AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - Kajusia
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Ahojda, tak jsem něco málo napsala, omlouvám se. Případné reklamace směřujte k Woxys a Fí, ty dvě cácorky za to mohou. Laughing :hug:

Třikrát zatleskala a spokojeně zavýskla.
„Ale no tak, Kájo,“ jen tak na oko ji Tom počastoval nespokojeným pohledem. „Jsi na semináři, mladá dámo.“
„Ano, ano,“ vyhrkla omluvně a způsobně složila ruce do klína. „Tak co dál?“
„Začneme hezky od začátku,“ ujal se slova Semir a teatrálně se před hnědovláskou uklonil. „Vítám vás,“ hnědá kukadla přelétla po všech přítomných: plyšové ovci, co seděla v klíně velkého bílého medvěda, červené, heboučké berušce a samozřejmě hnědovlasé, mladé slečně.
„na našem minisemináři o tom, co správný parťák dělá.“
„Ech,“ ve vzduchu se třepotala jedna zvednutá paže.
„Ano?“
„Co to prosím, pane komisaři, parťák je?“
„Špatně se ptáte, mladá dámo. Ne co, ale kdo.“ Nevydržel to Tom a dříve než stačil Semir odpovědět, vyhrkl jednu Kranichoidní ťafku. „Parťák, spisovně řečeno partner, nebo ještě lépe tvůj kolega je jistý specifický druh…“
„Tome,“ kníkl Semir. „To zní, jako bychom byli dinosauři na pokraji vyhynutí.“
„… spolupracovníka, co ti chrání záda, pomáhá při vypisování nepříjemných a pro tebe nepřehledných lejster, protože dvě hlavy ví…“
„A dost!“ vykřikl Semir, aby konečně přerušil Kranichův vodopád slov, dupaje přitom svou drobnou nožkou.
Karolina se tiše smála do hrstičky. Nešlo odolat, když ti dva spolu momentálně vedli žabomyší hádku o tom, kdo z nich jí to nejlépe vysvětlí.
Natáhla ukazovák.
„Semire, prosím, začni. Tom říkal něco o…“ poškrábala se na čele, jako by toto gesto mohlo urychlit vzpomínání. „Ano, o chránění zad.“
Turek se posadil na podlahu, zkřížil nohy a pousmál se.
„To je jedna z důležitých věcí, co správný parťák dělá. Velikou roli v tomto případě hraje důvěra. Pokud nemohu svému parťákovi důvěřovat, je to na h..“
Tom ho drknul do ramene a posadil se vedle něj.
„… nic. Kdybych totiž Tomovi nevěřil, tak bych mu asi ty záda hlídal jenom třeba na 75%. A to je, matematiku mající ráda dívko, kolik?“
„Tři čtvrtiny důvěry, jedna čtvrtina na to, že by ses mohl dopustit chyby.“
„Smrtelné chyby.“ Dodal s vážnou tváří Tom a na krátkou dobu převzal hlavní slovo. „Někdy se ovšem stane, že nemáš tušení, co se s parťákem děje, na čem pracuj- to je horší. Ale znáš to, život je jako…“
„Sinusoida,“ vyhrkla rychle Karolina svůj oblíbený příměr.
„Nechcete s tou matikou skončit?“ ošil se Semir a pokračoval. „To bychom měli vyřešenou otázku důvěry. Ha, několik kontrolních otázek: kdy si myslíš, že je partnerství a spolupráce lepší, kamarádský vztah, čistě pracovní?“
„Samozřejmě kamarádský. Ale tak,“ zamyslela se. „záleží na hodně faktorech. U muže a ženy by to nemělo přesahovat jisté hranice,“
„V dnešní době už na pohlaví nezáleží,“ podotkl Tom.
„Tome, nech toho!“ naježila se dívka, ale pokračovala v započaté myšlence. „Nevím. Kamarádský vztah napomáhá spolupráci, ale problémům a hádkám se lidé nikdy nevyhnou. Každopádně by se měly asi řešit hned a…“
„Káji, odbočuješ, ale správně.“ Semir spokojeně zamrkal a dloubl do Toma, aby pokračoval o jeho nemilovaném tématu.
„Papírování.“ Vyštěkl Tom a zaskučel jako meluzína v komíně. „Naše práce jsou tuny a tuny papíru, ale,“ zalekl se hvězdiček, co se objevily v dívčiných očích. „Ne, nemůžeš si na ten papír kreslit, psát dopisy či nějakou tvou fantazijní slátaninu. Jsou to státní dokumenty, které se evidují a schovávají několik… desetiletí.“ Vydechl úlevou, když ze sebe vysypal tyto informace. „Někdy se Semirem trávíme papírováním i několik dní, není výjimkou, že usneme s tvářemi přilípnutými na těch prokletých formulářích.“
„Jednou si Tom to lejstro ve spánku poslintal a musel ho ráno přepisovat.“ Práskl Semir a rychle utíkal na druhý konec místnosti.
„Ha ha ha,“ kdyby Semir nebyl imunní vůči Tomovým vražedným pohledům, ležel by nyní na podlaze v kalužině krve.
„A co jiné povinnosti?“
„Hmmm,“ zamysleli se oba páni policisté. Ve stejnou vteřinu se na jejich tvářích objevily úsměvy a oba vyskočili.
„Nevíme, jak u ostatních, ale naše povinnosti jsou…“
„Pošťuchování Semira, kterému maminka opět vyžehlila puky na džínách.“ Mrkl na ni Tom a chytil Semira chlapsky kolem ramen.
„Utahování si z Tomové posedlosti vypadat vždy a všude jako manekýn.“ Vrátil mu to Semir.
„Obměkčování psími pohledy šéfovou, která právě zjistila, že další z jejích služebních vozů skončil svou pozemskou pouť díky Semirově bravurně zvládnutém smyku a mých desíti modlitbičkám o mé přežití.“
Semirovi došly argumenty, místo toho šťouchl svého kamaráda pěstičkou pod žebra.
„Jasnýýý,“ přidala se k nim Karolina oba dloubajíc do paží. „Je mi to jasné, děkuji, pánové a teď…“ rychle se sehnula pro polštář, na kterém doteď seděl a pozorně poslouchal lední medvěd s Oliverem. „Do zbraněěěě!!!!“

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Seřvala jsem se, věř mi, sjela jsem se...jen si nejsem tak úplně jistá, za co jsem to koho sjížděla a za co jsem to kým byla sjetáSmile)

    Jé, medvídek:DVery Happy Mohu si taky přisednout?Very Happy
    Dinosauři. Lol:))...no jo, byla by ale vážně škoda, kdyby parťák jako živočišný druh vyhynul, ne?

    Ne, opravdu nechceme s tou matikou skončit. Vzpomínáš, Káji? Jedničky a nuly jsou strašně důležitá věcSmile)

    Formuláře, to je neverending story. Chuďátka. A počkejte, až nalezneme vhodnější archivovací materiál, než papír. To to pak budem schovávat mnohem déle!

    No panečku, to není náplň práce, to je poslání, utahovat si a dělat psí očka:))

    Fí *kryje se a spokojeně sleduje bitvu*

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Ale znáš to, život je jako…“
„Sinusoida,“ vyhrkla rychle Karolina svůj oblíbený příměr.


Jo, to je pravda pravdoucí: "jednou jsi dole, jednou nahoře" Laughing

Líbí se mi, jak se potvoráci doplňují... a rozesmálo mne posluchačstvo Laughing Laughing Laughing
A hlavně konečný výčet parťáctví Laughing Laughing Laughing jo, psí oči jsou psí oči Laughing Laughing

Bájo, Káji Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Huááááááááááááá.....Dlouho jsem se tak nepobavila....Sice jsem se kvůli noční hodině musela krotit, abych nevzbudila mamku a bráchu....ale fakt super!

Skvěléééé, Kájí.... Wink Very Happy

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Já jsem v tom nevinně! Já jsem nevinně ve všem! *křičí* ale v tomhle bych byla vinna ráda, páč je to mega super XD

Moc se mi líbí dětinsky dětská Kája, úžasně to tam patří Embarassed Embarassed Laughing

„Začneme hezky od začátku,“ ujal se slova Semir a teatrálně se před hnědovláskou uklonil. „Vítám vás,“ hnědá kukadla přelétla po všech přítomných: plyšové ovci, co seděla v klíně velkého bílého medvěda, červené, heboučké berušce a samozřejmě hnědovlasé, mladé slečně.
---- Semirek dělá důležitého! Laughing Laughing Laughing a to publikum, plyšáci a Kája! Very Happy a plyšáci... och, to bude jistě slavný Oliver! A bílý medvěd? Ty máš plyšáka velkého bílého medvěda? *padá* úúúúf, ještěže jsem Ti ho nekoupila, byl to původně zamýšlený dárek Embarassed XD

Miniškolení... já chci taky! Laughing Laughing nemůžeš mít všechno, Woxys. Achjo! *vrčí*

„Špatně se ptáte, mladá dámo. Ne co, ale kdo.“ Nevydržel to Tom a dříve než stačil Semir odpovědět, vyhrkl jednu Kranichoidní ťafku. „Parťák, spisovně řečeno partner, nebo ještě lépe tvůj kolega je jistý specifický druh…“
„Tome,“ kníkl Semir. „To zní, jako bychom byli dinosauři na pokraji vyhynutí.“
----- Tom se snaží poučovat, snaživě i ťafkuje a kníkající Packa jeho snahu sabotuje XD hahhahaha, jak o sobě Kraníšek vykládá fundovaně a Packa mu to nádherně zhatil, navíc má pravdu Laughing Laughing

Drobná nožka! *padá na záda a směje se* to na Semirka tak sedne! Jéje, to je tvoreček roztomilý! XD

Mám hrozně ráda tuhle Tvou novou hlášku o smátí se do hrstičky, přijde mi to velmi milé :aww:

A opravdu, jak se hádají, kdo to vysvětlí lépe - no nepopetoval by je člověk? :aww: Kájka ukazující prstíčkem to dorazila! XD

Na co že to je???? XD Packo! XD že Ti příští rok Mikuláš donese jen uhlí a brambory? Laughing

Úžasné, jak do toho házíš tu matiku, perfektně to k Tobě sedne a stejně tak si živě dovedu představit, jak se packa ošívá Very Happy

„V dnešní době už na pohlaví nezáleží,“ podotkl Tom. --- takový volnomyšlenkááááář Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing a jak ho Kája hned sjela Laughing Laughing Laughing teda! Aby Tě neměl za tmářku, Kájo Laughing

Papírování, meluzína! Laughing Laughing Laughing Laughing *řeže se smíchy* pane Kranichu, váš hlas je jako meluzína. No není to pecka? Laughing Laughing Laughing a jak by si na papíry chtěla Kája kreslit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing no ano, my s velkou spotřebou papíru na kreslení... XD

„Jednou si Tom to lejstro ve spánku poslintal a musel ho ráno přepisovat.“ Práskl Semir a rychle utíkal na druhý konec místnosti.

--- JÁ NEMOHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! *musela komentování na deset minut přrušit, protože se rozbrečela smíchy* Tom slintá ze spaní! Jááááchachachachachachaaaaaaa! A Semir je drbnááááááá! XD

„Pošťuchování Semira, kterému maminka opět vyžehlila puky na džínách.“ Mrkl na ni Tom a chytil Semira chlapsky kolem ramen.
„Utahování si z Tomové posedlosti vypadat vždy a všude jako manekýn.“ Vrátil mu to Semir.

--- To jsou pusinky :aww:


Skvělá, roztomilá povídka, líbil se mi námět, zpracování i vynikající čeština, vážně je to k popetování! :aww: děkujeme za příspěvek, je vidět, že na Tvé povídky se vyplatí čekat! :aww:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Všem děkuji za komentáře! Smile

Fí, ano, můžeš, přisedni si, budu ráda. Navíc nás na komisářátka bude víc a třeba je i přepereme. Laughing
Škoda by to byla, úplně enormní, protože parťáci jsou hrozně fajn druh. :heart:
Ano, vzpomínám si, nebýt jedniček a nul, byl by to vážný error. Laughing

Všel, děkuji. :hug:

Anča, omlouvám se tvým případně probuzeným rodinným příslušníkům. Laughing Jsem ráda, že ses pobavila. Laughing

Woxy, nejsi v tom nevinně!!! Nerozhlašuj tu bludy. *47* *47* *47*
Dětina Karolina, to je teď celkem v módě. Laughing
Ano, ano, to je slavný Oliver! *15* *15* *15*
Bílého méďu ve svém plyšovém harému nemám, bohužel. Embarassed Laughing
Miniškolení? Tak se přidej, už tu jsme s Fí dvě. Laughing
Aby mě Tom neměl za co? Embarassed Co to je tmářství? Embarassed Embarassed Embarassed
Jo, Tom občas slintá ze spaní a Semir je drbna, velká! Laughing
Děkuji, Woxy. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
To bylo krásné!

Veselé, slaďoučké, hravé... Prostě mi to udělalo velkou radost, hned se cítím líp.

Dík, Káji. Smile

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Parťák - Kajusia
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma