AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - Amrodel
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Předem se všem, co si chtějí tuhle povídku přečíst, chci omluvit za velmi neoriginální téma. Asi nebyl dobrý nápad si nejdříve přečíst povídky ostatních a pak až teprve vymýšlet tu svou, kdy mi nezbývá nic jiného než žasnout a přemítat nad tím, kam na své nápady chodí.

Parťák

Ze šedého nebe, na kterém nebylo možno rozpoznat jediný obrys mraku, se snášely bílé vločky a padaly na holé černé větve okolních stromů. Vše působilo jako téměř dokonalý černobílý film: pole pokryté čerstvě padlým sněhem; vrány posedávající na silných větvích, které udrží jejich váhu; mokrá asfaltová silnice plazící se jako nekonečný had okolo; a dvě postavy v černých oděvech poblíž stříbrného luxusního auta.

Jedna z postav si vyhrnula límec svého padnoucího kabátu, aby se ochránila před pronikavě ledovým větrem, a se slzami v očích se podívala do strnulé tváře té druhé. V jemných vouskách kolem kolegových úst se zachytávaly ty obdivuhodné výtvory přírody. Jindy by byl rád, že jemné a křehké vločky neroztávají, ale jindy se nemusel smiřovat s ničím tak těžkým. I kdysi snědá barva Turkovy kůže začínala mít popelavě šedý nádech.

Celá černobílá scenerie byla narušená jen pouhými dvěma elementy. Prvním z nich byly Kranichovy slzami zalité pomněnkové oči. Druhým, barevně přímo řvoucím, byla kaluž husté temně rudé tekutiny, ve které ležel malý policista.

„Semire,“ vydral ze sebe Tom, jehož tělo se nyní otřásalo mohutnými vzlyky. Odpovědí mu nebylo nic než vzdálené krákání havranů. Už nikdy více.
„Semire, tohle mi nedělej,“ vykřikl zoufale, když vzal bezvládné tělo do náruče. Slané slzy stékaly po jeho tvářích ve dvou velkých řekách, které dál padaly do parťákovy tváře. Snad doufal, že tak jako slzy Fénixe by mohly vyléčit i smrtelná zranění, že slzy uroněné pro pro někoho, koho měl tak rád, by se svou mocí mohly vyrovnat těm kouzelným a jeho věrný druh by mohl povstat stejně jako Fénix povstává z popela.

Na bělostném horizontu se objevila další auta. Dvě z nich byla bílá, andělská barva přerušená zeleným pruhem. Jak ironické. Zelenou vždy považoval za barvu života. Třetí auto naopak představovalo smrt a taková byla i jeho barva... černá jako nejtemnější noc bez hvězd, jako smutný svět Toma Kranicha, ve kterém ztratil další milovanou osobu...

Konec

Pokud jste se dočetli až k těmto řádkům, chtěla bych Vám poděkovat, že jste si na tento patetický střípek udělali chvilku ze svého cenného času Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem

    Když jsi začala černobíle, s havrany a šedou oblohou, vyvolávala to ve mně představu hřbitova, ale realita mi vyrazila dech...slzy v modrých očích:((

    Nevím, proč máš dojem, že jsi neoriginální. To, škoda že tak smutné téma, jsi podle mne pojala trošku kouzelně...škoda jen, že Tom není Fénix Crying or Very sad


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Chudinka Tomík Crying or Very sad Crying or Very sad Spíš ale než by on byl fénix, přála bych si, aby byl fénixem Semir a znovu obživl Crying or Very sad
Skvělá povídka, dostal mne kousek s knírkem Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Krásné, smutné, ufňukané.... Crying or Very sad ....Ale nádherné Smile Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Aaaa, konečně povídka od milé Amrodel, jsme potěšeni, děkujeme! :aww: a z tématu si nic nedělej, už slavný kritik F.X. Šalda tvrdil, že důležitý není ani tak námět, jako nové pojetí Very Happy

Ze šedého nebe, na kterém nebylo možno rozpoznat jediný obrys mraku, se snášely bílé vločky a padaly na holé černé větve okolních stromů. Vše působilo jako téměř dokonalý černobílý film

--- na mě z toho dýchá Tvůj fotografický cit pro krajinu... a ono nebe bez obrysu mraku dobře znám - někdy působí snově, jindy mě deptá Sad

Nééé... Sad Sad vločky, rozpusťte se... Sad Sad chudák Pacinka Sad co se mu stalo? Ne, je dobře, že to nevíme Sad působilo by to ještě smutněji Sad jen doufám, že to nebyla Tomova vina, nikdy by si Packovu smrt neodpustil Sad

Dobře jsi zdůraznila ten barevný kontrast. Celá krajina jev v odstínech černé a bílé (pole, silnice, vrány, auto, kabáty....) a narušují ji jen modré duhovky toho, kdo žije... a rudá krev mrtvého. Ou Sad

Pěkná narážka na Poa Sad Nevermore...

Fénix Sad kéž by i Packal vstal z popela... ale on by vstát měl. Koneckonců, fénix je symbol duše, co zemře a zase se obnoví... Sad

Je mi Toma strašně líto, hrozně, hrozně mooooc Sad Sad Sad kéž by to byl jen sen, ze kterého by se probudil.

Krásná povídka, Moni, i přes svou smutnou atmosféru!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Hezké a zároveň velice smutné Crying or Very sad

Toho havrana máš od E. A. Poeho?

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Parťák - Amrodel
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma