AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - André-und-Semír
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Mám tu takovou netypickou povídku... Neukazuje spolupráci parťáků, neukazuje legraci a zábavu, kterou si ti dva mohou užít.
Ukazuje žal a smutek z toho, když jeden parťák padne do vln věčného zapomenutí a ten druhý zůstává na světě sám...



Uplynuly tři týdny od smrti Andrého Fuxe. Zrovna byly Dušičky. Semír seděl sklesle v kanceláři a od dlouho s nikým nemluvil. Ani když musel.
Raději se vyhýbal šéfové a lidem ze služebny, než by se bavil o sebevětších prkotinách. Od smrti svého parťáka a velkého učitele byl zamlklý.
Anna mu několikrát říkala, aby si vzal volno a vypadnul odtamtud, někam pryč, kde nebude mít před sebou vzpomínky. Ale vždy to zamítl.
Jako kdyby si myslel, že něco zapomněl, že na něco zapomněl ten den, kdy zemřel. Chtěl si uchovat živou vzpomínku na svého kolegu.
Nechtěl jen tak zapomenout. Měl pocit, že Andrému pořád něco dluží. Kdyby to byly peníze, tak by nad tím mávnul rukou, ale to bylo něco jiného.
Nikdy by mu nemohl splatit to, co pro něj udělal. Naučil ho všechny policejní verze života. Naučil ho úplné ty základy. Jen ne smíření se se smrtí blízkého.
Ale to se snad naučí časem sám. Turek sledoval prázdné místo Andrého Fuxe, když si ho k sobě zavolala šéfová. Jen zabručel, ani se nezvedl.
„Jednou tu pracujete, tak budete dělat, co chci!“ ozval se ode dveří hlas Anny. Zvolila svůj nejkrutější tón hlasu.
Ji také chyběl André, ale musela Semíra k něčemu dokopat.
Mlčeli oba dva. Semír se dostatečně vzchopil, aby se na svou šéfku podíval svýma hnědýma psíma očima.
Anna se několikrát zhluboka nadechla a potom prohlásila:
„Máte POVINNOU dovolenou, Gerkháne. Tohle sezení neprospívá ani Vám ani nám.
Ta dovolená je na měsíc a placená. Nehodlám se na Vás tady koukat, jak se tu utápíte v zármutku. Potřebujete na vzduch…“
„Dobře!“ odpověděl po chvíli. To bylo poprvé za několik dní, co promluvil. Vzal si bundu a klíče od auta a odcházel.
„Gerkháne?“ Jmenovaný se otočil.
„Dávejte na sebe pozor.“ pousmála se Anna Englhartová, povzbudivě se na něj podívala a už si to šla do své kanceláře. Všichni ostatní je pozorovali.
Andrea Schäferová – nová sekretářka za ním chtěla jít, ale věděla, že to nebude mít cenu.
Semír odjel do svého bytečku a balil si věci na měsíční dobrodružnou túru… Ale houby, Semír se nikam nechystal.
Tedy zatím ne. Jel na hřbitov. Došel k hrobu Andrého Fuxe.

Nevím, co se dělo dál, ale jedno vím. Umřel mu parťák a bez parťáka žít v policejním světě nelze.

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jejda, to je smutné Sad Je to přesně to, co člověk cítil ze Semirova výrazu poté, co mu André zemřel... přesně takhle to určitě bylo a chudák André mu dlouho chyběl (nikdy nezapomenu na Semirovu hlášku, když už byl s ním Tom: Tom: "myslíš, že je posmrtný život?" Semir: "Já nevím. André teď ví." nebo tak nějak Crying or Very sad )
Smutné. Krásné, ale smutné Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
jak řekla všel, bylo to moc smutné a možná to takhla nějak i mohlo být po Andrého smrti Crying or Very sad

jo a to si pamatuji s tím posmrtným životem, to bylo snad poprvé a naposled co Semir vzpomínal na své bývalého kolegu

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Koukám, že "taky smutně do toho večera" Cool

Povídka pěkná, samozřejmě, smrt Andrého je ožehavé téma... Crying or Very sad

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Podařené, podařené Sad
Myslím, že jsi věrně zachytila jeho možné pocity - zaujal mě ten pocit, že Semir Andrému něco dluží...
Schvaluji Anně přísnost Sad
Jsem ráda, že z toho Packa časem dostal...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Hrozně smutné, ale ...prostě opravdu velmi podařené! Vylíčila jsi i tu atmosféru, především Semirovy pocity, ale i Annu. Všechny lidsky. Všechny strašně smutně. Jediná chvilka, kdy jsem se dokázala opravdu pousmát byl řádek s psím pohledem. Jinak to byla povídka vážná a neveselá, ale přesně taková, jaká být měla.

    Ad Všelin koment: souhlasím a na tu hlášku taky jen tak nezapomenu...


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
krásná,ale smutná povídka moc se ti povedla Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Parťák - André-und-Semír
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma