AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
Zbývá jen říct sbohem...
SaM

Odpovědět s citátem
Nehorázně sladká povídka o týmu 2, vznikla jednou před Vánoci ze sentimentální nálady. Wink

Oficiální text distributora:
Susanna/Frank | K (děti) | 768 slov |
Byli parťáci, přátelé, téměř milenci, a on je teď pryč. Jí zůstala jen prázdná náruč, nevyjádřené city a něco, co ještě rok po jeho smrti nedokázala říct: Sbohem. (12 / 2005)

Zbývá jen říct sbohem...

Bylo krátce po poledni, ostré zimní slunce vadilo očím, ale ji to nevzrušovalo. Stála před malým kopečkem sněhu a neměla sílu hrob odkrýt. Musela ale udělat to, proč sem přišla.
Shýbla se a opatrně zabořila holé prsty do ledové hmoty. Cítila, jak jí brní ruce, jak droboučké vločky roztávají pod jejími roztřesenými prsty. Dlaní setřela sníh z temného mramorového náhrobku a odkryla jméno, které bylo prostým stříbrným písmem vyryto do kamene. Srdce se jí znovu sevřelo bolestí, cítila, jak vločky sněhu dopadají na její tvář a mění se v kapky vody a to jí připomnělo…
*
„Franku!“ zasmála se a další sněhová koule jí přistála v obličeji. Vyplivla sníh a vytřela si nadílku z očí. „No počkej, Trabere, to si vypiješ!“ zvolala a zaútočila koulí, která milého kolegu posadila zadkem do sněhu. Susanna se zlomila v pase smíchem.
„No, moc vtipný,“ utrousil Frank-sněhulák a škrábal se ze sněhu. Chvíli hleděl na smějící se Susannu a za chvíli se rozesmál taky. Jeho smích se pomalu zklidňoval, za chvíli odezněl úplně a Susanna taky pomalu tichla, když si všimla, jak se na ni kolega dívá.
„Co je?“ zeptala.
„Vypadáš krásně, když se tak směješ a s tím sněhem ve vlasech…“ vydechl Frank a skutečně okouzleně na ni hleděl.
„Jak tě tohle napadlo?“ zeptala se se stínem pobavenosti v hlase, ale srdce jí poskočilo nepopsatelným pocitem. Přišoural se sněhem k ní a zvedl jí bradu, jeho rty se zlehka otřely o ty její. Byly měkké, horké a Susanna cítila, jak po tom doteku roztává.
„Franku…“ zašeptala Susanna zmámeně a potom jen cítila, jak jejich rty splynuly. Bez přemýšlení jej objala kolem krku a nechala se unášet tím slastným pocitem…

*
Její ruka mimoděk zamířila ke rtům a ucítila svou náruč prázdnou, pouze mráz a svíravá samota v nitru. Znovu jí začaly téct slzy po tvářích, dělaly tam cestičky a zamrzaly, tváře ji štípaly, uši a nos omrzaly. S doširoka rozšířenýma očima se jí znovu vrátila ta událost. Ta, co ji mučila v nočních můrách a nenechala žít dál…
*
Držela, objímala jej, on ležel s hlavou v jejím klíně a tělo mu začínalo znecitlivovat.
„Franku, prosím…“ škemrala Susanna s pláčem a kapky jejích slz mu dopadaly na tvář, která se puberťácky usmívala, tak jako vždycky. „Ty mi nesmíš umřít…“
„Já si… tohle… nevybral…“ zachroptěl kolega, z úst mu vytekl cirouček krve a dopadl Susanně na prsty. Susanna ho v náručí sevřela ještě pevněji.
„Ne, Trabere, tohle ti nedovolím…“ brečela. Jeho ruka se malátně zvedla a studené prsty ji pohladily po tváři.
„Sus, chci, abys věděla, že…“ přerývavě se nadechl a vydechl. Naposledy.
„Ne, Franku, tohle ne…“ vykřikla Susanna, ale žádný další nádech se skutečně nekonal. Srdce mu přestalo tlouct a tělo s několika posledními záškuby zůstalo pasivně ležet.
„Franku, ne!“ vykřikla naposledy a potom se hystericky rozplakala, přitiskla si jeho tělo k hrudi a kolíbala se ze strany na stranu, jako by utěšovala plačící dítě. „Proč odcházíš, Franku?“ zašeptala. „Tolik, tolik…“

*
„Tolik jsem ti toho nestačila říct,“ dokončila šeptem opět v přítomnosti. Popotáhla, otřela si rukávem kabátu slzy a zapálila svíčku, kterou potom schovala pod ozdobným stínítkem. Znovu a znovu se jí vracela jeho klidná, spokojeně se usmívající tvář. Zemřel vlastně spokojený. A ji tu nechal, plnou bolesti a nenaplněné lásky.
Natáhla prsty a jemně se špičkami dotkla jména. „Franku…“ zašeptala. „Miluju tě a budu milovat vždycky, nikdo a nic to nezmění. Vždycky budeš mít místo hluboko v mém srdci…“ vzhlédla. „Ale já musím jít dál, musím tě nechat odpočívat v pokoji, musím aspoň z části zapomenout,“ pokračovala ve svém uplakaném monologu.
Svíčka několikrát zablikala, ale zůstala svítit. „Máme zase prosinec, už je to rok, cos odešel, cos mě opustil. Maličký Frank je nádherný a má milující rodiče, Semir a Andrea jsou na něj moc pyšní. Drž nad ním ochrannou ruku…“ zašeptala a znovu jí vytryskly slzy do očí. „Můj bože, tohle je tak těžké…“
Susanna von Landitz se postavila, utřela si slzy a popotáhla. Pohlédla na hrob z černého mramoru a všimla si, že přestalo sněžit. Podívala se na nebe, bylo zázračně modré, stejně jako před rokem na Frankův pohřeb. Holé stromy čněly do výše a obklopovaly kolínský hřbitov. Jen famfáry a slavnostní výstřely ze zbraně tu chyběly. Teď tu byla jen ona a její tlukoucí srdce, co se chystalo říct… „Sbohem,“ zašeptala Susanna. „Zase za rok, Franku.“
A s těmito slovy odešla. Poprvé za celý rok se skutečně cítila lehce a uvolněně, sentimentálně, ale ne zoufale. Nastoupila do auta a rozjela se vstříc vánočně ověnčenému Kolínu nad Rýnem.
Svíčka opět zablikala a začal znovu padat sníh, jako by Frank dával tichý souhlas a požehnání.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
nonono...
K.Thaler

Odpovědět s citátem
to se dělá?to je strašný,tak nádhernej pár,a ty ho necháš normálně umřít...tytyty,ale jinak krásná povídka...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
K.Thaler

Odpovědět s citátem
to musela bejt fakt hodně sentimentální nálada,že jsi ji napsala tak smutnou... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
SaM

Odpovědět s citátem
K.Thaler: Tenkrát lehce sentimentální byla, ale teď už to pro mě není takový problém. Wink Jo, Smrt si nikdy nevybírá.
Díky za komentář.

elis621994

Odpovědět s citátem
To je tak úžasné. tiež som raz robila rakú poviedku sama pre seba, ale o inom seriály. Je to krásné a napísané naozaj od srdca. Cítim jej bolesť. Chápem ju. Toto je super dielo. Klobúk dolu, lebo si vystihla tie správne slová a skvele to do seba zapadlo. Čo to tu melem. Prepáč, ale fakt krásne. Crying or Very sad Razz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM

Odpovědět s citátem
Elis: Vůbec se neomlouvej, jsem naopak moc vděčná za komentář a jsem ráda, že se tě povídka dotkla. Děkuji. Wink

Odpovědět s citátem
Tuhle povídku už jsem několikrát četla, nikdy jsem neměla čas ani chuť (nevím jakto) napsat k ní komentář, ale teď to udělám....

Tvoje povídky(tedy co jsem četla) jsou krásné ale dosti smutné. Nelituju, že je čtu, protože najednou si uvědomím, co pro mě ty lidi kolem mě znamenají. Je to takový záchytný bod, kterých mám několik, o které se můžu opřít a jít dál.
Minulý rok v dubnu mi umřela prababička. Znala jsem ji hrozně moc a moc pro mě znamenala. Když mi to děda řekl, tak jsem nevěděla, co dál. Ale smířila jsem se s tím a teď žiju... Někdy ve vzpomínkách spíš.

Tahle povídka mi ten loňský duben hrozně připomněla.... ALE nelituju toho. Od toho jsou to vzpomínky, abychom nezapomínali na druhé, byť mrtvé.

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
SaM

Odpovědět s citátem
André-und-Semír: Na svou obranu musím říct, že ty delší tak smutné nejsou, aspoň doufám. Wink
Myslím, že každému z nás někdy umřel někdo, koho měl moc rád. A pak si vyčítal, že mu nevěnoval tolik pozornosti, někdy na něj byl protivný, vymlouval se... já si to vyčítám pokaždé, když si vzpomenu na svou babičku.
A máš pravdu, na staré přátele, ani na ty mrtvé, se nemá zapomínat. Wink

Odpovědět s citátem
Já se musím přiznat.... Začínám být líná číst dlouhé či delší povídky....Byly doby, kdy jsem zhltla Woxyno Když na posezení, ale teď prostě není čas ani nálada....

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

SaM

Odpovědět s citátem
Ani nevíš, jak ti rozumím. Wink

Administrátor

Odpovědět s citátem
Chudinka Frankie Crying or Very sad A Suss samozřejmě taky Embarassed Stejně by jim to společně slušelo, co Laughing Laughing
Škoda, že zemřel... chjo, život není spravedlivý... Ale musím říct, že když jsem četla o malém Frankovi, lekla jsem se, že Frank a Suss... ale ne, nepotvrdilo se mi to.

Krása Smile

Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaM

Odpovědět s citátem
Pokud ne přímo slušelo, tak by to rozhodně byla velice zajímavá domácnost. Wink

Nah, já jsem střelená, ale to si holt odnesly seriály, kterými jsem (byla) posedlá více... (Potkat mě Jack O'Neill, tak mě umlátí židlí, tím jsem si jistá.) Smile

Díky za komentář.

Odpovědět s citátem
[quote="Všelicos"]Chudinka Frankie Crying or Very sad A Suss samozřejmě taky Embarassed Stejně by jim to společně slušelo, co Laughing Laughing
Škoda, že zemřel... chjo, život není spravedlivý... Ale musím říct, že když jsem četla o malém Frankovi, lekla jsem se, že Frank a Suss... ale ne, nepotvrdilo se mi to.

Krása Smile[/quote]

Slušelo,slušelo!SLUŠELOOOOOOOOOOOOOOO!Sakryš,akorát Elis a já tady .... ale nic,nebudu to rozebírat.Však ty víš,co já a Elis:D

Odpovědět s citátem
Povídka se mi líbila, ikdyž je smutná. Ale nepochopila jsem tam jednu větu:Maličký Frank je nádherný a má milující rodiče, Semir a Andrea jsou na něj moc pyšní. Drž nad ním ochranou ruku...“ Nepochopila jsem, jestli je to syn Sussny a Franka nebo Semira a Andrey. Ale jinak moc hezký.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM

Odpovědět s citátem
AnneE: Je to syn Semira a Andrey, pojmenovali ho tak na počest mrtvého kolegy. Děkuji za komentář.

Odpovědět s citátem
SaM napsal:
Pokud ne přímo slušelo, tak by to rozhodně byla velice zajímavá domácnost. Wink

Nah, já jsem střelená, ale to si holt odnesly seriály, kterými jsem (byla) posedlá více... (Potkat mě Jack O'Neill, tak mě umlátí židlí, tím jsem si jistá.) Smile

Díky za komentář.

Potkat mě Jack O'Neill,zabil by mě pohledem xDD