AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Páči sa vám?
1
100%
 100%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 2

Len dve srdcia
elis621994


Založen: 01. 02. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
Len dve srdcia

Teraz niečo, čo ma napadlo len tak pri čítaní jednej poviedky. Je to smutné takže si zoberte aj balíček kapesníkov.

Bolo 25.7. a slnko svietilo na oblohe. Všade bolo dusno a na stanici DP sa pokazila klíma. Všetci sa modlili, aby začala fungovať. Dieter dokonca zapálil sviečku, ale Hotte ju zahasil. „Ty si sa zbláznil? Však tu bude ešte väčšie teplo.“- upozornil ho kolega. Niekoho však netrápilo teplo. Užíval si posledné chvíle svojho života. Vedela, že jej veľa času už nezostáva. Áno, bola to žena. Zostávali jej len dva týždne a nevedela, ako to má povedať svojmu partnerovi, svojej kamarátke, či svojej šéfke. Sedela v kancelárii a konečne sa k tomu odhodlala. „Frank?“ „Hmm?“ „Musím ti niečo povedať.“ „Zabudla si si doma kľúče od služobáku? To už som zistil.“ „Je to dôležitejšie.“ „Tak si si zabudla obliecť nohavičky?“ „Môžeš byť ticho?!“- zarevala na neho a on ju konečne začal počúvať. „Ja..., ani neviem ako sa to stalo, ale...“ Dnu vrazila Andrea. „Máte ísť na 45 kilometer je tam havária nákladiaku.“ „Ďakujeme Andrea.“- povedala Susanna, ktorá to už nemohla vydržať. Nastúpili do auta, ale Susanna už nemala odvahu. Bála sa, že ich zase niekto preruší a to by už nezvládla. „Tak čo si mi chcela povedať?“- spýtal sa, lebo si myslel, že to nie je až také dôležité, ako si to myslí Susanna. „Nič.“- odvrkla a pozrela sa do slnka. Zacítila teplo na tvári a usmiala sa. Prišli na miesto. Nákladiak bol otočený na streche a okolo autá, ktoré boli podobne obrátené. „Zase sme tu zbytočne.“- zamumlal Frank. Susanna zrazu pocítila bolesť v hrudi. Neudržala sa a omdlela. „Sus, čo je?“ Susanna bola v bezvedomý a Frank zavolal na jedného zo svojich kolegov. „Zavolajte záchranku, rýchlo.“ Kým prišla záchranka Susanna sa neprebrala. Odviezli ju do nemocnice a Frank išiel ako najrýchlejšie vedel. Prišiel do vnútra a vyrútil sa na sestričku. „Neviete kde pacientka, ktorú práve priviezli? Taká blondína v bielej bunde.“ „Áno, choďte tam na koniec chodby a vyčkajte na doktora.“ Frank si sadol na lavičku a čakal. Zrazu z dverí oproti vyšiel doktor. „Pán doktor, ako je na tom slečna von Landitz?“ „Kto ste?“ „Jej kolega.“ „Slečna von Landitz má poškodené srdce a musí sa nahradiť novým. Čakáme na darcu, ale je veľa pacientov, ktorý potrebujú tiež transplantáciu.“ „A to srdce musí spĺňať nejaké podmienky?“ „Hlavne, aby bolo zdravé a funkčné.“ „Môžem za ňou ísť?“ „Áno, zajtra ju prepustíme.“ „Ďakujem.“ Frank vstúpil a Susanna už bola hore. „Ahoj!“ „Ahoj! Už ti to doktor oznámil?“ „Prečo si mi to nepovedala?“ „Chcela som.“ Frank sklonil hlavu. „Ja nechcem, aby si ..., ani vysloviť to nemôžem.“ Opäť sa na ňu pozrel uslzenými očami. „Frank, netráp sa ja som sa stým už vyrovnala a konečne mám z krku aj túto povinnosť.“ „Koľko času ti ostáva?“ „Dva týždne.“ Frankovi stiekla slza po tvári. „Hej, ty neumrieš a všetky ostatné ženy tiež nie.“ „Čo?“ „Tak mi povedz kvôli komu plačeš? Kvôli svojej partnerke alebo kvôli svojej láske.“ Susanna stým musela vyjsť von. „Susanna, ty ma miluješ?“ „Áno, a ty ma tiež miluješ.“ „Ako to vieš?“ „Nie som slepá.“ Frank sa zdvihol a odišiel. Nedokázal uniesť to, čo mu povedala. A nevedel žiť ani stým, že s ňou nemôže byť dlhšie ako dva týždne. Sadol do auta a išiel do lesa, ktorý bol prepojený mostíkom. Zastavil. Prišiel k mostíku a rozplakal sa. Ako malé dieťa, ktorému vezmete hračku. Zavolal šéfke, ktorá aj s ostatnými bola v nemocnici so Susannou. „Engelhartová.“ „Šéfka, kde je nejaká akcia? Kde môžem pomôcť?“ „Traber, kto si myslíte, že ste? Zásahová jednotka alebo čo?“ „Ja len chcem pomôcť zachrániť ľudský život.“ „No dobre, zavolám niekomu a ozvem sa.“ „Čo chcel Frank?“- spýtala sa Susanna. „Nič.“ Šéfka vytočila telefónne číslo ústredne zásahovej jednotky. Po ukončení hovoru opäť zavolala Frankovi, ktorý do vtedy hľadel do vody a rozmýšľal. „Traber.“ „Traber, choďte na Mariánsku 9 a tam je zásahovka, ktorá chce zatknúť šéfa mafiánskej firmy. A Frank, dávajte si pozor.“ Nikto nevedel, čo má Frank za lubom. Prišiel na miesto a tam mu dali nepriestrelnú vestu. Vykopol dvere. „Tu polícia, odhoďte zbrane a ruky nad hlavu.“ Zrazu tam začala prestrelka. Všetkých pochytali, ale jeden ušiel. Frank sa za ním rozbehol. „Ahoj fízel! Máš rad guľky?“ Frank sa na neho vrhol, ale útočník ho streli priamo do čela. Prišiel tam iný policajt a zatkol Frankovho vraha. Keď podišiel k Frankovi, bol mŕtvy. Zrazu sa mu pozrel do vrecka. Bol tam lístoček, na ktorom bolo napísané: „Dajte moje srdce okamžite do nemocnice a povedzte, že je pre Susannu von Landitz.“ Policajt okamžite zobral Franka von a zavolal záchranku. Keď záchranka prišla, nechápali prečo, keď už je mŕtvy. Ale ten policajt im povedal, že chce darovať svoje srdce a lekári ho hneď zobrali. „Slečna von Landitz.?“- vošiel do izby lekár. „Áno?“ „Máme darcu.“ „Koho?“ „Je to Váš kolega.“ „Je to policajt?“ „Áno, zahynul dnes pri zatýkaní šéfa mafiánskej firmy.“ „A to len tak niekomu môžete vziať srdce?“ „On si to želal.“ „Darovať svoje srdce? Ale prečo práve ja? Veď aj iní čakajú na transplantáciu.“ „On ho daroval pre Vás osobne.“ „Povedzte mi to meno.“- zakričala. „Slečna neroz...“ „Okamžite!“ „Frank Traber.“ Susanna ostala sedieť a nepovedala ani slovo. „Ste v poriadku?“ „Ja? Nie, nie som.“ „Prijímate teda srdce a spĺňate posledné želanie Franka Trabera.“ „Ach, prečo? Prečo to urobil?“ „Asi Vás miloval.“ „Miloval.“ Susanna sa rozplakala. Doktor ďalej nenaliehal a opustil ju. „Frank, čo si to urobil? Prečo? Odpovedz!“ Susanna od toľkého plakania zaspala. Zrazu sa tam objavilo svetlo. Prišlo k Susanne a ona na naň pozerala. „Frank?“ „Áno. Ja ťa milujem a nemôžem dopustiť, aby si zomrela. To radšej umriem ja. Asi by to malo rovnaký účinok. Takto bude žiť aspoň jeden.“ „A myslíš si, že pre mňa to bude hračka? Žiť bez teba a sama s tvojím srdcom v hrudi?“ „Prosím ťa, chcem ,aby si si ho nechala vymeniť. A to tvoje chcem ja. Povedz im to. A nemaj obavy. Nájdeš pokoj a nového parťáka, a aj novú lásku. Možno to bude bolieť, ale ty to zvládneš, neboj sa.“ „Zbohom.“ „Zbohom a spomínaj na mňa.“ Dal jej pusu, ktorá jej ho bude vždy pripomínať. Svetlo odišlo. Susanna opäť zaspala, no vedela, že to nebol len sen. Cítila tú pusu a ešte ju stále cíti. Ráno za ňou opäť prišiel doktor. „Už ste sa rozhodli?“ „Áno, chcem to srdce, ale to moje musíte dať do Frankovho tela.“ „Áno. Tak zavolajte ešte koho chcete a môžeme ísť na to.“ V diaľničnej polícii o Frankovi nikto nevedel. Susanna zavolala Andrei. „Ahoj! Musíte prísť idem na operáciu.“ „Našli darcu?“ „Skôr darca mňa.“ „Nechápem.“ „Vy o tom neviete?“ „O čom?“ „Že Frank je mŕtvy a daroval mi srdce.“ „Čo? Hneď ideme za tebou.“ Andrea zložila a vošla do Anninej kancelárie. „Šéfka, Susanna ide na operáciu.“ „Už našli darcu?“ „Áno, Franka.“ „Čože?“ „On je mŕtvy.“ „Ja tých idiotov neznášam.“ „Koho?“ „Zásahovú jednotku. Ani sa mi neunúvali zavolať. Ideme!“ „Zavolám aj Semira s Tomom.“ Andrea vošla do kancelárie týmu 1. „Ahoj, čo sa stalo?“ „Susanna ide na operáciu.“ „Našiel sa darca?“ „Frank. Viem to od Susanny.“ „Tak ideme.“ Prišli do nemocnice a vstúpili do Susanninej izby. „Ahojte!“ „Susanna, akoto, že Vám Frank daroval srdce?“ „Bola to jeho posledná vôľa. A povedal mi to aj v noci.“ „V noci?“- spýtala sa Andrea. „No áno.“ Zrazu prišiel doktor. „Výborne. Ideme na to.“ Po operácii prišiel doktor za šéfkou a za ostatnými. „Operácia bola úspešná. Žiadne ďalšie komplikácie by nemali nastať.“ O deň neskôr prišla za Susannou Andrea. „Ahoj, ako sa máš?“ „Dá sa, ale cítim niečo, čo je strašne divné.“ „Čo?“ „Lásku k sebe samej.“ „Vieš, čo to znamená?“ „Že ma Frank skutočne miloval.“ Susanne vyhŕkli slzy. „Prepáč, ja viem, že je to ťažké.“ „Keby si vedela, čo je to. Cítim k sebe lásku, ale nie ku mne, ale k inej osobe a tou osobou som ja. Ja sa v tom nevyznám a pripadám si ako chlap, ale rozum je ženský. Som z toho celá na nič.“ „A nepomôže ti niečo?“ „Zavolaj doktora.“ „Áno, prosím.“- vošiel doktor. „Pán doktor môžem ísť do márnice?“ „Áno, ale na vozíku.“ „Samozrejme.“ Susanna aj s Andreou prišli do márnice. „Dobrý deň, chcem vidieť Franka Trabera.“ „Áno.“ Doktor otvoril jeden box. Tam ležalo telo. Telo, ktoré malo v hlave dieru a v hrudi zašité srdce, ktoré však nepatrilo jemu. Susanna sa rozplakala a pocítila lásku. Teraz nie k sebe, ale k tomu človeku. Zrazu sa láska k nej pominula. Bola len láska, medzi ženou a mŕtvym mužom. „Poďme!“- zavelila Susanna. Od vtedy sa Susanna správala inak. Nebola to len tá múdra a romantická žena. Teraz bola aj trošku šibnutá a riskovala podobne ako Frank. Jej srdce bolo chladné hlboko v zemi. Ale jeho je horúce a plné lásky. Lásky, ktorá nemala šťastný koniec.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jééé, to bylo pěkný! Takhle se obětovat pro Susannu!
Mě rozesmálo, že se Susanna cítí jako chlap! Very Happy Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Vrau,Sua a šibnutá?Takový přeinteligentní mozeček plný práce.To si nedokážu představit její stůl.To na něm musí mít bordééééél,když se cítí jako Frank!!!!!! Laughing Razz

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Panečku, tohle je vskutku drsná povídka Shocked Tak nějak jsem doufala, že to Frk neudělá a že se najde i jiné řešení... já bych ale jeho srdce nechtěla, nedokázala bych s tím žít Sad
Chudák holka... ale povídka je skvělá.

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Len dve srdcia
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma