AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Ako sa vám páči?
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

Nebezpečná šťastná správa.
elis621994


Založen: 01. 02. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
Nebezpečná šťastná správa

Ahoj! Som späť s novou poviedkou. Dúfam, že sa vám bude páčiť.

Raz po jednej ťažkej akcii sa Frank pýtal Susanny: „Nechceš ísť na večeru?“ „A kam?“ „Do talianskej reštaurácie.“ „Už sa teším.“ Po večeri išli k Susanne a tam sa pozerali na film. Susanna bola unavená a oprela sa o Franka. On ju pobozkal na čelo a ona ho pobozkala na ústa. Začali sa bozkávať a prešli do spálne. Ráno sa zobudili vedľa seba a začuli telefón. „Prosím.“- zdvihla Susanna a pri tom si zívla. „Choďte k búračke na kilometri A75.“ „Ideme, dovidenia.“- zložila. „Kto to bol?“ „Šéfka. Máme ísť k búračke.“ „Dobre.“ Išli tam a nič vážne. Pár rozbitých áut, ľudia len mierne zranení. Frank a Susanna sa už k sebe inak správali. Všimli si to aj ľudia z diaľničnej polície a Andrea prišla za Susannou. „Susanna, čo sa stalo medzi tebou a Frankom?“ „Prečo?“ „Váš vzťah sa zmenil a nevšimla som si to len ja, ale aj ostatní.“ „Vieš po tej piatkovej akcii ma zobral na večeru. Po nej sme išli ku mne a pozerali sme film. On ma pobozkal na čelo, ja jeho na ústa a už to začalo.“ „A použili ste ochranu?“ „Nie.“ „Tak si poď urobiť tehotenský test.“ „O tom som vždy snívala, že budem mať dieťa s mužom, ktorého ľúbim.“ „Aj ja chcem mať dieťa so Semirom.“ „Tak poďme do obchodu a potom ku mne.“ Susanna si urobila test a bol pozitívny. Práve jej volal Frank, ktorý išiel po diaľnici. „Ahoj, kde si? Musíme ísť na jednu akciu.“ „Frank, ja som tehotná.“ Zrazu sa ozvalo len pípanie. „Frank! Frank!“ „Čo je Susanna?“ „On mi zrušil hovor. Čo keď sa mu niečo stalo?“- povedala Susanna a vytáčala šéfku. „Prosím Engelhartová.“ „Šéfka, kam išiel Frank?“ K reštaurácii Korzo.“ „Ďakujem, dovidenia.“ „Čo sa ...“- zrušila hovor Susanna a vybehla k autu. „Susanna, počkaj kam ideš?“ „Nasadaj!“ Išli po rovnakej ceste ako Frank, keď uvideli nejaké nabúrané auto. Susanna zastavila a vybehla z auta, keď videla, že je to čierny Mercedes, čiže Frankovo auto, rozbehla sa za ním a on práve vtedy vybuchol. Susanna si sadla a plakala uprostred diaľnice. Andrea sa rozbehla a odtiahla Susannu, lebo by ju zrazilo auto. „Andrea, čo budem teraz ako slobodná mamička robiť?“ Zrazu sa tam mihla nejaká postava. Susi, seď tu a nehni sa!“ Andrea prešla na druhú stranu. „Frank!“- uvidela jeho telo. Skontrolovala mu jeho životné funkcie a vytočila záchranku. Keď Susanna dlho čakala prešla na druhú stranu za ňou. „Susanna, čo tu robíš? Však som ti povedala, aby si tam ostala.“ „Frank žije?“ „Áno, volala som záchranku.“ Keď to dopovedala, prišla záchranka. Odviezli ho do nemocnice a Susanna išla s Andreou za nimi. Kým Franka vyšetrovali, išla Susanna s Andreou ku gynekológovi. Vyšetril ju a povedal: „Ste úplne zdravá a schopná počať zdravé dieťa. Teraz musíte jesť, nesmiete sa zaťažovať a vyhýbajte sa stresu. Príďte za mesiac.“ „Dovidenia.“ Potom sa išli opýtať, čo má Frank za izbu. Išli za ním a z jeho izby vychádzal doktor. „Dobrý deň, čo je s Frankom?“ „Pán Traber má rozsiahle zlomeniny a otras mozgu. Zotavovanie bude dlho trvať a teraz čakáme, či sa nevyskytne vnútorné krvácanie.“ „Môžem za ním na chvíľu ísť?“ „A vy ste jeho čo?“ „Čakám jeho dieťa.“ „Na chvíľu, v ktorom ste mesiaci?“ „V prvom týždni.“ „Dobre o chvíľu prídem.“ Susanna vstúpila do izby a Frank sa vtedy na chvíľu prebral. „Som rád, že budem otcom.“ „Ja som si myslela, že sa ti to nepáči, keď si nabúral. A neopováž sa odísť preč, lebo si to vypiješ.“ A potom zaspal. Prišiel doktor a Susanna musela ísť preč. Andrea zatiaľ zavolala Semirovi, ktorý to povedal Tomovi a šéfke. Prišli do nemocnice a čakali na Susannu. Tá vyšla z dverí a pozdravila. „Susanna, čo sa vlastne stalo?“- spýtala sa šéfka. „No my sme sa v piatok po tej akcii spolu s Frankom vyspali. Povedala som to Andrei a ona mi urobila tehotenský test. Bol pozitívny, tak som volala Frankovi, a keď som mu to povedala, prerušil sa hovor. Potom som si povedala, čo ak sa mu niečo stalo. Zavolala som Vám šéfka a opýtala sa, že kde išiel. Išli sme s Andreou po tej istej trase a videli sme nabúrané auto. Vyšli sme s auta a bolo to Frankovo auto. Bežala som tam a vybuchlo. Zostala som sedieť na diaľnici a len vďaka Andrei ma neprešlo auto. Potom Andrea išla na druhú stranu a uvidela tam Franka. A išli sme do nemocnice.“ „Výborne, teraz môžeme ísť do práce. Susanna zostaň tu a informuj nás.“ Všetci odišli a Susanna išla na WC. Keď vychádzala, hlásili: „Doktor Schroder, dostavte sa prosím okamžite na izbu 407.“ „To je Frankova.“- vykríkla Susanna a začala utekať. Prišla tam a spýtala sa sestričky: „Čo sa stalo?“ „Objavilo sa krvácanie do mozgu.“ „Dostane sa z toho?“ „Urobíme všetko, čo sa dá.“ S týmito slovami sa musela uspokojiť až do konca operácie. „Prosím Schaferová.“- išla informovať Susanna, ako jej to nariadila šéfka. „Ahoj Andrea. Vieš Frank...on..“- neudržala slzy. „Susi, upokoj sa, ak chceš môžem prísť za tebou.“ „Nie...nemusíš. On...on mal krvácanie do mozgu. On možno...možno zomiera.“ „Susanna, upokoj sa, hneď som tam.“- zložila Andrea. „Šéfka, volala Susanna. Frank má krvácania do mozgu a Susanna je úplne zúfalá. Môžem ísť za ňou?“ „Áno, ale potom sa vráť!“ „Dovidenia.“ „A Andrea!“ „Áno.“ „Poprajte jej nech sa uzdraví.“ „Dobre.“ Andrea vyšla z kancelária a išla von, keď išli oproti Semir s Tomom.“ „Kam ideš?“- spýtal sa Semir. „Za Susannou. Frank má krvácanie do mozgu, vieš si predstaviť, čo asi robí Susanna.“ „Pozdrav ju.“- povedali naraz smutne. Andrea išla tak rýchlo, ako sa len dalo. „Ahoj Susi.“- pozdravila ju, keď prišla a kvokla si pri ňu. „Neplač, mysli na dieťa!“ „Ja...som išla na WC, a keď som vychádzala, hlásili, že doktor má ísť na Frankovu izbu. Utekala som tam a práve ho odvážali a sestrička mi povedala, že urobia, čo sa dá. Ale čo keď sa už toho moc urobiť nedá?“ „Uvidíš, že ho zachránia a budete mať ešte 20 detí.“ „To by som naozaj nechcela.“ „Aj šéfka, Semir a Tom ťa pozdravujú a prajú ti, aby sa Frank vyzdravel.“ „Aj ty ich pozdravuj.“ „Nechceš si niečo zajesť? Nejedla si od rána a dieťa potrebuje veľa jesť.“ „No dobre.“ Najedli sa a išli pred izbu. Práve tam viezli Franka. Doktor išiel informovať Susannu. „Pán Traber mal vnútorné krvácanie, ktoré sme včas objavili a zastavili. Teraz sa môže naďalej zotavovať a uvidíme, ako sa to vyvinie.“ „Môžem ísť na chvíľu za ním?“ „No dobre.“ Susanna vstúpila do jeho izby, kvokla si pri jeho posteľ a povedala: „Milujem ťa. Ja aj tvoje dieťa ťa potrebujeme.“ Zobrala jeho ruku a priložila mu ju k jej bruchu. Keď ju vracala naspäť, pobozkala mu ju a odišla. „No čo Sus? Nejdeš do práce alebo domov? Frankovi pomôžeš, ak vyplníš staré hlásenia a všetkých môžeš osobne pozdraviť.“ „No hej, ale urobíš mi kávu.“ „Nasadaj do auta!“ Prišli na stanicu a obe hneď zavolala šéfka. „Andrea máte ísť za Semirom a Tomom.“ Andrea odišla a šéfka spustila: „Susanna, dnes môžeš vyplňovať hlásenia, ale nemusíš. Aj zajtra máš voľno, ale v nedeľu dostaneš nového partnera a pokračujete vo vyšetrovaní ako s Frankom.“ „Ďakujem šéfka.“ „A čo Frank?“ „Teraz je po operácii a doktor povedal, že už sa to bude zlepšovať.“ „To som rada.“ „Tak ja idem.“ Susanna odišla, a keď vstupovala do kancelárie, zahľadela sa na nápis Frank Traber a Susanna von Landitz. Pozerala sa naň a pohladila ho. Celej diaľničnej polícii sa tlačili slzy do očí. Vošla do kancelárie a uvidela ten neporiadok, ktorý má Frank neustále na stole.“ Sadla si a vtedy prišla Andrea. „No čo? Tu máš tú kávu.“ „2 dni mám voľno a potom dostanem nového partnera.“ „Andrea!“- zakričal Semir. „Ale čo zase otravujú. Dobre opúšťam ťa. Ahoj!“ „Čau!“ Susanna sa asi hodinu pokúšala vypĺňať hlásenia a pritom nemyslieť na Franka. Ale vždy si pripomenula na niečo vtipné alebo odvážne, čo Frank urobil. Keď vypĺňala hlásenie o tom, čo Frank ušiel pred výbuchom kamiónu, hodila pero o stôl a išla domov. Na druhý deň sa jej do práce ani nechcelo ísť. A ani nemusela. Vedela, že v nemocnici by ju za Frankom nepustili. Tak sedela doma, jedla, pozerala televízor, rozmýšľala nad Frankom, nad budúcnosťou, nad jej celým životom a nevedela čo ďalej. Asi sa s Frankom zosobášia a vychovajú spolu dieťa. Takto jej deň prešiel ako voda a ráno išla do práce. Sotva sa posadila, hneď ju zavolala šéfka. Susanna vošla do kancelárie a tam bola šéfka a nejaký muž. „Susanna von Landitz toto je Hans Werf.“ „Teší ma.“ „Aj mňa.“- povedala Susanna s odporom.“ „Hans je tu len kým sa Frank vráti. No a teraz do práce.“ Susanna išla úplne znechutene a Hans išiel za ňou ako poslušný pes. Hans nebol len tak nejaký muž. Bol to svalovec a ženy po ňom šaleli. „Čo je ti?“ „Nemôžeme jednoducho spolu pracovať?“ „Áno. Ale môžeš mi povedať, čo sa ti stalo?“ „Ak to chceš vedieť, keď som sa konečne vyspala s mužom, ktorého milujem, a mám s ním dieťa, on havaruje a skoro zomrie. Už chápeš?“ „Ou, chápem. Ty si tehotná?“ „Áno. Jeden týždeň.“ „Tak teraz ideme na diaľnicu?“ „Dobre. Prepáč mám teraz ťažké obdobie.“- povedala, keď vychádzali a pozrela sa na Frankovo meno. Prešli sa spolu po diaľnici, porozprávali sa a zistili, že majú veľa spoločného. Prišli na stanicu a dobre sa na niečom bavili. Andrea sa postavila medzi dvere, ale vždy keď chcela na seba upozorniť, ju prerušili. Potom zaklopala na dvere, ale nič. Sadla si za stôl a zavolala im. „Prosím von Landitz.“ „Susanna, čo si hluchá?“ „A prečo si neprišla?“ „Bola som tam.“ „A čo si chcela?“ „Frank sa prebral a chce ťa vidieť.“ Susanna zlozila a utekala. Práve vyšla šéfka z kancelárie, aby išla za Susannou a Hansom. Keď videla, že Susanna odchádza, chcela sa za ňou rozbehnúť, ale Susanna ju zastavila. „Frank sa prebral.“ Susanna prišla do nemocnice a Frank ju už očakával. „Ahoj Susi!“ Pobozkal ju. „Čo je?“ „Mám nového partnera.“ „Je určite otravný.“ „Nie, je krásny, zábavný a očarujúci a máme veľa spoločného.“ „Takže ma púšťaš k vode? Ja som skoro zomrel a čakáš moje dieťa.“ „Frank, milujem ťa.“ „Práve si mi naznačila, že miluješ svojho nového partnera. A ja som ťa chcel požiadať o ruku. Choď preč!“ „Frank.“ „Odíď“ Susanna vybehla z jeho izby s plačom. Bežala k autu previezla sa po diaľnici. Prišla do diaľničnej polície a bola rada, keď zistila, že Hans nie je v kancelárii. Sadla si a kvôli Frankovi teraz uvažovala aj nad ďalšou, ale pritom primitívnou možnosťou. Hansa nepoznala vôbec a nebola to láska. Jej jediná láska je a vždy bude Frank. Prišla Andrea, lebo Susannu už potrebovala šéfka. „Ahoj Susi! Čo bolo u Franka?“ „Povedala som mu o Hansovi a asi som to s tým prehnala.“- začala plakať. „Sus, čo ti vlastne povedal?“ „On ma chcel požiadať o ruku, ale pochopil, že ho nemilujem, ale ľúbim Hansa.“ „Ale ty ľúbiš Franka?“ „Áno jasné.“ „Dobre, teraz sa upokoj, volá ťa šéfka a je tam aj Hans. Potom, čo sa ti skončí služba, pôjdeme do nemocnice a všetko vyriešime. Uvidíš.“ „Ďakujem Andrea, si moja najlepšia kamarátka.“ Susanna išla za šéfkou. Tá sa jej najskôr opýtala ako sa má Frank a potom hovorila o novom prípade. Služba sa vliekla. Po skončení išla Andrea so Susannou do nemocnice. Keď prišli pred jeho izbu, Susanna povedala: „Ja tam nejdem.“ „Tak tu počkaj a ja ťa potom zavolám.“ Andrea vstúpila do izby. Keď videla dobitého Franka, zhíkla a povedala: „Ahoj Frank!“ „Ahoj Andrea! Čo je nové?“ „Nič, iba ťa nahradil Hans Werf.“ „Takže Hans.“ „Frank, Susanna ťa miluje. Viem to. Inak by nesedela uprostred diaľnice a plakala.“ „Kedy?“ „Keď si nabúral a to auto vybuchlo. Posadila sa, a plakala a bolo jej jedno, či ju zrazí auto, alebo ju zastrelia.“ „Ou, ja somár.“ „Je tu, mám ju zavolať?“ „Áno, ale najskôr otvor tento šuplík a vyber tú krabičku.“ Andrea otvorila šuplík a vybrala krabičku. „Môžem?“ „Áno.“ Andrea ju otvorila a bol tam prsteň s veľkým drahokamom. „Vav, dobre zavolám ju. Susanna poď sem.“ Susanna vošla a Andrea vyšla. „Ahoj Susi, ja som hlúpy. Prepáč mi.“ „Odpúšťam ti.“ Pobozkala ho. „Susanna.“- vytiahol krabičku. „Vezmeš si ma?“ Susanna otvorila krabičku a bola z toho trošku v šoku. Vedela, že to raz príde, ale nevedela, že to bude až také silné. „Susanna?“ Ona ho pobozkala tak ako ešte nikdy pred tým. Buchla ho a on ten krásny bozk prerušil. „Au!“ „Prepáč.“ „Ty prepáč, že som to prerušil.“ „Tak pokračujme, čítala som, že sa to dieťatku páči.“ „Ja moc nemôžem, vieš?“ „Chápem. Tak ja idem, lebo končia návštevné hodiny.“ „Ahoj láska!“ „Ahoj, zajtra sa zastavím.“ Vyšla. Andrea asi čakala v aute. Susanna sa oprela o dvere a pomaly sa zošuchovala dolu a pri tom sa pozerala na prsteň. „Je Vám niečo?“- spýtala sa sestrička, ktorá išla okolo. „Práve som sa zasnúbila.“ „Gratulujem, ale mali by ste opustiť nemocnicu. Práve končia ordinačné hodiny.“ Susanna vyšla z nemocnice a v aute ju čakala Andrea. Nastúpila a povedala: „Ja sa budem vydávať. Budeš moja družička?“ „Fakt môžem ?“ „Jasné. Však len vďaka tebe Frank prežil, a aj teraz si nás udobrila ty. Ďakujem.“ „Nemáš za čo. Ale Frank ja skutočne dobitý. Chudák.“ „Hm, aspoň že prežil.“ Na druhý deň prišla do práce celá rozžiarená. Andrea ju poslala za šéfkou. „Dobrý deň.“- povedala ako najšťastnejšia žena na svete. „Dobrý, čo sa stalo, že si taká natešená?“ „Idem sa vydávať a pozývam Vás na svadbu.“ „Gratulujem a určite si to nenechám ujsť. Dnes môžeš vyplňovať iba staré hlásenia. Aj Hansa som poslala domov. Tak do toho.“ Usmiala sa na ňu a ona sa tiež usmiala. Susanna vyplnila všetky hlásenia. Trvalo jej to asi 6 hodín. Za Frankom ísť nemohla, tak pozvala Andreu na obed. „Dobre pôjdem, ale nemohol by ísť aj Semir s Tomom?“ „Jasné.“ „Poď, potom ich zavoláme.“ Išli do reštaurácie a sadli si za stôl pre štyroch. „Čaute!“- pozdravili chlapi. „Ahojte!“- odzdravili baby. „No ako Susanna? Počul som, že sa ideš vydávať.“- povedal Tom.“ „Áno, pozývam vás na svadbu.“ „Ďakujeme, prídeme.“- poďakoval Semir. „Možno si Frank vyberie niekoho z vás za družbu.“ „Mňa, lebo som minule pomohol zo službou.“- povedal Tom. „Nie mňa, lebo som mu vybavil lacnejšiu telku.- povedal Semir. „No tak nehádajte sa! Možno si vyberie oboch.“ Pokojne sa najedli a odišli do práce a Susanna do nemocnice. „Ahoj!“ „Ahoj!“ „Bola som na obede s Andreou, Semirom a Tomom. Tí dvaja sa skoro pobili, aby boli tvojimi druhmi.“ „Tak im povedz, že sú nimi obaja.“ „Už som pozvala šéfku, Andreu, Toma, Semira, Hotteho aj Dietra.“ „Ja by som chcela malú svadbu v kostolíku.“ „Súhlasím, nič veľké netreba. Keď sa odtiaľto dostanem, prejde týždeň a sme svoji.“ „A kde budeme bývať?“ „Môžeme u teba. Na posteľ sa zmestíme. A detskú môžeme urobiť s toho skladu na poschodí.“ „A čo tvoj byt?“ „Predám ho.“ „Nechceš sa ísť prejsť?“ „Nemôžem. Až za dva dni, keď ma odpoja od tohto. Pípa to stále pravidelne a vieš, že ma monotónne zvuky rozčuľujú.“ „Ale predstav si, že by to pípalo nepravidelne. Dobehli by sem sestričky, doktori a začali by ťa vyšetrovať. Ja by som zase plakala a Andrea by ma utešovala.“ „Ty takto trpíš? Chúďa moje. Tak skončím s políciou a prejdem na niečo menej nebezpečné.“ „Nie Frank. Ty si veľmi dobrý policajt. Bez tvojho risku by sme nechytili ani jedného zločinca.“ „Ale ani bez tvojho úsudku na vyšetrovanie.“ „Nie Frank, Ja ťa dobre chápem. Tiež by som sa toho nechcela vzdať. Síce za chvíľu budem mať tri a pol ročnú prestávku, ale je to pre naše dieťa.“ „A na svadobnú cestu môžeme ísť na ten zájazd, čo som vyhral.“ „Dobre, ja už musím. Ahoj!“ „Ahoj!“ Keď na druhý deň prišla Susanna do práce, šéfka jej oznámila, že Hans odišiel do Talianska. Nového partnera nedostane a bude pomáhať Semirovi a Tomovi. Takto prešli dva týždne a Franka postili domov. O týždeň bola svadba. Všetci sa zabávali a prišiel aj nový Frankov partner Jan Richter. A dieťa sa volalo Andrea, aby si vždy pripomenuli, kto udržal ich šťastie.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Moc hezká povídka, jen jsem se musela trochu poprat se slovenštinou, ale jinak moc pěkný Wink

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Přidávám se ke cobře! Pěné to bylo, i jsme se zasmála! Very Happy Laughing Jen ta slovenština, ale dalo se to zvládnout! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
elis621994


Založen: 01. 02. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
Pre mňa je zase ťažké písať po česky. Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
To nevadí.Elis,ty jsi splnila všechny moje představy.Někdy se můžeme i podélet na povídce,pokud bys chtěla,takové,,happy endy"Miluju,akorát ani cobra,ani JSS...a a ni SaM mi to nechtějí splnit

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
elis621994


Založen: 01. 02. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
To by som rada, ale nemám poňatia ako by sa to dalo. Každá inak v inom jazyku. V mojej poviedke musí byť hlavne vaľa deja a nie opisy, ktoré zdržujú podstatu. Som netrpezlivý človek a to je asi na tom najhoršie, lebo neviem vydržať, kým sa dostanem k podstate deja. Very Happy Ale čo to tu trepem, napíš mi na email tvoje predstavy a uvidíme.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nebezpečná šťastná správa.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma