AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Poklad ve Stránské skále
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Snad Všeluš s Woxy odpustí a snad se na mě nebudete zlobit ani vy, čtenáři, když sem hodím jednu starou povídku, na kterou jsem dneska po dlouhé době narazila a týká se AFC11, aspoň trošičku... Laughing
K názvu: Stránská skála je jedno místo v Brně, kde se nacházejí nějaké archeologické nálezy. Krásně děsivé místečko, ale svým způsobem hrozně romantické... Embarassed Embarassed Embarassed
Pokud zde ten drobeček již byl, omlouvám se, nepamatuji se. Embarassed Smile
Hezké počtení všem! Smile


„Tak jdeme na to!“ zavelela blondýnka.
Tři obyčejné dívky, jak jen mohou dívky obyčejné být, si na hlavu nasadily čelovky a jako světlušky se vydaly do hloub jeskyně s různými dlátíčky, štětečky a kladívky v brašnách převěšených přes svá hezká ramena.
„Kde myslíš, že bychom měly začít?“ zeptala se hnědovláska měděnovlásky, jejíž tvář prozrazovala hluboké zamyšlení.
„Zkusme za tou další zákrutou“ pohodila hlavou a to tam bylo její zamyšlení.
„Juj, myslíte, že je to bezpečné?“ nadhodila blondýnka.
„Není,“ rozesmála se hnědovláska. „Ale proto to děláme.“
„Káji, nestraš ji. Sama se bojíš, tak proč děsit ještě Wox.“ Okřikla ji měděnovláska. „A děláme to proto, že chceme něco objevit, milé kolegyně.“

Jeskyní se ozýval ťukot a klepání, jež se odráželo od na takovýto hluk nepřivyklých stěn.
„Mám…“ vypískla nadšeně blondýnka. „Mám… něco.“
„Ukaž..“ sklonila se nad ve skále uvězněným kouskem čehosi měděnovláska. „Ale Wox, vždyť je to jen kousek větvičky.“
„Uch..“ posmutněla blondýnka, ale sevřela své nářadíčko pevněji a jala se dál kutat do kamenů.

„Mám…“ vyjekla radostně tentokráte brunetka.
Měděnovláska nevěřícně zakroutila hlavou.
„Cožpak nepoznáš odlomek skály? Trdýlko.“
Děvčata si povzdechla a dál kousek po kousku se dostávaly hloub do kamenů.

„To je krása…“ setřela měděnovláska z líčka slzu dojetí.
„Tady..“ podala blondýnce brunetka kapesník a sama popadla další.
„Ach..“ vzdychla blondýnka.
Společně se dívaly na výsledek jejich několikadenní dřiny.
Před nimi se tyčily ve skále uvězněné tři kostřičky.

Neodvažovaly se odhadovat, z jakého časového období jejich objev pochází, avšak rozhodně nepochybovaly o tom, co se s ním bude dít dál.

„A toto je náš dnešní poslední exponát. Vidíte zde vzácného Nielsuse Hartmuttose, kterak se snaží rozlousknout pomocí různého, prapodivného nářadí, které mu podle našich archeologů vyrobila hryzonin Agnesis myšeod- vidíte vpravo, ořech, který mu jako dar přinesl jedinečný Semiros Gerkhanus. A zde v koutě leží se svým mazlíčkem Kuličkástonem Tomicus Kranichasis známý také jako ťafkonosicus…“

Tři obyčejná děvčata, jak jen obyčejné děvčata mohou být, se opírala o zadní stěnu sálu a se zadostiučiněním pozorovala sklo, za kterým si momentálně návštěvníci národního muzea prohlíželi exponát, jež vlastnoručně objevily.
Byly spokojené.
Úkol, který si určily, splnily beze zbytku.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Krááááásnééééé!!!!!!!! Smích od začátku do konce, Kájííí.... Laughing Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tohle je hustá povídka, ale pokud mohu něco vypíchnouti, tak tento odstaveček:

„A toto je náš dnešní poslední exponát. Vidíte zde vzácného Nielsuse Hartmuttose, kterak se snaží rozlousknout pomocí různého, prapodivného nářadí, které mu podle našich archeologů vyrobila hryzonin Agnesis myšeod- vidíte vpravo, ořech, který mu jako dar přinesl jedinečný Semiros Gerkhanus. A zde v koutě leží se svým mazlíčkem Kuličkástonem Tomicus Kranichasis známý také jako ťafkonosicus…“

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing OŘECH? Donesl OŘECH? He? A co třeba mamuta, ty držgrešle? Laughing

Se picnu Laughing Laughing
Je to nadmíru rozkošnééééééé Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
No však počkej, Kájko, až tady bude jak Všela, tak Ty... tak si tam zajedeme, i do té jeskyně půjdeme, hezky s baterkami.

Haha, povídka mě opravdu moc a moc pobavila, hlavně a především, jak byla Wox blbounká Laughing Laughing Laughing
Prý ,,to je jen větvička" Laughing Laughing Laughing Laughing

Před nimi se tyčily ve skále uvězněné tři kostřičky. --- jacháááá Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing chudinky malé mrtvé! XD vždyť co se jim muselo stát, že zahynuly všechny tři naráz? XD probohaaa!

Laughing Laughing Laughing je to pecka!

Hele, Všelo, jak by měl asi Turek dotáhnout mamuta, he? Shocked jako že by si na něj vzal jeřáb? XD

Je to super, Kájíku, pobavila jsem se :aww: a co budeme hledat příštěěěě? Laughing Laughing Laughing Laughing

Děkuji za roli :hug:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Jejdamane, vy nám jdete rozebrat Stránskou Skálu...Smile

    No já padnu! Ta jména jsou úžasná a domácí mazlíčci ještě lepší. Koukám, jak rtychle archeologové našli potřebnou omáčku okolo...chci říct historické podklady a okolnosti...šikulky holky..ehm..je to v Antroposu nebo kde?


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Poklad ve Stránské skále
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma