AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Dny, kdy se neuměl smát
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Problémy dostihnou každého. Jeden to nazývá krizí, druhý depkou, jiný ještě špatným obdobím.
On to nazýval dny, kdy se neuměl smát. Oči ztratily svůj veselý lesk, tělo pracovalo pouze z nutnosti.

Probíral se nevyřešenými případy nahromaděnými za poslední půlrok a necítíl se dvakrát nejlíp. Vždy, když pociťoval v duši prázdnotu, popadl složku s fotografiemi a záznamy toho, co oni nevyřešili. Snad by na to přišli, kdyby měli víc času, byli přece už jen krůček od klíčové informace, od klíčku otevírajícího komnatu hrůzy.
Hleděl na tvář mrtvé dívky, kterou s parťákem našli zavražděnou na okraji dálnice. Našli sice několik svědků, kteří se shodli, že ona slečna stopovala v nočních hodinách na okraji vozovky, avšak jejich výpovědi byly kosé a nikterak se nedoplňovaly.
dalším nevyřešeným případěm bylo novorozeně, jež s kolegy na stanici nazvali andílkem. Jeho studené tělíčko našli na opuštěných záchodcích.
Pokračoval výčtem všech, kterým byť po smrti už nedokázali pomoci a rodinám vysvětlit, proč jejich milovaní zemřeli.

Po hodin sebetrýznění položil všechny ty spisy zpátky na polici do Petřina koutu.
Vzdychl a rozloučil se se všemi jmény, které před chvilkou četl.

Při odchodu nechtíc vrazil do černovlasé nadřízené.
“Promiňte, šéfová.” pomáhal ji sbírat bílou záplavu rozprostřenou na parkovišti.
“To nic, Semire.” usmála se a rychle shrnula neposlušný pramen vlasů za ucho. “ Je to jen práce, nic důležitého.” Podal ji zbytek papírů a chtěl jít dál ke svému BMW.
“Semire!” ozvalo se za jeho zády. “Odpočiňte si.”
“Ach ta její starostlivost.” povzdychl si a s malinkou radostí usedl za volant.

Na dálnici se cítil volný jako orel létající kol vrcholků špičatých hor. Ano, omezovaly ho dopravní předpisy stejně jako orla svazovala únava z letu.
Stříbrné BMW projíždělo betonovou silnicí jako nůž máslem. Lehce, skoro neslyšně a přesto rušilo okolní klid svou přítomností.
Z pootevřeného okýnka mu proud vzduchu neustále cuchal vlasy a ovíval tvář. Tvář, která se pomalu začínala znovu smát. Chmury sice nezmizely, byly tu pořád, ale on se s nimi začal rvát.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Re: Dny, kdy se neuměl smát
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Milý, povzbuzující drobeček... Embarassed dobrý policista podle mě skutečně musí najít zlatou střední cestu mezi tím, aby se každým svým případem netrápil a tím, aby zase zcela neotupěl a případy, tváře lidí, kteří zemřeli, mu byly lhostejné. Hezky jsi to napsala a zrovna na Semirka mi ten kousek sedne... Embarassed chůůůůdička moje.

Mimochodem, ten konec mi připomněl jednu část Smíchu Laughing (vím, že je tato povídka starší Wink)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RE:
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Tak tohle mi sedlo.Chtělo by to trošku rozvinout a zvětšit povídku,ale jsem spokojena i takto.......
Prostě kráááááááááásnýýýýýýýýý.... Wink Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Zrovna dneska jsem si přišla náladu opravit na fórum, tak, jako se Semirek probíral nevyřešenými případy (mimochodem jsem si ho tam od začátku nepředstavovala) a pak (jako by dle tvého "návodu") jsem si prošla, co se přihodilo a hodila se do pohodky, s novou energií se vrhám do učení a jsem za tvé drobečky moc moc vděčná, tenhle opět uklidnil a donutil zapřemýšlet, ač jsem ho zase o kousek jinak propojila s vlastním životem.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Zorinka


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 8
Odpovědět s citátem
Ahoj... po dlouhé době jsem se mezi vás vrátila a tohle bylo první, co jsem četla... chválím. Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dny, kdy se neuměl smát
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma