AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 

Oznámkujte mou povídku, prosím, jako ve škole:
1
100%
 100%  [ 5 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

Slaměná balada
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Tak jsem si řekla, že to sem přeci jen dám, a to dnes Laughing Laughing Laughing Proč? Protože "jak na Nový rok, tak po celý rok" a když sem dám povídku dnes, tak je tu možnost, že se ke psaní, nad kterým jsem již zlomila hůl, zase vrátím (což bych byla ráda, protože jsem psala ráda Smile ).
Přeji hezké počtení, přátelé. A omlouvám se, že já sama moc vaše povídky nečtu, ale zase se do toho musím dostat.

Zdraví vždy vaše
Všelicos

Slaměná balada, nový díl přidán 9.10. 2011

Kola stříbrného bavoráčku se polehoučku dotýkala asfaltové silnice a posunovala výkvět německé automobilky dál a dál do kraje. Motor si spokojeně vrněl jako na teplíčku ležící kotě a nic si nevšímal Turka, sedícího na místě řidiče.
Vrchní komisař Semir Gerkhan si vztekle pohvizdoval, nechtěje si připustit drsnou realitu, ve které se ocitl. A tak zatímco si odmítal přiznat, že zabloudil, mapa na palubní desce hovořila jasně: „nevíš kde jsi, bratře Gerkhane!“

Vlastně to byla jen jeho chyba. Místo aby dojel do Mnichova k budově policejní akademie, kde měl přednášet, tak jako vždycky, odbočil, že si zajede přes okolní vesničky... a zapomněl, že ač má orientaci dobrou, tak se bez mapy neobejde. A když už si ji vytáhl... tak bylo pozdě.

„Ok,“ zasyčel a zajel k vjezdu na pole, aby tam své autíčko na chviličku odstavil. „Teď se podíváme pořádně. Takže,“ zapíchl ukazováček do mapy a přejel po jemně načrtnutých linkách, „bych měl být někde... tady? Tady.“ Nakrčil čelo a vylezl na střechu BMW, aby se mohl rozhlédnout po krajině. A v dálce za lesem spatřil dvě vesničky, jednu vpravo, druhou vlevo. Chvíli kolísal v rozhodnutí, kam se vydat... a nakonec se rozhodl pro tu vpravo, která vypadala o dost větší. Seskočil dolů jako ropušník a nasedl, aby se mohl vydat dál.

Ujel pár set metrů a narazil na rozcestí... na kterém stál přikázaný směr jízdy doleva. Semir jen pokrčil rameny a zatočil volantem, dodržuje tak silniční pravidla.
A už neviděl, jak se z houští vynořila postava v kamaších a s tichou písní na rtech si přehodila ceduli se šipkou, kterou vytrhla ze země jako pírko, přes rameno a kráčela mezi stromy pryč.
Některé obce lákají zámožné turisty na památky.
Víska Schlau Erding má vlastní techniku.
Láká na dopravní značky.

„Pitomče!“ zavřískl ženský hlas a donutil mladíka v monterkách a v kostkované košili k záškubu nervů. Sice byl na tento vysoký tón vycvičen, ale i tak se mu hlava rozdrnčela jako zvonek, který ohlašuje zaslíbený konec školní docházky. „Oprav traktor, Fricek s ním zejtra pojede na pole, tak ať drnčí!“ Chvíli mu sice trvalo, než si vybavil, co slovíčko „drnčí“ znamená, ale smysl věty vcelku pochytil. A tak si sbalil svých pár švestek a s koženou brašnou na zádech se vydal k silnici, kde stál již hodnou dobu nepojízdný stroj souseda Fritze.
Změřil si kvalitní český vynález značky Zetor od zadní obruby po přední světla a vzdychl. To jsem zase klesl, kousl se do rtu a s vypětím všech sil, které v jeho sporém tílku zbývaly, si vyklestil cestu k pavučinami zaneřáděnému motoru. Otřásl se odporem, když mu po ruce přeběhl vyděšený křižák a na pět slabých nádechů odfoukl prach, který ulpěl na svíčkách. Poděkoval svému vesnickému původu, díky kterému se u něj nevytvořila alergie a zabořil se do dutiny nepojízdného vozidla.

To Semir Gerkhan na tom byl naprosto naopak. Byl si jistý, že teď, když objevil příznak civilizace, již do Mnichova v pořádku dorazí: jeho vzteklý hvizd se tudíž změnil v pohodářské broukání a i píseň se z pěkně ostré změnila v uchu lahodící. Ne, že by byl nějaký super zpěvák, ale stále nemohl naladit žádnou stanici na jeho rádiu. A tak jen vyčkával, až se mu rozsvítí kontrolka značící, že signál existuje.
Ale místo toho...

Komisař šlápl na brzdový pedál a BMW s tichým zaskřípěním zastavilo. Otevřel si dveře a jako velký městský pán si vylezl ven, narovnávaje si manšestrovou bundičku a uhlazujíc si umělý kožíšek, který ji lemoval.
„Dobrý den,“ zahalekal a ignoroval rychlý pohyb, díky kterému se opravář traktoru pěkně bacil do temene. „Prosím vás, kudy tudy do Mnichova? To je v Bavorsku, mehehe.“
„To já přece vím,“ ozval se přiškrcený hlas a na světlo světa vykoukla rezatá čupřina. „Nejsem žádný nevzdělaný- S... semire?“
„Hartmutte!“ vyjekl Turek, naprosto zapomínaje na svou povýšenou image. „Co ty tady děláš?“
„Opravuju traktor a co ty?“ oplatil mu otázku zrzek a nechápavě na přítele pomrkával přes zaprášená skla brýlí.
„No,“ polkl Semir a rozhlédl se okolo, zda existují nějací svědci: když se přesvěčil o opaku, rychle ze sebe začal chrlit slova, aby nikdo neměl šanci zaslechnout o jeho neúspěchu. „Popravdě jsem zabloudil, kamaráde, ale když jsi tu,“ polácal vysokého mládence po zádech, „tak mi určitě pomůžeš, že?“
Hartmutt se kysele ušklíbl a vytáhl si z kapsy hadřík, aby si mohl otřít umazané ruce. „Rád bych, ale vymotat tě z tohodle bludiště lesních cestiček budu moci až pozítří. Slíbil jsem mamince, že tu pár dní pobudu...“
„Ty tady máš maminku?“ podivil se komisař.
„Ano,“ povzdechl si technik. „Tak pojeď za mnou,“ natáhl se a schoval motor vozila zpět pod plechovou záštitu. „Dovedu tě před náš statek.“

Velká kola Zetoru se roztočila a traktůrek šnečím tempem vyrazil kupředu, pronásledován stříbrným bavorákem. Semir si za volantem zoufale vzdychal: pro muže, který žije rychlostí, to byla jízda k smrti nudná.
Ani krásná krajina okolo ho nijak netěšila, když mu při tom nesvištěl vzduch kolem uší a nepískal svou dravou píseň života. Jen si tiše, ztrápeně pobrukoval a bubnoval prsty na volant, doufaje, že budou v cíli co nejdříve.
Po pěti minutách spatřil v dálce první baráčky a po deseti minutách k nim konečně dospěli. Byly to typické venkovské chýše, ale i měšťák Semir musel uznat, že mají jakési kouzlo. Tvář se mu jako kouzlem rozjasnila a dokonce se mu podařilo vypudit z hlavy myšlenku, že by Hartmutt jel rychleji, i kdyby mířil na svou vlastní popravu.
Oba dopravní prostředky zamířily do dvora rozlehlého stavení, ze kterého se ozývalo kdákání, kejhání, mečení, bečení a ječivý hlas nějaké ženy.
Hartmutt zastavil traktor a vyskočil ven. „Počkej tady,“ řekl ponuře a odšoural se do stavení. Gerkhan osiřel, ale ne na dlouho: zpoza rohu k němu dokráčel velký šedý osel s modrým šátkem kolem krku. Chvíli přežvykoval a hleděl si se Semirem z očí do očí: poté hýkl, zastříhal ušima a hrábl kopytem.
„Eh?“ vyhekl komisař a bojácně před velkým kopytem uhl, lepíc se na své autíčko. „Jdi pryč, prosím!“
Ale osel udělal svému rodu čest a paličatě trval na svém: znovu zahýkal, zastříhal ušima a podruhé hrábl kopytem, tentokrát však jednu nohu napřáhl k malému Turkovi.
„Jíííík!“ zavřeštěl policista a nehledě na Hartmuttův povel se rozběhl směrem, kudy předtím kráčel i technik. „Hartmuttéé, pomoc!“
Oslík potřásl hlavou a započal klusat za svým novým objevem.

„Hartmuttééééé!“ dal Semir již otevřeně a nefalšovaně průchod panice. „Odežeň si ho!“
Zrzek s nezájmem ve tváři vyšel ven. „Neboj se ho, Semire. Nic ti neudělá, vážně...“
Osel, viditelně naschvál, zahýkl a dupl přední nohou hned vedle nohy komisařovy. Ale dříve, než se na něj stihl technik osopit, že se to nedělá, připravil oba muže o sluch hrozivý zvuk.
„Einsteine! Pitomče! Pojďte sem, oba! HNED!“
Niels se popadl za hlavu a zasténal. „Pojď, příteli. Seznámím tě s mou milou rodinkou...“

Na dvoře, s rukama v bok, postávala malinká dívka s rezavými vlasy. Tedy... když se otočila a Semir si ji pořádně prohlédl, všiml si, že je zajisté starší než Hartmutt. Měla hnědé oči, plné rty a oválný obličej, ve kterém byly podobné rysy, jako technika, ale něco jí chybělo.
Naprosto postrádala výraz dobroty a naivity, kterým byl Niels tak proslulý.
A její hlas, jak si Gerkhan s bolestí uvědomil ihned, jak promluvila, vůbec nebyl tak mile koktavý, jak doufal. Okamžitě v něm rozpoznal onen ječák, i když o poznání tišší.
„Kde ses flákal? A kdo je tohleto?“ ukázala na Semira s ohromným zájmem a zeširoka se usmála.
„Semire,“ hlesl technik, „má sestra Sophie. Sophie, Semir Gerkhan. Můj rádoby kolega z dálniční policie.“
„Těší mne,“ odstrčila rázně svého sourozence a mocně si s komisařem potřásla pravicí. „Co vás zavedlo do našeho zapadákova, pane Gerkhan?“
Semir poplašeně zamrkal. „Náhoda... slečno.“
„Pak to byla šťastná náhoda!“ zajásala pištivě, zatímco si Niels odfrkl. Moc dobře znal způsob souseda Fritze jak nalákat turisty do vsi. „Pojďte dovnitř, určitě máte hlad...“ postrčila policistu do světnice a zamračeně se ohlédla na Hartmutta. „Hej, pitomo,“ zasyčela jako husa, která se jí v tu chvíli otřela o nohy, „přines od Gerthrudy vajíčka. Nečum a dělej!“ dodala, když viděla, že se do toho bratrovi moc nechce. „Má u nás dluh... tak ať ho splatí.“
Zrzek potřásl hlavou a s rukama v kapsách se šoural k tetce Gerthrudě. A doufal, že ji již štípání so tváří při přivítání za ta léta přešlo.

Sophie zatím Semira usadila na dřevěnou židli s háčkovanou poduškou a snášela mu vše, co doma měla: podmáslí, čerstvé mléko, koláčky a házela přitom tak nadšené pohledy, že se chudák Gerkhan bál odmítnout.
Zrovna se ho chtěla zeptat, zda je svobodný či nikoliv, když se přiřítil Niels s tvářemi červenými od štípanců. „Semire,“ pravil zadýchaně a otřel si rukávem pot z čela, „máš tu prá- práci. Gerthrudě někdo ukradl slepice.“

„Mňuf,“ vyhekla tlustá, mourovatá kočka a s vypětím všech sil se odrazila na vratkých nožkách. Její přistání však nebylo z těch nejměkčích: místo aby dosáhla svého cíle, člověčího klína, se její panička zvedla ze židle a vydala se vstříc dvoum výškově rozdílným mládencům, kteří se k ní šourali po kamenité cestičce. Kočka žalostně mňoukla, přivřela víčka a na protest si začala olizovat tlapku. Za tohle týden nebude chytat myši. Tak.

Hartmutt se při pohledu na růžolící se stařenku křečovitě pousmál. „Tak, Semire,“ pronesl směrem k Turkovi, „připrav se... chvíle CH je tady.“
Gerkhan rozpačitě přikývl. Očima se zaryl do Gerthrudiny vyzáblé postavičky a pohledem ji sjel od šedivého drdůlku na její hlavě až po prošoupané pletené bačkory s bambulí, které jí spočívaly na nohou. Musel se zašklebit. Přesně takhle si představoval Almaru za dvacet, třicet let. „Vypadá jako máma Schrankmannové,“ zašeptal Hartmuttovi do ucha a sám se svému vtípku tlumeně zasmál. „Jako by jí z oka vypadla... proč se tak ksichtíš?“
Zezelenuvší zrzek jen pokrčil ramena a protočil panenky. „Semire... ještě nikdy vám nedošlo, proč je na mne naše milá státní návladní taková, jaká je? Proč se do mě tak obouvá? Fakt nikdy?“
„U myší hnáty,“ zalapal malý mužík po dechu, „ona je doopravdy-“
„Nietko, hochu můj zlatý, to je ten pán komisár?“ zazněl ostrý hlas, jako by někdo práskl bičem. „Ten co mi o něm Isie vyprávěla? Ten silniční pirát?“
„Ano, tetičko,“ přikývl technik. „Vrchní komisař dálniční policie, Semir Gerkhan. A víš, že jsem ti říkal, že nemáš věřit všemu, co ti Isolde říká. Nemá nás ráda.“
Schrankmannová starší nakrčila čelo. „Nielsi Hartmutte, pamatuj, že mluvíš o mé dceři! Tohle ti nebudu trpět!“
„Promiň, tetičko...“
„Ech,“ odkašlal si Gerkhan rozpačitě, „nejsme tu kvůli slepicím?“ Jeho slova způsobila hotovou lavinu. Zatímco zrzek si vyloženě oddechl, že se rozhovor začal konečně ubírat jiným než pro něj palčivým směrem, Gerthruda propukla v burácivý pláč. Vytáhla z kapsy puntíkaté zástěry velký, plátěný kapesník a hlasitě se do něj vysmrkala.
„Ach, pojďte, vy piráte! Moje slepičky, ubohé chuděrky...“ Oba pánové na sebe pohlédli, aby si dodali kuráž a pak se vydali za náhle hbitou ženou, která je vedla k malému výběhu na vzdáleném konci zahrady.
Semir si mezitím prohlížel svýma oříškovýma očima okolí, aby mu nic neuniklo. A tak se do jeho zorného pole dostala i načuřeně se tvářící proužkovaná šelmička, která si v náladě nic nezadala s rozzuřeným bengálským tygrem. Pomalu polkl a otřásl se. Mimoděk se chytil Hartmutta za paži a s pozorností, náhle upřenou jen a jen na kočku, se nechal vést. Ten se zamračil a rázně s kolegou zatřepal. „No tak, prober se...“
„Tady bydlely, chuděrky moje,“ zasípala Gerthruda znenadání, až oba nadskočili. „Takže, pane Gerkhane... začněte vyšetřovat!“
Turek vši silou vůle odtrhl oči od kočky a místo toho se zahleděl na ohrádku ze starých prken, jejíž dno bylo pokryté vrstvičkou zrníček. V blátě se tam válelo pár peříček jakožto připomínka bývalých nájemnic, které kdosi surově odebral z jejich milovaného obydlíčka.
„Ani kohoutka mi tu nenechali,“ zaštkala Schrankmannová a zdvihla ublácené ocasní pero a přitiskla si ho vrásčitýma rukama na hruď, „zloději ošklivý, nehodný, nedobrý...“
Semir si jí však nevšímal. Jeho pozornost upoutala hromádka stop, které za živého Predátora nemohla vytvořit stařičká paní. Těžké pohory vydupaly nádherně čitelné vzorce do napůl zatvrdlého bahna a rýhy po pytli, ve kterém dozajista kdosi zlý odtáhl nebohé ptactvo, dávaly znát, kudy se lotr vydal. Komisař si vytáhl opasek výše, oprášil si bundu od neviditelných smítek a beze slov se vydal přímo k plotu.
A ani Hartmutt, ani Gerthruda ho nestihli zastavit.

Teprve, když elegantním skokem pardála přeskočil dřevěné, napůl strouchnivělé plaňky, pochopil, proč se oba výše zmiňovaní popadli za hlavu a křičeli, ať to nedělá. Shlédl na své nohy a v afektu zavřískl jako v pasti uvězněný papoušek ara. Ubohý měšťák se až po kolena zabořil do pěkné kupky hnoje, která nebyla cítit jen díky trsům silně vonících růží, vysázených všude kolem.
Málem na něj šly mdloby: kdyby ho nepopadly silné paže souseda Fritze, možná by nakonec v nevábné hromádce skončil celý.
„Děkuji,“ hlesl mdle a snažil se nemyslet na kalhoty a boty, které si svou nerozvážností znehodnotil.
„Nó dyť, bych řék,“ zabručel Fricek nabubřele, až se mu rostlý knír zahýbal jako chlupatá housenka. „Hej, kocóre, huž je traktór v cajku?“ oslovil Hartmutta a postavil tureckého mužíka zpět na zem.
„Ano,“ přikývl zrzek koktavě, „stojí u nás na dvorku.“
„Bájo,“ usmál se mohutný chlapík a odkráčel si to rázným sedláckým krokem k vedlejšímu stavení.
„Hej, Fritzi!“ oklepal se Semir, jak se v něm i přes ohromný šok probudil zvídavý policista. „Neviděl jste někde slepice paní Schrankmannové?“
Hromotluk se otočil jako ve zpomaleném filmu a oči se mu nebezpečně blýskaly.
Hartmutt se vrhl vpřed, popadl kamaráda za bundu a zatahal. „Ústup, hlásím ústup,“ zasyčel koutkem úst. „Dělej, mizíme! Nebo se rozzuří!!“
„Mno, kocóre,“ zahřměl soused tak, že se Turek málem rozhlédl, odkud že se žene ta bouřka. „Nu, ty mysliš, že sem lupežnik, či có?“
Hodnou chvíli policistovi trvalo než mu došlo, proč se mu tak náhle nahrnula krev do hlavy a proč je nebe dole a země nahoře. Fritz ho svíral za kotník jako by byl pouhým věchýtkem. „Fritzi, pusť ho,“ zaslechl přes hukot v uších svého zrzavého kamaráda, „on to tak nemyslel, jen se ptal, jestli jsi tu někoho neviděl se potulovat...“
„Mno viděl!“ vybafl přes pěstovaný knír soused. „Tohodle cajzla a tebe, mudrlante! Tólali ste se tu vokolo ako kuňáci!“
Gerthruda se zamračila a použila známý direktivní tón. „Fritzi, nech ty chlapce na pokoji.“
Knír se několikrát prudce zacukal, než si sedlák odfrkl a pustil Gerkhana, který nepěkně dopadl na hlavu. „Nuž dobrá,“ zabručel. „Ale stejnak si vy cajzli dávejte pózor,“ ukázal na přátele svými zrohovatělými prsty. „Ésli vás uvidim, jak se córáte vokolo mejho statku, tak vás pěkně vyčinim!“ A s tím oddupal pryč.
Semir se polámaně zvedl ze země a třel si bolavou čupřinu. „To není zrovna milý člověk.“
Truda mávla rukou. „Ale je milej, jen nemá rád, když ho někdo z něčeho obviňuje. Tak, pane komisáre, co dál?“ Oči už měla zase uslzené. „Přece ty moje slípky nezmizely jen tak samy od sebe!“
„To určitě ne,“ potřásl hlavou Tureček. „Víte co, paní Schrankmannová,“ zacukal mu při tom jméně koutek, „běžte si odpočinout, my tady s Hartmuttem něco vymyslíme.“
Paní chvíli váhala, pak ale smutně kývla a odšourala se pryč. Když zmizela za rohem a Fritz nebyl nikde – jak se Semir pečlivě přesvědčil – v dohledu, poskočil Gerkhan na svých krátkých nožkách. „Je to on,“ kývl směrem k sedlákovu statku. „Políbím toho tvýho osla, jestli ne.“
Hartmutt se ušklíbl. „Beru tě za slovo. A co teda chceš podniknout?“
„Počkáme do večera a pak to u něj pořádně vyšetříme. Určitě je ještě nikde nestačil prodat. Teda... má auto?“
„Ne, má jen ten traktor, co jsem mu dneska spravoval. Ale Semire,“ pošoupl si Niels brýle blíže ke kořenu nosu, „přece se k němu nevloupeme? Jestli nás chytí, tak nás zabije! Teda,“ ušklíbl se, „mě kvůli mojí mámě asi ne, ale tebe si vychutná.“
„To nevadí,“ zakabonil se Semir. „Pro spravedlnost se musí přinášet nějaké ty oběti. A té paní musíme ty slepice najít... i když se spřízněná s Almarou, brrrr.“
Zrzek kývl a oba přátelé se vydali k Hartmuttovic domu, kde se měli připravit na jejich menší špionážní výpravu. Která se Nielsovi vůbec, ale vůbec nezamlouvala.

Pokračování příště...

Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Slaměná balada
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
je tu možnost, že se ke psaní, nad kterým jsem již zlomila hůl, zase vrátím (což bych byla ráda, protože jsem psala ráda Smile ).

Chyběla bys tu... a chybělo by nám i Tvé psaní, mám ho moc ráda Sad Tvůj styl byl hodně osobní, mrzí mě, že jsem od Tebe dlouho nic nečetla Sad psaní přece bylo ,,tvůj život", jak jsi říkala - tak snad v Tobě zase pořádně ožije...

I'm missing you Sad

Odpovědět s citátem
    Slaměná balada!! Jak já doufala, že ji budu mít možnost dočíst. Moc mne tu potěšila její přítomnost a stejně jako ty doufám, že se k psaní vrátíš, protože tvůj úžasný svět doslova miluji.

Strašně se těším na Semirka a slepice (mýlím se, nebo mi to něco skutečně připomíná?Very HappyVery Happy).

A zajímalo by mne, zdali se tu objeví i další členové teamu:)

Harty má sestru, .... ubožátko malé Smile

Wox má pravdu, chyběla jsi tu, ty a tvoje dílka...

Nice see you again!

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Fí, Wox: Jsem moc šťastná za vaše milé přijet zpět, holky Embarassed Embarassed Smile Budu se snažit naťukávat další dílky... snad mne to vždy alespoň na chvíli vytáhne mimo svět okolo mne Smile

Jen : Mehehe... připomíná, mně taky Cool Laughing Laughing Laughing Ale tahle povídka nepatří do Tragédek... a kdyby si ji tam někdo šoupl, tak je to ještě před Klívou, takže se Gerhan ještě necítí nijak ohrožen Laughing Laughing Laughing

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR

Odpovědět s citátem
to „Jdi pryč, prosím!“ mě fakt nadchlo Laughing Laughing , neohrožený komisař prosí oslíka Laughing , to se nesmí dostat ke kranichovi Razz Very Happy
Semírek si asi neví rady s tím co nemá čtyři kola a volant Laughing Very Happy

Administrátor

Odpovědět s citátem
ReeR: Jo, s tím souhlasím Laughing Laughing Laughing To počkej, co ho ještě čeká, kluka našeho milého... Laughing Laughing

ReeR

Odpovědět s citátem
jooooooooo už se těšim, jak hladovej na vuřta Very Happy Very Happy
a kdyže to bude??? abych to náhodou nepropásla Very Happy Wink
podle toho co řikáš mi ho začíná bejt malinko líto.... ale opravdu jenom malinko Laughing

Administrátor

Odpovědět s citátem
ReeR: Jo, to kdybych věděla, kdy... Nemám ani zdání Laughing Možná dnes... možná za měsíc.. Laughing Laughing

ReeR

Odpovědět s citátem
jak to??? neříkej mi že kromě psaní děláš ještě něco jiného Laughing Very Happy (dělám si srandu Wink )
samozřejmě počkám Laughing .........ono mi stejně nic nezbývá ouch

Odpovědět s citátem
... láká na dopravní značky. Laughing Laughing Laughing
Týjo, jsem zvědavá, jak ten Turek dopadne. Jdu čísti dál... che che, jinak jeho hledání orientace je vskutku efektivní. Laughing
Povýšená image, já padám. To jsou perly, Všelčo!!! Laughing
Chudtíko Nielsík, zase si udělal další bouli na čele, i když, možná už je na ně imunní. Embarassed Smile
Setkání přátel po x kilometrech od jejich domoviny, che che. Laughing
Beru zpět, Hartmuttova domovina je asi ve světem zapomenuté vísce. Laughing
Věřím, že pobafávání zetorku bylo pro Semira smutečním pochodem, protože BMW tesknilo po rychlé jízdě. Jaaaaj, taková oběť! Laughing
Shocked To má Niels celou rodinku takhle... hlučnou? Laughing Chudák, se divím, že má sluch v pořádku. Embarassed
Uách, šikanááááá!!!! Ta jeho švígra mi přijde nějak moc oprsklá, che. A pohostinství, juááách. Ve vesničce asi chybí chalani, che che. Laughing
Semir bude hledat slepicéééééé!!!! Tetička Gertruda je supa. Hned jsem si jí díky štípancům oblíbila, Laughing
Těším se na pokráčko a doufám, že bude co nejdřív, protože tohle DÍLO je prostě úúúúžasnééé! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Ahojda, po dlouhatánské době, která téměř tisícům let rovná se, jsem opět zde s malým drobečkem této ještě v budoucnu jistě velmi, převelmi zamotané a napínavé povídečky. Věnuji ho mé drahé Kájce, která mne díky jejímu úžasnému obrázku (hoď ho sem, prosím, hoď! Embarassed Ať se pokochají i ostatní...) znovu navnadila na napsání alespoň toho malého kousíčku, který je vyznačen modrou barvou.
Muhaha... kdo by tušil, kdo Gerthruda je, že? Laughing Laughing Laughing Laughing

Kája: Díky moc za sáhodlouhý koment, moc potěšil! Jsem moc ráda, že se Ti to líbí.. a za obrázek ještě jednou děkuji!!

Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Když jsi říkala, že Tě napadla geniální zápletku, měla jsi pravdu Laughing Laughing Laughing já nemohu, každá hláška byla skvělá, dostala mě i Mína Laughing Laughing taková tlustá, načuřená kočka! Laughing Laughing Laughing Gertruda nemá konkurenci, lámu se smíchy Laughing Laughing Laughing
Chjo, nemá cenu, abych sem psala vše, co se mi líbilo, musela bych to sem hodit celé znova Laughing Laughing

Pěkné, lehké a fakt vtipné, Všeli Laughing Laughing Laughing sice kousíček, ale pokráčko vážně bodlo Laughing Laughing Laughing

Tady bydlely, chuděrky moje...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Odpovědět s citátem
Nejdřív bych chtěla mocka poděkovat za věnování a hlavně za pokráčko!!!!!
Uch, *zhluboka dýchá, absťák byl.. veliký %) *

Cože?! To je pecka. Gerthruda je... matinka Issie? Jujdanane. Laughing Laughing No, aspoň víme, po kom je Schrankie takový pedant. Laughing
Silniční pirát.... *válí se po zemi smíchy*. To sedloooo!!!! Laughing Laughing Laughing
> „Ech,“ odkašlal si Gerkhan rozpačitě, „nejsme tu kvůli slepicím?“ < Lolek! Laughing Tahle věta u mě vyvolala nehorázný záchvat smíchu!
Panejo, zdá se mi to, nebo se Mr. Gerkhan bojí všeho, co má čtyři nohy, chlupatý ocas a měří si ho pohledem. Laughing Srabíííííček hnědooká, :heart: Laughing
Kochám se představou Semira, který leze po čtyřech do kurníku. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ještě jednou moc děkuji, Všel! Embarassed Embarassed Embarassed
A obrázek? Ech... Laughing

ReeR

Odpovědět s citátem
jéé, pokráčko Laughing po tak straěně dlouhé době
je to sice kousíčekj ale je úžasný, a jsem ráada i za něj Laughing
přijemná změna místo pirátů silnic honit prohnaného únosce slepiček chudděrek Laughing
Cože?? Shocked Almara a Hartík v příbuzenském vztahu?? tak to by mě opravdu nenapadlo Laughing Very Happy sqělá idea
Ani bych se nedivila kdyby se o ty ubohé slepičky postarala ta číča nebo pan soused........ Laughing Very Happy

opravdu výborný kousek, co věta to skvost Laughing
zajímavý příbě a já jsem opravdu zvědavá ja to vyšetřování Semírkovi bez auta půjde Laughing
. začněte vyšetřovat!

No Semírku, na kolena a hledej stopy........... Laughing

Kájo ten obrázek se mi moc líbí,je velmi povedený, zvláště pak mě uchvátil oslík a výraz Semíra che Laughing

Odpovědět s citátem
    Kousíček, ale jak již bylo poznamenáno, úžasný kousíček. Semirek strašpytlík, Harty v příbuzenském vztahu s Isoldou, Gertruda zoufalá a já mrtvá smíchy.

Opravdu se těším, co zase vymyslíš.

P. S. Káji, víc takových obrázků, pro potěchu oka a pro nadchnutí Všel:))

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Wox: Ti dam Mínu Laughing Laughing A Gerthruda... no neboj, ještě to není špička ledovce Laughing Laughing Laughing

Kájka: Ano, maminka. To se nám Kobra zamotává, že? Hotová telenovela (ne, na tu tvou to nemá Laughing ). A Semir... muhaha, neboj... ten se MÁ proč bát čtyřnohých zvířátek Twisted Evil Twisted Evil Laughing Laughing A díky za obrázek! :hug:

ReeR:
(Jak to zjemnit.. Ree? Laughing ) Ano ano... ale neboj, honička tam taky bude... vždyť bez ní by byla Kobra jako bez hlavy Laughing Laughing

Fíček
: Co vymyslím.. sama nevím Laughing Laughing Laughing

DÍKY MOOOOOC VŠEM ZA KOMENTÁŘE, po matuře a přijímačkách snad už konečně bude na psaní čas i náladka Very Happy Embarassed

kajusia

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Všelajdo milená!
Telča je prostě Telča, ale ta novina, že Gerthie je matinka Issie... uch, dostalo mě to! Very Happy Very Happy Very Happy
Těším se na pokráčko, přeji hodně zdaru u matury a přijímaček, zlatko!

Ad Semir a čtyřnohci... to je kapitola sama pro sebe! Very Happy Very Happy Very Happy Jsem zvědavá, co mu provedou slepičky. Laughing Twisted Evil
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Tááákže... jsem se k Baladě po dlouhé době dokopala XD Přeji příjemné počtení Laughing

Věnováno Káje - no, slípky nic nevyvedly... ale možná ještě vyvedou Laughing

* autor se zavazuje že v tomto díle nikdo neutrpěl psychickou újmu

Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Hahahahahhaah, to je ale vtipný díl! XD

Paní Almarová! Já vím, kdo Vám odnesl slepičky a kohoutka! Byla to Bystrouška, liška Bystrouška! Ona slepičky žrala a kohoutky navíc s tou největší radostí!

„zloději ošklivý, nehodný, nedobrý...“
--- úúú... chudááák starší paní! Sad

Za živého Predátora? Shocked Laughing

Pardáááál a jeho skok! Laughing jak je pacička pružný a mladý a krásný... ó!

Shlédl na své nohy a v afektu zavřískl jako v pasti uvězněný papoušek ara.

Já ho slyšíííím XD chudinka malej, musel to být neskutečný šok - a pro Hartyho a paní Almarovou děsivé ohrožení ušních bubínků XD ale na druhou stranu, kdo by v oné prekérní situaci neřval? Very Happy

Ubohý měšťák se až po kolena zabořil do pěkné kupky hnoje

Chudinka malinkej, snad má něco na převlečení, aby nemusel nosit nějakou Nieho plachtu XD a nesměj se, tohle se stalo mamce, když byla mladší... a pak šla s takhle obalenýma nohama stopovat...

Och a jak ani v takové krizi nezapomněl poděkovat, je sladce zdvořilý! A líbilo se mi, jak ho Fritz držel pod pažičkama, jako nějaké štěně XD malý packa!

Kocór Hartmutt!!! *rofl*

Utíkejte před Fritzem, jeho čest je ohrožena a to si sedlák nenechá líbit! Laughing Laughing

Odpovědět s citátem

Sekáček Všel napsal:
    elegantním skokem pardála

ty mne chceš opravdu rozsekat..a daří se ti to Very Happy Very Happy

uaa, Fritz je strašně roztomilý..loupežník Very Happy Very Happy

Všel, co bude dál? Very Happy

kajusia

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Celý díl je perfektní, ale já jakožto dokonalá měšťanda si pamatuji jenom jednu věc! Chudááák Semiiiiiiir! Až po kolena v hnoji, bleh!!!! Laughing Laughing Laughing
Nemůžu, asi díky této představě umřu! Laughing Laughing Laughing
Děkuji za věnování a těším se na další díleček, snad Fritz Semira nezabije. Laughing Laughing Laughing
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Ts, jak to, že se Ti líbí takové představy, Kaiczowska? XD

Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Ts, jak to, že se Ti líbí takové představy, Kaiczowska? XD

Jaké konkrétně myslíš, Woxito? Ty, že Semir bídně zahyne v kupce hnoje anebo ty, že bude roztrhán robustním kníratým Fritzem? Cool
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
asi Tě přehnu přes koleno! Evil or Very Mad

Odpovědět s citátem
Všelíííí, Všelkooooo, všude kolem voní kytky, lítají mouchy a Slaměná balada je to, co k letní pohodě chybí. Bude pokráčko? *big puppy eyes*

Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Všelicos napsal:
je tu možnost, že se ke psaní, nad kterým jsem již zlomila hůl, zase vrátím (což bych byla ráda, protože jsem psala ráda Smile ).

Chyběla bys tu... a chybělo by nám i Tvé psaní, mám ho moc ráda Sad Tvůj styl byl hodně osobní, mrzí mě, že jsem od Tebe dlouho nic nečetla Sad psaní přece bylo ,,tvůj život", jak jsi říkala - tak snad v Tobě zase pořádně ožije...

I'm missing you Sad

So am I, so am I Sad....

Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Teda, nevěděla jsem, že se mi tu někdo ozval Shocked no uvidím, co se s tím dá dělat, sice teď budu mít trochu větší frmol než jindy, ale mohla bych ve škole něco napsat... Embarassed

Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Tak jo, přidala jsem další díl (proč to vždy ve wordu vypadá mnohem delší než tady? Laughing) a doufám, že se bude líbit Smile

kajusia

Odpovědět s citátem
Hahaaaa, díky moc za pokráčko. Laughing
„Políbím toho tvýho osla, jestli ne.“ - to chci vidět! Cool Laughing Laughing Laughing
Ještě jednou díky a těším se na pokráčko. Smile

PS: Word rád dává klamnou iluzi, že po hodině datlení, mazání, přepisování toho bylo napsáno daleko víc. A to proto, aby se autoři hlavně během studentských let nezbláznili. Smile
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Hurrrrááááá, pokráčko! :la:

Hodnou chvíli policistovi trvalo než mu došlo, proč se mu tak náhle nahrnula krev do hlavy a proč je nebe dole a země nahoře. --- haha, Semir je zpomalený XD
a chudinka, jak visel - myslím, že bude HODNĚ dlouho budovat své sebevědomí zpět do požadované výšky Very Happy měl jsi poslouchat Hartmutta, Turku.

„Mno viděl!“ vybafl přes pěstovaný knír soused. „Tohodle cajzla a tebe, mudrlante! Tólali ste se tu vokolo ako kuňáci!“ -- *hýká smíchy* Fritz je vyloženě obdařený inteligencí Laughing jo a... Vy v Mostě používáte slovo cajzl pro policajty? Laughing u nás to má naprosto jiný význam Laughing

pustil Gerkhana, který nepěkně dopadl na hlavu - naštěstí už nešlo napáchat větší škody Twisted Evil Mr. Green haha, jak je zdrchaný!

„Je to on,“ kývl směrem k sedlákovu statku. „Políbím toho tvýho osla, jestli ne.“ - boha jeho, Semire! Základní pravidlo: pokud mi nějaký den NIC nevychází, tak FAKT neuzavírám sázky! XD už to vidím, to bude líbačka jako od určitého XX s Virgilem!

,,Ale Semire,“ pošoupl si Niels brýle blíže ke kořenu nosu, „přece se k němu nevloupeme? - Ach Nielsi, zastav ho! Máš přece pod tím květákem mozek, což je... což je skvělé! Very Happy

Jsem zvědavá, jak to dopadne - a už vidím, jak se ti dva zaklapnou a zaseknou v kurníku!

Laughing

Odpovědět s citátem
    Juchů jupí!
    Chudák Semir! Vesničané ho totálně ničí! Very Happy
    Ach ano, je to zvláštní, říkat to jméno a přitom mluvit s docela milým člověkem Smile
    Jejdamane, té paní je mi docela líto Sad
    Políbí osla? Těším se Twisted Evil
    Mně se to taky nezamlouvá, je mi líto turečka a v konečném důsledku i zrzka ... Very Happy

Super, že tu jsou zase pokráčka!

Slaměná balada