AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Pisálek
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Měla jsem chuť psát (podruhé za jeden měsíc, hurá! Smile ) a můj los padl na Trabera, který se mi vtíravě vetřel do mé k uzoufání prázdné hlavy. Chtěla bych toto dílko věnovat naší milé JSSVLVKMK Smile Díky za to, že píšeš.. a hlavně za Ódu, protože se u ní navýsost bavím Laughing Laughing Laughing

Pisálek

...tvůj hlas jako stovka slavíků mým uším se zdá. Když slyším ho, mé srdce až do nebes vzlétá, ač křídla nemá: s každou hláskou narůstají mu však a má duše plesá společně s jeho tlukotem. Jak moc říci bych ti chtěl, že jen pro tebe jsem zrozen byl, že bez tebe můj život jest jako květinka, která nemajíc vodu, chřadne a uvadá, lístky půvabné ztrácí. Co jest však půvab květinky proti tvému úsměvu?

Mladý komisař nakrčil obočí a jeho oči znovu a znovu přejížděly po papíru, který před ním ležel a Traberovi se až zdálo, že se mu posměvačně směje. Kličky jeho hustého, neupraveného písma, se mu před ostřížím zrakem kroutily do nadpřirozených obrazců. „Já se na to,“ zavrčel, popadl papír do velkých dlaní a pečlivě, tatřka puntičkářsky, ho zmuchlal do titěrné kuličky a pohybem mistra Jordana jej hodil do koše na druhé straně kanceláře, div že netrefil Sussannu, naproti němu tiše sedící. Škubl sebou, jakoby na ni do té doby zapomněl. „Co je,“ štěkl jako podrážděný bernardýn. „Něco se ti snad nezdá?“
Von Landitzová se zakabonila. „Měla jsem o tebe starost,“ broukla rozhořčeně. „Už pěknou dobu jsi neřekl ani slovo. Zrovna jsem přemýšlela, že ti skočím pro párek ke Schröderovi, abych tě potěšila, ale když jsi na mě takovej, tak na to kašlu.“
Teprve v tu chvíli si Traber uvědomil, že je již dávno po poledni a že Suss nejspíše čekala jen na něj, aby si společně mohli skočit na oběd. „Promiň,“ zaskuhral tatřka neslyšně. „Já... já si pro něco skočím sám. Chceš,“ hodil po blondýnce tázavý pohled, „taky něco? Když už jdu...“
Kývla. „Sushi, prosím... vždyť víš co si vždycky ve středu dávám, tak proč se ptáš?“
Pokrčil rameny. „Sám nevím. Za chvíli jsem tu.“
„Franku!“
„Co zas?“
„Na něco jsi zapomněl,“ zasmála se a hodila po kolegovi klíčky od jeho služebního auta. „Nebo jsi chtěl jít pěšo?“ Mávl jí na slova díků a mlčky odkráčel pryč.
Hodnou chvíli Sussanna odolávala neutuchajícímu nutkání podívat se, co to Frank důležitě hodil mezi odpadky. Ale jelikož a protože jsou ženy již od přírody bytůstkami zvídavými, ani ona nevydržela a šmátla po chuchvalečku, spočívajícím na vrcholu nepřeberné hromady. Třesoucíma se rukama pomaličku, opatrně, roztáhla papír do jeho původní velikosti a pořádně ho uhladila dlaněmi. A její zrak, stejně jako předtím ten Traberův, začal ladně klouzat po nepřehledném písmu.

Laně prý opouštěti les počaly. Víš proč, ty múzo má? To doslechly se, že zde žije bytost, ba bytůstka, andělu celá se podobajíc. I ony chtějí spatřit tvou krásu, tvé oči, které jako hluboká studánka se jeví, o kterou víly s láskou a něhou pečují...

Zalapala po dechu. Ohlédla se, zda se policista již nevrací a když se ujistila, že po něm není ani vidu, ani slechu, znovu se začetla do Traberova výtvoru. Snažila se uklidnit své bušící srdce a nevědomky kroutila hlavou. „Franku,“ šeptala si sama pro sebe, „tohle v tobě vězí?“

Tvé srdce dobrotou oplývá. Vypouštíš laskavá slůvka z tvých rtů barvy zralých třešní, lákajích k doteku, k ochutnání, leč nikdy se mi takové výsady nedostane, neboť já jen vrabec jsem ve stromoví plném přenádherných pávů, kteří si tvou přízeň zasloužiti více zákonitě musí...

Von Landitzová se neklidně zavrtěla. „To určitě nebylo psané pro mne,“ zamžikala řasami, „ale... co kdyby? Ale... nemůžu ho uvést do rozpaků...“ Ještě chvíli civěla na pomuchlaný cáreček – a poté ho plavným pohybem složil napůl a uložila do náprsní kapsy elegantního sáčka. V pravý čas: Traber s halekáním vešel do kanceláře, házeje po kolegyni balíček japonské pochoutky.
„Tady to máte, slečno,“ zazubil se a usadil se na křesle, nohy házeje vysoko na stůl. „Víš co bych uvítal?“
„Hm?“
„Akcičku na dálnici,“ mlaskl požitkářsky. „Zase jednou honit zločince... tohle nicnedělání mě ubíjí. Nebo... nezahrála by sis,“ sáhl do šuplete a nasadil výraz ublíženého štěněte, „karty?“

Konec...

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Pisálek
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Wow, měla jsi pravdu, chuť psát z tohohle fakt jen tryská! Shocked milé popisy, originální přirovnání, kousavé dialogy... moc se mi to líbilo - a to to bylo o Týmu 2 Shocked
Jen si nedovedu Trabera představit, jak to píše, ale je hezké, že jsi mu vtiskla něco něžného Wink

Velmi povedené, Všelinečko, mám za Tebe radost! *215*gratuluji, že zase píšeš *215* jen doufám, že bude zpátky i ta má chuť Crying or Very sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Všelinko, děkuji ti za tu představu, jak truhlík Traber s vyplazenou špičkou jazyka šmudlí na papír verše a veršíky. Opravdu mě moc pobavila. Laughing Laughing Laughing

Jinak koukám, ta tvůrčí krize a absence chuti je snad nějaká choroba, co ničí všechny. Já například vyhlásila strajk proti sobě samé, dokud nebudu mít chuť, nápady a touhu psát. Načínám druhý týden a zatím se cítím líp a silnější, jak nemám v co nápady ventilovat a měnit, tak se jich rodí víc a víc. A chuť bych už taky měla, ale slíbila jsem si, že se ani prstem nedotknu žádné tvorby měsíc, tak musím vytrvat. Wink Takže tuhle taktiku vřela doporučuji.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Zajímavá metoda, SaM... Sad sama mám krizi asi půl roku... nejhorší je, že já vím, co chci napsat, mám strašně moc nápadů, ale nedovedu si k tomu sednout Sad
Už roky mám namyšlených několik povídek, ale je mi do breku, protože se nedonutím k té aktivitě - jednoduše si k tomu nedokážu sednout a psát Sad
Mohu jen doufat, že se to zlepší, až začne škola Sad

Sorry za off-topic, Všeli, kdyžtak to mázni Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Všelíííííííííííííííííííííííí! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ani nevíš, jakou radost jdi mi udělala tím óóóbrovským věnováním! Very Happy :-* *ZUŘIVĚ MAČKÁ V OBĚTÍ* Mockrát ti děkuji za věnování a te´d k samotné povdce! Very Happy

Povídka převážně o Traberovi, to je maso! Very Happy Začalo to vzletnými frázemi, myslela jsem, že začíná jedna z mých obíbených chmurných povídek, ale ono ne! On to Traber vypisuje svou duši! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing To mě dostalo pod stůl! Laughing Laughing Laughing Laughing Frkauf a vzletné fráze a přirovnání, to není jeho styl, mám pocit, že ses dala na sci-fi! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Samozřejmě to není kritika, ale pochvala! Laughing Laughing Laughing Vidět Trabrocha, jak škrábe perem za romantických pochodů v hlavě... Laughing Laughing Laughing Laughing Sakra, nezačal on něco fetovat? Shocked Surprised Very Happy Wink Nehledě na to, že kvůli romantice a romantickým slovíčkům zapomněl i na oběd a svůj hlad! Laughing Mám pocit, že sis tady zahrála s charakterem obou komisařů, že jsi jm jejich vlastnosti prohodila - romantická Susanna a zvědavý Frank, teď však romantikou poletený Frank a špiclující Susanna! Laughing Moc krásné! Very Happy Very Happy Very Happy Wink Wink Wink

„Franku,“ šeptala si sama pro sebe, „tohle v tobě vězí?“

Kristova noho, tohle mě odkráglovalo na zem po zbytek života! Laughing Představa Franka, že zrovna tohle on píše po večerch v posteli, to mě dovádí k hurónskému smíchu! Laughing promiň, ale opravdu si tak Franka nedovedu představit, asi se mi vtiskl navždy do paměti jako ten trouba Frantík, jehož slovní zásoba se zastavila na ,,dvě piva, prosím!" Laughing

Každopádně jsi mě moooooc potěšila (to ale moc dobře víš) a hlavně pobavila! Laughing Laughing Laughing Tomu se budu smát snad ještě měsíc! Laughing

a off topic: Díky, že se ti 5. povídka líbí, další věc, která mě od tebe mooooc potěšila! Very Happy Wink Embarassed :-*
(A omlouvám se za mírné spoždění s komentem, neměla jsem čas, ale rozhodně jsem myslela na to, že je tu Tvoje zajisté skvělá, a taky že jo, povídka, ještě k tomu mně věnováná! Very Happy )

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing To je dokonalé! Krása! Laughing Laughing Laughing
Frank a básnické střívko, wow! Ty jeho části byly úchvatné! :heart:
;D Suss, zvědavka jedna. Představa, že Suss svými pěstěnými nehtíky hrábne do odpadkového koše, mě rozesmála. Very Happy
Opravdu povedené, Všel! Very Happy

SaM, tak co, držíš se? Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Wox: Tak to máme opačný problém - mně chybí nápady, nadšení. Mám čas a náladu spát, ale lezou ze mě věci, se kterými nejsem spokojená a taky je mi do breku, protože to není, co to bývalo. Držím palce, aby se to pohnulo k lepšímu, protože nepíšící Wox je opravdu škoda. Wink

Jessie: Bacha na přezdívku, Frantík je docela zavádějící. Laughing Laughing Laughing

Kájka: Poslušně hlásím, že držím. Záchvaty touhy psát nejsou bohužel ani tak silné, ani tak časté, jak bych si přála, většinou mám chuť, když se nudím -> špatně. Ale celkově mám pocit, že mi to pomáhá. Jak moc a jestli nakonec vůbec, to se uvidí začátkem měsíce. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
SaM: Dobrá, tak tedy Frantík není Frantík, ale intelektuální střevo Frank! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tak, hezky popořadě... Laughing Laughing

Wox: Juj, děkuji moc, zahřálo to až usrdíčka, děkuji Ti za milá slova a oceňuji, žes to přečetla i přes nechuť k Frkovi a Suss

SaM: Jsem ráda, pokud ses zasmála Laughing Laughing jinak, tvůrčí krize trvá i nadále, i když se už sem tam přistihnu s tím, že bych chtěla psát. Mám miliony nápadů, tisíce scénářů, stovky ilustrací... ale slova mi nejdou přenésti na papír (ani na monitor). Už to trvá skoro rok... a je to hrůza XD

JeSS: Jo jo, sci-fi je mou oblíbenou částí literárního i filmového světa, tak se opravdu vmotalo i do mé tvorby. A proto TLESKÁM za to, že jsi poznala, že jsem dala Sussinu část do Frka a obráceně! To BYL úmysl, vyhrálas Jackpot! Laughing Laughing Jsem ráda, pokud se Ti líbí Laughing A povídka se mi líbí, Óda je super! Laughing

Kájka: Jo, Frkovo "dílko" jsem slyšela, když jsem ležela ve vaně. Už dlouho se mi nestalo, že by ke mně postava promlouvala, tak jsem toho hned musela využít Smile Jo, copak Suss... dokže i přinést oběť, aby ukojila svou zvídavou dušinku Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Frk je nějak roztržitý, dneska:) Ale děsně mu to sluší.
    Jujdanánku, on je fakt tak roztomilý a ty verše tak milé. Nevím, pro koho byly, ale Sus je vynikající partner...především na partii čertových obrázkůSmile


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
milé dílko

„Franku,“ šeptala si sama pro sebe, „tohle v tobě vězí?“

Sus to vystihla
pravda, tohle bych do Franka opravdu neřekla ale čím míň to čekáš, tím je to krásnější Very Happy
hezké veršíky zvláště toto se mi líbilo
neboť já jen vrabec jsem ve stromoví plném přenádherných pávů, kteří si tvou přízeň zasloužiti více zákonitě musí...
Třeba bude z Franka jednou něžný a milý společník.............

Cool

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
: Jo, Frkovi to sluší často a čím je zmatenější a roztržitější, tím je i roztomilejší (aspoň v mých očích Laughing Laughing ). Verše v něm zrály dlouho (na to, jaký je to neotesanec to mohlo trvat i celý život Laughing Laughing Laughing ), ale stejně s nimi nebyl spokojen. A sama nevím, zda byly pro Suss či pro někoho jiného... ale na druhou stranu, já mám jasno Laughing Laughing

ReeR: To vystihla, blondýnka Laughing Taky by mi asi vypadla pusa z pantu, kdybych našla tohle, psané jeho rukou Laughing A třeba bude... ale on by Ti určitě odsekl, že on už přeci JE milý společník, jen občas trochu kousne! Laughing Laughing

Děkuji za komenty Embarassed Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
... já jen vrabec jsem ve stromoví plném přenádherných pávů, kteří si tvou přízeň zasloužiti více zákonitě musí...


Já to předtím FAKT četla, samozřejmě! Ale tohle mi nějak uniklo Shocked jůůůůů, to je nádherné, nesmírně se mi to líbí *20* a navíc je to také moudré, jako z nějaké bajky. Dovedu si pod tímhle veršíkem představit celou bajku, pohádku o vrabečkovi mezi pávy, co se o někoho marně snaží... :aww:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pisálek
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma