AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Semir a já - Všelicos
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Omlouvám se za takovouhle blbinu, ale tohle mám v hlavě už dlouho a vzniklo to víceméně jen díky hodinám pana Číči, kterému tímto děkuji, protože pouze o jeho hodiny mám čas se nudit.

„Pane doktore, bude v pořádku? Prosím, řekněte mi, že bude...“
Zaujal mě na první pohled. Malý, rozcuchaný, špinavý, od krve. Jeho hlas protínal ticho chodby jako blesk protíná čisté nebe a zoufalství z jeho hlasu přímo teklo. Máš smůlu, usmála jsem se smutně. Ptáš se nejneochotnějšího lékaře v budově. Ten ti nic nepoví...
Viděla jsem, jak vydechl a svezl se podél zdi, sedaje si rozlámaně na chladnou dlažbu, tisknouc si kolena k bradě. Bylo mi ho svým způsobem líto.
Zvedla jsem se, přešla k automatu na kávu a vhodila do ní pár mincí. Ten zvuk přitáhl jeho pozornost: polkl, ale nezvedl se. Odvrátil pohled, jako by to snad bylo rouhání a něco si pro sebe začal mumlat.
Stroj zapípal. Uchopila jsem neforemný kelímek do ruky a trochu váhaje, jsem přešla k němu, klekajíc si na jedno koleno. „Pane, takhle tady nemůžete sedět...“
Podíval se na mě a já si všimla, jak se mu lesknou oči. Trochu jsem znejistěla. Nikdy předtím jsem někoho tak zdrceného neviděla! „Slečno,“ oslovil mne tiše, „možná mi teď umírá parťák... Právě teď... a já u něj nejsem!“
Kývla jsem hlavou v přátelském gestu a vrazila mu horký nápoj do ruky. „Ale takhle mu nepomůžete... až se probere,“ prohlásila jsem pevně, „tak určitě neocení, pokud se tu nachladíte...“
Vypadal, jako by v něm zuřil lítý boj. Nakonec však vstal a vrávoravě přešel k židlím, do jedné si zbrkle sedaje. „Vy jste lékařka?“ řekl, prohlížeje si plášť, který jsem měla přehozený přes ramena.
„Ne,“ vyhrkla jsem a až teď jsem si uvědomila, co mám na sobě. „To mi jen půjčil doktor Benda,“ sundala jsem si ho a složila do úhledné hromádky. Proto na mne sestřičky tak divně hleděly... „Chtěl mne uklidnit.“ A pomohlo to...
„Aha,“ usmál se a konečně si usrkl. Zdálo se mi, že se mu trochu začíná vracet barva do tváří. „Takže vy tu,“ pohodil bradou, pokrytou vousky, směrem k operačnímu sálu, „někoho máte také?“
Přikývla jsem. „Ano, ale tam,“ zdvihla jsem náhle roztřesenou paži a ukázala na skleněné dveře s jednoduchým nápisem JIP. „Mám tam dědečka...“
„To je mi líto,“ vyhrkl rychle a nervózně si poposedl.
„To nic,“ pípla jsem hořce. „On se z toho dostane, musím tomu věřit... a propo... já jsem,“ podala jsem mu dlaň, „Petra...“
„Semir.“ Jeho stisk byl pevný jako skála, až jsem měla chuť vykřiknout. Místo toho jsem se však zazubila a sklopila oči. Nevěděla jsem, co dál říct... a tak zavládlo ticho.
Ticho, které na nás padlo jako těžká deka.

„Je to moje chyba,“ zaúpěl najednou. „Kdybych ho nechal řídit, nic by se mu nestalo...“
Takže autonehoda...? „Co se stalo?“ zeptala jsem se.
Zavrtěl hlavou. „Petro, já jsem policista... dálniční. Moje BMW je pro mě mým druhým domovem... jeli jsme v pravém pruhu... honili jsme lupiče... a řízení jsem zvládl jak nejlépe to šlo. Ale ten náklaďák,“ otřásl se, jako by ho měl přímo před očima, „nás natlačil na krajnici, zrovna v části, kde má dálnice zdivo... a pak, když skončilo, nás něco vymrštilo mezi stromy. Valili jsme se z kopce a Tom,“ zakoktal se při jménu jeho přítele a dlouho poté se jen nadechoval, jakoby sbíral sílu, „létal po prostoru. Víš,“ oslovil mě znovu, „já byl připoután. Ale on... snažil se prostřelit pneumatiky náklaďáku. Bože,“ skryl obličej do dlaní, „kdyby se nestihl schovat...“
„Nemysli na to,“ poplácala jsem ho rozpačitě po rameni. „Stihl to, to je důležité...“
„Jo to je,“ dal mi za pravdu. „Co... co děláš ty?“
„Zrovna nic,“ pokrčila jsem rameny, ráda, že se rozhovor stočil z tak palčivého tématu na takové, které bolelo méně. „Studuji. Ale pak,“ usmála jsem se, „bych tě ráda následovala. Láká mne uniforma.“
„Tak to máš smůlu,“ ožily mu oči, „já uniformu nenosím.“
„To je škoda,“ pokrčila jsem rameny. „Určitě by ti slušela.“ Nafoukl se jako pyšný páv, až jsem myslela, že praskne. Než však stačil něco říci, ze sálu po naší levici vyšel lékař: sejmul si roušku a pomalu přešel rovnou k nám.
„Pane Gerkhane, váš parťák...“
„Je v pořádku, že ano?“ nenechal ho domluvit Turek a prudce vstal, ruce zaťaté v pěst.
Doktor si vzdychl. „Bude, pane Gerkhane, bude v pořádku. Ale pár dní si tu poleží a ještě si,“ promnul si unavené oči, „odnese pár sádrových suvenýrů.“
„A můžu za ním?“
Když muž kývl, policista kolem něj proběhl, aniž by se na mne ohlédl. Ale nevyčítala jsem mu to. Jen jsem se posadila, dál žmoulajíc bílý pláštík a zavřela jsem oči, doufaje, že až se proberu, tak budu mít nové zprávy o dědečkovi.

Konec...

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
jeeeeee to je taaaak krásná povídečka, a taaaak smutná Crying or Very sad

moc hezounky napsané, opravdu.. Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Ne, opravdu nešlo komentovat tak, jak jsem zvyklá, pěkně průběžně. Tvé řádky mne zajaly a nepustily. Bylo to krásné, jak si vzájemné pomohli, pevně věřím, že tohle je jen fikce, a pokud ne, všem přeji brzké a šťastné uzdravení. Panečku, to je zmatený koment, ale tahle povídka chytla...tak nějak hlouběji
    děkuji!

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Re: Semir a já - Všelicos
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Děkujeme za příspěvek do projektu! Laughing


Bylo mi pacinky líto Sad vidím ho, jak se tam choulí, špinavý, otrhaný a po roztrženém spánku (doktora samozřejmě vyhnal) mu pomalu stéká zasychající krev :aww: mám ho ráda takhle zdrceného... a mám obecně ráda tyhle ,,nemocniční situace", kdy přátelé vyděšeně čekají, jak se o život jejich milovaného porvou dokotoři Sad Embarassed

Zaujal mě protiklad zničeného Semirka a svým způsobem daleko vyrovnanější Petry, která byla v tu chvíli o hodně silnější: a oceňuji, že tu svou sílu využila k jeho povzbuzení. Bylo to od ní moc hezké :aww:


Podíval se na mě a já si všimla, jak se mu lesknou oči. Trochu jsem znejistěla. Nikdy předtím jsem někoho tak zdrceného neviděla! „Slečno,“ oslovil mne tiše, „možná mi teď umírá parťák... Právě teď... a já u něj nejsem!“
Chudík Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad muselo mu být hrozně...

Petřina v duchu pronesená glosa na nekomunikativného doktora byla fajná, stejně jako mimochodem zmíněný plášť a s ním spojený zájem sester Smile

Při popisu nehody jsem křivila tvář. Museli být našlehaní jak ozdoba na dort Sad

„Určitě by ti slušela.“ Nafoukl se jako pyšný páv, až jsem myslela, že praskne.
JEŽIŠI!!!! On je ješitný i v takové situaci??? XD I ve chvíli, kdy Tom možná bojuje o život??? XD nééééééé!

„Pane Gerkhane, váš parťák...“
„Je v pořádku, že ano?“ nenechal ho domluvit Turek a prudce vstal, ruce zaťaté v pěst.
Doktor si vzdychl. „Bude, pane Gerkhane, bude v pořádku. Ale pár dní si tu poleží a ještě si,“ promnul si unavené oči, „odnese pár sádrových suvenýrů.“

To jsem moc ráda!!!! Embarassed

A Pétě držím pěsti, ať i jejího dědečka potká happyend Embarassed

Milý drobeček, Všelinko! :hug:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
sasadydzej: Děkuji moc, jsem ráda, že se Ti líbí Embarassed

Fíček: Fikce je to bohužel jen napůl. Můj dědeček měl před několika lety ošklivou mrtvici a zaklínil se při ní, když upadl, pod topení a jen to, že babička právě přicházela domů z nákupu, mu zachránilo život. Na JIPce ležel hrozně dlouho... a já tam za ním chodila, i když mne tam nepouštěli často... nesměla jsem samozřejmě brečet, aby to nepoznal, i když byl už v té době slepý... ale i tak, když jsem ho tam viděla, a slyšela jsem, jak nemůže ani pořádně mluvit... z té doby (tehdy mne také napadla tato povídka, ač chudinka na realizaci čekala hrozně moc dlouho) jsem začala nenávidět naši nemocnici, protože takhle hrozně se starat o člověka, to je hrůza XD No, abych přeskočila rekonvalescenci, která ho málem zabila (nedávejte NIKDY příbuzné do LDNky, pokud je máte rádi), úplný happy end nenastal. Dědeček je napůl těla ochrnutý, ale, zaplať ten nahoře, žije a myslí mu to normálně. Mám ho ráda a jsem šťastná, že to všechno přežil (a tímto doktoru Slavíkovi plivu do tváře XD).

Wox: Není zač, ráda jsem se zúčastnila! Smile
Jo, také je mám ráda tyhle situace... ukazují se v nich pořádně city druhých, i ty hluboko skryté.
Ona Petra musela být silná... kdyby to v sobě nedusila, tak by tam hystericky řvala na celé kolo a vrážela do dveří JIPky XD Navíc... víš jaký mám názor na to, když mne někdo vidí plakat Laughing
Nehoda asi nebyla nic hezkého.. a vem si, že Tom se nestačil připoutat (byl rád, že stihl zastrčit hlavu, aby o ni nepřišel). Nechtěla bych být v jejich kůži....
A je ješitný, chlapi jsou ješitní v JAKÉKOLI situaci Laughing

Děkuji za komentáře! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
teda já též musím říct, že se mi to líbilo

krátké, ale dobré Very Happy

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Fíha, tomu se říká zážitek! Embarassed
Úžasné, drsné, skvělé!
Semir byl... jako právě narozené kotě. Embarassed A Petra... wow! Embarassed Embarassed Embarassed
Děkuji za tento skvělý drobeček! Embarassed

BTW. Jdu se klanět Cool

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Dena: Děkuji Laughing no a delší byste to nerozdýchali Laughing Díky za koment Very Happy

Kájka: Jo, zážitek do konce života Smile Jééé, koťe... Kočka kotětem.. hehehe Laughing Mně zase přišel jak narozené hříbě s roztřesenýma nožkama Laughing
Není zač, já děkuji za přečtení! :hug:
A neklaň se Laughing Není čemu Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Všelísku! moc milá povídka.

Přečetla jsem ji včera, ale neměla jsem čas napsat komentík, takže
sečteno a podtrženo: skvěle napsané a děj, o tom ani nemluvím (jako, že se mi to líbilo) Embarassed

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Všelíííííí.....krásné.......móóóc hezoučký.... Very Happy

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Semir a já - Všelicos
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma