AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
NonStop: Washington/Kolín (1. díl)
SaM

Odpovědět s citátem
Když člověk vidí nadpis povídky a pak od koho ta povídka je, hned ho napadá pár otázek, třeba: „Co ji to popadlo?“ a „Co to jako má být?“ Na tyhle otázky mám velice jednoduchou odpověď: nemám ani to nejmenší tušení.
Možná to byla nuda, co se mi zakousla do zadku, možná zase počin me nevypočitatelné (a úchylné, bylo by fér dodat) mysli, která vždycky vymyslí něco takového, jako je toto, co moji tvůrčí reputaci srazí ještě níž do zemského jádra. Nejpřijatelnější vysvětlení je, že jsem prostě po hrozně dlouhé době dostala (asi vlivem odpoledního vysílaní) chuť napsat něco do Kobry, do čehož se samozřejmě napletla má upřímná NCIS (Námořní vyšetřovací služba) posedlost.
Nicméně mě to prostě popadlo a je to tady. A co to je? Jde o Kobra 11/NCIS crossover. Po celodenním přemýšleni jsem se nakonec rozhodla, že to sem hodím, prostě proto, že mi chybíte, že bych si ráda zase s někým zadiskutovala, a protože tu pár lidiček projevilo sklony k lehké NCISgitide.
Tohle je čísílko čistě pro Gerkhana, Kranicha a návštěvu z Washingtonu, jež se skládá z Gibbsova týmu z druhé série seriálu (Gibbs, Kate, Tony a McGee). Pokud (za předpokladu, ze to bude někdo číst) by se kdokoliv neorientoval, potřeboval něco přiblížit, osvětlit, zdokumentovat nebo zcela seznámit s NCIS, nechť se prosím ozve, ráda to udělám.
A ještě něco jsem… Ah! Nebijte mě…
Embarassed

Oficiální text distributora:
K (děti) | 9 996 slov |
V Německu jsou zavražděni čtyři američtí vojáci, spadající do jurisdikce NCIS. A zavraždění byli na dálnici, která spadá do jurisdikce Dálniční policie Kolín nad Rýnem. Kromě obou týmů je na scéně také tvrdohlavost, lehká jazyková bariéra, čubička Tony a tajemná veverka. (08 / 2008)

NonStop: Washington/Kolín

Po německé dálnici uhánělo stříbrné BMW.
„No a pak se ta černovláska - Jak se jmenovala, Daphne? Myslím, že Daphne. – na něj podívala a řekla ‚Odpustíš mi, že jsem ti neřekla, že moje rodiče sežraly velký zelený obludky?‘ A on pak – “
„Počkej,“ přerušil parťáka se svraštěným obočím Semir zvedaje jednu ruku, aby Tomův slovní průjem zastavil, „kde se tam vzaly ty velký zelený obludky?“
„No ty přišly v půlce filmu přece,“ odvětil Tom naprosto vážně a podezřívavě Semira změřil pohledem.
„A no jó, vlastně…“ reagoval Semir rychle.
„Mám tě!“ zařval najednou Tom, až sebou Turek škubl. „Tys spal, spal jsi sprostě už od půlky! Žádný velký zelený obludky, co jí sežraly matku, tam nebyly, dokonce ani Daphne se nejmenovala!“
„No tak dobře…“ Semir protáhl obličej a stiskl volant. „Já ti říkal, že jsem unavený,“ bránil se dotčeně. Tom zvedl ruku a mimicky naznačil, že Semir jen hloupě kváká, a pak otočil hlavu k okénku prozpěvuje si: „Usnul, usnul!“
„Podívej se na to, to není normální. Zastav,“ šťouchl do Semirovy paže náhle a kolega nespokojeně mlaskl.
„Co? Proč?“ zabručel, ale poslušně zajel do odstavného pruhu před klidně parkující Mercedes. Odpásali se a současně vystoupili na asfalt.
„Sedí tam nějak divně,“ poznamenal zamračeně Tom. Semir si pospíšil a sklonil se k otevřenému okénku.
„Protože jsou mrtví, ty chytráku,“ odvětil, když prozkoumal řidiče, a rychle se natáhl a sáhl na krk i spolujezdci, aby našel tep, což bylo vzhledem k rudé skvrně v místě, kde se pod vojenskou uniformou nacházelo srdce, zcela zbytečné. Tomova hlava se objevila v druhém okénku a pohlédl škvírou mezi dveřmi a předním sedadlem na další dvě postavy vzadu.
„Taky mrtví,“ prohlásil a Semir zabručel na souhlas.
„Ty, Semire…“ Tom opatrně ukázal prstem na uniformu mrtvoly blíž k sobě, když k němu Semir vzhlédl. „To jsou Amíci.“ Semir si všechny čtyři muže prohlédl pozorněji. Tom rozrušeně pokračoval. „Tihle dva vpředu, to jsou mariňáci, a ti vzadu pravděpodobně od Námořnictva,“ rozvedl a napřímil se.
Semir udělal totéž a zamračeně na Toma zašilhal očima přes střechu auta. „Co tu dělají američtí vojáci?“
„Tys spal i u včerejších zpráv, ne? Je tu nějaký kongres, naše armáda a Spojené státy jednají o vzájemném cvičení jednotek. Tihle čtyři chlapíci přijeli nejspíš v diplomatické funkci. Semire, tohle bude mezinárodní průšvih.“ Při poslední větě mimoděk ztišil hlas, poklepávajíc nervózně špičkami prstů na kapotu.
„Jo, ale naše jurisdikce,“ uzavřel to Semir, vrátil se k autu a sáhl po vysílačce. „Tenhle případ je náš.“
„Jeďte domů a sbalte se, máme případ.“ Gibbs bez jediného pohledu na kteréhokoliv ze svých podřízených dorázoval ke svému stolu; z šuplete vytáhl zbraň, zkontroloval monitory a přehodil si přes ruku kabát, aniž by pustil z jedné ruky svůj neodmyslitelný kelímek horkého kafe.
Kate vzhlédla a zamračila se. „Kam jedeme?“ zeptala se nejistě a těkala pohledem z Gibbse na Tonyho, který se na nic neptal a opakoval Gibbsovo počínání.
„Letíme,“ opravil ji Gibbs, aniž by ke své podřízené vzhlédl, „do Německa.“
Zároveň mu odpověděly tři hlasy, každý podbarven rozdílnou emocí.
„Do Německa?“ vydechl McGee překvapeně a užasle.
„Do Německa?!“ vykřikla Kate v čirém šoku.
„Do Německa!“ zvolal Tony vesele, jeho radost se ale okamžitě vytratila. „Ježíš, to je šestnáct hodin letu nejmíň! Co tam vůbec jedeme dělat?“
Gibbs se ušklíbl rychlosti, s jakou se DiNozzovo nadšení změnilo v upřímné zoufalství. „Naše delegace byla na dálnici v Kolíně nad Rýnem zavražděna. Budeme spolupracovat se zdejší Dálniční policií, detaily se dozvíte v letadle. Za dvě hodiny na letišti; kdo to nestihne, má padáka.“
„Ale my neumíme německy!“ zavolala za ním Kate poplašeně; představa jazykové bariéry ji upřímně děsila.
„Po delegaci tam zůstal tlumočník a nějak si poradíme!“ zavolal na ně Gibbs od výtahů přes rameno, a dál se o ně nestaral.
„Do Německa!“ zvolala Kate, jako by to bylo to nejabsurdnější oznámení, jaké kdy slyšela. „Přesně tohle jsem tenhle týden potřebovala, vyrazit si to Evropy,“ brblala, když se rychle balila. „A co Toni?“
„Já přece letím taky,“ namítl DiNozzo zamračeně.
„Ne ty,“ usmála se sladce Kate, přehazujíc si přes ruku svůj červený kabát, „mluvila jsem o své fence,“ dodala, afektovaně Tonymu zamávala a už jí nebylo.
Tony za ní vycenil zuby jako rotvajler nakažený těžkým typem vztekliny a pohlédl k McGeeho stolu. „Co tam tak dlouho děláš, Zelenáči?“ zavrčel; nechtělo se mu odcházet samotnému.
„My opravdu letíme do Německa?“ zeptal se McGee a oči mu vzrušeně plály. „Páni, nikdy jsem nebyl v Německu. Fakt se těším.“
„To tě přejde, McGee,“ ujistil ho Tony a poplácal Tima po rameni, když společně odcházeli, „po šestnácti hodinách letu s Gibbsem bys nenáviděl i Portoriko.“
A pro Tonyho DiNozzu byl potřeba opravdu dobrý důvod, proč nenávidět Portoriko.
„Jak to myslíte, že na tom nebudeme dělat sami?! To nám do toho budou kafrat nějací Amíci v naleštenejch polobotkách a značkovým saku?!“
„Ehm, ehm…“ odkašlal si významně Tom, upravil si své sako a poklepal nohou v zářivé polobotce. Semir jen protočil oči a Anna se pousmála – samozřejmě diskrétně, aby zachovala zdání tvrdé šéfky, které bylo třeba na zkrocení Semira Gerkhana.
„Gerkhane, tohle není možnost, ale rozkaz, přišel z těch nejvyšších míst. Víte, jak je Amerika háklivá, všechno berou strašně vztahovačně. Posílají sem svůj nejlepší tým z příslušného vyšetřovacího orgánu, NCIS. Budou tu pozítří ráno, do té doby nás požádali, abychom s místem činu, tedy autem, nic nedělali, chtějí si prý všechny stopy zajistit sami. Místo činu kompletně jsme jim nechali vyfotografovat, musíme to auto někam odklidit.“
„No jistě, protože my neumíme chytit foťák do ruky, že,“ ušklíbl se Tom. Anna se na něj otočila s ‚ještě ty začínej‘ pohledem a povzdechla si.
„Podívejte, já taky nejsem dvakrát nadšená z této situace, ale musíme se s tím poprat. A věřte mi, že ta americká delegace nebude po šestnácti hodinách letu také nijak jásat. My se zatím pustíme do prověřování přátel a nepřátel, které si tu ti čtyři vojáčci nadělali.“
„Ahá,“ protáhl Semir, stále ještě uraženě špule pusu, „takže budeme chodit jak pochůzkáři a vyptávat se na nedůležité věci, zatímco oni si tu budou hrát na frajery.“
„Jak můžete předem vědět, že jsou to nedůležité věci, každá maličkost – “
„S prominutím, šéfová, ale viděla jste to? Čtyři cvičení vojáci, Námořní pěchota a SEALové, všichni zneškodnění přesnou střelou do srdce, ani se nepokusili bránit. Někdo je překvapil a pak zneškodnil, to je profík. Těžko to bude zhrzená milenka, naštvaná pokojská, anebo zmlácený barman.“ Tom po svém odborném projevu vyčerpaně vydechl.
„Věřím, že se s nimi bude dát dohodnout. Koneckonců, my jsme tu doma, budou nás potřebovat, hlavně pokud se nebudou schopní sami domluvit.“ Anna dodala poslední větu trochu posměšně, prostě se tomu nedokázala ubránit.
„S tím my problém nemáme,“ zamumlal Semir, stále ještě doutnal. „Zatracení Amíci,“ hudlal si cestou z Anniny kanceláře.
„Pojď, ty xenofobe,“ ušklíbl se Tom a šťouchal ho ze dveří.
„No dovol, nejsem xenofob, jen mě štve, že tu ještě ani nejsou, a už se tu roztahují jak…“ Další Semirova slova zůstala Anně utajená, protože ho Tom prostrčil dveřmi a s posledním významným pohledem ke své šéfové se vytratil rovněž.
Anna si povzdechla a zahleděla se nepřítomně na svůj stůl, jakoby si zkoušela vzpomenout, co to vlastně měla v plánu dělat, než se sem přihnal vztekem a rozhořčením poháněný Turek, jež tlakovou vlnou svého zběsilého úprku stáhl i svého relativně klidného parťáka.
Nakonec se jí rty roztáhly do úsměvu, když si vzpomněla, sama se odvelela ke dveřím od své kanceláře a otevírajíc je, už volala na rusovlasou sekretářku Darju, aby prodiskutovaly některé další organizační věci.
„Prověř tohle, prověř tamto, koukni se na tohle, zeptej se tamtěch, ale hlavně proboha nic nevyšetřuj, na to jsou tu lepší…“
Tom nad Semirovou lamentací protočil oči a šel si doplnit svůj hrnek kafe. Do kanceláře se vplížila Darja a elegantně pohodila svou rudou hřívou, upírajíc na Turka škádlivý pohled svých propastných šedých očí. Nakonec ve své směšně krátké sukýnce přešla bručícímu Semirovi za záda, a rozmáchle – až rozevláté rukávy její blůzičky, lehounké jako vánek, zavadily o mužovu nakrátko ostříhanou hlavu – položila své ruce na jeho ramena a počala ho jemně masírovat.
„Víš, měl by ses na to dívat z té optimistické stránky,“ prohlásila vážně. „Třeba nebudou tak hrozní a budou tu jen do té doby, než to vyšetříte. Určitě neposílají žádné tupce a vy dva, hoši,“ zamrkala dlouhými řasami na Toma, který právě vešel, „jste přece ti nejlepší, že? Tak proč dělat z komára velblouda?“
„Já mu to říkám celou dobu,“ povzdechl si Tom a přešel se svým pucláčkem, plným voňavé horké tekutiny, k oknu.
„Jenom, abyste se oba nespletli,“ zahudroval Semir a uvolnil se pod Darjinýma šikovnýma rukama, nechávaje ji, aby se postarala o pnutí v jeho ramenou.
Vypůjčené auto vezlo čtyři agenty americké NCIS po německé dálnici.
Tony naštvaně seděl vzadu, pečlivě na sobě nedávaje znát své dětské trucování, a hleděl z okýnka na barevné fleky, které je míjely, stále naštvaný, že ho Gibbs nenechal řídit na pověstné německé dálnici.
McGee stále pročítal přeložené zprávy, které zaslali Němci, a které už jednou četl v letadle… Dobře, čtyřikrát, ale beztak neměl co dalšího dělat.
Kate seděla na sedadle spolujezdce a potom, co očima těkala z řídícího Gibbse na barevné fleky kolem nich a děsila se jednoho víc, než druhého, raději zavřela oči a seděla vmáčknutá v šedě potaženém sedadle. Hlavou se jí pořád hodily hrůzostrašné scénáře, jak se jejich spolupráce s dálniční policií mohla vyvíjet, když se tlumočník nervově zhroutil a poslali ho zpátky do Států, aniž by se o tom obtěžovali ředitele informovat včas.
„Problém, Kate?“ zeptal se pobaveně Gibbs, když k ní zalétl očima. Ruce na volantu měl uvolněné a jeho oči se vzdalovaly od vozovky mnohem častěji, než by si Kate přála.
„Jen přemýšlím, proč se asi sedadlu spolujezdce říká sedadlo smrti,“ poznamenala se sladkým úsměvem. Gibbs se uchechtl a sešlápl plyn až k podlaze, načež Kate vykníkla a znovu pevně přimáčkla víčka k sobě.
„Přemýšlej o tom dál a dej vědět, na co jsi přišla,“ dodal nevinně.
„Pokud ještě budu naživu,“ zavrčela Kate slabým hlasem.
Gibbs k ní znovu zalétl očima a s úsměvem, zřetelným jen v koutku úst, se prudce se vyhnul autu před nimi.
Kate zasténala s něčím jako modlitbou na jazyku; oproti ní Tony vzadu výskl a stáhl si okénko na doraz, přitahuje se nebezpečně k němu. McGee zachytil Gibbsův ostrý pohled ve zpětném zrcátku a mimoděk se přikrčil ještě, než šéf promluvil.
„DiNozzo, pokud hodláš vystrčit jakoukoliv končetinu, vystrč radši hlavu, protože pokud díky tomu stupidnímu nápadu přijdeš o cokoliv jiného, stejně ti ji urazím.“
Tony okamžitě poslušně vrátil okénko do původní polohy a posadil se, jakoby dostal rákoskou přes dlaně. „Chápu, šéfe.“
„Už jsou tady,“ prohlásil Tom, diskrétně dvěma prsty roztahuje žaluzie. Semir vystartoval ze svého místa tak prudce, až nechtě odmrštil Darju, která se zády obtiskla do poliček za jeho židlí. Utrousila něco cvocích s vrtulkou v jisté zadní partii těla a namáčkla se zvědavě za oba policisty.
Společně sledovali, jak z místa řidiče vystupuje vysoký šedivý muž – už od pohledu vůdce – dlouhý tmavý kabát za ním zavlál, když se otočil o sto osmdesát stupňů, jakoby si hodlal vychutnat pohled na roztomilou brunetku, která se trochu rozklepaně vytáhla ze sedadla spolujezdce a ušklíbla se jak na něj, tak na frajírka, který vystoupil přímo za ní a nasadil si na oči sluneční brýle, ačkoliv je sotva potřeboval. Jako poslední se z auta vyškrábal zjevně nejmladší člen sestavy a rozhlédl se kolem, téměř obdivně hledě na řadu stejně označených policejních aut.
Skupinka se vydala do pohybu, frajírek se zařadil vedle stříbrovlasého velitele a něco s nakrčeným nosem povídal, když se snažil pohlédnout přes obroučky svých značkových brýlí. Starší muž k němu něco bez zájmu prohodil, a když se k němu frajírek otočil, nechápavě kroutě pusu, starší muž mu uštědřil pohlavek do temene hlavy, až mu brýle sklouzly, a cvičenou rukou je zachytil, schovávaje si je do kapsy svého kabátu. Potrestaný si uraženě mnul vrabčí hnízdo na hlavě a se smrtícím pohledem se otočil na škodolibě se culící brunetku. Potom zmizeli uvnitř budovy.
Darja se otočila a obdivuhodnou rychlostí na někoho s deseticentimetrovou podrážkou sprintovala do kanceláře své nadřízené, aby se v doprovodu s ní vrátila do haly a čekala na cizince. Semir s Tomem se vyšourali za ní.
Za chvíli dorazili; nejstarší muž energicky vedl skupinku a zastavil se v prostřed místnosti, otevíraje pusu. Než ze sebe stihl vydat hlásku, Anna mu vyšla anglicky vstříc.
„Jsem velitelka stanice, vrchní komisařka Anna Engelhardt,“ napřáhla ruku. Muž ji přijal.
„Zvláštní agent Jethro Gibbs, NCIS. Zvláštní agent Kate Todd, zvláštní agent DiNozzo a zvláštní agent McGee,“ představil svůj tým, aniž by pustil její ruku.
„Vrchní komisař Kranich a vrchní komisař Gerkhan,“ odpověděla ona. „Vyšetřují tento případ.“
„Kde můžeme najít místo činu?“ zeptal se hned Gibbs.
„Auto i s těly je v chladu pár kilometrů odsud, komisaři vás tam zavedou. Ráda bych si s vámi prodiskutovala nějaké drobnosti.“
„Jistě, moji lidé se k nim připojí. – Řídit bude Kate, DiNozzo. – Velice oceňuji, že jste nám vyhověli, rád bych všechno zajistil sám.“
„Chápu,“ přikývla Anna, ačkoliv zjevně nechápala a trochu ji to uráželo, což – zdálo se – zvláštního agenta Gibbse nijak nevzrušovalo. Otočil se a předal klíčky od auta své podřízené. „DiNozzo, skici podle fotek místa činu a úhly kulek; Kate, detailní fotky; McGee, zabalit a popsat.“
„Promiňte, co zabalit a popsat? Obávám se, že v autě příliš důkazů, které by bylo třeba zajistit, není. Byla to čistá práce,“ ozval se trochu podrážděně Semir. Gibbs na něj zašilhal.
„Všechno, vrchní komisaři Gerkhane,“ ujistil ho a pohlédl na Annu, aby jí naznačil, že skončil.
„Semire, Tome?“ otočila se Anna k podřízeným a pokynula jim k východu. Tom, který už si stačil během úvodní sekvence zaběhnout pro sako, klíčky od auta a Semirovu bundu, podal kousek oblečení kolegovi a společně mířili ven.
„No jistě, kdyby šel kolem kůň a upadlo mu od zadku lejno, tak se stejně zabalí a pošle do Států na analýzu,“ žbrblal si pro sebe drobný komisař, míjeje amerického vyšetřovatele.
„Zabalí a popíše, vrchní komisaři Gerkhane,“ prohodil Gibbs ledabyle plynulou němčinou a otočil se na Semira, který náhle strnul.
„Eh, jistě… Málem bych zapomněl…“ vykoktal poněkud zaskočený Turek a rychle následoval svého pochechtávajícího se parťáka.
„A na co tu čekáte vy tři?“ otočil se Gibbs prudce na svůj zkoprnělý tým, který stál a otevřenou pusou na něj zíral. „Chce požehnání?“
Agentka Todd rychle zakroutila hlavou a spolu s agentem McGeem už se vytrácela; DiNozzo zavřel pusu. „Šéfe, a nemohl bych přece jen – “
„Támhle je otevřené okno, mám tě ven vyprovodit?“ skočil mu do řeči podrážděně Gibbs.
„Ne, šéfe, myslím, že chápu,“ oznámil, zvedaje na obranu ruce, a petal za kolegy.
Gibbs se s povzdechem otočil zpátky k Anně, která se potutelně usmívala. Pozvedl obočí a Anna gesto zopakovala. „Kávu, agente Gibbsi?“
„Rád,“ souhlasil Gibbs, Anna pokynula Darje a uvedla ho do své kanceláře.
Semir a Tom uvedli tři americké agenty, kteří na sobě už měli tmavě modré bundy s velkým žlutým NCIS na zádech a stejně barevné kšiltovky, do velké garáže s naplno puštěnou klimatizací, v jejímž středu stálo auto se čtyřmi mrtvými vojáky.
„Ou, trochu zima,“ zamumlal Tony.
„Mrtvolám teplo nesvědčí,“ poznamenal sladce Semir. Tony zúžil pohled.
„Oh, vážně?“ ušklíbl se a schytal herdu od Kate. Ošklivě se na ni podíval. „Co já, on si začal,“ bránil se. Kate protočila oči v sloup, přešla k řadě vypínačů na zdi a sepnula zářivky na stropě, takže celou místnost bez oken zaplnilo bílé světlo. Tom se a Semir za nimi zavřeli těžké dveře, aby do místnosti zbytečně nevnikalo teplo.
Agenti si natáhli latexové rukavice; DiNozzo se chopil bloku a tužky, hledaje původní fotografie a měření; Todd vytáhla fotoaparát a pořídila napřed několik fotek celé scény, než spolu s McGeem začali pracovat na bližším ohledávání auta a zajišťování stop.
„Oni vážně zkoumají každou blbinu,“ zamumlal Semir směrem k Tomovi dostatečně tiše, zatímco stáli stranou od dění, aby je nikdo neslyšel; bál se toho, kdo další umí německy.
„Jsou to vyšetřovatelé, Semire, ohledávat místo činu je jejich práce,“ odvětil Tom, začínaje být už trochu podrážděný.
„Máme dobrý obrázek o tom, co se stalo, aniž bychom balili a popisovali každý špaček od cigarety, který v tom autě je. Na co vůbec jsou ty obrázky?“ odsekl Semir.
„Dává jim to lepší představu o tom, co a jak se stalo, z fotek se nikdy nedozvíš přesné vzdálenosti. S těmihle údaji, které si agent DiNozzo zaznamenává, jsou schopni všechny parametry zadat do počítače, vytvořit animaci činu a s dalšími informacemi ji upravovat. Je to dobrá věc, Semire.“ Tom složil ruce na prsou a rozezleně na parťáka hleděl.
„Á, pan Chytrý, o všem mám přehled a všechno znám. Kdes tohle všechno vzal, z večerníčku?“ štěkl Turek.
„Ne, spolupracoval jsem s naší kriminálkou, která to taky dělá tak, a něco jsem se naučil, když jsem byl ve Státech. Přestaň zuřit jen z principu, Semire, začínáš uvažovat iracionálně.“
„Tak já že – “ Semir zarazil, když si všiml jejich obecenstva, a Tom se podíval, kam míří jeho pohled. McGee zaujatě vraštil obočí, Todd se nejistě a zdvořile usmívala – Semir s Tomem nezávisle na sobě usoudili, že její výraz možná znamená, že něco málo i rozuměla – a DiNozzo se přitrouble křenil.
„V pohodě, hoši?“ oslnil je úsměvem, který bez slunečních brýlí nevypadal tak americky.
„V naprosté, hochu,“ odsekl Semir a vysloužil si od Toma podobnou herdu do zad, kterou Todd při příchodu počastovala DiNozzu.
„Můžeme nějak pomoct?“ zeptal se Tom, než se Semir stihl znovu dát do hádky, a agentka Todd mu vyšla vstříc.
„Můžete mi pomoci balit důkazy,“ nabídla. Tom přikývl a vydal se k ní.
„Neměly by ty důkazy být popsány německy, pro naši laborku?“ zeptal se Semir, který následoval Toma a hleděl Todd přes rameno.
„Gibbs je chce poslat naší forenzní specialistce,“ odvětil DiNozzo od své práce. Semir a Tom se zarazili.
„To budete balit a popisovat i těla?“ ušklíbl se Semir.
DiNozzo otevřel pusu, ale pak ji zase zavřel a se zadumaným výrazem se otočil na Todd. McGee těkal očima mezi oběma dalšími agenty, zjevně stejně mimo, jako oni. „No…“ začal nakonec nejistě DiNozzo. „To by asi nebylo moc moudré,“ usoudil nakonec.
„Ducky říkal něco o svém příteli patologovi z Německa,“ řekla váhavě Kate.
„Ducky?“ tázal se Tom.
„Náš patolog,“ odpověděla s úsměvem.
„Jeho přítel už nemusí žít vůbec, nebo bude žít na druhé straně Německa. Nemusí s námi spolupracovat,“ racionalizoval DiNozzo.
„Zapomínáš na jeden důležitý faktor,“ poznamenala Todd. McGee na to kývl hlavou, jakoby pro něj byla záhada vyřešena, a DiNozzo ukázal na svou kolegyni, aby jí naznačil, že trefila do černého, než se zase vrátil k práci.
„Promiňte, jaký faktor?“ zeptal se Tom a nebyl si jistý, jestli se mu něco neztratilo v překladu, nebo mu něco důležitého neuteklo.
Agenti se vědoucně podívali na sebe a pak na německé policisty, než jednohlasně odpověděli: „Gibbs faktor.“
„Šéfová, doktor Stein je tu.“ Aniž by se podívala na šéfovou, Darja držela své oči pevně fixované na agentu Gibbsovi, když mluvila. Gibbsovy ledově modré oči jí odpověděly, v obličeji vepsaný jasný zájem.
„Doktor Stein?“ podivila se Anna, těkajíc očima z jednoho na druhého.
„To bude náš patolog,“ odpověděl pomalu Gibbs, oči nespouštěje z obličeje půvabné rudovlásky.
„Vy jste si přivezli i patologa?“ Anna nevycházela z údivu.
„Nope,“ zakroutil Gibbs hlavou a otočil se ze sekretářky na šéfovou. „Náš patolog, doktor Mallard, je ten jediný, komu důvěřuji. Jeho tu mít bohužel nemůžu, ale domluvil mi účast svého přítele, doktora Steina,“ vysvětlil.
Anna si povzdechla a kývla na Darju, aby vpustila lékaře dovnitř. Gibbs i Anna vstali, aby malého a podsaditého muže přivítali, a Anna se jen podivila, jak se může vlézt ke svému pitevnímu stolu.
„Jsem Stein, doktor Stein,“ představil se muž a pozornýma malýma očkama v buclaté tváři těkal očima z Gibbse na Annu. Gibbs, který mu byl blíž, natáhl ruku, než Anna stačila kus nábytku obejít.
„Zvláštní agent Jethro Gibbs, NCIS,“ představil se. „Pracuji s Duckym.“
„Ah, jistě.“ Stein mu překvapivě pevně potřásl pravicí. „Dále ale raději mluvte anglicky, váš přízvuk je příšerný a já mám svou mateřskou řeč velice rád,“ dodal s dobráckým jiskřením v očích.
„To už jsem dnes jednou slyšel,“ odvětil Gibbs anglicky, očima zalétávaje k Anně, která jen pokrčila rameny, „jsem rád, že jste si na nás udělal čas, doktore.“
„Na Duckyho přátele vždycky,“ ubezpečil ho malý patolog, pustil jeho ruku a přijal Anninu, zvedaje ji k ústům, aby ji gentlemansky políbil.
„Oh,“ Anna vypadala zaskočeně, „vrchní komisařka Anna Engelhardt,“ představila se trochu nejistě.
„Rád vás poznávám.“ Doktor uklonil lehce hlavou, než poodstoupil a pohlédl na oba velitele. „A kdepak jsou moji svěřenci?“ zajímal se.
„Na cestě do zdejší márnice,“ informovala ho Anna hbitě, „čekají jen na vás.“
„Pak je nesmím nechat čekat. Dostanu odvoz?“
„Samozřejmě,“ kývla Anna.
„Agente Gibbsi, komisařko Engelhardt?“ pokynul jim doktor a odkolébal se ven. Anna se za ním vyklonila ze dveří.
„Bonrathe? Zavezte pana doktora na patologii, prosím.“ Gibbs se jí díval přes rameno, jak závratně vysoký policista hbitě přikývl a přidružil se k doktorovi.
Anna se otočila, aby do Gibbse téměř vrazila. Pohlédla napřed na místo o dva metry dál, kde stál předtím, a potom na jeho postavu před sebou. „Jak jste tohle udělal?“ zeptala se rezervovaně.
„Cvik,“ pokrčil rameny Gibbs a zase od ní odstoupil, aby se mohla vrátit za svůj stůl. Anna jen zakroutila hlavou, než začala.
„Co se týče předmětů pro laboratoř – “
„Rád bych je poslal do Států, mám pro ně zajištěn přednostní let, potřebuji jen někoho, kdo je rychle a spolehlivě dopraví na letiště,“ skočil jí do řeči Gibbs.
„Pro to tu nemáte žádného přítele?“ zeptala se trochu kousavě Anna.
„Ne, je mi líto,“ zakroutil Gibbs hlavou, pozorně Annu pozoruje. „Není to nic proti vám, vrchní komisařko, jsem jen nedůvěřivý člověk.“
Chvíli na něj pátravě hleděla, než si rezignovaně povzdechla. „Anna,“ řekla jen.
„Budete preferovat Gibbse, že?“ Bylo to spíš oznámení, než otázka. Anna se jen usmála.
„Budeme si rozumět, Gibbsi,“ řekla stejně. Gibbs s úsměvem kývl.
„Vrchní komisař Gerkhan…“ odmlčel se, narážeje na zjevné nepřátelství, které malý a vzteklý muž už stihl projevit.
„Semir je trochu prudší povahy, rád má věci ve svých rukou. Je to ale profesionál; věřím, že se to zlepší.“ Gibbs kývl, akceptuje její tvrzení, a dopil poslední zbytek svého kafe.
„Vyzpovídali jsme veškeré další obyvatele hotelu, přednostně ty, kteří bydleli v pokojích sousedících s těmi, kde bydlely oběti. Vašeho tlumočníka jsme bohužel už nezastihli, ale věřím, že o něj se postarají vaši kolegové. Všechna svědectví o nich mluví jako o nekonfliktních, starali se jen o své, většinu času strávili na schůzích, jen jednou šli všichni společně do baru. Až na tlumočníka, samozřejmě.“
„Jakmile ho vyslechnou, dají nám vědět,“ ujistil Gibbs Semira, chápaje jeho narážky.
„Toho rána, co byli zastřeleni, si nechali své zbraně na pokoji,“ navázala na Semira Kate. „Je pravděpodobné, že vrah byl převlečený za policistu, je to jediný způsob, jak donutit auto zastavit v odstavném kruhu bez jakéhokoliv poškození. Kdokoliv to udělal, nejspíš měl policejní auto, ne jen majáček na střeše.“
„To víte jak?“ Anna se otočila se zájmem na Gibbse.
„Byli nekonfliktní; podle služebních zpráv a hodnocení velitelů skvělí vojáci. Vaši komisaři vyjíždějí s majáčkem jen za lidmi, kteří ohrožují přímo provoz na dálnici. Pokud je potřeboval pachatel bez zjevné příčiny dostat za krajnici, bylo mnohem méně podezřelé použít policejní auto a zachovat se jako namátková kontrola,“ vysvětlil Gibbs a přikyvující Kate stále nepřítomně zírala do složky před sebou.
„Prověříme všechna auta,“ oznámil Tom.
„Díky,“ odvětil Gibbs. Tony na to pozvedl obočí, ale nic neřekl.
„Šéfová?“ Darja s lehkým zaklepáním vešla do kanceláře. „Doktor Stein volal, že dokončil pitvu.“
Gibbs pohlédl na hodinky a uznale pokývl hlavou. „DiNozzo, pomůžeš komisaři Kranichovi prověřit auta, McGee, zajisti nám nějakou konferenční místnosti s plazmou, kamerou a stabilním spojením do Států; chci mít kontakt s Abby a Duckym kdykoliv, kdy si o něj řeknu.“
„Darja vám s tím pomůže, Time,“ skočila Anna Gibbsovi bez pardonu do řeči, mluvíc k McGeemu. McGee přikývl, očima zalétávaje k pohledné sekretářce.
„Šťastlivec,“ zahuhlal téměř neslyšně Tony, očima nespokojeně skenuje Toma. Co se týče vrchního komisaře Kranicha, ten měl k radosti z DiNozzovy společnosti také daleko.
„Kate se mnou, pojedeme na patologii,“ dokončil Gibbs a pozorně pohlédl na Semira, který stále nijak nepolevil ve svém nepřátelském postoji. „Povedete nás, vrchní komisaři Gerkhane?“
Semir už měl na jazyku něco velice hořkého, ale zachytil varovný pohled od Anny, který ho donutil svou původní odpověď přehodnotit. „Pojedeme mým autem,“ zahuhlal jen a popadl bundu, protlačuje si únikovou cestu z přecpané kanceláře.
„Fajn,“ kupodivu nenamítal Gibbs a společně s Kate nechali zbytek stanice svému osudu.
„Myslel jsem, že to projdeme osobně,“ zamumlal Tony, až po krk zahrabaný v tuně hlášení.
„Procházíte osobně hlášení,“ odvětil Tom nevinně a dál četl, po očku pozoruje, jak se Tony pere se slovníkem a zatím trapně prohrává.
„Tohle je horší, než Hvězdná pěchota,“ usoudil DiNozzo upřímně. „Zaručeně nejhorší film, co jsem kdy viděl.“
„S tím souhlasím, v půlce jsem usnul,“ přitakal Tom. „Vážně v tom hledáte každé slovíčko?“ zašilhal pobaveně na DiNozzu. Ten zavrčel na souhlas. Tom ho chvíli pozoroval, jak s tím zápolí, a pak se mu agenta zželelo.
„Jediné důležité údaje, které musíme sledovat, je návaznost převzetí a údaje o údržbě a tankování u každého vozu a jejich vrácení do stáje. Prostě si jen zapamatujte slovíčka, která to uvozují, a na poznámky se vykašlete. Pokud si to auto někdo tajně půjčil, určitě to nebude pod čarou.“
Tony nad tím chvíli uvažoval, než se mu obličej rozzářil. „Asi začínám být unavený,“ poznamenal, když se začal řídit Tomovou radou, jednoduše si vytvářeje tabulku potřebných slovíček, „normálně mi to myslí líp, ale seděl jsem v letadle vedle Zelenáče a věřte mi, pokud jste neslyšel chrápat McGeeho, tak nevíte, co to slovo znamená.“
„Já to slyšel, Tony,“ zafuněl McGee, který prolezl kolem, když spolu s Darjou, každý za jednu stranu, poponášeli už potřetí komodu z místa na místo.
„Tak si to užij, Zelenáči, já tě poslouchal celou cestu,“ zvolal přes rameno Tony, pak změřil pohledem Toma a napřáhl k němu ruku. „Tony,“ řekl, co už Kranich beztak vydedukoval. Jeho německá spoluoběť papírování mu ruku stiskla.
„Tom,“ reagoval, než se oba s lehkým úsměvem vrátili k práci.
Semir otočil klíčkem v zapalování a vypnul motor; nad městem se začalo pomalu stmívat. Všichni tři pasažéři stříbrného BMW vystoupili a zamířili ke vchodu na oddělení patologie, zasazeného v malebném prostřední několika piteven a rozlehlé márnice.
Semir je vedl dobře známou cestou, než konečně dorazil k posledním dveřím, otevřel je a pokynul Kate, aby vešla jako první. Usmála se na něj a poděkovala, načež proklouzla rychle mezi dveřmi, až za ní její červený kabát zavlál. Semir ji následoval a podržel dveře agentu Gibbsovi, odolávaje dětské touze přibouchnout mu je před nosem.
Gibbs neřekl ani půl slova a místo toho se přivítal s patologem, představuje mu zvláštní agentku Kate Todd, a nechal Semira svému osudu, takže se – už teď příšerně podrážděný – Turek byl nucen představit sám.
„Co pro nás máte, doktore?“ utnul jejich seznamovací sekvenci Gibbs.
„Doba úmrtí je dnes okolo desáté ranní, a to u všech obětí.“
„Půl hodiny před tím, než jsme je našli,“ zamumlal Semir.
„Příčina je smrti je dobře mířená rána do srdce, vzdálenosti odpovídají tvrzení, že vrah stál u okénka na straně řidiče; kulky už jsem poslal na balistiku.“
Semir po očku pohlédl na Gibbse, ale ten nehnul ani brvou; malý komisař usoudil, že se ten americký hrdina asi chystá vymlátit z jejich forenzních vědců své důkazy později.
„To, co měli v žaludku, byla pravděpodobně obvyklá hotelová snídaně; oběť číslo dvě, tedy voják na sedadle spolujezdce, byl zjevně kuřák.“ Doktor vydechl a na chvíli se odmlčel, zjevně skončil, ale jeho malá očka vypovídala, že ho něco trápí.
„Něco dalšího, doktore?“ zeptal se Semir.
„To jen…“ Zavalitý patolog se poškrábal na hlavě. „Odkdy vaše Námořnictvo nechává ve svých řadách lidi s jednou ledvinou?“
„Nenechává,“ odpověděl okamžitě Gibbs. „Jeden z nich má jen jednu ledvinu?“
„Hm-hm. Byl to náš kuřák,“ odvětil smrtelně vážně.
„Oběť bez vojenských známek,“ zamumlala Kate.
„Takže to znamená, že ten muž v uniformě nebyl voják,“ usoudil Semir. „Kdo to potom byl?“
„Někdo, koho ostatní vojáci znali,“ odpověděl Gibbs. Kate začal zvonit telefon; i přes káravý pohled patologa ho zvedla a odstoupila stranou.
„Už nic dalšího podezřelého?“ zeptal se Semir.
„Žádná další záhada tu není,“ oznámil doktor s lehkým úsměvem. „No, pokud dovolíte, připravíme těla k transportu. Rád jsem s vámi spolupracoval, agente Gibbsi.“
Gibbs si s patologem potřásl rukou a společně se Semirem se otočili ke Kate, která právě končila hovor.
„To byl Tony, že volal Washington, Gibbsi. Oznámili nám, že náš tlumočník si po návratu do Států odskočil a utekl; nechal po sobě jen tašku s věcmi. Nemůžou ho najít a co víc, podle fotografií ten, který přiletěl, není ten, který odletěl,“ oznamovala mu ve spěchu. „Ve věcech tlumočníka našli cigarety, stejná značka, jako jsme našli v autě a v uniformě našeho mrtvého ne-vojáka. A Tony s Tomem našli policejní auto, které má v papírech čtyř hodinou mezeru, odpovídající našemu času smrti. Na otiscích pracují,“ dokončila.
„Žádné tam nebudou,“ prohlásil Semir, který ji pozorně poslouchal. „Takže pokud je tady na tom stole tlumočník a někdo si dal tu práci, že se pokusil zahladit stopy a nahradit jeho absenci, kde je poslední voják?“ tázal se.
„Pokud tohle všechno nastrojil,“ přidala se Kate zamračeně, „tak proč? To nedává mysl. Pokud…“
„Pokud není pohřešovaný major také vrah,“ dokončil za ni Semir a oba pohlédli na Gibbse, který byl neobvykle tiše.
„To nám řekne balistika. Pokud byla vražedná zbraň devítimilimetrovka, pak je pravděpodobné, že víme, kdo je vrah,“ vyjádřil se Gibbs.
„Napovídá tomu i jeho chybějící zbraň. Původně jsme prověřovali personál, měli jsme podezření, že ji někdo ztopil,“ dumal Semir.
„Ne, pravděpodobně si ji stejně jako známky nechal. Vlastní zbraň je jistota, známky jsou sentimentalita,“ odvětil Gibbs.
„Jak ale dostal do auta ve své uniformě tlumočníka?“ kroutila Kate hlavou. „Víme, že jeli na pracovní schůzku, pak by ale věděli, že se vyměnili.“
„Když už mi zbyla práce pochůzkáře, ověřil jsem všechno možné. Lidé, se kterými se měli setkat, nebyli na seznamu z předchozích konferencí, agente Gibbsi,“ vložil se do toho Semir a zařadil se opět do čela skupinky, aby je vyvedl ze spleti chodeb.
„Prostě je požádal o pomoc, nejpravděpodobnější je verze, že si potřeboval odskočit za ženou,“ pokrčil rameny Gibbs. Kate se na něj zamračeně podívala.
„Mariňák. Místo konference,“ poznamenala kysele. „Vlastní zkušenost, Gibbsi?“ Gibbs se na ni jen uculil, ale neřekl ani slovo.
„Mně spíš nejde do hlavy, jak to, že ho vaši lidé identifikovali?“ vypíchl Semir, napůl ignoruje jejich předešlou debatu.
„Fotografie v profilech souhlasily,“ odvětila Kate. „Zjevně je něco shnilého ve státě dánském.“
„Huh?“ Semir se na oba otočil, výrazem ve tváři naznačuje, že chápe metaforu, ale úplně přesně nerozumí, co Kate chtěla říct.
„Chtěla říct, že tu možná máme protistátní spiknutí. Ať už to byl sám major, nebo někdo další, má lidi na správných místech, aby zfalšoval dokumenty ve vojenské databázi,“ odpověděl Gibbs, mrače se na Kate za její slabší chvilku propadnutí ke klasickému vzdělání.
„Snaha všechno zahladit by tomu odpovídala. A fakt, že si jako terč vybral americké vojáky taky.“ Semir se náhle zastavil a otočil se ke svým americkým společníkům. „Chcete říct, že tu může být celá americká teroristická buňka?“ zeptal se temně.
Gibbs se na něj znovu pozorně zahleděl. „Nevím, jestli americká, ale může tu být,“ připustil potom. „Kate, zavolej Tonymu, ať to všechno pošle okamžitě Abby.“
Semir sklapl telefon a rozhlédl se okolo sebe, okamžitě se mrače; na místě, kde ještě před půl minutou stál agent Gibbs, byl teď jen večerní chlad a nikde jinde po něm nebylo ani stopy.
„Zatracenej chlap,“ zamumlal mdle a pohlédl k do výšky čnícímu hotelu, v jehož útrobách před čtvrt hodinou zmizela agentka Todd se dvěma kufry s vybavením, aby je tam odložila. „Kam sakra zmizel?“ Semir se znovu rozhlédl okolo sebe.
„Pro kafe,“ ozval se hlas přímo za ním. Semir nadskočil, ruku automaticky na pouzdře se zbraní, když s tichým zavrčením identifikoval šedivého Američana. „Hm?“ Gibbs k němu natáhl ruku s kelímkem a Semir horkou tekutinu s díky přijal.
Všiml se, že na kapotě auta sedí v držáku ještě poslední kelímek, ve čtverečcích zatrhnuté mléko a sladidlo. Semir se beze slova napil svého, spokojeně na jazyku pociťuje, že je přesně tak sladké, jak potřebuje. Udiveně na Gibbse pohlédl. „Všiml jsem si toho hned odpoledne,“ odvětil agent na vysvětlenou.
„Hezké,“ uznal Semir, dopřávaje si další doušek. „To je úplatek?“ zeptal se potom. Gibbs se pousmál.
„Spíš něco jako mírová dohoda,“ poznamenal. „Nejsem tady, abych ohrožoval vaše pozice, komisaři. Chci jen zjistit, kdo a proč zabil moje vojáky, to je všechno. Nebudeme nic tajit, zamlčovat, ani jednat na vlastní pěst,“ oznámil, když na předchozí větu Semir nijak nereagoval. „A snad brzy vypadneme,“ dodal a na to se Semir konečně usmál.
„S tím zvládnu žít,“ usoudil nakonec, ohřívaje si o kafe ruce. „Ale s ní bych žít nedokázal,“ pohodil hlavou směrem k hotelu.
Gibbs se uchechtl. „To je, proč jsem nechtěl zastavovat,“ poznamenal a Semir se zašklebil, když si uvědomil, že on byl ten, který mezitím, co se Gibbs s Kate hádali, zastavil u hotelu a dal jí možnost nechat je tu mrznout.
„Jsem zpátky!“ houkla Kate o minutu později, ačkoliv ji díky barvě jejího kabátu ve světle pouličních lamp a klapotu podpatků nebylo možné přehlédnout. „To je pro mě?“ ukázala ke kafi s lačným pohledem. Gibbs si ho stáhl k sobě.
„Bylo před deseti minutami,“ oznámil jí, vyhazuje spolu se Semirem své kelímky do blízkého koše a nasedávaje do auta. Kate poslušně vklouzla dozadu a i během toho, co vyjeli, dělala soustředěně na Gibbse smutné oči. Ten se nakonec rozhodl, že jí to podá, ale nebylo mu to dovoleno.
„Ne v autě, stačí, že mi tu Tom vždycky nadělá chlívek, nechci ještě pocákaný potahy.“
Gibbs se škodolibě uculil velmi DiNozzo stylem. „Slyšela jsi vrchního komisaře, Kate,“ prohlásil a kafe jí nedal.
„Halóóóóó!“ Tom vyděšeně nadskočil, když se v provizorní konferenční místnosti ozval neznámý, ženský a trochu zkreslený hlas. Protřel si obličej, na kterém měl vytlačenou strukturu stolu, protože na něm usnul, a všiml si, že s Tonym, který si ustlal pod stolem, to ani nehnulo. Kdo ale na ten hlas také zareagoval, byly Darja a šéfová, které vešly z haly, ve které něco řešily u Darjina stolu. „Hej, slyší mě někdo? Gibbsi? Kate? Tony? McGee? Kdokoliv?“
„Kdo je?“ zavolal nejistě Tom, když si všimli, kdo to mluví. Plazma na zdi byla rozzářená a objevila se na ní zjevně forenzní laboratoř, v jejímž středu poskakovala zvláštní znepokojená postavička.
„Tady Abby, Washington. Kdo je tam? Pojďte do středu místnosti, nevidím vás,“ navedla je a všichni tři tak udělali.
Hleděli teď zpříma na mladou ženu v černých síťovaných podkolenkách do půli stehen, lesklých kozačkách s podrážkou tak vysokou, že ji považovala za odvážnou i Darja; krátkých černých šortkách, černém rozevlátém tričku a se spoustou cvočků, obojků, stříbra a křížů. Bílý plášť, který měla oblečený na tom, působil jaksi nepatřičně.
Její oči si jej se zájem prohlížely na monitoru jejího počítače a její rudé rtíky, ostře kontrastující s černými vlasy ve dvou culících po stranách hlavy, se zkroutily do spokojeného úsměvu. „Ahoj, fešáku,“ zavrněla, ukazujíc do kamery přímo na místo, kde odhadovala Toma. Tom ukázal na sebe. „Hm, ty! Jak se jmenuješ?“
Tom otevřel pusu, zaskočen takovým frontálním útokem, ale Anna ho s pobaveným šklebem předběhla.
„Jsem vrchní komisařka Anna Engelhardt, velitelka této stranice, toto je vrchní komisař Tom Kranich a moje asistentka Darja.“
„Těší mě, Tome. Moc hezký botky, Darjo,“ poznamenala Abby z Washingtonu, už zase stojíc vprostřed místnosti a culíc se na ně.
„Díky,“ odpověděla sekretářka, stále ještě trochu zaražená energickou laborantkou.
„Tak, všechno vím, všechno znám, všechno mi došlo e-mailem. Divný, co všechno se dá zjistit z jedné ledviny, huh? No, kde je Gibbs? Mám něco, co vás bude všechny moc zajímat,“ slibovala, mávajíc rukama.
„Gibbs spolu s agentkou Todd a mým policistou ještě nedorazili, ale měli by tu být každou chvíli,“ ujistila ji Anna.
„Ten pes na stole vám tam něco dost zaujatě škube,“ poznamenal Tom, ukazuje na obrazovku, kde počínání psa doprovázelo ohavné prdění.
„Bože, co to sežral?“ vyhrkla Anna znepokojeně, protože měla pocit, že takové střevní pochody mohou být pro psa velikosti té zuřící tečky na monitoru i smrtelné.
„To není Toni,“ zavolala Abby poplašeně a jala se zvíře trhat od něčeho, co se jevilo plyšovým hrochem, „to je Bert. Toni, nech Berta! Toni!“
„Tady!“ Výkřik agenta DiNozzy byl doprovázen silnou ránou do stolu, když Tony zapomněl, kde hlavu složil. Tom, Anna a Darja se na to uchechtli, v zájmu etikety smích skrývajíce, když se ospalý DiNozzo vyhrabal zpod stolu a tře si hlavu, přistoupil k nim.
Abby se mezitím podařilo osvobodit plyšové zvíře ze spárů podráženého psa a držela plyšáka v náručí, živému zvířeti trpělivě přikazujíc, aby zůstalo sedět na stole. „Tak je hodná, Toni, tady hezky seď,“ mumlala.
DiNozzo si povzdechl. „Nenávidím toho psa.“
„Hej, Tony!“ zvolala Abby, když na monitoru zahlédla svého přítele. Pes na to ňafl.
„Ahoj, Abby. Copak máš?“ zívl Tony.
„Ne, chci s tím počkat na Gibbse, je to fakt velký,“ poznamenala, marně mačkajíc plyšáka, než ho začala prohlížet. „Vidíš, Toni, cos provedla? Bert už neprdí.“
Tony jen protočil hlavou a naznačil překvapeným policistům a sekretářce, že se tím nemají vůbec vzrušovat.
„Tak, kde je můj Gibbs?!“ zvolala po chvilce Abby, stále bráníc plyšáka před psem vlastním tělem.
„Přímo tady, Abs!“ Do místnosti napřed vešel Semir, pak Gibbs a nakonec Kate, cucajíc své draze získané a už studené kafe.
„Kde jste byli tak dlouho?“ zajímal se Tony.
„Zeptejte se Kate,“ doporučil mu Semir.
„A Semira,“ dodala Kate, ukazujíc na skvrnku od hořčice, která se Semirovi u Schrödera povedla.
„Co máš, Abby?“ ignoroval je Gibbs a zaujal místo vedle Anny, které mu Tom na šéfčin popud uvolnil, aby byl agent na monitoru dobře vidět.
„Ahoj, Gibbsi, jakpak je v Německu? Už jsi mi určitě koupil nějaký suvenýr!“ Abby nadšeně poskakovala.
„Abby…“ Protáhl Gibbs lehce podrážděně.
„Já vím, já vím, co mám. Něco, co se ti bude líbit,“ ujistila ho Abby a dotančila ke svému monitoru, zraněného hrocha pokládajíc co nejvýš, aby na něj Tony nemohla. „Takto vypadá náš skutečný major Hank Kerby,“ poznamenala, když zaslala údaj McGeemu a ten ho zařadil na monitor vedle přímého přenosu z laboratoře. „Před odjezdem do Německa vyčistil svůj účet a všechny peníze přeposlal na číslo účtu, které se v jeho bankovních převodech objevovalo každý měsíc, posílal na něj část peněz. A protože jsem tvoje chytrá holka, Gibbsi, dopátrala jsem se, že ten účet se oklikou vztahuje k velmi oblíbenému a luxusnímu klubu v Kolíně nad Rýnem, a je tam slušná sumička.“
„Je tam dost na to, aby z toho mohla běžet teroristická buňka?“ zeptala se Anna.
„I čtyři, madam velitelko, zjevně nebyl jediný, kdo tam ty peníze posílal,“ kývla na to Abby s úsměvem na Annu. „Ale to nebyla poslední cesta obsahu jeho účtu. Z tohoto byla celá suma, až na ty drobné, které tam posílal každý měsíc, převedena na jiný soukromý účet, ze kterého bylo naposledy vybráno v bankomatu blízko toho klubu, což zjistil McGee.“
„Vlastně to byla Darja, šéfe,“ usmál se agent na sekretářku, která mu úsměv oplatila.
„To je jedno,“ odsekla Abby s náhlým nepřátelstvím k mladé rudovlásce. „Z toho plyne, že je tu velká šance, že se náš člověk zdržuje poblíž, ne-li přímo v klubu,“ dokončila Abby.
„Dobrá práce, Abs,“ pochválil ji Gibbs.
„Počkej, nespěchej, ó Veliký, mám pro tebe ještě něco. Sejmula jsem otisky z té tašky, kterou tu nechal náš fiktivní tlumočník, a našla jsem tam i jeho, naši mu byli na stopě a dokázali jsme ho identifikovat. Jeho výpověď posílám McGeemu teď,“ oznamovala, zatímco jí prsty enormní rychlostí běhaly po klávesnici, „a je tam pár zajímavých věcí ohledně toho klubu.“
„Dobrá práce, Abs?“ Teď to znělo jako otázka.
„Copak mě nevidíš rád? No, další věc, která by tě mohla zajímat je, že ten muž, co sem přijel jako tlumočník, byl zběhlý agent od FBI, který se teď zase vrátil na správnou stranu Síly a všechny jeho dokumentační fotografie ti posílám, na většině je hezky vidět, že náš drahý Kerby je v klubu každou noc, ale má tam svou armádu ozbrojenců. FBI ho teď má v ochranné vazbě, bude tam, dokud Kerbyho nechytíš, říkal Fornell,“ skončila spokojeně Abby, culíc se od ucha k uchu. „Dobrá práce, Abs,“ imitovala Gibbse, když na druhé straně zůstalo ticho.
„Takže všechno?“ ujistil se Gibbs. Abby přikývla, než se otočila ke svému stolu a zamračila.
„Ne, ještě počkej, chci mluvit s Kate,“ řekla rychle. Kate se postavila vedle Gibbse, takže z obrazu vystrčila Toma, který se ale nejevil, že by z toho měl mít psychické trauma.
„Ahoj, Abby,“ pozdravila Kate.
„Víš, to je naposledy, co jsem to zvíře hlídala, podívej, co udělala Bertovi!“ zvolala a zamávala před kamerou plyšovým hrochem, a pak ho párkrát demonstračně stiskla, na což se ozvalo jen slabé pískání.
„Abby, to je mi líto,“ řekla agentka opravdu upřímně. „Toni za to dostane trest co nejdřív.“
DiNozzo, který šel kolem, bolestně sykl, když mu Gibbs udělil pohlavek. „Za co to bylo, šéfe?“ ptal se dotčeně.
„Za toho psa,“ odpověděl Gibbs jednoduše. Abby na monitoru se zakřenila, než poslala Gibbsovi vzdušný polibek.
„Tohle je odměna, kterou jsem potřebovala,“ ubezpečila ho.
„Hej!“ bránil se Tony zezadu, uraženě si cuchaje vlasy.
„Když na něco přijdeš, Abs, dej vědět,“ řekl Gibbs a Abby kývla, na všechny se usmívajíc.
„Počkej, chci ještě mluvit s vrchním komisařem Kranichem.“
„Abby!“ protáhl znovu podrážděně Gibbs.
„No tak, Gibbsi! Můj Bert je smrtelně zraněný a ty jsi mi ještě nekoupil žádný suvenýr, tak mě nech mluvit s tím sladkým panem komisařem!“ trvala na svém Abby. Gibbs vzal boží jméno nadarmo a chytil Kate za loket, aby jí zaznačil, že u toho nemusí být ani jeden. Šéfová odstoupila, přecházejíc k McGeeho místu, aby si prohlédla fotky, a Tom zůstal před obrazovkou sám.
„Ahoj, Abby,“ pousmál se.
„Ahoj, Tome. Pojď blíž,“ zašeptala svým nejlepším svůdným hlasem. Tom poslušně přistoupil. „Ještě blíž,“ zavrněla znovu Abby a opakovala to, dokud se Tom téměř nosem nedotýkal obrazovky. „Máš nějaká tetování?“ zeptala se Abby natěšeně, načež se Tom zatvářil překvapeně.
Obrazovka před ním ztmavla a Tom se v leknutí podíval ke stolu, za kterým seděl McGee a o promítání se staral. Gibbs sundal ruku z jeho klávesnice, chvíli na Toma podezřívavě úžil oči a potom otočil svůj pohled od ztrapněného komisaře k McGeemu.
„Vytiskni tu zprávu, McGee,“ nakázal Gibbs agentovi a ten se do toho hned dal. „Kopii pro každého.“
Tom se zašklebil na Semira, který se stranou s Darjou kroutil smíchem nad tím, jak byl Tom Abby převezen.
„Máme na něj čtyřnásobnou vraždu doloženou kulkami stejné ráže, jako je jeho zbraň, a protistátní činnost. Víme, kde se zdržuje, je to dost na legální a podložené zatčení,“ kroutila hlavou Anna. Nechtěla to ještě déle prodlužovat; už tak to stálo dost úsilí, výdajů a diplomatické snahy celé to vyžehlit.
„Věřte mi, nebo ne, vím přesně, co od toho grázla čekat a nebudu tam posílat svůj tým a dívat se na to, jak váš umírá jen proto, že nejste ochotná počkat ještě den. Sledovačka; ještě dnes v noci, celou noc, celý den, dva lidi v utajení zítra večer a zálohy u všech vchodů. Takhle to uděláme.“
„Nebudeme dělat nic, dokud to neřeknu já,“ zasyčela Anna, aby dala Gibbsovi vědět, že jeho zastrašování užitím jejího osobního prostoru proti ní, které praktikoval, když stál oběma pěstmi opřený o její stůl a nahnutý nad ní, na ni nemá nejmenší účinek.
Gibbs se narovnal. „Fajn, do toho. Když dovolíte, tak to převedu plně do vaší kompetence, takže se toho moji agenti nemusí účastnit.“
„Je tohle vydírání?“ zúžila Anna zorničky téměř pobaveně.
„Oh, ne,“ ušklíbl se Gibbs a mohla by přísahat, že se pokouší tvářit nevinně. „Bože, to ne.“
„Máme tu nebezpečného zločince, agente Gibbsi a – “
„Moment, toho jsem si všiml, letěl jsem kvůli tomu na další kontinent. A protože je nebezpečný – “
„Ještě jsem neskočila,“ odsekla Anna ostře a uťala ho v půli věty stejně, jako on ji. „Chtěla jsem říct, že ho chci mít co nejdřív pod zámkem. Zítra večer už může být za horami.“
„Což bude stejně, když mu tam naběhneme jako stádo slonů. Musíme ho zaskočit, vzít ze zálohy, přiložit mu zbraň ke spánku, protože jinak vám garantuji, že si najde cestu ven,“ argumentoval neúnavně Gibbs.
„Potřebujete mít všechno plně pod kontrolou, že? Všechno po vašem,“ řekla místo odpovědi Anna.
Gibbs se usmál věda, že ji přetáhl na svou stranu. „Stejně jako vy, jinak bychom se tu nehádali.“
„Dobře, Gibbsi, uděláme to po vašem,“ souhlasila Anna, ačkoliv věděla, že to nemusela říct nahlas; ten arogantní mizera před ní poznal z řeči jejího těla, že to vzdala. „Ještě dneska pošleme dva lidi před ten klub, budeme střídat hlídky, a zítra večer tam pošleme dva v utajení se zásahovou jednotkou připravenou v akci. Ale jestli už bude pryč, agente Gibbsi, převedu veškerou zodpovědnost na vás a věřte mi, že s mými kontakty to nebude problém.“
„Vyhrožujete mi?“ pozvedl obočí Gibbs.
„Oh bože, to ne,“ zakroutila Anna afektovaně hlavou.
„Fajn,“ zdálo se, že Gibbs snad její sarkasmus oceňuje. „Zní mi to fér, pokud dovnitř půjde s vaším policistou jeden můj agent.“
„No jistě, to jsem si mohla myslet.“ Anna rázně vstala. „Jste bastard, Gibbsi,“ řekla věcně, když mířila ze své kanceláře.
„Proto mě sem poslali,“ odpověděl Gibbs a následoval ji.
Všichni, kdo byli v tu dobu v provizorní konferenční místnosti, si jejich příchodu ani nevšimli a oba velitelé záhy pochopili proč. Na obrazovce velké plazmy byla zase Abbyina laboratoř, nicméně Abby teď byla v pozadí, seděla na své židli a mlčky koketovala s Tomem, zatímco v hlavním centru se procházel starší muž s velkými brýlemi na nose, oblečen téměř staroanglicky, a něco zaujatě vyprávěl.
Gibbs nemusel ani poslouchat, co říká, aby věděl, že tuhle historku už slyšel a nebyl jediný, protože Kate, DiNozzo a McGee ukazovali stejné kritické množství unuděnosti, jak se dalo čekat.
„To je náš patolog,“ sklonil se k Anně.
„Sympatický muž,“ odvětila Anna, „i když trochu extravagantní, ale nemůžu říct, že by mě to u vás překvapovalo.“
„Nejpozději pozítří budeme pryč,“ usmál se Gibbs.
„Beru vás za slovo,“ odpověděla Anna a Gibbs s ještě širším úsměvem přešel přímo před obrazovku.
„Máte pro ně něco, nebo si tu jen povídáte?“ houkl.
„Ah, Jethro. Jak se ti líbil doktor Stein?“ Ducky k němu okamžitě obrátil pozornost, aniž by se obtěžoval dovyprávět historku.
„Líbil se mi moc, Ducky. Máte pro mě vy dva něco, nebo si jen povídáte?“ zopakoval znovu.
„Vlastně si jen povídáme, Gibbsi,“ pípla Abby. „Jdete do přestrojení?“ zeptala se s velkýma očima.
„Dobrou noc, Abby,“ odpověděl Gibbs.
„No tak, Gibbsi, detaily! Jdete do toho klubu? Jestli půjde Kate, ať si vezme červenou. Mimochodem, tady není noc.“ Gibbs si povzdechl a mávl na McGeeho, aby ji vypnul. „Hej, Gibbsi! Já to vi–“
Obrazovka ztmavla a Gibbs se otočil k Anně. „Je to klub, mladý pár bude ideální. Půjde Kate,“ řekl. Anna kývla.
„S Kranichem. Tom byl v Americe, takže nebude podezřelé, když vezme ven svou americkou přítelkyni,“ odpověděla ona.
„Takže jdeme opravdu do přestrojení?“ zeptal se Tony a napřímil se jak pravítko.
„Ty sotva, Kate a pan Kranich. Zítra večer uděláme zátah na Kerbyho. McGee, chci odposlech a kamery a chci, aby ses dostal do bezpečnostního systému toho baru co nejdřív.“
„Agent DiNozzo a pan Gerkhan teď sednou do auta a budou klub sledovat a dokumentovat,“ chopila se znovu slova Anna.
„Sami, šéfová? A proč musím dřepět v autě?“ hádal se Semir.
„Protože jsem řekla, Gerkhane. Ráno vám pošlu Bonratha s Herzbergerem na vystřídání, abyste večer byli zase čilí. Darjo, vy pomůžete Timovi.“
„Šéfová, a neměli bychom i já s Kate mít jednu hlídku?“ zeptal se Tom v zájmu zachování férové hry. Kate vehementně přikývla, čímž to celé vypadalo ještě víc, jako jen zdvořilostní poznámka.
„Ne, nemůžeme si dovolit, aby vás viděl, jak si obhlížíte terén,“ zamítl to Gibbs a Semir se ušklíbl na Toma, když na něm viděl, jak moc to jeho parťáka opravdu mrzí.
„Je to možný? Já jsem služebně starší a on zase slízne smetanu,“ zahuhlal. Tony se na něj soucitně podíval.
„To mi povídej,“ zamumlal si pro sebe.
„Říkal jsi něco, Tony? Vždyť přece miluješ sledovačky,“ uculila se sladce Kate.
„Samozřejmě, Katie,“ ušklíbl se na ni.
„Na co ještě čekáte?“ zamračila se Anna na DiNozzu s Gerkhanem. Semir si rezignovaně povzdechl, vzal bundu a klíčky od auta – napadlo ho přitom, proč to vlastně odkládá, když stejně všechno venku obíhá on – a aniž by počkal na Tonyho, odešel.
„DiNozzo? Ty máš být s ním,“ připomněl Gibbs mladšímu agentovi.
„Já vím, jen moje sluneční brýle prosím, šéfe,“ zaprosil, nasadil štěněčí oči a natáhl ruce.
„Máš pocit, že ti bude svítit slunce do očí?“ rýpl si Gibbs, zalétávaje očima k oknům, za kterými už byla inkoustová tma, nicméně sáhl do svého kabátu, přehozeného přes židli, a podal DiNozzovi jeho milované osobní vlastnictví.
„Díky, šéfe.“ Tony se bleskl úsměvem a petal za Semirem doufaje, že mu německý policista ještě neujel.
„Všichni a všechno na svém místě?“ zeptala se Anna, hledíc střídavě na všechny monitory, aby se ujistila. Dva obrazy se zatřásly, když Semir a Tony, oba se potulujíce naproti přes silnici od klubu, přikývli a pohnuli tak kamerami ve svých brýlích.
Tony sledoval očima Kate v upnutých červených šatech, zvláště její zadeček, když ji Tom, s rukou majetnicky na jejích zádech, vedl do baru. „Oh yeah, všechno přesně na svém místě,“ zamumlal si pro sebe.
„Budeš na tom mnohem líp, když tohle Kate nezjistí, DiNozzo,“ poznamenal Gibbs.
„Nezjistím co?“ ozvala se šeptem Kate, jelikož se přibližovali k ochrance u vchodu.
„Že ti kouká na zadek a perverzně se vyjadřuje,“ poskytl ochotně McGee, sedě v dodávce u monitorů před Gibbsem s prsty připravenými na klávesnici. Darja vedle něj se zachechtala a Anna jen pozvedla obočí na Gibbse, protože to byl právě on, který svým komentářem agentku Todd upozornil a teď se škodolibě a zjevně spokojeně usmíval, když mladá žena syčela svou odpověď na kolegu.
„Tony, až s tebou skončím, tvůj zadek už ke koukání nebude.“
Potom oba přestrojení ve službách justice dosáhli hlídače u vchodu a po pár frázích prošli dovnitř. „Jsme tu,“ šeptl Tom.
„Jste úplně stejný jako on, že?“ šeptla Anna pobaveně ke Gibbsovi, pohazujíc hlavou k monitoru označenému ‚DiNozzo‘.
„Ne, já mám víc charisma,“ ujistil ji Gibbs s arogantním úsměvem.
„Doporučuje se třemi ze třech ex-manželek,“ zamumlal Tony tlumeně, zjevně dávaje prst přes mikrofon a otáčeje hlavu k Semirovi, aby to před šéfem ututlal, což se nepovedlo.
„Pane Gerkhane, můžete pro mě něco udělat?“ zeptal se Gibbs.
„Jistě,“ zněla lakonická odpověď, než se ozvalo zřetelné plesknutí.
„Hej!“ ohradil se Tony.
„Sakra, na tohle se dobře zvyká,“ poznamenal Semir, ačkoliv podle otřesu jeho skryté kamery bylo jasné, že si při ráně musel trochu povyskočit.
„Na to zapomeň,“ ozval se Tom a potom všechny linky ztichly, když se všichni začali plně soustředit na práci.
Poznat pachatele se ukázalo v dusné atmosféře klubu trochu složitější, McGee byl nucen pro jistotu jeho fotografii, pořízenou přes kamerku v Tomových brýlích, porovnat s tou ze záznamu. Kate mezitím obhlížela všechny strategické pozice a šeptem oznamovala, který z nich je Kerbyho stráž a který není.
„Běžte přímo k němu a dejte mu znát, že ho máte v šachu,“ naváděl je Gibbs.
„Donuťte ho jít stranou k zadním dveřím a zajistěte ho; jakmile to budete mít, vyhodíme proud a vy s ním zmizíte, za klubem čeká jednotka. Jeho stráž nebude střílet po tmě a riskovat jeho zranění,“ přidala se Anna, za což si od Gibbse vysloužila zamračení, které ignorovala. Gibbs pochopil, že je stejně tvrdohlavá jako on, ale v jeho povaze bohužel nebylo vzdávat se, takže pořád vynakládal to úsilí odstrčit ji do kouta.
„Sotva se dostaneme tak blízko,“ zamumlal Tom.
„Kate ano,“ zavrčel tiše Gibbs, když zhodnotil pohled, který Kerby věnoval jeho agentce. Kate vypletla své ruce z Tomových, když se přibližovala, a Kerby jednoduchým a nenápadným gestem naznačil svým mužům zůstat na místech. Tom se přiblížil za Kate a udělal jednoduché majetnické gesto, obtáčeje brunetce ruku okolo pasu, takže se dostal muži stejně blízko, jako ona.
„Hezký klub,“ zalichotil Tom Kerbymu.
„Díky,“ odpověděl Kerby němčinou se silným americkým přízvukem. Anna si pomyslela, že než poslouchat Kerbyho němčinu, tak radši tu Gibbsovu.
„Moc hezký,“ zavrněla Kate svou rodnou řečí.
„Ah, Američanka? Taky jsem,“ odvětil okamžitě Kerby anglicky. „Jakpak ses sem dostala, krásko?“ Kate se k němu znovu přiblížila a s výrazem kokety se okolo něj obtočila jako liána, takže Tom, který změnil svou pozici a stál teď na Kerbyho šesti hodinách, zůstal nepovšimnut.
„Od NCIS, zlato,“ zašeptala mu Kate do ucha, bleskově sahajíc mezi jejich těla, což ostatním okolo připadalo jako cesta k jeho poklopci, nicméně Kate rychle sáhla k pouzdru na zbraň, připnutému vysoko na svém stehně, a vtiskla malou ráži Kerbymu k břichu.
„Následujte nás prosím k zadnímu východu,“ šeptl Tom. „A tvařte se, jak jste se tvářil doposud,“ dodal. Kerby udělal, co chtěli.
„Všem jednotkám, subjekt se přibližuje,“ oznámila Anna zásahové jednotce.
Na monitorech kamer Kate a Toma se objevila úzká chodba. „Vypnout proud,“ nakázal Gibbs a McGee vyťukal jednoduchý příkaz na klávesnici, na což se všechny monitory ponořily do tmy. Tom nahmatal svá želízka, ukrytá v náprsní kapse, ale než je stačil vytáhnout, před ním se náhle ze tmy objevil prudký pohyb a tlumená rána, když americká agentka narazila zády do zdi, udeřila se o ni hlavou a ztratila vědomí. Tom dostal tvrdou ránu do obličeje a dopadl zády na zeď.
„Kranichu, schodiště dva metry za vámi napravo,“ ozval se mu ve sluchátku Gibbs.
„Kate je v bezvědomí,“ řekl Tom a pak se trochu malátně začal škrábat do schodů.
„Všem jednotkám, subjekt na útěku!“ řvala Anna do mikrofonu.
„Sakra,“ zaklel Semir a zatímco Tony se hnal k úzké uličce, která vedla za klub, on se rozběhl pro své BMW.
Anna v dodávce se otočila, ale Gibbs už vedle ní nestál. McGee znovu nahodil světla v celém objektu a policejní razie se propracovávala k ozbrojeným Kerbyho strážím, které se marně pokoušely o útěk. Na jedné z kamer našla Gibbse, jak zvedá ze země svou agentku, ne zrovna romanticky ji probírá a vede pryč od policejní razie.
Soustředila na Tomovu kameru, která zůstala nepoškozená, a ukazovala jí, že Kranich právě spěchá po úzké střeše, pronásleduje záda Kerbyho, mizející ve tmě. Tom doběhl k okraji střechy dívaje se dolů, kde se Kerby vyhrabal z odpadků a nasedl do připraveného auta; zjevně měl vždycky připravený záložní plán.
Za odjíždějícím autem se objevil agent DiNozzo, který sice nešplhal po střechách, ale stejně ho nestihl. Uskočil stranou, míře zbraní na Toma, když se sesypal jako pytel brambor po vzoru Kerbyho do podpatků.
„To jsem já, ty agente,“ utrousil kysele Tom, nechávaje své brýle s drahým kusem vybavení v odpadcích. Po jejich boku hladce zastavilo stříbrné BMW.
„Co tam stojíte jak svatý sousoší, mám vás poprosit?“ houkl na ně Semir, Tom bleskově sprintoval k místu spolujezdce a Tony skočil do zadu, odmítaje si nechat tuhle jízdu ujít. Pověsili se na paty zběhlému americkému vojákovi.

„Pořád na útěku?“ zeptal se Gibbs, naváděje malátnou Kate do dodávky. Darja vystřelila ze svého místa a podepřela agentku.
Anna přikývla. „Semir a Tom jsou jim v patách,“ pohodila hlavou k jedinému ještě funkčnímu monitoru, a to Tonyho; zjevně seděl vmáčknutý mezi oběma předními sedadly a jásal jak malé dítě. „Nebojte se, jim neujede.“
Gibbs identifikoval v jejím hlase jistotu velitele, který plně důvěřuje svému týmu, a to ho přesvědčilo. Sklonil oči ke Kate, která se provinile podívala na něj.
„Zaskočil mě, Gibbsi. Omlouvám se,“ zahuhlala, špičkami prstů si opatrně zkoumajíc natékající modřinu na pravé lícní kosti, kde se její hlava setkala se zdí.
„Co sakra říkám o omluvách?“ zavrčel Gibbs, nespouštěje z ní oči.
„Je to projev slabosti, já vím,“ zamumlala znovu Kate, odmítajíc déle snášet jeho intenzivní pohled. „Už se to nestane.“
„Já vím,“ odsekl Gibbs a přesunul svou pozornost k Tonyho kameře, stavě se za McGeeho.

„Tohle je fakt to, co děláte?“ zeptal se Tony s očima jak důlní svítilny, drže se jako klíště obou prvních sedadel.
„Jo,“ houkl Tom a Semir vystřihl ostrou zatáčku ve snaze udržet se za pronásledovaným, takže Tony si vzadu v autě připadal jako nudle v bandasce, „smůla je, že to většinou skončí tím, že se jeden z nás rozseká.“
„A když se to stane, pak máte vy co balit a popisovat,“ rýpl si Semir, uvědomuje si, že to nezní tak ostře, jako na začátku, „ale lepší je, když se vyseká pachatel, šéfová pak míň řve.“
„Což mi připomíná, aby ses snažil, tento týden jsi zlikvidoval už tři auta,“ poznamenal Tom a lehce se usmál, když koutkem oka zachytil, jak Tony s vytřeštěným výrazem při další zatáčce udělal zase kotoul vzad. „Víš, proč jsou tam ty pásy, Tony?“
„Za tu druhou nehodu jsem nemohl, vběhla mi pod auto veverka,“ bránil se Semir automaticky v němčině a sešlápl plynový pedál až k podlaze.
„Jo, a proč teda žádná veverka nebyla na dálnici, na tvých kolech, nárazníku, nebo na podvozku, což jsme si všichni hezky prohlédli, když jsi to překlopil na střechu?“ žádal vysvětlení Tom.
„Protože utekla,“ pokrčil rameny Semir nevinně.
„Soustřeď se na řízení,“ vyjekl Tom, když tak tak minuli auto před nimi. „A jistě, veverka utekla na dvouproudové dálnici. Fakt se pořád divíš, že ti to nikdo nevěří?“
„Ta veverka tam byla!“ zvýšil hlas vztekle Semir a tak tak uhnul nerovnosti na vedlejší silnici, která se Kerbymu stala osudnou.
Tony, který zrovna litoval, že do tohoto auta lezl – protože si jednak připadal jako na jedné z Gibbsových zkratek smrti a zároveň jako v německém kině na Národním dnu domácí tvorby bez titulků – s úžasem sledoval, jak se auto Kerbyho vzneslo do vzduchu, udělalo elegantní piruetku a dopadlo na střechu do vedlejšího pole.
Semir okamžitě zastavil auto, nechali s Tomem veverku veverkou a vystoupili, spěchajíce z vraku vyprostit budoucího vězně. Semir spokojeně čekal, až Tom omráčeného, ale stále živého vojáka spoutá, a uculil se.
„Já vždycky říkám, Amíci jezdí jako čuňata,“ poznamenal turecky, spokojen, že našel jazyk, ve kterém může na Gibbse udělat dlouhý nos.
Tony vystoupil taky, stále ještě s mírně vytřeštěnýma očima, a pomyslel si něco o tom, že bude muset o akčnosti svého života ještě popřemýšlet. „Viděl jsi to, šéfe?“ zeptal se mikrofonu.

„Aha,“ potvrdil Gibbs v dodávce. „Dobrá práce, Anno,“ otočil se na šéfovou. Usmála se na něj.
„Vaše taky nebyla vůbec špatná,“ připustila nakonec, uvědomujíc si, že Američané by nejspíš bez jejich pomoci vraha nechytili, ale oni by bez jejich nejspíš nikdy nevěděli, kdo ten vrah je.
Gibbs byl chvíli tiše, než konečně svraštil obočí a zeptal se: „Opravdu se tam hádali o veverkách?“ Anna se na něj chvíli dívala, než se opravdu, upřímně a hlasitě rozesmála. „Já vím, nemělo by mě to překvapovat,“ odpověděl si sám Gibbs, zatímco na monitoru sledoval tvář omámeného vraha, nechávaje se Annu dosyta vynasmát.
„Cože?“ zeptal se překvapeně Semir šéfové.
„Převzali vraha a odletěli o půl páté ráno,“ zopakovala šéfová se soucitným úsměvem, když pomyslela na Gibbsovy podřízené, které jejich šéf nenechal ani vyspat.
„Byla to divná skupinka,“ řekl po chvilce Semir, v obličeji zamyšlený výraz, „hlavně Gibbs. Je to mizera, je tvrdohlavý a neústupný, ale je dobrý v tom, co dělá,“ analyzoval zpětně agenta.
„Proč si myslíš, že tě tu pořád trpíme?“ uchechtl se Tom. Semir protočil oči.
„Já nejsem takový,“ bránil se unaveně.
„Ne, ani trošičku,“ souhlasil Tom, přestal se opírat o Anninu skřínku a objal menšího parťáka okolo ramen. „Ale myslím, že máš trochu placatou šišku,“ prohlásil.
„Cože?“ nechápal Semir, zmateně si přejížděje rukou po nakrátko ostříhaných vlasech. „Co to meleš?“
„Já to vidím odsud, Semire,“ přidala se škádlivě šéfová. „Myslím, že je to od toho, jak neustále hlavou prorážíte zeď,“ dodala. Semir pohlédl na horu na Toma.
„Hm,“ přikývl vážně Tom, ale než se stačil vzpamatovat, schytal pohlavek. „Hej, co to sakra bylo?“ zeptal se rozhořčeně.
„To mi tu nechal agent Gibbs,“ pokrčil rameny nevinně Semir a kráčel ven z šéfčiny kanceláře.
„Viděla jste to?“ zeptal se rozhořčeně Tom Anny a zakabonil se, když zjistil, že jeho nadřízená se z plna hrdla směje. Zakroutil nad ní nechápavě hlavou a následoval Semira.
Anna se za nimi pobaveně dívala skrz sklo své kanceláře, a i když se přestala smát, stále se usmívala. Jo, nejenom v jednotě, ale i v pestrosti je síla. A člověk ani nepotřebuje tým amerických vyšetřovatelů (i když to nebyla vůbec špatná zkušenost), aby na to přišel.
Protože každý to může vidět kolem sebe.

Odpovědět s citátem
To je dobře, že ses rozhodla napsat zase něco o Kobře. Wink

Zajímavý nápad propojit dva seriály, navíc NCIS v tomhle složení mám nejradši, jen bych se chtěla zeptat jestli se objeví i Abby Twisted Evil

„Jak to myslíte, že na tom nebudeme dělat sami?! To nám do toho budou kafrat nějací Amíci v naleštenejch polobotkách a značkovým saku?!“
„Ehm, ehm...“ odkašlal si významně Tom, opravil si své sako a poklepal nohou v zářivé polobotce.

příště by se měl komisař kolem sebe rozhlédnout Laughing Laughing

Těším se na pokračování a Semirovo přivítání americké návštěvy a jejich vzájemnou spolupráci, především s Gibbsem.

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK

Odpovědět s citátem
Začalo to dobře, to budou dobré hádky mezi Němci a Američany! Twisted Evil Twisted Evil To už se těším!

Hláška s polobotkami a sakem (viz výše) me dostala pod stůl (viz níže)! Laughing Laughing Laughing

Tak sjem zvědavá, určitě se projeví Turkův temperament a jeho schopnost hádat se s kýmkoliv! Laughing Laughing

Takže kdy bude pokráčko? Very Happy

Odpovědět s citátem
C.: Heh, já upřímně doufám, že se tyhle choutky nebudou opakovat, nerada se vracím. Wink Jsem ráda, že jsem se trefila, jak tak pátrám na netu, dost lidí preferuje spíš Zivu. Smile A neboj, Abby i Ducky se objeví, i když ne osobně. Wink

Jessie: Myslím, že Turek vs. Gibbs pobaví nás všechny, já se směji jen, co si to představím.

Jsem ráda, že vás to nadchlo, ani jsem v to upřímně moc nedoufala, přece jen, šílené je to dost. Wink Pokračování bude, ale určitě už ne tento týden, we'll see. Wink

Odpovědět s citátem
Další část. Wink

Administrátor

Odpovědět s citátem
Ou... omlouvám se, vůbec neznám ten druhý seriál, takže jsem to prolétla očkem, ač mě zase dostala kvalita stylu a slohu naší milé SaM Very Happy co mě zaujalo?

„Sedí tam nějak divně,“ poznamenal zamračeně Tom. Semir si pospíšil a sklonil se k otevřenému okénku.
„Protože jsou mrtví, ty chytráku.“

Laughing Laughing bože, ti dva jsou tak nemožně skvělý XD

Nu a pak vrčící Semir xenofob, perfektní! XD

Jsem ráda, že jsi zpět, SaM Wink

Odpovědět s citátem
Jííík, to je snad vtip! Crossover mých dvou milovaných seriálů! SaM, ty jsi prostě geniální! Laughing

„Mám tě!“ zařval najednou Tom, až sebou Turek škubl. „Tys spal, spal jsi sprostě už od půlky! Žádný velký zelený obludky, co jí sežraly matku tam nebyly, dokonce ani Daphne se nejmenovala!“
Laughing Tak takový slovní průjem asi skoro denně. Laughing Lituji Semira, že to musí poslouchat. Laughing

„Do Německa!“ zvolal Tony vesele, jeho radost se ale okamžitě vytratila. „Ježíš, to je šestnáct hodin letu nejmíň! Co tam vůbec jedeme dělat?“
Tak tenhle milouš nikdy nezklame. Laughing Laughing Laughing Laughing

Hyuu, no já nemůžu! Laughing To je perla na perle! SaM, nepochybuji o tom, že jsi jednou z největších NCIS fanynek, protože Tonyho jsi vystihla naprosto přesně! Laughing

„Ehm, ehm...“ odkašlal si významně Tom, opravil si své sako a poklepal nohou v zářivé polobotce.

Jsem mrtvá! Laughing Laughing Laughing

„DiNozzo, pokud hodláš vystrčit jakoukoliv končetinu, vystrč radši hlavu, protože pokud díky tomu stupidnímu nápadu přijdeš o cokoliv jiného, stejně ti ji urazím.“
Laughing Laughing Laughing :heart: To prostě nemá chybu! Very Happy

Bez pověstného pohlavku by to opravdu nebylo ono! Laughing
Jajdá, SaM, to je dokonalé! Laughing Laughing Laughing Normálně jsem dostala strašnou chuť se na ten seriál zase podívat. Laughing
Těším se na další díl a jsem zvědavá, jak to bude dál- a jak se snesou cobráčci s NCISíčkem. Laughing
Laughing Prostě skvělý nápad! Smile

Cobra12, na Abby jsem taky zvědavá. (vždyť bez ní by to ani NCIS nebylo, ne? Embarassed Smile )
SaM

Odpovědět s citátem
Wox: Vážím si toho, žes to přelétla očima, a děkuji za komentář. Wink Pokud by tě přecejen postihla touha poznat NCIS blíž, ráda pomůžu pochopit, co se tam děje. Wink

Kájka: Já si myslela, žes to byla ty. Very Happy Díky, snažím se, když už se mi povedl Tony, jsem na nejlepší cestě k dokonalosti. Razz Nicméně postavy studuji denně, tak se to aspoň někde objevuje. Very Happy

Jsem ráda, že se to líbí, čím dál to píšu, tím větší kravinou se mi to jeví. Nicméně vrátit se nechystám, tohle bude už asi skutečně poslední Kobra. Wink

Odpovědět s citátem

Tahle hláška mě dostala do kolen! Laughing Laughing Amíci prostě jedou! Very Happy

Stejně tak hláška s vyprovozením z okna, to taky nemělo chybu! Laughing

Jen teda chudáčci němečtí komisaři, takhle je šikanovat! Laughing Laughing Stejně doufám, že to nakonec vyřeší oni, aby nevypadali před NCIS jako paka! Laughing Laughing

Už se těším na další díl! Very Happy

Odpovědět s citátem
Jessie: Pokud je tam Tony, tak se nestane, že by komisařátka byla ta největší paka. Laughing Díky za koment.

Odpovědět s citátem
Nemáš zač! Very Happy Tak to sjem ráda, že nakonec tedy nebudou těmi největšími blbci, jen se trochu Amíci předvádějí! Nemuseli by,a le to už patří k americké povaze! Twisted Evil

Odpovědět s citátem
To že mě hláška s končetinami poslala pod stůl, tu asi vykládat nemusím, ale byla fakt boží.
Zajímalo by mě, kde se Gibbs naučil německy Confused Laughing Laughing Semirek by si měl dávat pozor na pusu. No a posílání důkazů do Ameriky je přece zcela nezbytné, tak ať se nediví pan komisař Twisted Evil Laughing Laughing Laughing

Jinak se už těším na další pokráčko

SaM

Odpovědět s citátem
Jessie: Patří to k americké a mé povaze, ale slibuji, že se vynasnažím o rovné týmování, jak jen to půjde. Wink

C.: Napadlo mě, že když už v seriálu záhadně mluví/používá ruštinu, francouštinu a japonštinu, tak proč ne němčinu? Víme, že Tony zvládá jen italštinu a španělštinu, Kate jen běžné fráze, McGee programovací jazyk Laughing . Jediné, o kom se ví, že mluví německy je Ziva, ale v té rovině se nepohybuji. Wink Gibbs byl ideální. Laughing

Odpovědět s citátem
Přidána třetí část. Wink

Odpovědět s citátem
No jo Ducky, je prostě nejlepší, škoda, že se neumí rozdvojit, aby mohl jet s Gibbsem a ostatními...
Tak jak dlouho bude trvat, než zavolají Abby Question Twisted Evil Twisted Evil

Semirek je prostě tvrdá hlava a nic se mu nelíbí, ale je pěkný, že se bojí, že by někdo zz NCIS mohl ještě umět německy a Tomovo vysvětlení postupu, naprosto úžasný Very Happy

těším se na další dílek

eron
Administrátor

Odpovědět s citátem
Tohle je skvělá povídka. Tady se vidí, jak tvrdohlavý Semirek je a je velmi zajímavé, jak často popisuješ detaily.

„Jsem Stein, doktor Stein.“ představil se muž a pozornýma malýma očkama v buclaté tváři těkal očima z Gibbse na Annu.

A já jsem James Bond Very Happy

Moc pěkné, piš dál, těším se na další díly...

Odpovědět s citátem
C.: V přespříštím pokračování se dočkáš Abby, ale pro Ducka jsem tam bohužel neměla tolik prostoru, kolik bych chtěla, takže se tam opravdu jen mihne. Wink

eron: Detaily jsou moje prokletí, bohužel při práci na nich nejsem tak nenucená, jak bych chtěla. Wink A víš, že na Bonda jsem myslela?

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Gibbs faktor! Laughing A doktor Stein mě odrovnal. Při je ho jméně jsem si vybavila tu milou tvář doktora ze Stefanie... Laughing Laughing Laughing
Jaj! Semirova nevraživost mě jednou odrovná! Laughing
Perfektní díl, SaM! Těším se na pokráčko! Smile
JSSVLVKMK

Odpovědět s citátem
Semir mě odrvonal, jak se hádl s Tomem, úplně jsem viděla tu scénu, jak najendou ztichl, když zareigstroval upřené pohledy Američanů! Laughing Laughing

Mně se zdá, že Anna za chvíli zratí trpělivost s Amíkama stejně jako Semir v první vteřině jejich přítomnjosti! Laughing A jestli Anna nezklame svůj zvyk, měla by dovolit Kobře 11 tajné pátrání! Žeby nakonec opravdu na to kápli zrovna Němci? Laughing Laughing Jooo, to by mě potěšilo! Laughing Laughing

A kdy bude další díl? Very Happy Wink

Odpovědět s citátem
Kájka: Tolikrát odrovnaná, to abych nepsala dál radši. Very Happy Já sáhla po prvním německém doktorském jméně, abych pravdu řekla. Wink

Jessie: Anna trpělivost ztratí, ale naneštěstí pro ni Gibbs něco jako trpělivost ani nezná, takže na tomto poli bude mít konkurenta. A asi tě zklamu hned dvakrát: tajné pátrání nebude Kobřátek nebude a případ skončí fifty-fifty. Ale snad na tom něco přece najdeš. Wink

Další díl asi zítra? Je mi to celkem jedno, včera jsem to dopsala a vyšlo to ještě asi na tři pokračování, možná trochu víc, ale možná taky ne, nechce se mi dívat. Laughing

Odpovědět s citátem
Čtvrtá část. Wink

Odpovědět s citátem
Jo, tak to začíná skvěle! Tom se skamarádil s Tonym a Gibbs se Semirem! Že by přeci jen ta nevraživost skončila? Laughing Laughing

Tak se nám to začíná hezky vybarvovat, voják-nevoják a major zřejmě zrádce! To se těším, jak to nakonec dopadne! Laughing

Odpovědět s citátem
Konečně se prolamují ledy Very Happy Teda takovou informaci o vojákovi-nevoják ovi jsem nečekala.

Chudák Kate, ale nemá se nikde zdržovat, Semir má prostě rád svoje auto Laughing

Už se těším na pokráčko

SaM

Odpovědět s citátem
Jessie: Nechval dne před večerem. Laughing

C.: Kdyby měl rád svoje auto, tak tam nepouští Toma. Razz

Pátá část. Wink

Odpovědět s citátem
SaMarBe: Toma musí vozit, je to přece jen jeho kolega, ale pokud svoje auto miluje, měl by ho nechat jezdit ve vlastním, na což by asi služebna neměla rozpočet a šéfová nervy, všichni víme, jak rychle ti dva likvidují auta Very Happy

Hurá Abby Laughing Laughing Laughing je prostě skvělá.

Chudák Tony (DiNozzo) nejdřív se majzne o stůl a pak ještě dostane od Gibsse kvůli psovi Twisted Evil Laughing Laughing

A co dál? Že by prohlídka baru??

Nechám se překvapit a čekám na pokráčko Twisted Evil

kajusia

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Já... já si myslela, že Tony je imaginární pes... kyaaa! Laughing Laughing Laughing
Tenhle díl byl perfektní, SaM! Fakt! Chuděra Tony, báječná Abby- bezkonkurenčně nejlepší! Laughing
Těším se na další díl, SaM! Smile

C.: Kdyby měl rád svoje auto, tak tam nepouští Toma. Razz

No téééda, SaM! To bylo krutýýý! Laughing Laughing Laughing
SaM

Odpovědět s citátem
C.: To byl joke. Laughing Ale neva. Hehe, Abby je Abby. Smile

Kájka: Tony není imaginární, je převzatá z 02x15 Caugh on Tape (legendární díl o McGeeho prvním setkání s poison ivy). Patří vrahovi a Kate si ji rozhodne vzít, ačkoliv už tam o ní potom není zmínka. Pojmenovala ji po Tonym navzdory tomu, že je to čubička (DiNozzo byl nadšen) a nakonec ji s Abby nakrmili z Tonyho čepice, kterou zoufale hledal. Gibbse to notně pobavilo.

Jsem ráda, že se vám líbí, holky. Blížíme se ke konci. Wink

Administrátor

Odpovědět s citátem
Suprové....těším se na další díl...

Odpovědět s citátem
eron: Máš ho mít.

Krátké předposlední, než odstartuji finále.
Wink

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Tedy, jestli toto byla ta šlehačka, na níž tiše dříme třešinka, která přijde v podobě finále, byla perfektní! Laughing
Anna má báječný úpostřeh. Gibbs je parchant, ale... dokonalý. Laughing Embarassed
Ducky, jupíííí, je skvělé, že i on dostal prostor! Smile
Těším se na finále, i když určitě setřu imaginární slzu, že tenhle skvost má svůj konec, protože je to opravdu vydařený crossover! Smile

BTW. Děkuji za info. Embarassed Embarassed Embarassed K těm dílům jsem už jaksi bohužel nedošla. Smile Pobavený Gibbs... uách! Laughing
cobra12

Odpovědět s citátem
Souhlas s Kájkou, jsem ráda, že se ukázal i Ducky.
Čekám na závěrečnou akci Twisted Evil

eron
Administrátor

Odpovědět s citátem
Rýsuje se to velmi zajímavě, jen tak dál...

Odpovědět s citátem
Kájka: Gibbs je bastard, to je známý fakt, proto má v příjmení to druhé B. Smile K těm dílům už jdi nedošla? To je druhá série, kam jsi z těch pěti sérek došla? Laughing Laughing Laughing

C.: Snad se mi povedla. Wink

eron: Snad konec nezklame.

Odpovědět s citátem
Embarassed Embarassed Embarassed Jsem ostuda, viděla jsem jen několik dílů ze začátku, pak několik dílů s Turkyní (ehm, nemůžu si pomoct, ale není mi sympatická Embarassed ). Sad
SaM

Odpovědět s citátem
Přidán poslední kus povídky. Upřímně se svěřuji, že to nevyšlo úplně tak, jak jsem očekávala (málo Duckyho, málo/žádné vyměněné historky, málo citace Gibbsových pravidel, trochu víc prostoru pro dálniční honičky, možná lepší případ), zvlášť mi odpusťte to trapné poselství na konci, měla jsem problém s ukončením. Tahle povídka pro mě má cenu jen proto, že vám přinesla radost, možná smích, a já zvládla celých osmnáct stránek nebýt shippy. Jinak sloužila jen jako uvolnění hinky nápadu, aby v hlavě nestrašil, a procvičení se v NCIS charakterech pro mou vlastní NCIS tvorbu. (Bude časem zde, kdyby se někdo hodně nudil). Takže ještě jednou jsem moc a moc ráda a překvapená, že se to líbilo a že jsem si zase jednou zavzpomínala. Celkově to byl asi opravdu poslední počin, týkající se Kobry 11.

Kájka: Ouch! Heh, a jestli myslíš Zivu, tak ta je 'crazy Israeli chick', jak říká Tony, ne Turkyně. Laughing Já osobně ji milovala od začátku, i když Kate je Kate, ale Zeee-va si mě získala hlavně svým prvním rozhovorem s Tonym. Ale chápu, že ji někdo nemá rád, já upřímně nemůžu příjít na jméno té zrzce, co se tam tři sezóny rozvaluje v directorově křesle a její charakter tvoří pouze dva aspekty: je to ženská a spala s Gibbsem. To ve stínu tak propracovaných postav, jako je tým (Gibbs a Ziva ve vedení, skvěle napsaní, hlavně dohromady) vypadá zoufale uboze a já tu Štětku prostě nenávidím. Embarassed Embarassed Embarassed Uch, jsem se rozepsala, omlouvám se... Embarassed Embarassed Embarassed

Administrátor

Odpovědět s citátem
Moc pěkný konec, škoda jen, že už je to tvá poslední povídka -> NCIS + Kobra 11 je zajímavá věc.

Odpovědět s citátem
Skvělý závěr,akce se mi moc líbila, hlavně ta v autech, chudák DiNozzo Laughing Laughing a rozhovor o veverkách naprosto úžasný. Škoda, že je konec, nechceš ještě napsat o výletu německých komisařů do USA?
málem bych zapomněla, ta facka Tomovi no comment, snad v tom bude Semirek pokračovat. Twisted Evil

SaM

Odpovědět s citátem
eron: Odchod jsem hlásila už před posledním pádem minulého povídkového, takže tohle je jen takový úlet a nic dalšího žádná novinka. Jsou tu kvanta talentovanějších lidí, kteří nesahají k téměř zparodovaným kravinkám, jako se to děje s Kobrou mně, takže se nic moc neděje. Jsem ráda, že se ti podívka líbila.

C.: Hehe, Tonyho do toho auta nikdo necpal. Vlez tam sám a dobrovolně, tak jsem mu naordinovala trochu šejkr. Very Happy A co se týče Semirova smacku pro Toma a výletu DP do USA, rozhodně nechci, nedopadlo by to dobře, ale pokud chceš, máš volnou ruku k sequelu k tomuto nesmyslu, ráda si počtu. Wink Díky za čtení.

Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Bravurní závěr!
Tony, oh, Tony! Jako malý dítko. Laughing Nemohla jsem z představy, jak si Semir povyskočil, aby mu dal pohlavek.
Úžasný díl, úžasná povídka, SaM! Moc se mi líbila a moc ti za ni děkuji. Moc mě pobavila, strašně jsem se u ní nasmála a prostě hyuu hyuu! Laughing
BTW. Tak byla tam ta veverka nebo ne? Laughing

Jo, tu ženskou taky moc nemusím. Laughing A díky za vysvětlení! Very Happy
SaM

Odpovědět s citátem
Kájka: Na veverku se měl původně zeptat Gibbs, ale já si nebyla jistá, co je pro to zvíře lepší, tak jsem to radši nechala vaší fantazii. Laughing Jsem ráda, že jsem ti udělala radost. Wink

Administrátor

Odpovědět s citátem
Tak, přiznám se, že jsem napřed zadala ve wordovském hledání slov hesla ,,manželka" a ,,andrea" XD XD Laughing Laughing a jelikož jsem nic takového nenašla, jdu na čtení XD přiznám se, že NCIS vůbec neznám Embarassed

Začátek je peckový, ona filmová konverzace a následná nachytávka Semirka na štvestkách mě poslaly do kolen XD

„Protože jsou mrtví, ty chytráku.“

To je jako Pat a Mat XD

„Ehm, ehm...“ odkašlal si významně Tom, opravil si své sako a poklepal nohou v zářivé polobotce. Semir jen protočil oči a Anna se pousmála – diskrétně, samozřejmě – aby zachovala zdání tvrdé šéfky, které bylo třeba na zkrocení Semira Gerkhana.

Anička krotící zuřícího Turečka... milá šéfko, to chce nejen úsměv, ale i bičík XD skvělé, SaM!

Rozhovor Anna-Tom-Packa je napsán zcela brilatně, vtipně, svižně, opravdu jsem se bavila, rozesmáta především představou xenofobního Turečka XD

Jej, Darja... nějak.... lehká dívčina, ne? XD haha, dobře, že ji Gerkhan odmrštil XD ale... omluvit se mohl, buránek XD ta ženská je mi nesympatické... když vidím holky, co mají titěrné minisukně a jehly, nechápu, jak může někomu dělat dobře, když vypadá jako šlápota Sad málokterá to dovedu skombinovat tak, aby to vypadalo krásně Smile ale ok, přiznávám, že osobně mám k jehlám odpor XD

„Ow, trochu zima,“ zamumlal Tony.
„Mrtvolám teplo nesvědčí.“ poznamenal sladce Semir. Tony zúžil pohled. --- Semir : USA - 1:0 XD

„Vrchní komisař Gerkhan...“ odmlčel se, narážejíc na zjevné nepřátelství, které malý a vzteklý muž už stihl projevit.
Jen si zažaluj, srabe! XD

Gibbs je buran! Shocked Shocked Shocked nepoděkuje za podržení dveří (když někomu držím dveře a on nepoděkuje, zásadně reaguji hláškou ,,vy jako myslíte, že jsem za to placená? já nejsem dveřník! XD) a nepředstaví Semira! Vrať se do Améru, dacane...

Kate nasedla dozadu? Vrrr... to není nic na Tebe, SaM... jen si říkám, že je snad nějaký zákon, že když jedou dvě kluci a holka, tak je to vždy ona, kdo je vzadu. A to jako proč? Shocked Shocked Shocked

„Za tu druhou nehodu jsem nemohl, vběhla mi pod auto veverka.“ bránil se Semir automaticky v němčině a sešlápl plynový pedál až k podlaze.
„Jo, a proč teda žádná veverka nebyla na dálnici, na tvých kolech, nárazníku, nebo na podvozku, což jsme si všichni hezky prohlédli, když jsi to překlopil na střechu?“ žádal vysvětlení Tom.
„Protože utekla.“ pokrčil rameny Semir nevinně.

Semirek zachránil veverku! No není to miláčik?

Byla to divná skupinka,“ řekl po chvilce Semir, v obličeji zamyšlený výraz, „hlavně Gibbs. Je to mizera, je tvrdohlavý a neústupný, ale je dobrý v tom, co dělá.“ analyzoval zpětně agenta.
„Proč si myslíš, že tě tu pořád trpíme?“ uchechtl se Tom. Semir protočil oči.
„Já nejsem takový.“ bránil se unaveně.
„Ne, ani trošičku.“ souhlasil Tom, přestal se opírat o Anninu skřínku a objal menšího parťáka okolo ramen. „Ale myslím, že máš trochu placatou šišku.“ prohlásil

Esusky! :aww: to je tak roztomilé!

Hrozně se mi v této povídce líbí vztah mezi Semirkem a Tomem, opravdu mě to potěšilo :aww: milé, samozřejmě SKVĚLÝÝÝM stylem psané dílo, SaM Wink

Ještě jsem Ti chtěla říci jednu věc, SaM: moc děkuji, že na PF stále chodíš a píšeš komentáře, ač už sem nedáváš vlastní nové příběhy. Tvá aktivita oživuje forum a já si toho velmi vážím!

Odpovědět s citátem
Wox, za to se vůbec nestyď, protože tvoje averze je moc dobře známá a myslím, že i zcela pochopená. Já osobně jsem tam Andreu nepsala, protože jsem ji tam rozhodně nepotřebovala. Měla jsem náladu vymyslet nějakou svéráznou postavu a tak jsem vytvořila Darju. A navíc jsem potřebovala zrzku, abych mohla Gibbsovu úchylku aspoň trochu polechtat (všechny čtyři jeho manželky, včetně bývalé kolegyně/milenky byly zrzky Wink). A navíc ani zpětně nevím, co jsem na té postavě měla (to stejné jako s Andreou se mi stalo i s Harmonem Rabbem, například. Wink). Navíc od jisté doby velice lpím na mužském přátelství, takže jsem si to prostě dávala, abych to shrnula. Smile

Well, polobotky a značkové sako sklidilo větší úspěch, než bych si ve snu troufala doufat, díky za něj. Smile

Darja není, Darja je jen na všechno povznesená. Já jehly miluji a docela mě mrzí, že jsem se na nich nestihla ještě naučit, a tohle souzení podle oblečení mě upřímně znechucuje. Já osobně nosím hodně výrazné šperky, víčka mám skoro denně zelená, nebo modrá, oči podmalované a máš větší šanci potkat mě s hlubokým výstřihem, než bez něj, a jsem pravým opakem promiskuity. Takže ne, Darja není lehká a dokonce nemá o Semira žádný romantický zájem, je prostě mladá a kašle na veřejné mínění, které je stejně ve většině významu pokrytecky zcestné.

Ohledně Semira, myslím, že bys Annu hodně urazila, kdybys předpokládala, že si jeho napruděnosti nevšimla. Takže Gibbs žalování rozhodně neprovozoval, jen si utřizoval fakta. Potřeboval jen zjistit, s kým má čest. Wink

A ohledně těch dveří, tady asi zase budeme mít rozdílný názor. Když mi někdo podrží dveře, automaticky sice děkuji, ale lhala bych, kdybych řekla, že úplně vždycky, někdy jsem prostě tak zamyšlená, že si na to vzpomenu až o dva domy dál. A když někomu podržím dveře já, tak se mi dostalo poděkování jen v padesáti případech. Kdybys na mě takto vyjela, asi bych se bála, že mě i pokoušeš.
Nicméně u Gibbse jsem to schválně zvýraznila, protože to patří k aspektu jeho povahy, tak je ta postava prostě napsaná a jinou bych ji nechtěla. Projevuje se to například i tím, že jsem ho za celých pět sezón seriálu (plus těch pár dílů šesté) slyšela říct 'sorry' asi dvakrát (jednou, když pokládal růži na rakev Kate a podruhé, když se omlouval Duckymu, že mu neřekl pravdu o své minulosti, navzdory tomu, že ho vnímá jako sobě nejbližšího člověka) - dokonce to pozvedl i na jedno se svých slavných pravidel, to je v povídce taky použito: 'Never apologize, it's sign of weakness.'. 'Please' je na tom jen o něco líp. Nicméně taky jsem ho v životě neviděla mluvit nezdvořile se ženskou, se starším člověkem, a nikdy jsem ho neviděla nikomu ty dveře přibouchnout, a co se týče dětí, buranství bys do něj rozhodně neřekla. Je prostě svůj a je bastard, což taky rád přiznává, není těžké k tomu dojít (tvrdí, že proto má v příjmení to druhé 'b'). Celkově je to dost komplikovaná a asi nejlépe napsaná postava (NCIS je v tomhle ohledu dost silný seriál), takže k bližšímu pochopení bys musela aspoň pár dílů vidět. Ovšem vzhledem k tomu, že jsi ho odmítla, a že on je typ 'love him or hate him' postavy, tak si myslím, že u tebe nemá šanci. Smile))

Gibbs sedí v předu, to je nepsané pravidlo. Gibbs taky jde první a Gibbs řídí. Ale pokud jede v autě jen NCIS tým, tak vpředu sedává zpravidla Kate a i Tony vzdal pokusy ji vystrnadit. Prostě Gibbs-faktor. Razz

Jsem ráda, že se veverky líbí, veverky osobně považuji z celé věci asi za nejpovedenější. Wink

Díky moc za obsáhlý komentář, potěšil mě, hlavně i přesto, že jsi četla crossover, i když druhý seriál neznáš, já tyhle crossovery zásadně nečtu a to jsem jejich velký fanda. Takže děkuji moc. Wink

Nemáš vůbec za co děkovat, při loučení se svou 'Kobra 11 kariérou' jsem slíbila, že budu chodit a číst a psát komenty a nedělá mi to problém dodržet, protože jsou tu autoři, u kterých bych byla sama proti sobě, kdybych na ně zanevřela. Není to sice tolik, kolik bych chtěla, protože jsem se Kobře vzdálila a ani na svém fóru nestíhám číst všechno, ale snažím se a budu v tom pokračovat i nadále. Spíš jsem tu vděčná já, že mě berete, i když jsem odpadla. Smile