AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Pači sa vám?
1
100%
 100%  [ 3 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 3

Tajomstvo, ktoré mení život
elis621994


Založen: 01. 02. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
Tajomstvo, ktoré mení život

Chem sa ospravedlniť SaMarBe. Táto poviedka ma napadla vďaka jej a nie je dobré, keď od niekoho kopíruješ. Základné pravidlo pri webových stránkach.Tak sa pusťte do čítania.

Susanna a Frank sedeli vo svojej kancelárii, keď sa im už končila služba. „Susi, nemáš doma mlieko? Je nedeľa večer a pochybujem, že je teraz niekde otvorené.“ „No jasné a potom si môžeme u teba pozrieť ten film, čo sme chceli.“ „To nie je dobrý nápad.“ „Prečo? Vlastne som nad tým rozmýšľala, že ty si ma nikdy nepozval do tvojho bytu.“ „Vieš, pri mojej práci nemám čas upratovať.“ „Ale mne neporiadok nevadí. No tak Frank.“ „Nemôžem.“ „Ach, tak ti nepožičiam mlieko.“ „Tak mi ho teda nepožičaj.“ „Frank, hádam tam nechováš draka?“ „Áno, chovám a keby si tam prišla, hneď ťa zje.“ „Traber, ja Vás nepoznávam.“ „Takže si teraz budeme vykať?“ „Áno, až kým ma nevezmete do svojho bytu.“ „Tak to nebude nikdy.“ Susanna na neho len čumela. Prečo jej nechce povedať svoje tajomstvo? A aké je to tajomstvo? Na druhý deň dostali prípad. Mladé 12-ročné dievča zavraždené a hodené do priekopy. Frank prišiel k tomu dievčaťu a začali mu stekať slzy. Len tak z ničoho nič. „Frank, ty ju poznáš?“ „Nie, ale je to smutné.“ „Nemyslela som si, že si taký citlivý.“ „Nechaj to tak.“ Celý deň pátrali po páchateľovi, ale nikto nevidel jeho auto. Večer sedeli v kancelárii. „Susanna, musím ísť domov nakŕmiť draka.“ „Ty chceš ísť domov?“ „Musím.“ „Čau!“- odvrkla Susanna. Frank sa na ňu pozrel a odišiel. Susanna išla za šéfkou. „Môžem vojsť?“ „Nech sa páči.“ „Ďakujem. Bojím sa o Franka.“ „Prečo?“ „No niečo predo mnou skrýva a nechce ma pozvať do jeho bytu. Aj teraz odišiel, keď pracujeme na prípade. Jednoducho sa zobral a išiel.“ „A nič Vám nepovedal?“ „Že ide nakŕmiť draka.“ „Možno bol len unavený alebo má doma chorú mamu. Je to jedno, ale to že odišiel mi mohol oznámiť.“ „Ďakujem šéfka.“ Na ďalší deň sa Susanna opýtala Franka: „Máš doma chorú mamu? To je to tajomstvo?“ „Aké tajomstvo? Ja žiadne tajomstvo nemám.“ Zrazu sa dnu vrútila Andrea. Videli to auto na A5 79 kilometer.“ „Ďakujeme.“- odpovedali obaja a už bežali zatknúť vraha. Išli tam a pokračovali v trase. Na konci bola chatka. „Susanna, idem predkom, ty choď zadom. Frank vykopol dvere. „Polícia, stojte!“ Ten muž vystrelil na Franka a Susanna vystrelila na vraha. Vrah padol mŕtvy na zem. Susanna sa rozbehla k Frankovi. „Frank!“ „Susanna, dobre ma teraz počúvaj! Musíš ísť do môjho bytu a postarať sa o to čo tam nájdeš. Sľúb mi to.“ „Sľubujem.“ Frank omdlel. Susanna zavolala záchranku, a keď odviezli Franka, išla Susanna do jeho bytu. Zazvonila na zvonček. „Tati, zabudol si si kľúče?“ Otvorilo malé asi 7-ročné dievča. „Kto ste?“ „Ja som Susanna von Landitz, tatinkova kolegyňa.“ „Môj tatinko tu nie je. A okrem toho kde máte preukaz?“ Susanna jej ukázala preukaz. „Tatinko mi o vás hovoril, poďte dnu.“ Susanna vstúpila do krásneho a útulného bytu. „A ty sa ako voláš?“ „Emma. A prečo ste vlastne tu?“ „Ja ťa teraz budem strážiť, lebo tatinko išiel na výlet.“ „To je hlúposť, lebo môj tatinko by nešiel na výlet bezo mňa. Tak kde je?“ Susanna sklopila hlavu. „Je mŕtvy?“ Emma sa rozplakala. „Nie, je len v nemocnici.“ „Chcem ísť za ním.“ „Dobre.“ Vyšli z bytu a nasadli do auta. „A kde je tvoja maminka?“ „Ona je mŕtva.“ „Ty máš len tatina?“ „A tetu Máriu.“ „Ja ju poznám.“ „Je žartovná, že?“ „A koľko máš rokov?“ „7, ale za 4 dni mám 8.“ Susanna sa zamyslela. Chúďa, mama je mŕtva, otec v nemocnici a ona bude mať narodeniny. „Neboj sa, tvoj tatinko bude v poriadku, len si chvíľku oddýchne v nemocnici.“ „Susi, ja už som veľká. Chápem, že môj tatino sa do mojich narodenín nedostane z nemocnice. Vlastne som si už na to zvykla. Nikdy som na svoje narodeniny nebola s tatinom. On bol v práci a chytal zločincov. Potom prišiel domov a urobili sme si oslavu.“ Susanne vyhŕkli slzy. „Prečo plačeš? Neboj tatinko bude v poriadku.“ „Áno, ale nikdy by som o Frankovi nepovedala, že toto dokáže.“ „Tatinko na to nevyzerá, ale je výborný otec. V škole sa mi darí aj na krúžky chodím, len je málo doma. Ale mne to nevadí som na neho hrdá.“ Zatiaľ prišli pred nemocnicu. Vyšli na tretie poschodie a tam uvideli šéfku, Toma, Semira a Andreu. „Susanna, no konečne.“- privítala ju šéfka. „A ty si kto?“- opýtala sa Andrea smerom na Emmu. „Volám sa Emma Traberová.“ Všetci na ňu pozerali. „Je to Frankovo dieťa.“- povedala Susanna. „A čo Frank?“- spýtala sa Susanna. „Ešte nevieme.“- ozval sa Semir. V tom sa otvorili dvere a odtiaľ Frank na posteli. „Tati!“- dobehla k nemu Emma. Ostala stáť a Franka dali do izby. Prišiel aj doktor. „Pán Traber je vo vážnom stave. Guľka poškodila črevá a zostala uväznená v rebrách. Guľku sme vybrali, ale nevieme, či nebude mať vnútorné krvácanie a mohol by upadnúť do kómy.“ „Môj tatinko je chorý. On má problémy s pečeňou a berie lieky. Ale ak ste mu dali nejaké lieky, ktoré mu nepomáhajú aj s týmto a v konzistencii s inými sa môže otráviť.“ Všetci na ňu čumeli. „A ako sa tiel lieky volajú?“ „Hefilix. Pozrite sa do jeho karty! Doktor Mark Schutz povedal, že to je len malá odchýlka, ale ak sa to nebude liečiť je to nebezpečné.“ „Áno, hneď to zariadim.“ Doktor odišiel. Bolo tam také dusno, že sa mohlo krájať. „Od kedy má tvoj otec takéto problémy?“- spýtala sa šéfka. „Rok.“ Susanna sa rozplakala a bežala na záchod. Odrazu nemala pocit, že pozná svojho partnera. Už sú spolu tri roky a on jej nepovedal o dcére, nepovedal jej, že je chorý. Teraz sa jej vynárala jediná otázka. Čo o ňom ešte nevie? On prežíva muky a nič jej nepovie? Nepodelí sa o svoje problémy? Sedela tam a plakala, keď za ňou prišla Andrea. „Sus, čo je?“ „Ja ho vôbec nepoznám. On má problémy a nič mi nepovie. Prečo? Čo ešte skrýva?“ „Vži sa do jeho kože.“ „Práveže sa teraz vžívam. Cítim, že strašne trpel, ale nikdy nám to nepovedal. On mi nedôveruje. Neverí mi. A pritom to je najdôležitejšie pri partneroch, dôvera. On bol noc, čo noc hore, keď bola Emma chorá a ja som si nevidela ďalej od nosa. A vieš, čo mi povedala ona? Že je skvelý otec a je na neho pyšná, aj keď chodí večer neskoro domov. Som strašne sebecká a myslím si, aké to mám ťažké. A on je doma s malým dieťaťom, pracuje tam kde nemá moc času na súkromný život a tieto dva svety neprepája a kebyže ich prepojí, čo sa stane?“ „Ohrozí Emmu.“ „To sa teraz stalo. Ohrozil ju. A čo bude robiť teraz? Odíde od polície a tým sa zbaví nebezpečenstva? Teraz to už nepomôže. Už priveľa ľudí vie jeho tajomstvo. A za všetko môžem ja. Prečo som taká hlúpa a dovolila som to? Dovolila som, aby na neho vystrelili. Dovolila som, aby ste aj vy vedeli o Emme. Nezaslúžim si viac žiť. Zbabrala som život nielen jemu, ale aj jeho dcére. Malému dievčatku, ktoré za nič nemôže. A čo ak zomrie? Kto sa postará o Emmu? Mám to byť ja? Tá, ktorá ho zradila. Už mi nikdy neodpustí. A ja som do neho zabŕdala, aby mi povedal o svojom tajomstve. A teraz o ňom viem a čo mi to platné.“ „Susi, to bude dobré. Zavri oči, napočítaj do desať a všetko sa napraví.“ „Nie, nič sa nenapraví.“ Utrela si slzy a išli spolu naspäť za nimi. Emma sedela na lavičke a potichu plakala. Susanna nemala odvahu pozrieť sa do jej malých modrých očičiek. Na hodinách práve odbilo 8 hodín. „Emma, mali by sme ísť už domov, je tma.“- povedala jej Susanna. „Môžem dať ockovi pusu na dobrú noc?“ „Pán doktor!“- zakričala Susanna. „Mohla by ísť Emma dať otcovi pusinku na dobrú noc?“ „Inak nezaspím.“- povedala Emma a nahodila psie očičká, ako to robil aj Frank. „No dobre.“ Emma aj so Susannou Vošli dnu. Emma prišla k nemu a dala mu pusu. „Poď mu aj ty dať pusu.“ Susanna prišla k Frankovi a dala mu pusu na líce. „Poď, ideme!“ „Ahoj tati!“ „Ahojte a dobre sa vyspite.“- zaželala im šéfka. „Ahojte!“- pozdravili Susanna a Emma. Všetci išli domov. Susanna najskôr išla domov až potom k Frankovi. Pripadalo jej to čudné. Konečne sa tam dostala, no nebola šťastná. Uložila Emmu. „Dobrú noc!“- zaželala jej Susanna. „Ale môj tatinko mi vždy spieva.“ Susanna si sadle vedľa Emmy a začali spievať. „Ľúbiš môjho ocka?“ „Ako sa to vezme.“ „On ťa miluje.“ Susanna ostala zamrznutá. Ani obraz, ani zvuk. „Haló, Susi.“ Zrazu sa Susanna rozosmiala. „A to vieš odkiaľ.“ „Tatino o tebe stále hovorí a je taký nadšený, že by najradšej utekal za tebou a robili by ste veď vieš čo.“ „Ty vieš odkiaľ pochádzajú deti?“ „Učili sme sa to v škole.“ „No, ale už dobrú noc.“ „Susi, ja nechcem, aby môj tatinko zomrel.“ Zase sa rozplakala. „Ani ja.“ A rozplakala sa tiež. Takto plakali až zaspali. Ráno sa zobudili vedľa seba. „Dobré ráno!“ „Dobré. Ideme si dať raňajky?“ „A potom pôjdeme za tatinkom.“ „A čo škola?“ „Počkaj, zavolám kamoške. Ahoj Tanja! Nemôžem ísť do školy, lebo môj otec je v nemocnici a neviem koľko budem chýbať. Povedz to učiteľke a na tento týždeň ma odhlás z obedov aj desiatej. Ahoj!“ „Vybavené?“ „Áno.“ Zjedli spolu raňajky a išli do nemocnice. Na chodbe ich zastavil doktor. „Slečna von Landitz, môžem s vami hovoriť?“ „Susi, choď za tatinkom!“ „Neviem ako Vám to mám povedať, ale máme vážny problém. Neexistujú totiž lieky, ktoré sú proti tej chorobe, čo má pán Traber a sú vhodným spojením so sedatívami. Takže buď pán Traber pomaly zomrie na tu chorobu alebo bude hore a bude cítiť bolesť. Jedine keby sme mu tú bolesť zmierňovali inou, aj keď nie až tak účinnou látkou.“ „No podľa mňa si radšej zvolí trpieť ako zomrieť.“ Zatiaľ vo Frankovej izbe. „Tati, Susanna je strašne dobrá a má ťa rada.“ Z prístroja na kontrolu činnosti srdca sa zrazu ozvalo len „Pííííííííííííííííííííííp“ Emma vybehla na chodbu. „Pomóc, tatinko umiera.“ Doktor sa schytil a okamžite tam pribehol, rovnako aj sestričky. Pred Emmou a Susannou sa len zatvorili dvere. Obe plakali a túlili sa k sebe. Vyšiel doktor. „Prežil to, upokojte sa. Je v poriadku, jeho lieky ho upokojili. Išlo o pečeň, ale už je to naozaj za nami.“ „A prečo ste mu ich nedali už skôr? On minule skoro zomrel aj doma, lebo si nedal lieky. Vy si uvedomujete, že bez nich neprežije? Veď som Vám to povedala.“- vykríkla Emma. „Prepáč, ale mali sme malý problém.“ „No pekný problém, skoro kvôli tomu vášmu problému môj otec zomrel. A kam by som išla ja, to ste si neuvedomili? Mamu nemám, otec skoro zomrel a jediný koho mám je moja teta. Aj keď to nie je moja teta, ale teta tatina. Je stará a dlho by už nevydržala. Nabudúce si dajte pozor na Váš problém.“ Emma sa urazila a začali sa jej po tvári kotúľať slzy. Susanna bola z toho v šoku, lebo videla tú veľkú podobnosť medzi ňou a jej otcom. „Emma, poď ideme domov, lebo k ockovi nás už nepustia.“ Išli domov, ale Emma bola nahnevaná. Doma sa posadila na gauč. „Emma, tie lieky čo užíval tvoj otec, boli nebezpečné s tými, čo užíval v nemocnici. A preto čakali na mňa, lebo nevedeli, či majú vysadiť tieto lieky a on zomrie alebo tie druhé, bez ktorých bude hore a bude trpieť.“ Emma sa pozrela presne do Susanniných očí. „Ja len chcem, aby môj otec žil a staral sa o mňa. Nikto to nevie tak ako on.“ Susanna si zrazu spomenula na kolegov z DP. Ale povedala si, že radšej nech o tom nevedia. „A čo chceš teraz robiť?“- opýtala sa Susanna. „Dívať telku, idú Teletabies.“ Ráno išli opäť do nemocnice. Frank už bol hore, čo pre Susannu znamenalo koniec. „Ahoj tati!“ „Ahoj miláčik! Ahoj Susi! Ďakujem ti, že si sa o ňu postarala.“ Susanna neverila vlastným ušiam. On sa jej za to poďakuje? „Emma, choď do bufetu a kúp mi sendvič.“ Frank otvoril zásuvku a vybral peňaženku. Podal jej 5 eur a vrátil ju naspäť. Emma odišla. „Frank, ja... Prepáč mi, prosím.“ „Ale čo?“ „Bola som sebecká a teraz som urobila niečo, kvôli čomu ty bojuješ odkedy si tu.“ „Ty za to nemôžeš. Ale aj tak nechápem.“ „Tvoje tajomstvo je také veľké a veľmi úžasné. Teraz je Emma v nebezpečí a to len kvôli mne. Dovolila som, aby ju videlo viac ľudí a nebrala som ohľad na to, prečo to vlastne tajíš. Budem chápať, ak zmeníš zamestnanie a bydlisko.“ Rozplakala sa. „No tak. Bydlisko ani prácu meniť nebudem. Nemôžem ju večne držať doma pod zámkom a obávať sa ju poslať aj na záchod. Ale ak by ju niekto zabil, tak ja zomriem s ňou. Ja bez nej žiť nedokážem, ale svet je plný nástrah, či sa nám to páči alebo nie.“ „A ako sa cítiš?“ „Čo už mám robiť.“ „Tvoja dcéra ti zachránila život. Keby nebolo jej nikdy by sme nevedeli o tvojej chorobe. Ale je drsná po tebe. Zvozila doktora ako ty toho mladého policajta, Pamätáš?“ „Áno. A tá choroba to je nič len taká blbosť.“ „Ktorá ťa takmer pripravila o život jasné viem. Čo budeš teraz robiť?“ „Nič. Normálne chodiť do práce.“ „Ak ti to šéfka dovolí, lebo nie si schopný zapájať sa do akcie.“ „A tento rok?“ „Si bol slabý v behu.“ Začali sa smiať. Prišla Emma. „Tati, tu máš tvoj, tu je tvoj, Susanna a môj.“ Všetci si s chuťou zakusli. „Tati, tu máš drobné.“ „Nechaj si. A asi ti musím dať aj nejaké peniaze na jedlo.“ „Frank, nechaj to tak!“ „Tak na to zabudni!“ Vytiahol peňaženku a podal Susanne 50 eur. Susanna si ich strčila do svojej peňaženky. „To je už neskoro, musíš ísť spať!“- povedal Frank. „Ahoj Emma!“- dal jej pusu na líce. „Ahoj Susanna.“ „Tati, daj aj jej pusu.!“ Susanna prišla k Frankovi a dala mu pusu. „Ahoj Frank!“ „Dobre sa o ňu postaraj.“ Odišli. Teraz Frank premýšľal, čo mu hovorila Susanna. „Odisť. Má zmysel utekať? Toto sa nezmení. Vždy sa budem o ňu báť. Milujem ju tak veľmi, že by som s ňou chodil aj na záchod, keby som mohol. Ale nemôžem a to je hrozné. Nemôžem ju stále kontrolovať.“ Frank bol v nemocnici ešte mesiac. Odvtedy sa Frank, Susanna a Emma chodili spolu prechádzať a boli spolu. Raz však Emma ostala u tety Márie a Susanna išla sama s Frankom na večeru. Zrazu si k nej kľakol a povedal: „Vezmeš si ma?“ „Áno.“ A od vtedy žijú šťastne ako jedna rodinka.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jo, to bylo dobrý, jen od kdy je v 1. nebo 2. třídě výchova o původu dětí? Confused Rolling Eyes Ale to je detail! Smile
Takže Frank má dceru a teď ji bude vychovávat se Susannou? No, to bych ho chtěla vidět! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Vrau,tak to je fakticky dost hustý.No chudák Emma,to budou rodiče povídat pořád jen o práci,a Emma se s toho zblázní.Teď to slyšela jen od tatínka,a už to bude slyšet i od maminky...

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Elis napsal:
    „Inak nezaspím.“- povedala Emma a nahodila psie očičká, ako to robil aj Frank.


    to je úúúžasnáá představa:)

    „Ale môj tatinko mi vždy spieva.“


    No ten Frank je snad dokonalý a ideální, ale dokonalé věci jsou jen ve středoškolské fyzice, aspoň nějakou chybku by mít mohl Smile Twisted Evil Smile

    Z prístroja na kontrolu činnosti srdca sa zrazu ozvalo len „Pííííííííííííííííííííííp“

    Tak tohle je skutečně hodně černý humor Very Happy

    Hmm, jeho dcerka je pěkně od rány Very Happy, po tatínkovi, že? Smile

    and Happy end...nice

    milé dílko...


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Fíha, otec Frank a malá Franková ala Emma, to je nebezpečná kombinace Shocked Se divím, že to Suss rozdýchala Laughing Laughing Jo, děti, nikdy je nepodceňujte, ví toho víc než se zdá: díky Bohu tahle malá věděla o lécích, jinak by to nebylo moc dobré Sad
A potěšil mne happy end Very Happy

Fajn povídka! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Tajomstvo, ktoré mení život
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma