasím s Em, také je to můj oblíbený díl a super povídka Wink

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Naděje umírá poslední...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma