AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Čas nezastavíš
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Jedna povídka o stárnoucím komisářátku... Embarassed


Zašklebil se na sebe do zrcadla a hřeben naposledy pročísl jeho hnědé vlasy.
„To jsem já?“ pomyslel si s údivem a prstem si přejel po kořeni nosu, následovně jejich kroky vedly po vějířcích vrásek lemujících při úsměvu jeho bleděmodré oči.
„Nech toho, jsi směšný!“ uslyšel v sobě výsměšný hlásek a rychle odtáhl dlaně od obličeje, jakoby ten žhnul jako do ruda rozžhavené uhlí.

Ráno…
Budík zazvoní a sen odchází spěšnými kroky do neznáma, odkud zase večer přijde do našich ložnic. Občas je ten sen sladký jako sluncem vypěstěná nejsladší lesní jahoda, jindy je hořký jako grapefruit.
Dnes?
Dnes nebyl žádný sen. Celou noc jsem se převaloval z boku na bok a přemýšlel jsem.
O čem? Ani sám nevím. Možná za to může naše prachobyčejná ješitnost, která nás, muže, popohání k činům, které jsou někdy nepochopitelné nejen pro ostatní, ale i pro nás.

Vcházím do koupelny, jejíž světlo mě na chvíli oslepuje.
Mžourám na svůj odraz v zrcadle a divím se, jakáž to cizí osoba na mě zírá.
Modré oči, zacuchané hnědé vlasy…
Počkat, co to vidím?
Některé prameny navštívil prach? Bohužel ano. Prach starostí obarvil některé z vlasů a nemá se k odchodu.
Trapný úsměv příčící se s mou náladou ukazuje, že nejen šedé vlasy, ale i vrásky navštívily mou tvář.
Prstem bláhově pohladím vějířky zatím ještě vráseček a vzdychnu. Jen tak.. Snad onen vzdych bude vzduch, který uniká z balónu hloupé nálady.
Otáčím kohoutkem a nořím dlaně do proudu studené vody.

Dřevěný stůl zeje prázdnotou. Jindy je na něm položený balíček s jídlem, který mi přichystala. Dnes budu muset hladovět.
Na několik dní odjela pryč z Kolína a kdoví, kdy se zase objeví. Asi bych si ji měl k sobě víc přivázat…
„Copak, nelíbí se ti, že tobě věnuje jen kousíček svého času?“ ozval se v mém nitru hlas. Komu patří, nevím. Možná mému svědomí, možná tomu ješitovi.
„Nelíbí,“ odpovím mu a popadnu z kuchyňské linky klíče od vozu, které jsem tam včera pozdě v noci bez ladu a skladu pohodil.
Takový je můj dnešní odchod do práce..


Skočila mu kolem krku a její rty našly ty jeho.
„No tak, nech toho,“ okřikl ji s úsměvem a setřásl její paže, které ještě před momentem objímaly jeho ramena.
„Chyběla jsem ti?“ zeptala se s šibalskými ohníčky v tmavých vlasech.
„Ne,“ odpověděl. Pravačka popadla tašku s jejími věcmi, levačka zas ženinu dlaň.
„Lžeš,“ rozesmála se a nechala ho, ať ji otevře dveře svého vozu.


Sleduji její klidnou tvář.
Víno ji unavilo, mé rozmary snad ještě víc. Spánek však rozjasnil už tak veselé a štěstím naplněné rysy její tváře.
Cítím, jak se schoulila ještě víc a nenechá mě to klidným.
Leží vedle mě, pomalu stárnoucího policisty a ..
„A?“ ozval se opět onen hlas, který přestává být mým oblíbencem.
„A!!!“


Tančila jako víla, pod jejímiž nohami vše rozkvétá.
„Počkej, prosím,“ zasípal a podržel ji, aby po svižné polce udržela rovnováhu. „Musím si odpočinout.“ řekl na vysvětlenou.
„Jistě,“ její oči zazářily radostí.

Vidím na ni, jak trpělivě čeká.
Nač, ptám se pořád dokola. Umím si odpovědět, ale jaksi se zdráhám vyslovit to nahlas.
„Jsem starý,“ zašeptal jsem jí do ucha.
Zvídavý pohled tmavých očí mě zarazil.
„Ano?“
Už zase se šibalsky usmála a já věděl, že v mysli kuje čertovinu. Přinutila mě přes pomalé tempo skladby, která unášela naše těla, k rychlé otočce, po které skončila opět v mém náručí.
„Čas nezastavíš,“ zašeptala láskyplně a položila hlavu na mé rameno.
Její vlasy lechtaly mou tvář a já se konečně odhodlal..

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Nádherná ukázka toho, jak se stárnoucí člověk cítí, zvlášť, když je sám a nebo ještě hůř, když má strach, že by mohl osamět.
    Je krásné, že jemu se to nestane, a když, tak jen na chvíli. Ona je plná porozumění, chápe ho, má ho ráda...je to krásné, možná jsem po přečtení trošku sentimentální, ale přála bych si dopadnout jako jeden z těch dvou.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tady stojím za Fíčkem... také bych někoho takového chtěla mít *20*

Dílko je takové milé a přitom smutné: Je zajímavé zkusit se vžít do člověka, který cítí, že je už to nejlepší za ním...nebo snad to nejlepší před ním? Smile Že stárne a už na něco nestačí... Tomíšku, Tomíšku... místo čučení do zrcadla se raději věnuj své milé Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tenhle typ povídek mám moc ráda, hlavně s krizí středního věku se i v ostatních povídkách docela setkávám a jsem ráda, že každá končí tak, jak by měla - jako ta tvoje. Wink Hezké dílečko. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Čas nezastavíš
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
No... teda! Shocked Shocked Shocked je mi ho líto... Sad Sad Sad Tome, měl sis dávno dávat pleťové masky jako Semirek a barvit si hárko jako Michel! (hi hi hi hi)
Teď vážně: mně ta povídka přišla fakt smutná a jsem ráda, že Kar dokázala Toma tak hezoulince povzbudit na konci - prostě sedlo, že mu nic nevymlouvala a neutěšovala ho. Jen konstatovala realitu a dokázala tím Tomíška nakopnout Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Čas nezastavíš
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
„A?“ ozval se opět onen hlas, který přestává být mým oblíbencem.
„A!!!“


Tohle je prostě úžasné! *20* Ty jsi mistr takových efektních otoček bez pozlátka, ale s hloubkou Embarassed
A Tom je štramák nad štramáky. Tomííííškuuuu, věř si, nejsi starý! Jsi náš fešný modroočkooo! Go Go, Tome! Tedy... spíš... go, go Tome! *vytahuje transparent se srdíčky*

Chjoooo, Kájoooo, napiš zase něco na PF, úplně se mi to Tvém přemýšlivém stylu zastesklo... Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Čas nezastavíš
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma