AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Vánoční...
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Vesele, tak, jako každé ráno, pokud mu zrovna Tom nezavolal, že bude mít zpoždění a mnohdy ani to ne, vkročil na stanici a ...
Obvyklý pozdrav pronášen s nadšením, jakéž se u něj projevovalo jen ráno a během dne se se zvětšující únavou, nevyřkl.
S ústy dokořán hleděl na všechny své kolegyně a kolegy, kteří se mačkali u jednoho jediného stolu a ten byl...
"Petrooo?!" protáhl, když se konečně prodral dopředu přes hordu těl. "Co se to tu.."
"Ale nic, Semire. Neruš." skočila mu do řeči sekretářka.
To bylo tak vše, co se náš drahý, malý policista dozvěděl.
Načuřeně zkřížil paže na své mužné hrudi a dožadoval se pozornosti.
"Ale no tak... Semire." pronesl nespokojeně Hotte a věnoval mu pohled, který říkal: "Buď už konečně zticha, člověče."
"Tome, pokračuj." pobídla vysokého elegána Petra, ale než mohl Kranich otevřít ústa, opět se ozval Semir:
"No tak, co se to děje? Proč se všichni mačkáte právě tady a... prostě proč?"
"Ach jo, začni zase od začátku, Tome."
"Tak jo. Semire, víš, dostali jsme dopis. Tak si ho tu teď všichni čteme, abys věděl a teď už mlč, prosím tebe."
"No konečně mi někdo odpověděl, hurá." zabručel Semir, ale pak se, stejně jako ostatní, ztišil a našpicoval uši.
"Tak ještě jednou... " pronesl Tom a začal číst:


Když zazvoní rolnička,
rozzáří se očička.
Tu koledy nota vzduchem letí,
smějí se dospělí i děti.
Sníh z nebe padá něžně a lehce,
Mráz na oknech kreslí letce.
Myslíme na vás, přátelé,
přejeme šťastné a veselé.
U kapra sejdeme se zas,
A zazpívá Hottův i Dietrův hlas:
Narodil se Kristus Pán,
I Kranich a Gekrhan s ním je zván.
Anna s Petrou svíčky zažehnou,
všichni pak k dárkům pokleknou.
přispěchal i Zik a Frk,
ten do ní s radostí drk´.
Miller a Nielsík prskavku zapálí,
tak, ať je naše stálé zdraví.
Ať do roku 2008 vkročíme pravou
a pořád máme náladku hravou.


Stáli tiše vedle sebe a v očích se jim zaleskly slzy.
"Tak.. ony už jsou tu Vánoce," říkala si všechna srdce policistů, i to technikovo a sekretářčino. "Vánoce...."
Tom udělal několik kroků k nástěnce a na přeplněnou plochu připíchl popsaný kousek papíru.
Všichni se začali zamyšleně trousit zpátky ke své práci.
Jen Semir ještě pořád stál u stolu a díval se do oken na šedou betonovou cestu, jež se klikatila kolem stanice až předaleko za obzor.
"Tak pojď parťáku, práce volá.."
"Tome? A.." zamyslel se. "Opravdu si tu prskavku zapálíme?" zeptal se jako pětileté dítě.
"Jistě, brácho."


Kamarádky, Kamarádi, Přátelé...
Přeji vám všem krásné, požehnané Vánoce, prožijte je s pohodkou v srdci a bez újmy na zdraví (rybí kostičky jsou zákeřné, Kranich by mohl vyprávět. Wink ). A do nového roku 2008 vám přeji sluníčku v duši a úsměv na rtech!
Mám vás ráda!

Kájula
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Re: Vánoční...
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Juhůůůů! Naše miláčky chytla vánoční nálada? Laughing to je fajn, vždyť patří i k nim na stanici.
Líbilo se mi, jak jsi začala Semirkem a zmínila jeho mužnou hruď - a na konci zase to dětinské:

"Tome? A.." zamyslel se. "Opravdu si tu prskavku zapálíme?" zeptal se jako pětileté dítě.
"Jistě, brácho."

Rozkošné! Laughing
Muhhahaha, Tom Kranich a kostička, ano! Twisted Evil Twisted Evil

Děkujeme za krásnou povídku, Kájičko! Mám Tě také moc ráda!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Káji, ta povídka je nádherná. Stejně jako Semirek se dětinsky těším a spolu s ostatními vychutnávám pocit příchodu vánoc (smíšený s pocitem, že po Wox se mi komentuje opravdu blbě, protože všechno, co postřehnu, zmíní ona:D).

    Děkuji, Káji


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Chjo, tahle milá básnička a naši milí komisaříci mě na Vánoce naladili víc, než celé mé okolí, reklama a městská výzdoba na blátě.
Díky, Kájko.

P.S.: packa alias pětileté dítě s mužnou hrudí a touhou po pozornosti je the best XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Chjo, tahle milá básnička a naši milí komisaříci mě na Vánoce naladili víc, než celé mé okolí, reklama a městská výzdoba na blátě.


Bohužel musím s tebou souhlasit, je to O-T-Ř-E-S-N-É!!! Krásně jsem se rozohnila v dopise na toto téma. Sad Je smutné, že v nás společnost živí představu, že nejkrásnější svátky v roce jsou o materiálních požitcích. Ano, ty k tomu patří, ale nejsou to nejdůležitější. Co je o Vánocích nejdůležitější, to ať si každý přebere ve své hlavince.

Jsem ráda, Woxy, že tě tohle naladilo. Abych řekla pravdu, byla jsem mírně v šoku, že jsem to napsala já, protože si to vůbec nepamatuji. Smile :hug:
Tak na Vánoce mysli s úsměvem a jen podle sebe a nedej se otrávit reklamami, jako dnes já. Reklamy v rádiu jsou samy o sobě hrozné, ale ty na Vánoce a Velikonoce jsou nejhorší! Jak mě pobouřilo, že někdo přezpíval koledu opěvujíc jednu značku auta, grrr. Evil or Very Mad Embarassed Musela jsem to vypnout. Cool
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
To to jsi neviděla slogan ŠŤASTNÉ A ZNAČKOVÉ. Ach jo...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vánoční...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma